Úplný zákaz kouření II

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Přemek77 » 06 srp. 2012, 17:50

A jedeme dál močálem černým kolem bílých skal...

... aneb ideologie nade vše.

http://www.novinky.cz/domaci/274967-kou ... abaku.html
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Cmunda » 06 srp. 2012, 18:46

Jj, také jsem už zaznamenal. Hlavně ta pasáž o obsahu určitých (jakých a kolik?) škodlivin v e-cigaretách je usměvná. Že raději neřeší, jaké sajrajty se k nám vozí v polských potravinách. Zachvíli uvalí spotřební daň i na náplně do e-cigaret.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Fanys » 06 srp. 2012, 22:55

Jenže to má háček. Na pašování pár kapek nikotinu nebude potřeba hloubit tunely. To prostě neuhlídají.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Baca » 09 srp. 2012, 09:12

image_id: 14779
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Fénix » 09 srp. 2012, 09:20

to určitě zlepší image kuřáků ve společnosti :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Baca » 09 srp. 2012, 09:44

Aspon im bude jasne, ze je to jedno, deti budu mrtve tak ci tak :-D
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Nevill » 09 srp. 2012, 14:49

Nevím, možná by bylo zajímavé zkusit nějakou anketu třeba s titulem "Dáte ve volbách svůj hlas politické straně, která podpoří zákaz kouření v restauracích?", třeba pod tou naší skupinou co je na Facebooku... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Rog » 09 srp. 2012, 16:04

To už skôr: "Dáte vo voľbách svoj hlas strane, ktorá chce obmedzovať slobodu a znevažovať osobnú zodpovednosť občanov?"
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Fanys » 09 srp. 2012, 18:17

Taková iniciativa by možná našla i sponzory. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Cmunda » 09 srp. 2012, 19:58

Pánové, dovolím si s Vámi polemizovat. Ono spojovat zákaz kouření s omezováním svobody je poněkud vachrlaté, neb pokud má společnost nějak civilizovaně fungovat, měla by platit premisa, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého. A tím, že si zapálím, tak do okolí nevyhnutelně šířím kouř, který ten druhý může nésti nelibě a tím pádem jej de facto omezuji. Neobstojí ani argument, že nekuřák nemusí chodit do kuřácké hospody, neboť do důsledku vzato, pokud takto argumenuji, v podstatě omezuji svobodu druhého minimálně tím, že mu zužuji možnost výběru. To ovšem neznamená, že bych souhlasil s úplným zákazem kouření. Jen chápu nekuřáky, kteří by třeba ani do kuřácké hospody vůbec nešli, ale nezbývá jím nic jiného, neboť v práci nemají závodní stravování a v blízkém okolí nemají žádný nekuřácký podnik, kam by se v polední pauze stihli dostat. Jako přijatelný se mně tak jeví kompromistní návrh, se kterým prý poslanci také pracují, tedy že by se zákaz vztahoval jen na podniky, ve kterých by se podávalo jídlo. Pivnice, bary, ale i klasické vesnické hospůdky, kde se nevaří, by mohly zůstat kuřácké. Naopak rozšiřovat zákaz i na elektronické cigarety už je naprostá zhovadilost. Takový kuřák nikoho smradem neobtěžuje a zkazky o škodlivosti "kouře" z e-cigaret zatím, pokud vím, nejsou podloženy žádnou hodnověrnou studií. Takovýto zákaz dle mého už lze brát jako snahu státu omezovat svobody svých občanů.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Cifro » 09 srp. 2012, 20:01

:palm: :palm: :palm: Dovolím si s tebou takmer vo všetkom nesúhlasiť :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Cmunda » 09 srp. 2012, 20:44

S tím, že píchnu do vosího hnízda jsem počítal :smile: Má polemika vychází spíše z právní stránky věci a jak by na to asi nahlížel ústavní soud, pokud by někdo namítal neústavnost úplného zákazu kouření z důvodu omezování svobody jednotlivce (holt profesionální deformace). Mám obavu, že v téhle debatě nakonec bude platit ono cimrmanovské můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné, co se s tím dá dělat, neb politici se o naše názory zajímají jen před volbami a to stejně jen na oko.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Baca » 09 srp. 2012, 21:35

Cmunda, zalezi na uhle pohladu ci suhlasim, alebo nesuhlasim. Z oboch stran trci jednosmerna pravda a pravo. A teraz troska odbocim. Je zaujimave ako sa ludia stavaju k politikom. Dovolim si ta citovat ".... neb politici se o naše názory zajímají jen před volbami a to stejně jen na oko. " Postoj bezneho obcana je podriadeny, chapajuci politikov a vladu a ich rozhodnutia ako danu nemennu a predovsetkym NEZMENITELNU vec, ktoru musi bez vazneho odporu akceptovat. Pritom je to uplne a bezozbytku naopak. Politici a politika toto submisivne nazeranie obcana ZNEUZIVAJU az v takej miere v akej sa to deje u nas. Vratim sa k teme. Vzdy bude na nas ak si to uvedomime a zacneme sa aktivne, naozaj aktivne zaujimat o svoje zivoty a zacneme konecne rozhodovat sami za seba, teda prevezmeme ZODPOVEDNOST za seba a svoje okolie. Tak sa vyriesi aj problematika fajcenia na verejnych priestranstvach, restauracnych zariadeniach a podobne. Teda ropzhodnutim vacsiny sa stanovi kde a co sa moze. Nebudu rozhodovat politici, monopoly, lobisti atd atd...

JE strasne ako malo priestoru na takuto debatu poskytuju mojim lenivym prstom riadky a pismena :-) Navyse mi myslienky bezia dopredu ovela rychlejsie ako prsty. :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Fanys » 09 srp. 2012, 21:44

To Cmunda: Majitel restaurace se rozhodne poskytovat svoje služby v zakouřeném prostředí a dovolí ve své hospodě kouřit. Rozhodně tím neomezuje občany, kteří by se chtěli najíst v nezakouřeném prostředí. On přeci nemusel hospodu vůbec otvírat.
Jejich požadavek najíst se v nezakouřeném prostředí je stejně směšný jako můj požadavek pořádat piknik na greenu golfového hřiště.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření II

Příspěvekod Fénix » 09 srp. 2012, 23:15

Cmunda píše:Neobstojí ani argument, že nekuřák nemusí chodit do kuřácké hospody, neboť do důsledku vzato, pokud takto argumenuji, v podstatě omezuji svobodu druhého minimálně tím, že mu zužuji možnost výběru.


Takže když je v určité oblasti X nekuřáckcýh restaurací, a já tam provozuji restauraci X+1, tak tím, že v ní dovoluji kouřit, zužuji občanům možnost výběru ?

Cmunda píše:Jako přijatelný se mně tak jeví kompromistní návrh, se kterým prý poslanci také pracují, tedy že by se zákaz vztahoval jen na podniky, ve kterých by se podávalo jídlo.


Opravdu nevidím důvod, proč by mi měl někdo zakazovat, dát si v mé oblíbené kuřácké restauraci něco k jídlu :think: Čí svobodě toto omezení mé svobody jakkoli prospěje ?

---

Bohužel přežívá nějaká fixní idea, že stravování v restauraci je jakási veřejná služba, kterou je stát povinen lidem zajistit. Není. Když budu vlastníkem jediné hospody ve vesnici, a rozhodnu se, že než ji udělat nekuřáckou, tak ji raději zruším, a nebude tam hospoda žádná, tak mi to taky nikdo zakázat nemůže, a lidi na tom budou hůř než předtím.

Až budou restaurace brát z veřejných prostředků dotace za poskytování veřejné služby, prosím, ať si tam stát zakáže kouření (pokud možno jen u těch, které o tu dotaci stojí). Do té doby ať mě nechá v mé restauraci rozhodnout o možnosti zákazníků kouřit, jako mě nechává u ostatních druhů soukromých podniků.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků