Závislost ?!

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Závislost ?!

Příspěvekod Alferi » 17 zář. 2004, 21:18

Docela by mě zajímalo, jak jsme na tom my dýmkaři se závislostí na kouření. Řekl bych, že (alespoň co se mne týče) vypěstovat si silný návyk na každodenní kouření není o nic menší problém, než u cigaret. Závislost na kouření dýmky u sebe vidím jako závislost čistě psychickou (resp. "chuťovou" :? ), ale někdo asi vyhledává tabáky s ohledem na sílu nikotinu ... Vnímáte to jako problém, nebo jenom jako riziko přiměřené požitku? Byl by někdo schopen o sobě prohlásit, že je dokáže třeba na půl roku úplně přestat?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Simon » 17 zář. 2004, 21:47

Alferi píše:Docela by mě zajímalo, jak jsme na tom my dýmkaři se závislostí na kouření. Řekl bych, že (alespoň co se mne týče) vypěstovat si silný návyk na každodenní kouření není o nic menší problém, než u cigaret. Závislost na kouření dýmky u sebe vidím jako závislost čistě psychickou (resp. "chuťovou" :? ), ale někdo asi vyhledává tabáky s ohledem na sílu nikotinu ... Vnímáte to jako problém, nebo jenom jako riziko přiměřené požitku? Byl by někdo schopen o sobě prohlásit, že je dokáže třeba na půl roku úplně přestat?


v pohode a bez problemu bych klidne na pul roku prestal...pri stehovani sem nekouril mesic a ze bych pred sebou furt videl dymku, citil kour, trepali se mne ruky a mel sem ranni nevolnost rozhodne rict nemuzu, proste sem nekouril tak sem nekouril, no problem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Graveir » 17 zář. 2004, 21:51

No, ja sice nepokuruji tak dlouho, abych mohl byt bran za prubirsky kamen, ale ja osobne na dymce jsem nezavisly. Nebo ne zcela. Dam si kdyz mam chut, jsou dny, kdy si dam dymek i 6, a jsou dny, kdy mi ani ta jedna poradne nezachutna...momentalne to bude tak 10 dni co sem si dal dymku naposledy. :shock: Vetsinou mam chut v dobe, kdy leje nebo jsou jine eventuality, ktere me odradi od zabafani si. Treba unava po 14hodinach v praci...

Jinak me ale spis nez nikotinove opojeni / ci otrava inkotinem :wink: / laka ta chvilka klidu a miru s dymkou ve svem vlastnim mikrosvete. A pak je tu bezesporu chutovy pozitek z kourene dymky ve spojeni s kulturou prostredi a okoli ve kterem kourim...takze kdyz nemam pekne mistecko, nekourim. :? 8)
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Dutch » 18 zář. 2004, 08:31

Graveir píše:Jinak me ale spis nez nikotinove opojeni / ci otrava inkotinem :wink: / laka ta chvilka klidu a miru s dymkou ve svem vlastnim mikrosvete. A pak je tu bezesporu chutovy pozitek z kourene dymky ve spojeni s kulturou prostredi a okoli ve kterem kourim...takze kdyz nemam pekne mistecko, nekourim. :? 8)


Naprosty souhlas. 8)
Hlavne nekourit dymku kvuli tomu, aby clovek mel splneno, a nebo kvuli nejakemu obrazu ve spolecnosti. Kdyz je nalada a chut tak si v klidu zabafat a nic vic, pokud je jeste pekne mistecko na koureni tak co chtit vic. :wink:
Uživatelský avatar
Dutch
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 črc. 2004, 08:45
Bydliště: Sádek

Příspěvekod piter » 18 zář. 2004, 08:49

No zavislost pri kazdodennim koureni vice dymek se silnymi tabaky urcite vypestovat lze. Co se tyce me, take bez problemu nekolik dnu nekourim, protoze proste neni nalada nebo jsem unaven po pernem dnu, takze si myslim, ze jeste opravdu zavisly nejsem. Ovsem samotne zavislosti se nijak nebranim, stejne si totiz neumim predstavit ze bych dymku nekouril nejaky ten pulrok a dele, proc bych to taky delal :lol: A kdyby to uz bylo opravdu vazne, vzdy mam po ruce nejaka ta cigarilla :lol:

ad druhe tema: Dymku kourim, nebot mi chutna. Nevidim v tom a ani nepraktikuji zadne velke obrady apod. Samozrejme, ze s dymkou zazivam i chvile klidu a pohody, ale spise ji kourim tehdy, kdyz u toho navic jeste neco delam - internet, uceni apod.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 18 zář. 2004, 09:03

piter píše:Co se tyce me, take bez problemu nekolik dnu nekourim, protoze proste neni nalada nebo jsem unaven po pernem dnu, takze si myslim, ze jeste opravdu zavisly nejsem. Ovsem samotne zavislosti se nijak nebranim, stejne si totiz neumim predstavit ze bych dymku nekouril nejaky ten pulrok a dele, proc bych to taky delal :lol:


Asi tak :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 18 zář. 2004, 09:43

no ja som dost zavisli aj ked po ukonceni cigariet som 1.5 roka nefajcil a nasledne presiel na dymky....coz povazujem ale za uslachtilu nerest..
ked budete fajcit 10,16 rokov potom uvidite...sorry ale po dvoch rokoch fajcenie neni problem byt nezavisli :lol:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 18 zář. 2004, 09:53

Dýmku kouřím tak jednu denně. Někdy víc, ale víc než tři ne. Nemám pak už na další chuť (vyjímkou byl dýmkařský sraz, kde jsem jich dal 5 a měl jsem pak patro jak bramboru :lol: :lol: ). Jsou dny kdy mám na dýmku velkou chuť a jsou dny kdy bych kouřit prostě nemohl. Stane se, že si třeba týden na dýmku ani nevzpomenu, nebo na ni nemám čas.

Když to shrnu, tak na dýmce závislý nejsem a snad ani nebudu :wink: . Půl roku bych vydržel, ale není důvod. Někdy je chuť, někdy není, stejně jako na pivo :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Twineryy » 18 zář. 2004, 09:57

dix píše:no ja som dost zavisli aj ked po ukonceni cigariet som 1.5 roka nefajcil a nasledne presiel na dymky....coz povazujem ale za uslachtilu nerest..
ked budete fajcit 10,16 rokov potom uvidite...sorry ale po dvoch rokoch fajcenie neni problem byt nezavisli :lol:


No uvidíme, sám jsem zvědavý. Já zatím bafám přes čtryři roky a zatím v poho :wink: :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod dix » 18 zář. 2004, 12:34

Ja Ti ten navyk nezelam...ale uz ked mas chut to signalizuje ze sa navyk pyta o slovo...horsie sme na tom my co sme reformovany fajciari cig..
tam ten navyk vznika urcite.Pri pravidelnom dlhodobom dymani dymky navyk vznikne u kazdeho...ine je kto ma aku pevnu volu keby chcel prestat..
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jirkak » 18 zář. 2004, 20:43

dix píše:Pri pravidelnom dlhodobom dymani dymky navyk vznikne u kazdeho...ine je kto ma aku pevnu volu keby chcel prestat..


Myslím, že ne. Dělali se nějaký průzkumy s kuřáky cigaret a i tam zjistili, že velký podíl z nich nemá skutečnou fyzickou závislost i když to o sobě třeba tvrdí...
Jirkak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16 srp. 2004, 20:07
Bydliště: Choceň

Příspěvekod dix » 19 zář. 2004, 08:40

jj vzdy som mal rad nejaky pruzkumi...jsem se dovedel nove veci o ktrerych jsem nemnel ani tuseni :) ,ale beru to ...uz jen presvedcit sve telo kdyby dymku chtelo...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 19 zář. 2004, 12:36

nie je dôvod si dokazovať, či sme schopný nefajčiť fajku, ale myslím že by som s tým nemal takisto problém, sám som fajčil dva roky fajku a potom na dva roky prestal, aj ked u mňa na tie dva roky upadla do zabudnutia...ale vrátil som sa a vrátil sa mi ten krásny mikrosvet, vôňa tabaku, fajky ako krásne kúsky, kopec tých roztomilých propriet, dobré pokoureníčko, také to tiché šialenstvo, ktorému prepadne každý fajkár ......čiže momentálne nemám chuť ani dôvod si vynucovať pauzu...inak tak isto, niekedy dve tri, niekedy aj týždeň pauza...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Graveir » 19 zář. 2004, 12:44

meduard píše:nie je dôvod si dokazovať, či sme schopný nefajčiť fajku, ale myslím že by som s tým nemal takisto problém, sám som fajčil dva roky fajku a potom na dva roky prestal, aj ked u mňa na tie dva roky upadla do zabudnutia...ale vrátil som sa a vrátil sa mi ten krásny mikrosvet, vôňa tabaku, fajky ako krásne kúsky, kopec tých roztomilých propriet, dobré pokoureníčko, také to tiché šialenstvo, ktorému prepadne každý fajkár ......čiže momentálne nemám chuť ani dôvod si vynucovať pauzu...inak tak isto, niekedy dve tri, niekedy aj týždeň pauza...


jj... tichy blazni...jako rzbari :wink:
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod meduard » 19 zář. 2004, 13:34

presne tak
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků