Dávná i nedávná historie kouře

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Zajímá vás dané téma?

Ano
68
88%
Ne
9
12%
 
Celkem hlasů : 77

Příspěvekod ypres.bass » 17 čer. 2007, 16:57

Martin Pedain píše:
jcp píše:údajně favorizovaná značka tabáku bylo Balkan Sobranie a

V tabácích se tolik nevyznám, ale kdyby byl tak kvalitní mezi tabáky jako jsou Sobranie Black Russian mezi cigaretami, tak...ňami ňami :puffy:
podle toho co se tvrdí, tak to byl nejlepší tabák všech dob...pouze interprtuji z doslechu...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Šimi » 17 čer. 2007, 17:00

ypres.bass píše:podle toho co se tvrdí, tak to byl nejlepší tabák všech dob...pouze interprtuji z doslechu...


JJJJo, tosipiš !!!!
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod jcp » 17 čer. 2007, 17:02

Martin Pedain píše:V tabácích se tolik nevyznám, ale kdyby byl tak kvalitní mezi tabáky jako jsou Sobranie Black Russian mezi cigaretami, tak...ňami ňami :puffy:

.. mno, koukni se v Kulovým blesku do threadu Aukce tabáku a uvidíš, co se tu kolem dvou paklíků Sobranie dělo letos v březnu :shock: :lol:
Naposledy upravil jcp dne 17 čer. 2007, 17:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod jcp » 17 čer. 2007, 17:04

Šimi píše:JJJJo, tosipiš !!!!

.. ano, promluvil nejpovolanější aktér :!: :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Martin Pedain » 17 čer. 2007, 23:42

beda píše:To je legrace, v patek jsem zrovna vykouril jedno tohle cigo a musim rici ze je v nem celkem slusnej tabak, dal jsem si ho bez filtru a neskrabalo, nikotin nic moc, to takova stovkova startka s utrzenym filtrem je jinej kalibr. Navic ten cernej papirek a zlatej filtr jsou na mne trochu prilis ruskej luxus. Ptal jsem se kamaradky z Ruska a sobranije znamena sklizen, nebo setkani.


Píši zde
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?p=108080#108080
ať nejsme moc :offtopic1:
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Mathias Sandorf » 20 čer. 2007, 11:34

Chvíli po tom, co Sir Walter Raleigh rozšířil v Anglii bohulibý zvyk požívání tabákového dýmu, vyšla kniha Thomase Hariota "Stručná a pravdivá zpráva o nově nalezené zemi Virginie"(1588) V knize se mimo jiné píše o "nejvzácnější rostlině" Virginie. "Je to rostlina, kterou domorodci zasívají na zvláštní místa a nazývají ji Uppowoc. Její listy suší a roztloukají na drť a pak ji nasáváním z hliněných dýmek vdechují čili kouří, čímž jim vniká do žaludku a do hlavy, takto pročišťuje přebytečné šťávy flegma i jiné škodliviny a rozevírá průduchy těla."....tohle by mohli dávat na nálepky tabákovejch výrobků :) ....Jinak největším propagátorem a dá se říci otcem kouření v Evropě byl sám Relaigh, ale to jistě všici víte. Tak už jen dodám to, že si nechal zhotovit dlouhou stříbrnou dýmku, se kterou kráčel i roku 1618 na popraviště. Položil hlavu na špalek a naposledy si potáhnul, holt tahle láska nás neopustí do konce :smoke1:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Martin Pedain » 20 čer. 2007, 13:41

Jenom bych doplnil, že pijáctví kouře se šamané dostávali do omamného opojení, které jim zprostředkovalo styk s bohy. V podstatě řečeno, zhulili se natolik, že omdleli a měli halucinace, kterým nevědomí domorodci věřili. Čehož mohli využít církevní činovníci v Evropě, aby "oblbovali" lid nadále...(není orientováno proti věřícím a jiným...)
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Mathias Sandorf » 20 čer. 2007, 15:21

Jojo, tabákový šamani si to uměli užít, otrava nikotinem jak vyšitá. Dostávali ho do těla všema možnejma způsobama, nejen kouřením. Samozřejmě taky žvejkání a šňupání, ale i normálně žraní a vtírání tabákovejch past na sliznice a do očí, chuťovka. Pak měli takzvaný šamanský vidění - byli samozřejmě jednak v tranzu, ale taky skoro neviděli ve dne, zato v noci viděli líp než jiný - holt měli tak roztažený zornice, že je světlo oslepovalo...
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod bromden » 20 čer. 2007, 15:27

Mathias Sandorf píše:Jojo, tabákový šamani si to uměli užít, otrava nikotinem jak vyšitá....


Já Ti nevím, jestli otrava nikotinem je o užití, nikotinem jsem se přiotrávil naštěstí jen jednou, a to jsem se z toho poblil, posral, ale rozhodně jsem si to tedy neužil... :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Mathias Sandorf » 20 čer. 2007, 15:31

bromden píše:
Mathias Sandorf píše:Jojo, tabákový šamani si to uměli užít, otrava nikotinem jak vyšitá....


Já Ti nevím, jestli otrava nikotinem je o užití, nikotinem jsem se přiotrávil naštěstí jen jednou, a to jsem se z toho poblil, posral, ale rozhodně jsem si to tedy neužil... :roll:


To taky bylo myšlený ironicky :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod trosca » 20 čer. 2007, 16:16

doporucuji k precteni knihu "Příběh kouře", pojednava o historii koureni od pocatku lidskeho pokoleni do soucastnosti
trosca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 554
Registrován: 14 bře. 2006, 19:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 20 čer. 2007, 16:31

Mathias Sandorf píše:Jojo, tabákový šamani si to uměli užít, otrava nikotinem jak vyšitá.
pro toho kdo by si chtěl přehrát celý život doporučuju špetku tabáku v panáku lihu...pak se vám přehraje život před očima a šlus! (prudce jedovatý roztok soli z ethanolu a kys.nikotinové)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Pedain » 20 čer. 2007, 17:06

Mathias Sandorf píše:Jojo, tabákový šamani si to uměli užít, otrava nikotinem jak vyšitá. Dostávali ho do těla všema možnejma způsobama, nejen kouřením. Samozřejmě taky žvejkání a šňupání, ale i normálně žraní a vtírání tabákovejch past na sliznice a do očí, chuťovka. Pak měli takzvaný šamanský vidění - byli samozřejmě jednak v tranzu, ale taky skoro neviděli ve dne, zato v noci viděli líp než jiný - holt měli tak roztažený zornice, že je světlo oslepovalo...


Celkem mně pobavila ta skutečnost, jak se zpočtku církev bránila pití kouře a tabáku celkem, prý v dočinění s ďáblem. Až kněží zjistili co rostlina dokáže, že vzniká závislost, a že by na tom mohli vydělat (daně a nevím co...), tak své názory obrátili a začali kouření prosazovat. Lékaři byla rostlina uznána jako všelék a byla lékaři doporučována. Sem tam se objevil nějaký dspotický vladař, který zakázal kouření...

To se nám ta historie opakuje.... :D
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Mathias Sandorf » 20 čer. 2007, 18:10

Martin Pedain píše:Celkem mně pobavila ta skutečnost, jak se zpočtku církev bránila pití kouře a tabáku celkem, prý v dočinění s ďáblem. Až kněží zjistili co rostlina dokáže, že vzniká závislost, a že by na tom mohli vydělat (daně a nevím co...), tak své názory obrátili a začali kouření prosazovat. Lékaři byla rostlina uznána jako všelék a byla lékaři doporučována. Sem tam se objevil nějaký dspotický vladař, který zakázal kouření...

To se nám ta historie opakuje.... :D


Jj, podívejme se do historie, když chcem znát budoucnost :D Snad první z těchhle despotů byl hned pár let po dovezení tabáku - král Jakub, který shodou okolností nechal popravit Raleigha. Tabák nazýval "plevel zla" a jen jedinkrát dovolil kuřákům, aby si zapálili v jeho blízkosti - když se při lovu musel s družinou schovat v prasečím chlívku. Doufal, že "plevel zla" je takovej dryják, že přebije případný choroby obsažený ve vzduchu :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Alferi » 20 čer. 2007, 21:36

Právě vyšlo:
Obrázek
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků