Závislost ?!

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Martin Pedain » 03 zář. 2007, 21:49

Jako "závislák" se necítím, ale vzpomenu-li si na zkouškové v zimě, tak když jsem byl jeden den bez cigarety (denní průměr 3 cig.), měl jsem celkem slušné nutkání si zapálit, dýmku jsem si dopřával vyjímečně. Obdobně jsem si prožil letní zkouškové. Poté jsem brigádničil a stopil půlku krabičky za den. Nyní si dopřávám dýmku častěji (3x týdně) a po práci si zapálím Dunhillku (cig.). Jenže po dýmce cítím nikotinový nával, někdy i smršť v kombinaci s kofeinem, který se mi po cigaretách nedostavil (jedině trošku když je vyšlukuji a spolykám kouř, brr, z ní to hnusně, ale místo šluknutí polknu), tak mi nedělá problém 2/3 dny abstinovat bez jakýchkoliv nutkání.
Jak je to u vás? Žil jsem v domnění, že člověk je závislý na nikotinu. Dokonce mi již některé cigarety nechutnají/smrdí a uhodí mně i zahulená hospoda. To už jsem tak rozmazlenej?
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod basa333 » 04 zář. 2007, 05:56

o závislosti u mě snad nemůže být řeči - dneska už třetí den nebudu kouřit (tedy dnes večer už asi ano), protože jsem u nekuřáckého zákazníka a celý den tlumočím. včera byla i pracovní nekuřácká večeře :cry: . v neděli jsem byl překouřený ze soboty. myslím ale obecně, že je to chuť na to geniální aroma, nikoli závislost
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod BATRACHOS » 04 zář. 2007, 11:52

Ale závislost přece může být i na chuti!

Co třeba závislost na sladkém jídle? Na čokoládě? Ti strašně tlustí lidé se cpou ne proto, že musí, ale že jim to prostě tak moc chutná, že na všechno ostatní kašlou.

("Pane Kovanda", říká primář pacientovi, co se právě potřetí probral z kómatu po otravě houbami, "proč Vy nám ty muchomůrky pořád jíte?" "Když voni sou tak dobrý, pane doktore!")
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Max » 04 zář. 2007, 12:09

Ani já jako začátečník nemůžu mluvit o závislosti na nikotinu. Slyšel jsem, že je to pak strašné :twisted: u mě nejde ani tak o nutkavou chuť si zakouřit jako spíš jen si zapálit dýmku. Chuť, vůně a krása dřeva to je to, co mě na kouření dýmky láká. Ale stane se, že po několika dnech kouření, se mi udělá i trochu mdlo, když si přičichnu k tabáku. Přeci jen nejsem kuřák :P
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod BATRACHOS » 04 zář. 2007, 12:16

No tak fetišisti jsme tak trochu všichni - a my fajfmeni tedy tutově! Jinak by nikdo ty závratné částky za "estetiku" nedal.

Ale nechápu to s tou závratí - motá se Ti hlava, když přičichneš k nezapálenému tabáku? To snad ne? Já snad skočím do rybníka!
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Max » 04 zář. 2007, 12:24

Nikam neskákej. :D To je normální. Prostě jen nejsem kuřák a tak když mám vyhuleno svý, víc nesnesu :P
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Milos Cerman » 04 zář. 2007, 12:48

Max píše:.....když mám vyhuleno svý, víc nesnesu :P


Ale to je naprosto normální, jenom každej má tu hranici trošku jinde.
S tím si hlavu nelam, a kuř podle svý chuti !! (Slabší tabák a menší hlavička ale taky udělá svoje !)
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 zář. 2007, 13:36

Já ať sem přehulenej jakkoli, k tabáku bych mohl čichat věky, to je tak krásná vůně, že když si nezapálim, alespoň mám rypák v tobolce :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 zář. 2007, 13:36

P. S. A vůbec nejsem závislák :lol:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Karel Sponner » 04 zář. 2007, 14:19

Jsem závislák. Mám-li méně než dvě dýmky denně, tak jsem frustrovaný z nenaplněného dne.
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 78
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Martin Pedain » 04 zář. 2007, 15:12

Jak se vůbec pozná fyzická závislost na nikotinu, tedy jestli může fyzická závislost být? U mně se totiž projevuje taková ta zdravá duševní závislost.

Původně jsem měl na mysli, když vykouřím dýmku, tak mám prostě pocit, že do sebe vstřebám více nikotinu než z půl krabičky cigaret (zkouřené za den, to je taky rozdíl, ale beru v potaz DDD-dop. denní dávka :D ). Tím pádem bych měl být více závislý což u dýmky nepociťuji. Takže je nikotinová závislost pouhý marketingový tah Nicorette aj.?
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 zář. 2007, 15:25

Nikotinová závislost existuje, jenže z dýmky se získává nesnadněji než z cigaret. Jednak menší frkvence kouření, pak nešlukování a dýmka je spojená taky s jakousi "rituálností" (což podporuje spíše tu závislost psychickou). Alespoň tak to vidim já. Fyzický projevy závislosti při nedostatku nikotinu: třes rukou, pocení, nevolnost, zimnice, nervozita, podrážděnost atd...znám velice dobře :twisted: :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod mirek » 04 zář. 2007, 17:06

Mathias Sandorf píše:...Fyzický projevy závislosti při nedostatku nikotinu: třes rukou, pocení, nevolnost, zimnice, nervozita, podrážděnost atd...znám velice dobře :twisted: :wink:

Přesně tak, průvodním znakem každé závislosti jsou abstinenční příznaky (nezaměňovat s chutí, byť může být obrovská), takže pokud kouřím denně pět dýmek, a přitom jsem schopen vydržet třeba týden bez špetky nikotinu v jakékoli podobě, o závislost nejde. Tedy v případě, že nemám Mathiasem popsané příznaky, poruchy soustředění a tak. To, že bych se za dýmkou nebo cigaretou umlátil, je jiná věc. Podobně je to s alkoholem, pokud musím mít denně své třeba jen dva panáky, bez nich jsem nesvůj a vzápětí, co je kopnu, je všechno v normě, jsem zralý na léčení.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod BATRACHOS » 04 zář. 2007, 18:02

To je dobré :lol: :P :lol:

Ten popis závislosti přesně sedí na to, jak jsem se cítil, když jsem se asi dvakrát v životě skutečně překouřil. Ale přesně do puntíku!

Takže když je tabáku moc nebo málo, projevuje se to stejně! To je důkaz toho, že úplně bez tabáku - to taky tělu nesvědčí :!:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 04 zář. 2007, 18:41

BATRACHOS píše:Takže když je tabáku moc nebo málo, projevuje se to stejně! To je důkaz toho, že úplně bez tabáku - to taky tělu nesvědčí :!:
...krásne si to obhájil, len čo je pravda... :lol:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků