Dýmka podle Tolkiena

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 16:30

imagoo píše:
bromden píše:Mně v tu kritickou dobu nejvíc držel Vian, Vonnegut a Hesse (to je kombinace, co?)

Četls od Hesseho Siddhártu?

To ne. Za poslední tři roky jsem od něj nečetl vlasně nic, takže nějak víc si pamatuju akorát Stepního vlka. To mne čertvíproč tehdy šíleně bralo.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 25 led. 2005, 16:48

bromden píše:
Jana píše:
Bohemund píše:Tak to máš určitě pravdu, ale obávám se, že většina si stejně jenom řekne: "Hmmmm, pěkný" a nic víc...


Ale většina bude přece vždycky stádo, co dává přednost jednoduchý komerci, bezmyšlenkovitý kultuře a nehledá posun ve vnímání světa :( Když aspoň část tý minority zkusí knížku, hurá! Za mý puberty takhle pár lidí okolo mě kvůli Depeche Mode a pak Oceánu a Shalomu pochopilo, o čem psal Kafka, Kisch a další židovský autoři, kteří by je asi jinak neoslovili. Samozřejmě mezi zbožňováním Muka a pochopení Procesu byla cesta zjišťování, co to je tóra a chasidové a další odbočky, ale nás pubertální "hledače pravdy" to krutě bavilo.


Depeche Mode jaou super...
Ale Kafku jsem nikdy nepochopil... ještě tak povídky, ale ten zbytek, o tom se u nás vždycky strašně "vzdělane" bavili třídní intelektuálové, a když jsem chtěl být taky chytrej, tak to nějak neklaplo... ty knihy jsou na mne "poněkud" "nesrozumitelné", i.e. mají pro mne asi stejnou hodnotu jako braky který nečtu (protože je to sračka), tohle nečtu protože to nechápu... (nazvat Kafku sračkou, v tom mi poněkud brání vtlučená úcta k autoritám) :roll:


kavka mne nebere, ale film amerika na kavkuv motiv je super a to vcetne hudby(jejiz autory tez normalne nemusim)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 16:52

Simon píše:kavka mne nebere, ale film amerika na kavkuv motiv je super a to vcetne hudby(jejiz autory tez normalne nemusim)


s tím filmem souhlas :lol:
i když mně se líbí i počátky od lucie, to docela jo
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 25 led. 2005, 16:55

bromden píše:... Taková Sestra, Citadela nebo Foucaultovo kyvadlo taky zdaleka neprošly napoprvé :lol:


Na alchymistickou literaturu se teď chystám. Už se těším na propojení mý absolutní neznalosti techniky, chemie a mystiky a esoteriky, do který tak trochu dělám :lol: Ale na Eca se těším, chci u něj začít s Baudolinem.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Jana » 25 led. 2005, 16:59

bromden píše:Mně v tu kritickou dobu nejvíc držel Vian, Vonnegut a Hesse (to je kombinace, co?)


Já Vonneguta zkoušela, ale nějak to nechápu :oops: Hlavně nevím, jestli tam hledám něco, co tam má bejt a nebo jestli to tam není a ani nemělo bejt. Jestli teda jen psal o tom, jak život je v podstatě jedna velká kocovina, s**cka a jediný o co jde, je sehnat peníze na chlast a slečnu na jiný věci. To bych ho teda chápala, ale vzhledem k inťoušům, co ho čtou tam předpokládám i utajenej smysl žití.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 25 led. 2005, 17:23

Jana píše:
bromden píše:Mně v tu kritickou dobu nejvíc držel Vian, Vonnegut a Hesse (to je kombinace, co?)


Já Vonneguta zkoušela, ale nějak to nechápu :oops: Hlavně nevím, jestli tam hledám něco, co tam má bejt a nebo jestli to tam není a ani nemělo bejt. Jestli teda jen psal o tom, jak život je v podstatě jedna velká kocovina, s**cka a jediný o co jde, je sehnat peníze na chlast a slečnu na jiný věci. To bych ho teda chápala, ale vzhledem k inťoušům, co ho čtou tam předpokládám i utajenej smysl žití.

U těch inťoušů bych nepředpokládal nic. Tam je velká potřeba si od toho inťoušství vydatně odpočnout, a kde jinde než ...
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 25 led. 2005, 18:04

imagoo píše:U těch inťoušů bych nepředpokládal nic. Tam je velká potřeba si od toho inťoušství vydatně odpočnout, a kde jinde než ...


Já jsem náhodou kdysi dávno byla taky inťouš! A proti všem a ukrutně zásadová! A teď už jsem skoro normální 8) Běžná, nudná, fuj, chce to revoltu :x a nebo přijmout ten klídeček :puffy:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod loom777 » 25 led. 2005, 18:51

Simon píše:
Bohemund píše:
Qido píše:
imagoo píše:
loom777 píše:
imagoo píše:A mě celej Tolkien úplně minul, takže mě ani ty dýmky nic neříkají. Viděl jsem jenom Návrat krále - nevšedně krásný, výpravný, propracovaný nudný nic.


ku**a tohle bolí... :cry: .. to jsou asi nejhezci knizky co jsem cetl..uz jako malej jsem je zboznoval .... a zajimave je, ze mne bavi hrozne i zivotopis JRRT ... byl to holt zajimavej clovek ve vsech smerech


Já mu nic neupírám, ale neoslovuje mě to a ne že bych to nezkoušel...
Prostě rezonuju na jiných frekvencích.


Ale pozor, lidičky, nemíchejme Pána prstenů - knihu (vlastně knihy) s pokusy o zfilmování (najmě s tím posledním a s tím humbukem kolem něj). S imagoovým hodnocením filmu naprosto souhlasím (i když Návrat krále jsem neviděl, stačilo mi, jak to jde od desíti k pěti v těch předchohzích dílech), ale s loom777ovým hodnocením knížek taky. (Což, jak mě teď napadá, jsem s tímhle avatárem asi ani nemusel psát :lol: )


Máš pravdu. Návrat krále(ve filmové podobě) je jenom komerční americkej brak(doufám, že jsem se nikoho nedotkl, jestli ano, tak se omlouvám). Buď rád, žes ho neviděl :( :shock:
Pan Tolkien se asi z toho Zeleného kraje, kde teď je(pro neznalce, Tolkienova představa ráje) asi hodně diví :shock:
Ale tak to prostě je a dnešní konzument si to žádá. Hlavně moc nepřemýšlet(bez urážky kohokoliv, kdo by to vztahoval na sebe 8)


souhlas


ale zas tak husty to neni, prece...jasne, nemuzes od filmu (byt tak dlouheho) čekat to, co od knihy, ale myslim ze P.Jackson odvedl tu praci asi nejlepe , jak sla...moc me nebavi zabery s frodem z II. a III. a tak je na dvd preskakuju, ale jen kvuli frodovu "posravacimu" xichtu. Jinak si myslim ze na soucasnou mainstreamovou zapadni produkci je ten film špičkovej...myslim, ze se Tolkien v ráji ani tak nediví...podobný věci už začali za jeho života
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Bohemund » 25 led. 2005, 20:06

loom777 píše:
Simon píše:
Bohemund píše:
Qido píše:
imagoo píše:
loom777 píše:
imagoo píše:A mě celej Tolkien úplně minul, takže mě ani ty dýmky nic neříkají. Viděl jsem jenom Návrat krále - nevšedně krásný, výpravný, propracovaný nudný nic.


ku**a tohle bolí... :cry: .. to jsou asi nejhezci knizky co jsem cetl..uz jako malej jsem je zboznoval .... a zajimave je, ze mne bavi hrozne i zivotopis JRRT ... byl to holt zajimavej clovek ve vsech smerech


Já mu nic neupírám, ale neoslovuje mě to a ne že bych to nezkoušel...
Prostě rezonuju na jiných frekvencích.


Ale pozor, lidičky, nemíchejme Pána prstenů - knihu (vlastně knihy) s pokusy o zfilmování (najmě s tím posledním a s tím humbukem kolem něj). S imagoovým hodnocením filmu naprosto souhlasím (i když Návrat krále jsem neviděl, stačilo mi, jak to jde od desíti k pěti v těch předchohzích dílech), ale s loom777ovým hodnocením knížek taky. (Což, jak mě teď napadá, jsem s tímhle avatárem asi ani nemusel psát :lol: )


Máš pravdu. Návrat krále(ve filmové podobě) je jenom komerční americkej brak(doufám, že jsem se nikoho nedotkl, jestli ano, tak se omlouvám). Buď rád, žes ho neviděl :( :shock:
Pan Tolkien se asi z toho Zeleného kraje, kde teď je(pro neznalce, Tolkienova představa ráje) asi hodně diví :shock:
Ale tak to prostě je a dnešní konzument si to žádá. Hlavně moc nepřemýšlet(bez urážky kohokoliv, kdo by to vztahoval na sebe 8)


souhlas


ale zas tak husty to neni, prece...jasne, nemuzes od filmu (byt tak dlouheho) čekat to, co od knihy, ale myslim ze P.Jackson odvedl tu praci asi nejlepe , jak sla...moc me nebavi zabery s frodem z II. a III. a tak je na dvd preskakuju, ale jen kvuli frodovu "posravacimu" xichtu. Jinak si myslim ze na soucasnou mainstreamovou zapadni produkci je ten film špičkovej...myslim, ze se Tolkien v ráji ani tak nediví...podobný věci už začali za jeho života


Ja si teda myslím, že se docela diví, protože, pokud si dobře vzpomínám, tvrdil, že jeho díla jsou nezfilmovatelný. Ale nic proti, to je jen můj názor. 8)
Z trochu jiného soudku. Neví někdo, jaký tabák Tolkien kouřil :wink:?
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Bohemund » 25 led. 2005, 20:08

Teď mě napadlo, že Quido by s panem Tolkienem mohl mít celkem dobrý kontakty :D
Nevíš o tom něco? :puffy:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod loom777 » 25 led. 2005, 21:12

Bohemund píše:Z trochu jiného soudku. Neví někdo, jaký tabák Tolkien kouřil :wink:?


No přece Starého Tobyho...nejlepší listí z Kraje :D . a propos někde na netu se to snažej prodávat...

Ale vážně...o tolkienových dýmkových návycích jsem se snažil zjistit všechno, ale dodneška vím jen, že kouřil a že mu to chutnalo...značky dýmek ani tabáku bohužel ... :cry:
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Bohemund » 25 led. 2005, 21:29

Já si to myslel, že to byl Starej Toby :wink:
I já se snažil, ale nic jsem nenašel. Inu, musíme počkat, co nám k tomu řekne Quido :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Simon » 25 led. 2005, 21:29

http://www.dialogus2.org/enTOLK/tobacco ... earth.html

jinak tenhle link je drsnej, http://www.xenite.org/faqs/lotr_movie/n ... 0/280.html

jinak sem na webu nikde nic jinyho nenasel

update: tak prece neco, http://www.pipes.org/discus/messages/24 ... 1100617407

-I read somewhere that tolkien smoked erinmore flake.

-Actually, Tolkien smoked CApstan medium and Gold Block. I never read of Erinmore Flake, although the Murray products were from N. Irreland and fairly common in England. If Tolkien purchased his tobaccco in Oxford, then by consulting Robert Graves, the poet who also owned a general "stuff" store (from "Goodbye to All That", his autobio)one could learn that thte birdseye-type blends were popularly, and they were the cheaper boottom cuts from VA tobaccos.
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Qido » 26 led. 2005, 09:18

Bohemund píše:Já si to myslel, že to byl Starej Toby :wink:
I já se snažil, ale nic jsem nenašel. Inu, musíme počkat, co nám k tomu řekne Quido :)


Po Simonově informaci už nic. Taky mě párkrát napadlo, že by bylo dobrý to vědět, ale zase jsem tušil, že to byly ňáký anglický směsi (nebo směsy, jak se píše v jedný recenzi na tabácích.cz :) ), tj. nic pro mě, a tak jsem nepátral.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod loom777 » 26 led. 2005, 09:27

Simon píše:http://www.dialogus2.org/enTOLK/tobaccoinmiddleearth.html

jinak tenhle link je drsnej, http://www.xenite.org/faqs/lotr_movie/n ... 0/280.html

jinak sem na webu nikde nic jinyho nenasel

update: tak prece neco, http://www.pipes.org/discus/messages/24 ... 1100617407

-I read somewhere that tolkien smoked erinmore flake.

-Actually, Tolkien smoked CApstan medium and Gold Block. I never read of Erinmore Flake, although the Murray products were from N. Irreland and fairly common in England. If Tolkien purchased his tobaccco in Oxford, then by consulting Robert Graves, the poet who also owned a general "stuff" store (from "Goodbye to All That", his autobio)one could learn that thte birdseye-type blends were popularly, and they were the cheaper boottom cuts from VA tobaccos.


a sakra..ma engliš asi neni na urovni (nebo me "odborne" dymkarske znalosti) :( ..co je sakra "birdseye-type blend"?
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků