Dýmka podle Tolkiena

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Bohemund » 02 úno. 2005, 15:50

loom777 píše:
Bohemund píše:No, vzhledem k tomu, že kouřil opravdu hodně, tak bych řekl, že asi věděl co dělá :wink: :wink:
Že by kouřil jako humusák, no nevím:shock: :shock: Tak dneska mě zase dostal Lom777 :lol: :lol: :lol: Díky, už jsem myslel, že se nezasměju :D


?? :<a href=http://linkshelper.com/?said=acc0000_li&qq=cry>cry</a>: .... no já se spíš přiklaním k možnosti že HC o tom neměl ani páru...no...tak teď jsi mne uzemnil a já se jdu stydět na forum pro retardy... :evil: :oops: :roll:


Nikam nechoď!!!!!!!!!!
Já to myslel tak, jak jsem to napsal :) Žádná ironie. Mám pana Tolkiena opravdu rád, tak mě jen zaujalo to spojení Tolkien=humusák :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod loom777 » 02 úno. 2005, 15:52

:-) chceš snad říct že já nemám pana Tolkiena rád? :evil: <-------- velká dávka ironie :lol: :lol:
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Bohemund » 02 úno. 2005, 15:56

loom777 píše::-) chceš snad říct že já nemám pana Tolkiena rád? :evil: <-------- velká dávka ironie :lol: :lol:

Ach jééééééééééé(ještě větší dávka ironie :lol: ) To víš, že ho máš rád, jasně že jo. Tak si teď chlapečku hezky zapal Sherlocka, sedni do ušáku otevři si Společenstvo a čti si. :lol: :lol: :lol: :lol:
Pan Tolkien Tě vidí a bude jistě spokojen, že má tolik zastánců 8) :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod loom777 » 02 úno. 2005, 15:58

zastánců....to zní, jako kdyby byl nějaká hvězda a já kouřil dýmku kvůli němu....spíš bych řekl, že cítím uctu k tomu co dokazal a jak proplul zivotem...no a to s jakou laskou pise o dymkach je taky moc hezky :wink:
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Bohemund » 02 úno. 2005, 16:07

loom777 píše:zastánců....to zní, jako kdyby byl nějaká hvězda a já kouřil dýmku kvůli němu....spíš bych řekl, že cítím uctu k tomu co dokazal a jak proplul zivotem...no a to s jakou laskou pise o dymkach je taky moc hezky :wink:


Já to myslel asi tak. Po těch filmech se vynořilo velmi mnoho rádoby "tolkienovců" :( kteří si myslí, že všemu moc dobře rozumí a jen oni mají patent na výklad knížek páně T. Proto si myslím, že takoví lidi jako Ty(nebo, se vší skromností já) jsou prostě zastánci díla pana T. Na nic si nehrajou, a "myslí to upřímně" :wink: Dokážou odhalit i jinou tvář našeho majstra, která prostě ty "znalce" nezajímá(nebo ji prostě ve své nabubřelosti nevidí). Že to byl člověk, který měl své nedokonalosti a slabůstky. Ne nějaká modla, absolutně dokonalá a bezchybná :)
Takže asi tak něják 8)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod loom777 » 02 úno. 2005, 16:13

Bohemund píše:
loom777 píše:zastánců....to zní, jako kdyby byl nějaká hvězda a já kouřil dýmku kvůli němu....spíš bych řekl, že cítím uctu k tomu co dokazal a jak proplul zivotem...no a to s jakou laskou pise o dymkach je taky moc hezky :wink:


Já to myslel asi tak. Po těch filmech se vynořilo velmi mnoho rádoby "tolkienovců" :( kteří si myslí, že všemu moc dobře rozumí a jen oni mají patent na výklad knížek páně T. Proto si myslím, že takoví lidi jako Ty(nebo, se vší skromností já) jsou prostě zastánci díla pana T. Na nic si nehrajou, a "myslí to upřímně" :wink: Dokážou odhalit i jinou tvář našeho majstra, která prostě ty "znalce" nezajímá(nebo ji prostě ve své nabubřelosti nevidí). Že to byl člověk, který měl své nedokonalosti a slabůstky. Ne nějaká modla, absolutně dokonalá a bezchybná :)
Takže asi tak něják 8)


tohle si dám vyrejt nad krb :wink: .... a propos: bydlím v paneláku :mrgreen: :puffy:
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Bohemund » 02 úno. 2005, 16:26

loom777 píše:
Bohemund píše:
loom777 píše:zastánců....to zní, jako kdyby byl nějaká hvězda a já kouřil dýmku kvůli němu....spíš bych řekl, že cítím uctu k tomu co dokazal a jak proplul zivotem...no a to s jakou laskou pise o dymkach je taky moc hezky :wink:


Já to myslel asi tak. Po těch filmech se vynořilo velmi mnoho rádoby "tolkienovců" :( kteří si myslí, že všemu moc dobře rozumí a jen oni mají patent na výklad knížek páně T. Proto si myslím, že takoví lidi jako Ty(nebo, se vší skromností já) jsou prostě zastánci díla pana T. Na nic si nehrajou, a "myslí to upřímně" :wink: Dokážou odhalit i jinou tvář našeho majstra, která prostě ty "znalce" nezajímá(nebo ji prostě ve své nabubřelosti nevidí). Že to byl člověk, který měl své nedokonalosti a slabůstky. Ne nějaká modla, absolutně dokonalá a bezchybná :)
Takže asi tak něják 8)


tohle si dám vyrejt nad krb :wink: .... a propos: bydlím v paneláku :mrgreen: :puffy:


Děkuji, děkuji :lol: :lol: ale zas tak nic extra to snad nebylo :) :)
K těm Tolkienovým dýmkám. Dá se někde na netu najít, jaké dýmky vlastnil a co se s nimi stalo po jeho odchodu?
Tabáky jsme tu už řešili, ale vzhledem k tomu, že anglicky opravdu neumím, tak mi to je stejně houby platný. :lol:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Qido » 03 úno. 2005, 09:03

Bohemund píše:K těm Tolkienovým dýmkám. Dá se někde na netu najít, jaké dýmky vlastnil a co se s nimi stalo po jeho odchodu?
Tabáky jsme tu už řešili, ale vzhledem k tomu, že anglicky opravdu neumím, tak mi to je stejně houby platný. :lol:


Mě by to taky zajímalo. Mimochodem, Loome777 (jak se to u všech čertů skloňuje??? :lol: ), jak jsi řikal, že JRRT píše moc krásně o dýmkách, to je kde? Myslíš v Pánovi prstenů (zkratka LOTR nemá chybu), nebo ještě někde?
A k těm humusákům: ti Britové to asi fakt brávaj neortodoxně; když CSL v autobiografii vzpomíná na svého potrhlého a geniálního učitele Kirka, píše, že si tabák z nedokouřený dýmky schovával na příště :? .
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod loom777 » 03 úno. 2005, 12:58

jasne...LOTR + dodatek o dýmkovém koření (má oblíbená část dodatků - nebo vlastně prologu)...myslim, že je i něco v pohádkách, nebo něčem takovym
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Qido » 07 úno. 2005, 09:23

Ja, a toto: nevite náhodó někdo, co kóřili staré C. S. L.?
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod loom777 » 07 úno. 2005, 09:25

:oops: bohužel...JRRT&CSL sve koureni asi povazovali za tolik normalni, ze se neobtezovali dalsim generacim nic odkazat...a my pak musime sbírat drobty, co jim nahodou uklouzlo :-/
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Qido » 07 úno. 2005, 09:40

:( :( :(
Ale vlastně dobře tak. My bysme pak určitě kouřili to samý, co oni, i kdyby nám to vůbec nechutnalo, prostě z čistýho snobismu. A ještě bysme se vytahovali nad obyčejnej póvl a připadali bysme si ukrutně duchovní. Teda aspoň já určitě. A oba pánové by se obraceli v hrobě a strýc Zmarchrob by si mnul pracky... :lol:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod loom777 » 07 úno. 2005, 09:47

to je pravda :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Bohemund » 07 úno. 2005, 10:34

Qido píše::( :( :(
Ale vlastně dobře tak. My bysme pak určitě kouřili to samý, co oni, i kdyby nám to vůbec nechutnalo, prostě z čistýho snobismu. A ještě bysme se vytahovali nad obyčejnej póvl a připadali bysme si ukrutně duchovní. Teda aspoň já určitě. A oba pánové by se obraceli v hrobě a strýc Zmarchrob by si mnul pracky... :lol:


Ústy Quida promluvila sama Nejvyšší moudrost(tedy spíš rukou Quida napsala, ale to je jedno :) ) :lol: :lol: Moc pěkné :wink:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod loom777 » 11 úno. 2005, 08:59

mno, CSL prý kouřil Three Nuns ...

a JRRT asi Navy Cut ( jeho rodina v nich pak něco skladovala ) ...


a dále:

"according to Douglas Gresham (Lewis' stepson), "Jack and Warnie (Warren Lewis, CSL's brother) both preferred Three Nuns and Gold Block brands of pipe tobacco, and they smoked Gold Flake (Warnie) and Senior Service (Jack) cigarettes for the most part with Players Navy Cut as a second preference." "

"Yes, it is true that J.R.R. Tolkien smoked a pipe.
FYI rumor is he preferred the brand, Navy Cut, and type, Caledonian #499 (a Virginia blend)."

"I know that C.S. Lewis was fond of Three Nuns and that Tolkien smoked Erinmore Flake,"

"FWIW, I just watched a documentary and biography of Tolkien that was on the Biography Channel. One tight shot clearly showed him lighting and smoking a Dunhill bulldog -- the white spot was obvious on the left upper facet of the stem. Other shots showed oblong flat tins on the desk, which would imply a flake rather than a mixture, but I could not make out the brand."

a capstan flake....
Naposledy upravil loom777 dne 11 úno. 2005, 13:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků