Závislost ?!

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Závislost ?!

Příspěvekod madriguera » 25 zář. 2009, 08:56

"Závislost je psychického rázu" Potvrzuji! Žena se mi roznemohla, poprosila mě, abych večer nekouřil, a mě to bylo až fyzicky líto a zkažená nálada... Ani tak stesk po nikotinu jako pocit újmy, nemožnost naplnit pohodu večera! Docela jsem se vyděsil!
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 45
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Fanys » 25 zář. 2009, 09:34

Nejsem závislý na kouření, ale na pocitu, že když kouřím, tak musí každá práce počkat.
Naopak když dělám něco zajímavého, tak kouření můžu vynechat.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Závislost ?!

Příspěvekod BATRACHOS » 25 zář. 2009, 09:48

Fanýs píše:Nejsem závislý na kouření, ale na pocitu, že když kouřím, tak musí každá práce počkat.
Naopak když dělám něco zajímavého, tak kouření můžu vynechat.


Co všechno mimo "toho" pokládáš za zajímavé činnosti? To by mne docela zajímalo! :wink:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Fanys » 25 zář. 2009, 13:41

Fanýs píše:Nejsem závislý na kouření, ale na pocitu, že když kouřím, tak musí každá práce počkat.
Naopak když dělám něco zajímavého, tak kouření můžu vynechat.

BATRACHOS píše:Co všechno mimo "toho" pokládáš za zajímavé činnosti? To by mne docela zajímalo! :wink:

Mimo toho ještě tamto.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Závislost ?!

Příspěvekod BATRACHOS » 25 zář. 2009, 13:45

No...

... myslel jsem si to.

Takže kouření vynecháváš jen v případě "toho", a to ještě není nikde řečeno, že se o kouření nejedná. :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod jcp » 06 říj. 2009, 05:42

Že to bábě stálo za to .. na tak starý kolena :shock:
http://aktualne.centrum.cz/report/kurio ... ?id=647591
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Závislost ?!

Příspěvekod stelton » 24 lis. 2009, 18:35

Jsem na dymce a tabaku zavisly - jako preuceny kurak cigaret jsem zavisly na pravidelnem pridelu nikotinu (i kdyz mene nez v dobach cigaretackych) - to je zavislost fyzicka. Mam ale taky zavislost psychickou - ritualizovanou - koureni dymky casne rano nez vyjde slunko, pozde vecer atd. Po pravde pote co jsem sekl s cigaretami jeste nebylo dne kdy bych si dymku nezapalil - a to alespon 2x denne.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Tasman » 26 lis. 2009, 23:05

Abych se taky vyjádřil... Už přez rok si balím cigarety(z nejlepších cigaretových tabáků na trhu, preferuji hlavně golden virginii) a kouřím sporadicky, řekl bych tak tři cigarety týdně(někdy déle vynechávám, někdy kouřím třeba i jednu denně, tohle je tak průměr). Vždycky večer před spaním. Na kalbách a v hospodě kouřím tak tři, pro mě vlastně ideální počet. První je skutečně skvělá(kuřácké potěšení srovnatelné s dýmkou) druhá je výborná, ale už horší, třetí dobrá a když si zapálím čtvrtou, tak mi nechutná a rychle típám. Na cigaretu mám chuť, užiji si ji, ale nemusím ji nutně mít a někdy příjdou období, kdy na ní prostě chuť nemám a jsem spokojený.

Dýmku budu za chvílí kouřit už rok, přičemž tak čtyři měsíce skutečně kloudně(více často, už umím kouřit etc). V poslední době se dostávám na jednu až tři dýmky týdně(a na nich to dozajista skončí)... A řekl bych, jak psali pánové výše, že mi je samotný tabák ukradený, když skutečně CHCI, je to kvůli rituálu, chuť je jaksi v závěsu ale před samotným kouřením se dostává do popředí...

A kdybych měl tedy říct, jestli jsem na kouření(čehokoliv) závislý, tedy jestli zá-visím)jsem zavěšený) a když se pustím tak se mi stane něco zlého, tak ne, není to tak.
Uživatelský avatar
Tasman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 33
Registrován: 18 zář. 2009, 22:39
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod BATRACHOS » 27 lis. 2009, 13:49

Takže se nepokládáš za viselce?
Nu, pro sebevědomí jest to dojista bezpečnější volba.
Ale...
... to je to věčné dilema.

Fýsicky je nás tu závislých pramálo.
Ale ta psýchická závislost?
S tím je patálie.

Ony totiž ty rituálky nejsou vůbec nevinná věc. :naughty:
Zvláště když probíhají pět, deset, patnáct let.
Představ si, že sedmnáct let si weekend ještě vylepšíš skvělou fajfkou. Každý weekend.
(něco o tom vím :lol: )
A pak by to mělo přestat? :palm:
No, nejni těžké uhádnout, že pustit se v takovém případě nic dobrého nepřinese... :mrgreen:
A to mluvíme jen o weekendech. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod basa333 » 27 lis. 2009, 14:02

celý tenhle týden jsem nekouřil. není problém to vydržet, ale štve mě to. štve mě, že existují místa, kde někomu vadím. kde někomu vadím proto, že je to nařízené shora a ne proto, že bych někomu opravdu vadil. všichni cigareťáci odbíhali za dveře do větru, což jsem kategoricky odmítl. je to závislost? imho jak píše žbluňkal nikoli fyzická, ale spíše požitkářství, kterého se nerad vzdávám - to zcela jistě. mám tabák rád, dává mi určitou psychickou pohodu a proto si ho rád vychutnám. chvíle s dýmkou patří jen mě a proto je mám rád. závislý na nich asi nejsem.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Tasman » 27 lis. 2009, 14:47

Ostatně, proč se o tom vlastně bavíme... Závislost je škodlivá jen u toho, co škodí a to je zas jiný topic...
Uživatelský avatar
Tasman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 33
Registrován: 18 zář. 2009, 22:39
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod GrametS » 12 pro. 2009, 13:34

Nedlouho po svém návratu a už cítím duševní závislost na držení dýmky v rukou či zubech. Jako letitý nekuřák cigaret, sporadický kuřák dýmky jsem teď naprostý propadlík. Chtěl bych mít prostor tak na 2 dýmky denně a jsem rád, když zvládnu tak 3 za týden. Vždycky se na ní těším jak moje dcera na pohádku. Momentálně tajně závidím všem , kteří mohou kouřit přes den při výkonu svého zaměstnání. Mě se to podaří pouze při delších cestách po republice.
Uživatelský avatar
GrametS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 154
Věk: 48
Registrován: 20 úno. 2005, 20:33
Bydliště: středočeský kraj

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Fénix » 28 pro. 2010, 13:25

Týden bez dýmky. Sice se mi stýská, když mrknu na nezakouřenou kloučkovku na stole, ale že by mi jakkoli chyběl příděl nikotinu ? Ani náhodou.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Pepa » 01 led. 2011, 16:05

Já dřív kouřil dost cigarety, pak jsem třeba třičtvrtě roku nekouřil a čtvrt roku (o prázdninách) kouřil. Za poslední rok jsem vykouřil max 2 krabičky, když jsem měl chuť, ale čím dál tím víc chuť na cigára nemám, spíš je mi z nich zle. Už tak před půl rokem jsem ale měl hroznou chuť na dýmku a když jsem si asi před 10ti dny první pořídil, tak bych jí kouřil od rána do večera, což nemůžu 1) protože mám jen 2 dýmky, 2) protože nemůžu kouřit doma a proto chodim do hospůdky, 3) zrovna jsem onemocněl tak nekouřim vůbec. Zkrátka a dobře fyzickou závislost nemám docela určitě, ale tu psychickou mám asi dost. Jsem takovej požitkář... :smoke1: Ale nevadí mi. Naopak. :wink:
Uživatelský avatar
Pepa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Věk: 38
Registrován: 29 pro. 2010, 20:21
Bydliště: Praha, Mnichovice

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Fénix » 26 bře. 2012, 15:28

Před zkouškami jsem baštil tři čtyři snusy denně, teď jsem týden neměl tuším ani 1 ani dýmku, nic, a nou proublem. Na buňku se nicméně velmi těším D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků