Dýmka & Vlak

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Dýmka & Vlak

Příspěvekod ypres.bass » 02 kvě. 2007, 15:15

vím že se to tu už řešilo v rámci jiných threadu a i já sám jsem se k tomu vyjadřoval, ale myslím že toto je tak specifické a interesantní téma, že si zaslouží být shrnuto/propráno extra...

máte někdo nějaké nové informace jak je to s kouřením ve vlaku? protože nevím kdo to tu už psal, ale po jeho větě "není nic krásnějšího něž pozorovat ubíhající krajinu s dýmkou v puse" se mi to naprosto zarylo pod kůži a furt o tom přemýšlím...

včera jsem měl na nádraží chvíli času, tak jsem se díval na označení vagónů na tom plakátě co jsou tam všechny ty vlaky popsané...kuřácká oddělení jsem našel jenom v nočních mezinárodních rychlícíh...a těmi fakt nejezdím...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod piter » 02 kvě. 2007, 15:39

kdyz myslis, ze je to takove tema, ktere by si zaslouzilo vlastni thread . . . tak budiz
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 02 kvě. 2007, 18:33

no já nevím, ale když je pro i vrchní moderátor tak mlčím :twisted:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ypres.bass » 02 kvě. 2007, 18:41

piter píše:kdyz myslis, ze je to takove tema, ktere by si zaslouzilo vlastni thread . . . tak budiz
bigdragon píše:no já nevím, ale když je pro i vrchní moderátor tak mlčím :twisted:
tak scválené bych to možná už aj měl, a teď nějaké ty poznatky? :wink:
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Krhút » 02 kvě. 2007, 20:36

Tak tady máš jeden poznatek zcela zásadní : Kuřácká oddělení jsou vždy v jiném vlaku než já . Nevím proč to tak je , ale funguje to tak :?
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod JardaS » 02 kvě. 2007, 20:46

Vždycky jsem miloval jízdu vlakem a to tak , až jsem se stal strojvedoucím . Ale bohužel to bylo v době co jsem kouřil cigára a s dýmkou nemám zážitky . Jinak pohled na krajinu z lokomotivy je úžasný ..........
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod tuton » 03 kvě. 2007, 06:35

JardaS píše:Vždycky jsem miloval jízdu vlakem a to tak , až jsem se stal strojvedoucím . Ale bohužel to bylo v době co jsem kouřil cigára a s dýmkou nemám zážitky . Jinak pohled na krajinu z lokomotivy je úžasný ..........


Ja znam pohled na krajinu z Brejlovce a ze stopadesatdvojky (810 podle novyho znaceni, jestli se nepletu). Fira jsem teda nikdy nebyl, ale postestilo se...
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod makovec » 03 kvě. 2007, 13:42

no rozhodne to stoji za to ! v loni v lete se postestilo. jelo nas deset na sraz do pottstejna. z toho tri dymkari. prvni dymka smerem na potstejn probehla v kupe, na druhou nas pruvodci pozadala jestli bysme se nepresunuli do postovniho vagonu, kde by to nedrtilo lidi v nekurackym vetsinovym oddeleni vagonu, takze sme si tam natahali piva, fernety, utaborili se na podlaze a cesta byla vic nez prijemna .o) jen z ty krajiny sme toho moc skrz zamrizovany maly okynko nevideli
Uživatelský avatar
makovec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 395
Věk: 51
Registrován: 13 bře. 2006, 22:37
Bydliště: praha cerny most

Příspěvekod Milos Cerman » 03 kvě. 2007, 13:52

Se slzou v oku vzpomínám na dřevěný vagóny v 60tejch létech. Na otevřený plošině s dýmkou a lahváčem - - - - - - - - to bylo cestováníčko !
Před pár lety jsem ale přsedlal na autobusy. Je to rychejší a lacinější.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod ypres.bass » 03 kvě. 2007, 14:08

makovec píše:no rozhodne to stoji za to ! v loni v lete se postestilo. jelo nas deset na sraz do pottstejna. z toho tri dymkari. prvni dymka smerem na potstejn probehla v kupe, na druhou nas pruvodci pozadala jestli bysme se nepresunuli do postovniho vagonu, kde by to nedrtilo lidi v nekurackym vetsinovym oddeleni vagonu, takze sme si tam natahali piva, fernety, utaborili se na podlaze a cesta byla vic nez prijemna .o) jen z ty krajiny sme toho moc skrz zamrizovany maly okynko nevideli
aaaaaaaaaa hůůůůůů (mám vraženou pěst v puse) >>> tak to mohlo být naprosto epesní...asi v pátek pojedu ze školy tím nočním vlakem - snad najdu pochopení...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod jozefbaca » 03 kvě. 2007, 14:27

na ukrajine je to vyriešené tak, že v každom vozni (aspoň v spacích vlakoch to tak bolo) sa na jednej strane vo vstupnej chodbe nesmie a na druhej strane sa môže fajčiť a sprievodcovia môžu na obidvoch stranách
Uživatelský avatar
jozefbaca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 39
Věk: 33
Registrován: 15 úno. 2007, 15:05
Bydliště: Banská Štiavnica

Příspěvekod kamo » 03 kvě. 2007, 18:39

a zaujímavé bolo to, že keď sme prišli na chodbu kde sa nesmelo fajčiť, a práve tam fajčil sprievodca, škodoradostne sa na nás pozrel a ukázal na tabulku, že sa tam nesmie fajčiť.... :evil:
na konci kde sa mohlo sme si pár krát aj zadýmali.... ale lepšie by to bolo pekne posediačky vklude....
kamo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 220
Věk: 33
Registrován: 25 říj. 2006, 19:27

Příspěvekod Alferi » 03 kvě. 2007, 19:18

kamo píše:a zaujímavé bolo to, že keď sme prišli na chodbu kde sa nesmelo fajčiť, a práve tam fajčil sprievodca, škodoradostne sa na nás pozrel a ukázal na tabulku, že sa tam nesmie fajčiť.... :evil:
na konci kde sa mohlo sme si pár krát aj zadýmali.... ale lepšie by to bolo pekne posediačky vklude....

Průvodčí normálně záviděj. Jeden takovej protestoval proti v kupé naraženýmu sudu, ale když dotal vejslužku, tak zkrotl. :wink:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod dr. Avalanche » 05 kvě. 2007, 23:03

No v ECckach jsou vagony spravedlive delene na kurak-nekurak. Akorat (alespon na trase Praha?Decin) tam hulej nemcouri smrduta cigara. :?
Uživatelský avatar
dr. Avalanche
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 55
Registrován: 14 říj. 2006, 19:59
Bydliště: Praha 3 - Žižkov

Příspěvekod BATRACHOS » 05 kvě. 2007, 23:47

Tak si nacpi Balkan nebo UF a za chvilku tam budeš sám...

:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron