Závislost ?!

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Závislost ?!

Příspěvekod nelimbei » 27 bře. 2012, 01:49

No tak to je naprosto jasná závislost na buňce :idea:
Otázka ale zní: těšil by ses, kdyby se na buňce nekouřilo a nežvýkalo a nešňupalo, nebo by se o tom aspoň nekecalo :think:
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod ALBATROS498022 » 29 bře. 2012, 17:09

Závislost je težký téma, ale ano pokud mám chuť si v klidu sednout, nacpat a zapálit tak to prostě závislost je a hotovo. Tak tedy ano jsem závislák a nestydím se za to.
Uživatelský avatar
ALBATROS498022
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 55
Věk: 62
Registrován: 12 čer. 2011, 22:37
Bydliště: Plzeň

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Breer » 29 bře. 2012, 17:32

:think: njn, priznávam... som závislý na vzduchu :palm:, bez neho by to bolo asi všetko o hovne a okrem toho sa ešte nájde pár závislostí :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Závislost ?!

Příspěvekod nelimbei » 29 bře. 2012, 21:45

njn bez vzduchu by to ani pořádně nehořelo :plaster:
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Rog » 22 bře. 2013, 11:21

OldaS píše:Zajímalo by mne, jak pozná kuřák svou nezávislost na nikotinu?
:ot:


Fanýs píše:Podle toho, že mohu libovolnou dobu nekouřit. V lednu jsem měl víc práce, tak jsem kouřil jen jednou, když jsem zaskočil na chvíli ke Smradu, přitom zbytek roku kouřím jednu nebo dvě dýmky za den.


rour píše:Je příjemné se takto utěšovat, ale lékařka (a dobrá) z jednoho oddělení léčby závislostí mne poučila, že měsíc z hlediska závislosti neznamená vůbec nic. :(


Ono je to trochu zložitejšie. To je skor o tom, že keď je niekto závislý a rozhodne sa abstinovať a mesiac je "čistý", tak to nemusí znamenať, že je "za vodou". Tak tomu rozumiem ja a dá sa s tým súhlasiť.
Riešilo sa však to, či je Fanýs ZÁVISLÝ OD NIKOTÍNU. Jedným zo znakov závislosti sú abstinenčné stavy pri nedodaní drogy.
Takže tá jeho mesačná abstinencia (s jednou výnimkou) by sa mala chápať nie ako "úspech odvykajúceho fajčiara" ale ako argument na podporu tvrdenia, že nie je závislý od nikotínu, keďže nepopísal žiadne absťáky (nervozitu, neustále zaoberanie sa fajčením v mysli, neodolateĺná chuť...).
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Vobča » 22 bře. 2013, 12:32

Přiznám se, že mě už ty diskuse o závislosti vůbec nebaví. Kdysi tu pobíhal taky jeden, kterej byl bez sebe z toho, jak se mu hnusí cigarety a jejich kuřáci, ale jak on sám je skvělej, protože kouří pouze dýmku. Ve své spanilé ušlechtilosti nakonec zurážel polovinu fóra. Podle mýho pojem "závislost" je poněkud vytržený z kontextu - jinak řečeno, všichni jsme na něčem závislí. Třeba na potravě, tekutinách - to je závislost nastavená přímo přírodou. Čili sama závislost na něčem, mít chuť na něco, není podle mě nic špatnýho. Podle mě je důležitější, než že je člověk závislý, to, na čem je závislý a jaký důsledky uspokojování takové závislosti to na něj i na jeho okolí má. Jsem snad alkoholik a závislák, když mám občas chuť na dobré víno, nebo skotskou? Z definice možná ano, ale pak se ptám, jakou výpovědní hodnotu taková definice má? Mám se jít snad léčit, protože občas dostanu chuť na skleničku něčeho dobrýho? Zvlášť když jsem typ, který se zásadně nechce opíjet´a taky se neopíjí? Dobrá, jsem třeba závislý na cigaretách, (což mě docela štve, ale čas se s nima rozloučit pro mě ještě nenastal), jenomže když to srovnám s týpkama, který berou heroin, nebo "jen" hulí trávičku - a že jsem už potkal pěknou řádku - pak zlatá cigárka, protože ty vám aspoň nemění osobnost a nedělají z vás trosky. O dýmce už ani nemluvím - to je přece radost a relaxace, je to stav čirého "bytí" v tom neustálém "konání", dýmka vyžaduje pozornost, pokoru, lásku, péči...ale pak někdo změří nějaké hodnoty nikotinu, začne zvedat prst, mračit se, kázat, poučovat a moralizovat - a připadá si in, morálně dokonalejší, osvícenější a králíkovatější. Prostě jsou to lidi závislí na pocitu své ne-závislosti... Kašlu na to, jestli jsem závislý nebo ne, stejně jako kašlu na to, jestli jsem politicky korektní, nebo správný eurotyp. Radost z vína, z dobré dýmky, z dobrých lidí a z dobrých řečí jsou to, co se kdysi označovalo jako "požehnání" a já chci i nadále zůstat takhle "požehnaný", ať jsem pro někoho závislák nebo ne. Jinak řečeno, já si radši budu užívat radostí života třeba jako Churchill nebo Chesterton, než žít "zdravým způsobem života" jako Dolfík Hitlerů...
Howgh a omlouvám se vám za kázání... :oops:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Snoopy » 22 bře. 2013, 12:48

:arrow: Vobča: :ok: :ok: :ok: :clamp: :clamp: :clamp: :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Fanys » 22 bře. 2013, 14:35

Původně jsem napsal, že nejsem natolik závislý, abych musel kouřit tehdy, když se nemohu věnovat dýmce, a musel to dohánět filtrem.

beda píše:Jako nevim, možná jsem amatér, ale papírový Vaueny nemaj chybu :mryellow: Na ven, na chůzi, pecka :ok: Žádná starost o močku, vždy dokouřeno do sucha, prostě bomba. Pokud mi tu někdo chce oponovat, předem upozorňuju, že naivku takovýho formátu roznesu na kopytech jen tak setrvačností :twisted:


Dýmku nekouřím jak cigáro, ale věnuji se jí. Pokud nemám čas se dýmce věnovat, tak nekouřím vůbec, protože nejsem závislý na nikotinu.


Takže nechápu proč řešíte závislost obecně.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Závislost ?!

Příspěvekod jorgos » 22 bře. 2013, 18:49

:arrow: Vobča
:clamp: :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Jack » 09 črc. 2013, 13:41

To mě problém nedělá. Já mám dýmku na relax na chuť a nebo když nemám co dělat a nebo když du na pivo ale to neni tak často.
Uživatelský avatar
Jack
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 48
Registrován: 08 črc. 2013, 20:10
Bydliště: Písek

Re: Závislost ?!

Příspěvekod beda » 10 črc. 2013, 07:52

RESPECT Vobča :ok: :clamp: :joy: Moc dobrej postřeh s tim rozdílnym přístupem k tělu u těch pohlavárů, jasně to i odráží, jakou kulturu pak i generujou takovýhle výchozí dispozice. Leary si ve Hře Života ulítává nad fantazií, jaký zděšení by asi zavládlo v konzervativnějších kruzích naší společnosti, kdyžby se náš druh rozhodl k podobně radikálnímu kroku, jakým byl v historii přesun obojživelníků z vody na zem. Představa uplnýho kroku jinam vždy děsí i láká zároveň. Pro omezence budu vždy hledat únik z reality a futant v tom uvidí prostě evoluční krok. Stejně jako ještěrky nezdrhly pryč, aby tam šňupaly kyslík, tak i já používající vědomě drogy k změně vědomí nikam neunikám, ale jen obydluju nový prostory.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Závislost ?!

Příspěvekod klasik51 » 11 črc. 2013, 07:36

Vobča - :ok: Lépe by to snad nenapsal ani Batrachos. :cool:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Závislost ?!

Příspěvekod nelimbei » 11 črc. 2013, 22:50

To vše (asi tak 20 příspěvku dozadu) je pravda ale se závislostí to nemá nic společného.
Závislost je když dělám něco a pak jsem z toho špatný, když to ale dělat nemohu jsem z toho špatný ještě víc.....

je to sice lékařská definice, která zrovna pro Batracha nemá valný význam ale kdo nesouhlasí může vymyslet lepší
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod BATRACHOS » 31 črc. 2013, 18:01

Závislost je psychická nebo fysická překážka v autonomii.

... bych řekl. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Fanys » 31 črc. 2013, 19:16

EU je závislost?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků