Dýmka podle Tolkiena

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Bohemund » 25 led. 2005, 14:24

Qido píše:
imagoo píše:
loom777 píše:
imagoo píše:A mě celej Tolkien úplně minul, takže mě ani ty dýmky nic neříkají. Viděl jsem jenom Návrat krále - nevšedně krásný, výpravný, propracovaný nudný nic.


ku**a tohle bolí... :cry: .. to jsou asi nejhezci knizky co jsem cetl..uz jako malej jsem je zboznoval .... a zajimave je, ze mne bavi hrozne i zivotopis JRRT ... byl to holt zajimavej clovek ve vsech smerech


Já mu nic neupírám, ale neoslovuje mě to a ne že bych to nezkoušel...
Prostě rezonuju na jiných frekvencích.


Ale pozor, lidičky, nemíchejme Pána prstenů - knihu (vlastně knihy) s pokusy o zfilmování (najmě s tím posledním a s tím humbukem kolem něj). S imagoovým hodnocením filmu naprosto souhlasím (i když Návrat krále jsem neviděl, stačilo mi, jak to jde od desíti k pěti v těch předchohzích dílech), ale s loom777ovým hodnocením knížek taky. (Což, jak mě teď napadá, jsem s tímhle avatárem asi ani nemusel psát :lol: )


Máš pravdu. Návrat krále(ve filmové podobě) je jenom komerční americkej brak(doufám, že jsem se nikoho nedotkl, jestli ano, tak se omlouvám). Buď rád, žes ho neviděl :( :shock:
Pan Tolkien se asi z toho Zeleného kraje, kde teď je(pro neznalce, Tolkienova představa ráje) asi hodně diví :shock:
Ale tak to prostě je a dnešní konzument si to žádá. Hlavně moc nepřemýšlet(bez urážky kohokoliv, kdo by to vztahoval na sebe 8)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Simon » 25 led. 2005, 14:28

Bohemund píše:
Qido píše:
imagoo píše:
loom777 píše:
imagoo píše:A mě celej Tolkien úplně minul, takže mě ani ty dýmky nic neříkají. Viděl jsem jenom Návrat krále - nevšedně krásný, výpravný, propracovaný nudný nic.


ku**a tohle bolí... :cry: .. to jsou asi nejhezci knizky co jsem cetl..uz jako malej jsem je zboznoval .... a zajimave je, ze mne bavi hrozne i zivotopis JRRT ... byl to holt zajimavej clovek ve vsech smerech


Já mu nic neupírám, ale neoslovuje mě to a ne že bych to nezkoušel...
Prostě rezonuju na jiných frekvencích.


Ale pozor, lidičky, nemíchejme Pána prstenů - knihu (vlastně knihy) s pokusy o zfilmování (najmě s tím posledním a s tím humbukem kolem něj). S imagoovým hodnocením filmu naprosto souhlasím (i když Návrat krále jsem neviděl, stačilo mi, jak to jde od desíti k pěti v těch předchohzích dílech), ale s loom777ovým hodnocením knížek taky. (Což, jak mě teď napadá, jsem s tímhle avatárem asi ani nemusel psát :lol: )


Máš pravdu. Návrat krále(ve filmové podobě) je jenom komerční americkej brak(doufám, že jsem se nikoho nedotkl, jestli ano, tak se omlouvám). Buď rád, žes ho neviděl :( :shock:
Pan Tolkien se asi z toho Zeleného kraje, kde teď je(pro neznalce, Tolkienova představa ráje) asi hodně diví :shock:
Ale tak to prostě je a dnešní konzument si to žádá. Hlavně moc nepřemýšlet(bez urážky kohokoliv, kdo by to vztahoval na sebe 8)


souhlas
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 25 led. 2005, 14:30

imagoo píše:
Qido píše:
imagoo píše:
loom777 píše:
imagoo píše:A mě celej Tolkien úplně minul, takže mě ani ty dýmky nic neříkají. Viděl jsem jenom Návrat krále - nevšedně krásný, výpravný, propracovaný nudný nic.


ku**a tohle bolí... :cry: .. to jsou asi nejhezci knizky co jsem cetl..uz jako malej jsem je zboznoval .... a zajimave je, ze mne bavi hrozne i zivotopis JRRT ... byl to holt zajimavej clovek ve vsech smerech


Já mu nic neupírám, ale neoslovuje mě to a ne že bych to nezkoušel...
Prostě rezonuju na jiných frekvencích.


Ale pozor, lidičky, nemíchejme Pána prstenů - knihu (vlastně knihy) s pokusy o zfilmování (najmě s tím posledním a s tím humbukem kolem něj). S imagoovým hodnocením filmu naprosto souhlasím (i když Návrat krále jsem neviděl, stačilo mi, jak to jde od desíti k pěti v těch předchohzích dílech), ale s loom777ovým hodnocením knížek taky. (Což, jak mě teď napadá, jsem s tímhle avatárem asi ani nemusel psát :lol: )

Ale já zkoušel neúspěšně i knížku...


no musim rict, ze tohle mne u tebe prekvapuje, .... teda je fakt, ze ja pana prstenu v cestine taky moc nemusim, v originale je vyrazne lepsi, tak mozna zkus jeste tohle
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 25 led. 2005, 14:36

Já osobně taky dávám přednost knížkám Tolkiena před filmem, ale asi jako v případě Harryho Pottera na druhou stranu uznávám, že spoustu neznalců ten film přivedl i ke knížce, kterou by jinak minuli. A to je vždycky dobře i kdyby to bylo jen 1% ze všech diváků, který to viděli. A když je chytne tahle knížka, můžou se propracovat k dalším - což je fajn naděje.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Bohemund » 25 led. 2005, 15:02

Jana píše:Já osobně taky dávám přednost knížkám Tolkiena před filmem, ale asi jako v případě Harryho Pottera na druhou stranu uznávám, že spoustu neznalců ten film přivedl i ke knížce, kterou by jinak minuli. A to je vždycky dobře i kdyby to bylo jen 1% ze všech diváků, který to viděli. A když je chytne tahle knížka, můžou se propracovat k dalším - což je fajn naděje.


Tak to máš určitě pravdu, ale obávám se, že většina si stejně jenom řekne: "Hmmmm, pěkný" a nic víc. To jedno procento bude pravdivý :(
Myslím, že Tolkien má ještě hlubší smysl, kterej člověk najde až potom, co si ho přečte několikrát. Aspoň u mě to tak bylo :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 15:20

Simon píše:no musim rict, ze tohle mne u tebe prekvapuje, .... teda je fakt, ze ja pana prstenu v cestine taky moc nemusim, v originale je vyrazne lepsi, tak mozna zkus jeste tohle

Popravdě třeba hobit mi přijde lepší v CZ než originál... takový šťavnatější. Co se táče PP, tak jsem v originále četl jen první díl, a přišel mi to stejně dobrý jako český překlad. Lepší bych neřekl. Ale 2ka a 3ka mě v originále ještě čekají, tak uvidím (až se k tomu dostanu). :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 25 led. 2005, 15:49

Bohemund píše:Tak to máš určitě pravdu, ale obávám se, že většina si stejně jenom řekne: "Hmmmm, pěkný" a nic víc...


Ale většina bude přece vždycky stádo, co dává přednost jednoduchý komerci, bezmyšlenkovitý kultuře a nehledá posun ve vnímání světa :( Když aspoň část tý minority zkusí knížku, hurá! Za mý puberty takhle pár lidí okolo mě kvůli Depeche Mode a pak Oceánu a Shalomu pochopilo, o čem psal Kafka, Kisch a další židovský autoři, kteří by je asi jinak neoslovili. Samozřejmě mezi zbožňováním Muka a pochopení Procesu byla cesta zjišťování, co to je tóra a chasidové a další odbočky, ale nás pubertální "hledače pravdy" to krutě bavilo.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 15:56

Jana píše:
Bohemund píše:Tak to máš určitě pravdu, ale obávám se, že většina si stejně jenom řekne: "Hmmmm, pěkný" a nic víc...


Ale většina bude přece vždycky stádo, co dává přednost jednoduchý komerci, bezmyšlenkovitý kultuře a nehledá posun ve vnímání světa :( Když aspoň část tý minority zkusí knížku, hurá! Za mý puberty takhle pár lidí okolo mě kvůli Depeche Mode a pak Oceánu a Shalomu pochopilo, o čem psal Kafka, Kisch a další židovský autoři, kteří by je asi jinak neoslovili. Samozřejmě mezi zbožňováním Muka a pochopení Procesu byla cesta zjišťování, co to je tóra a chasidové a další odbočky, ale nás pubertální "hledače pravdy" to krutě bavilo.


Depeche Mode jaou super...
Ale Kafku jsem nikdy nepochopil... ještě tak povídky, ale ten zbytek, o tom se u nás vždycky strašně "vzdělane" bavili třídní intelektuálové, a když jsem chtěl být taky chytrej, tak to nějak neklaplo... ty knihy jsou na mne "poněkud" "nesrozumitelné", i.e. mají pro mne asi stejnou hodnotu jako braky který nečtu (protože je to sračka), tohle nečtu protože to nechápu... (nazvat Kafku sračkou, v tom mi poněkud brání vtlučená úcta k autoritám) :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 25 led. 2005, 16:04

bromden píše:Depeche Mode jaou super...
Ale Kafku jsem nikdy nepochopil... ještě tak povídky, ale ten zbytek, o tom se u nás vždycky strašně "vzdělane" bavili třídní intelektuálové, a když jsem chtěl být taky chytrej, tak to nějak neklaplo... ty knihy jsou na mne "poněkud" "nesrozumitelné", i.e. mají pro mne asi stejnou hodnotu jako braky který nečtu (protože je to sračka), tohle nečtu protože to nechápu... (nazvat Kafku sračkou, v tom mi poněkud brání vtlučená úcta k autoritám) :roll:


Já četla Zámek asi 10x než jsem se začala orientovat a vždycky s každým dalším čtením jsem k tomu měla další a další poznámky a postřehy a když jsem to zpětně asi po 10 letech četla, bylo fajn pozorovat jak se pseudointelektuálně žvásty mění ve skutečný pochopení. Ale hodně mi s tím pomáháli mý tehdejší kámoši, po většinou lidi introvertní, nepochopení a jedním slovem zralý spíš na samotu než do dnešního chaosu. Troufnu se říct, že to chápu, ale není to čtení do čekárny k zubaři :lol:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 25 led. 2005, 16:12

Kafku jsem taky minul, jsa okouzlen v daném období Gustavem Meyrinkem. Btw. jedna z Meyrinkových povídek bezesporu sloužila Svěrákům jako předloha pro film Akumulátor.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 16:13

Jana píše:
bromden píše:Depeche Mode jaou super...
Ale Kafku jsem nikdy nepochopil... ještě tak povídky, ale ten zbytek, o tom se u nás vždycky strašně "vzdělane" bavili třídní intelektuálové, a když jsem chtěl být taky chytrej, tak to nějak neklaplo... ty knihy jsou na mne "poněkud" "nesrozumitelné", i.e. mají pro mne asi stejnou hodnotu jako braky který nečtu (protože je to sračka), tohle nečtu protože to nechápu... (nazvat Kafku sračkou, v tom mi poněkud brání vtlučená úcta k autoritám) :roll:


Já četla Zámek asi 10x než jsem se začala orientovat a vždycky s každým dalším čtením jsem k tomu měla další a další poznámky a postřehy a když jsem to zpětně asi po 10 letech četla, bylo fajn pozorovat jak se pseudointelektuálně žvásty mění ve skutečný pochopení. Ale hodně mi s tím pomáháli mý tehdejší kámoši, po většinou lidi introvertní, nepochopení a jedním slovem zralý spíš na samotu než do dnešního chaosu. Troufnu se říct, že to chápu, ale není to čtení do čekárny k zubaři :lol:


Ten pocit z proměny mi přijde ještě docela představitelný, ale co mi nesedne je ten "balast", kterýho je nadto v Zámku či Procesu ještě mnohem víc... - nějak si pořád nedovedu představit že by to do celku nějak smysluplně zapadlo. Nu což, dám tomu čanci zase za pět šest let a třebas to jednou projde. Taková Sestra, Citadela nebo Foucaultovo kyvadlo taky zdaleka neprošly napoprvé :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 25 led. 2005, 16:15

bromden píše: Taková Sestra, Citadela nebo Foucaultovo kyvadlo taky zdaleka neprošly napoprvé :lol:


Myslíš Saint-Exupéryho Citadelu?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 16:18

imagoo píše:Kafku jsem taky minul, jsa okouzlen v daném období Gustavem Meyrinkem. Btw. jedna z Meyrinkových povídek bezesporu sloužila Svěrákům jako předloha pro film Akumulátor.


Mně v tu kritickou dobu nejvíc držel Vian, Vonnegut a Hesse (to je kombinace, co?)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 16:19

imagoo píše:
bromden píše: Taková Sestra, Citadela nebo Foucaultovo kyvadlo taky zdaleka neprošly napoprvé :lol:


Myslíš Saint-Exupéryho Citadelu?


Jo-o. Tu čtu doteďka a zdaleka jsem neskončil. Mám takový dojem že to ten člověk psal jako vědomou polemiku s biblí. Teda nejen.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 25 led. 2005, 16:20

bromden píše:Mně v tu kritickou dobu nejvíc držel Vian, Vonnegut a Hesse (to je kombinace, co?)

Četls od Hesseho Siddhártu?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron