Dýmka podle Tolkiena

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Simon » 10 lis. 2004, 15:20

bromden píše:
imagoo píše:A mě celej Tolkien úplně minul, takže mě ani ty dýmky nic neříkají. Viděl jsem jenom Návrat krále - nevšedně krásný, výpravný, propracovaný nudný nic.


Tak to mě tedy ne... Hobit + PP jsou nádherné knihy, jedny z mála fantazy které mi rozhodně stályza to si je přečíst znovu.
Ale film jsem ani jeden neviděl. Nějak mě ten humbuk okolo nezlákal.A nechci si kazit představu, ty knížky člověk při čtení vidí před očima a snad i vnímá ostatnímy smysly.


na film se klidne mrkni, nema s knizkou nic spolecnyho :) ... PP je dobra knizka, film je mimo a o nicem a hlavne ndunej
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

pan prstenov a churchwarden-y

Příspěvekod LUBO » 10 lis. 2004, 15:57

tak to ja sa rozhodne musim zastat tohto literarneho diela, ktore bolo kultom hnutia hippies a dlhe roky som si hovoril, ze tak nieco genialne a nadherne sa ani neda nafilmovat. toto dielo je dlhe desatrocia v povedomi citatelov ako jedinecne. potom som videl animovano-hrany film , kde som pri prvom pohlade identifikoval podla znalosti knihy, co to je za film, kedze som ho videl od pasaze, ked hobbiti prisli k tancujucemu konikovi. potom bolo roky ticho, ked sa rozsirila sprava, ze novozelandan jackson, pracujuci pre americke ateliery, ziskal prava na nafilmovanie tejto velkej trilogie. vtedy sa ozval george lucas, ze to nedokaze nikto nafilmovat vzhladom na vypravu a triky, jedine jeho studia a ze on sam si na to dodnes netrufa. musim povedat, ze ked som videl vsetky tri diely, nemozem povedat po relativne dobrej znalosti trilogie ine, ako ze ma peter jackson prekvapil vernostou a profesionalnostou. cakal som, ze to bude tak, ako to obycajne byva pri nafilmovani kniznej predlohy, ale opak je pravdou. som presvedceny, ze sa mu podarilo maximum, co mohol v ramci 9 hodin s tymto dielom urobit. kto pozna trilogiu, vie, ze tam samozrejme boli niektore pasaze z casovych dovodov vynechane a samozrejme, ze sa tam najde zopar malickosti, ktore posobili sem-tam naivne, to by som reziserovi odpustil. aj ten zdlhavy polhodinovy zaver. 9 hodinove dielo predsa len asi nie je vhodne ukoncit 5 minutovou finalnou sekvenciou. takze ja som naozaj spokojny.
co sa tyka fajky, tak samozrejme poznam vsetky vauen-ky s temou pana prstenov a okrem bilbo-fajky, ktora je pre mna trochu prehnane obohatena aplikaciami, su vsetky ostatne velmi podarene a nemaju na trhu fajok vzhladom na svoje masivne ohybane naustky z praveho dreva obdoby. skuste najst priklad a zistite, ze nic podobne zatial neexistuje. churchwarden gimli je trochu kratsi a naozaj pasuje k trpaslikovi gimlimu, aragorn a gandalf su svihove masivne a velke elegantne kusy, ktore su naozaj ozdobou. nenachadzam na nich nic gycove, alebo menejcenne, pritom teraz neberiem na vedomie ich spojitost s filmom. aragornku by som si kupil vzdy, lebo ma naozaj zaujala a jej prislusnost k filmu mi v tomto pripade skor vadi, lebo sa jej automaticky pripisuje obchodny uspech vdaka merchandising-u. ale tie fajky si zasluzia ako churchwardeny uspech aj bez tohto filmu.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: pan prstenov a churchwarden-y

Příspěvekod Simon » 10 lis. 2004, 16:09

LUBO píše:tak to ja sa rozhodne musim zastat tohto literarneho diela, ktore bolo kultom hnutia hippies a dlhe roky som si hovoril, ze tak nieco genialne a nadherne sa ani neda nafilmovat. toto dielo je dlhe desatrocia v povedomi citatelov ako jedinecne. potom som videl animovano-hrany film , kde som pri prvom pohlade identifikoval podla znalosti knihy, co to je za film, kedze som ho videl od pasaze, ked hobbiti prisli k tancujucemu konikovi. potom bolo roky ticho, ked sa rozsirila sprava, ze novozelandan jackson, pracujuci pre americke ateliery, ziskal prava na nafilmovanie tejto velkej trilogie. vtedy sa ozval george lucas, ze to nedokaze nikto nafilmovat vzhladom na vypravu a triky, jedine jeho studia a ze on sam si na to dodnes netrufa. musim povedat, ze ked som videl vsetky tri diely, nemozem povedat po relativne dobrej znalosti trilogie ine, ako ze ma peter jackson prekvapil vernostou a profesionalnostou. cakal som, ze to bude tak, ako to obycajne byva pri nafilmovani kniznej predlohy, ale opak je pravdou. som presvedceny, ze sa mu podarilo maximum, co mohol v ramci 9 hodin s tymto dielom urobit. kto pozna trilogiu, vie, ze tam samozrejme boli niektore pasaze z casovych dovodov vynechane a samozrejme, ze sa tam najde zopar malickosti, ktore posobili sem-tam naivne, to by som reziserovi odpustil. aj ten zdlhavy polhodinovy zaver. 9 hodinove dielo predsa len asi nie je vhodne ukoncit 5 minutovou finalnou sekvenciou. takze ja som naozaj spokojny.
co sa tyka fajky, tak samozrejme poznam vsetky vauen-ky s temou pana prstenov a okrem bilbo-fajky, ktora je pre mna trochu prehnane obohatena aplikaciami, su vsetky ostatne velmi podarene a nemaju na trhu fajok vzhladom na svoje masivne ohybane naustky z praveho dreva obdoby. skuste najst priklad a zistite, ze nic podobne zatial neexistuje. churchwarden gimli je trochu kratsi a naozaj pasuje k trpaslikovi gimlimu, aragorn a gandalf su svihove masivne a velke elegantne kusy, ktore su naozaj ozdobou. nenachadzam na nich nic gycove, alebo menejcenne, pritom teraz neberiem na vedomie ich spojitost s filmom. aragornku by som si kupil vzdy, lebo ma naozaj zaujala a jej prislusnost k filmu mi v tomto pripade skor vadi, lebo sa jej automaticky pripisuje obchodny uspech vdaka merchandising-u. ale tie fajky si zasluzia ako churchwardeny uspech aj bez tohto filmu.


kresleneho pana prstenu(asi 2 verze, mam takovy pocit) a kresleneho hobita mam doma.....jacksonuv film nemam, videl sem a jedenkrate stacilo, kdyz nad tim tak premyslim tak ani nejsem schopnej odlistit co se ve kterem dile filmu odehralo, pro me je ten jacksonuv trojfilm jen snuska povrchnich kecu, prumerne kvalitnich hereckych vykonu a neskutecne nudnejch a az k nesnesitelne agonii prodluzovanejch bitev. Na knizku to rozhodne nema a az na postavicky a par stezejnich udalosti nemaji knizka a film nic spolecnyho
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2004, 16:54

Já souhlasím s LUBEM, nejsem žádný Tolkienofil (četl jsem jen Hobita a dvakrát PP, pár mých kamarádu četlo vše 10+) a film je (v rámci možností převodu literárního eposu na plátno) asi tím nejlepším, co mohlo vzniknout. Přes sestupnou tendenci 1. celkové filmařské úrovně 2. souladu s dějovou linií v knížce je i třetí díl výborný a první patří podle mě k nejlepším filmům historie (ty Oskary byly stejně fakticky za Společenstvo :) )

k původnímu dotazu - snad byly přes mail k dostání i na etrafice...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Díky všem

Příspěvekod Čajkin » 10 lis. 2004, 18:10

za odpovědi, pokud by ji někdo někde někdy objevil, ozvěte se sem. Díky moc.
Čajkin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 48
Registrován: 10 lis. 2004, 14:10
Bydliště: Borovany

Příspěvekod tuton » 10 lis. 2004, 19:22

Co se tyce Hobita a Pana prstenu, cetl jsem je hodnekrat.
A pak jeste Sillmarilion, Nedokoncene pribehy a dalsi.

Film me zprvu nastval, pak jsem ho prestal porovnavat s knihou a vzal to jako oddechovou pohadku. Nijak jim neziju.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod meduard » 10 lis. 2004, 22:32

vyserte sa na to, môj kamarát novinár napísal zdrvujúco ironickú recenziu na film, na čo sa rozpútalo virtuálne peklo na webe denníka "sme", šili to do seba militantní tolkienisti navzájom...jedni film zjedli druhí nikoli...bol to tak neuveritelne smiešny pohžad na tú fanatickú diskusiu, keby sedeli v krčme za stolom a nie v bezpečí za počítačmi...to by bol masaker
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod HeadH » 11 lis. 2004, 07:18

Knížky jsou v pohodě, jako malý jsem je četl a hodně se mě líbily. Od filmu tohoto typu ale nemůžete očekávat nic než snahu zalíbit se masám. Proto např ta "srdceryvná" scéna na konci prvního dílu (šípy) a mnohé další. Beru to v potaz a jsem rád, že to někdo alejspoň natočil. Rozhodně bych se ale na tenhle film nedíval dřív než bych přečetl knížku.
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 41
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod LUBO » 11 lis. 2004, 08:05

suhlasim, ako to povedal HeadH, presne tak to aj podla mna je.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Twineryy » 11 lis. 2004, 08:23

meduard píše:vyserte sa na to, môj kamarát novinár napísal zdrvujúco ironickú recenziu na film, na čo sa rozpútalo virtuálne peklo na webe denníka "sme", šili to do seba militantní tolkienisti navzájom...jedni film zjedli druhí nikoli...bol to tak neuveritelne smiešny pohžad na tú fanatickú diskusiu, keby sedeli v krčme za stolom a nie v bezpečí za počítačmi...to by bol masaker


Keby sedeli v krčme za stolom, tak se pravděpodobně až tak bouřlivá diskuze nerozpoutá :wink: . Většina těchto militantních radikálů je totiž radikální jenom na anonymním internetu :lol: :lol: . Face to face je to hned o něčem jiném. Je jednoduchý sprostě nadávat na internetu, když za to nemůžeš dostat ránu, takže si tam spousta lidí hojí mindráky.

Já mám ale takovýhle bouřlivý diskuze rád. Většinou si pomyslim: "to jsou ale kreténi" a dál se bavím čtením :lol: . Pokud se to nevleče moc dlouho, to je pak nuda.

Co se týče filmu: tak na to, že jde o hollywoodskou produkci dopadl ten film ještě nadmíru dobře. Nemohl se přece zavděčit všem. Do kina nosí dneska peníze hlavně mládež, která se chce bavit a ne zatlačovat slzu v oku nad jímavou kopií knihy. Navíc Tolkien je už dnes klasika a skoro povinná četba ve škole, takže většina utřinosů ji nikdy nečetla :lol: . Já za sebe můžu říct, že jsem se bavil a o to šlo.

Docela by mě zajímalo, co říkáte na Kill Billa? :lol:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 11 lis. 2004, 10:34

Twineryy píše:
meduard píše:vyserte sa na to, môj kamarát novinár napísal zdrvujúco ironickú recenziu na film, na čo sa rozpútalo virtuálne peklo na webe denníka "sme", šili to do seba militantní tolkienisti navzájom...jedni film zjedli druhí nikoli...bol to tak neuveritelne smiešny pohžad na tú fanatickú diskusiu, keby sedeli v krčme za stolom a nie v bezpečí za počítačmi...to by bol masaker


Keby sedeli v krčme za stolom, tak se pravděpodobně až tak bouřlivá diskuze nerozpoutá :wink: . Většina těchto militantních radikálů je totiž radikální jenom na anonymním internetu :lol: :lol: . Face to face je to hned o něčem jiném. Je jednoduchý sprostě nadávat na internetu, když za to nemůžeš dostat ránu, takže si tam spousta lidí hojí mindráky.

Já mám ale takovýhle bouřlivý diskuze rád. Většinou si pomyslim: "to jsou ale kreténi" a dál se bavím čtením :lol: . Pokud se to nevleče moc dlouho, to je pak nuda.

Co se týče filmu: tak na to, že jde o hollywoodskou produkci dopadl ten film ještě nadmíru dobře. Nemohl se přece zavděčit všem. Do kina nosí dneska peníze hlavně mládež, která se chce bavit a ne zatlačovat slzu v oku nad jímavou kopií knihy. Navíc Tolkien je už dnes klasika a skoro povinná četba ve škole, takže většina utřinosů ji nikdy nečetla :lol: . Já za sebe můžu říct, že jsem se bavil a o to šlo.

Docela by mě zajímalo, co říkáte na Kill Billa? :lol:


kill bill je prumernej film, koukatelnej, ale tarantinuv nejhorsi .... videl sem jen prvni dil
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 11 lis. 2004, 11:19

Simon píše:kill bill je prumernej film, koukatelnej, ale tarantinuv nejhorsi .... videl sem jen prvni dil


Souhlasím. Na dvojku koukni, je o 50% lepší.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 11 lis. 2004, 12:18

Fénix píše:
Simon píše:kill bill je prumernej film, koukatelnej, ale tarantinuv nejhorsi .... videl sem jen prvni dil


Souhlasím. Na dvojku koukni, je o 50% lepší.


Taky souhlasím, oproti nádherné ironii v Jackie Brown...
Dvojku jsem bohužel neviděl.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 11 lis. 2004, 12:39

Já Kill Billa beru jako poctu béčkovým Hong Kongským kung fu filmům (Jackie Shan, John Wu), které tady ještě za totáče kolovaly a na kterých jsem vyrůstal. Je přesně v tomtéž duchu (mimochodem ty stařičký titulky na začátku jsou z těhle filmů :D ), se skvělou hudbou a bláznivými ulítlími akcemi. Holt sentimentalita :wink: . Mě se to moc líbilo. Dvojka je zase o něčem jiným, ale dohromady dávají povedený a dost netradiční akčí film, který by si jen tak někdo natočit nedovolil. Tarantino má svůj rukopis, podobně jako Kubrik (ten ale zase trochu jinej). Já mu fandím, nenechá se zmagořit hollywoodskejma manýrama.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 11 lis. 2004, 12:43

Fénix píše:
Simon píše:kill bill je prumernej film, koukatelnej, ale tarantinuv nejhorsi .... videl sem jen prvni dil


Souhlasím. Na dvojku koukni, je o 50% lepší.

urcite kouknu, jen me jednicka k zadnemu extra spechu do dvojky nenutila :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků