Dýmka podle Tolkiena

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Dýmka podle Tolkiena

Příspěvekod sonorek » 28 lis. 2013, 13:51

Viděli jste prodloužené verze???
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Dýmka podle Tolkiena

Příspěvekod Jakub » 28 lis. 2013, 15:15

zdá se ti základní verze dýmky krátká? :wink:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dýmka podle Tolkiena

Příspěvekod sonorek » 28 lis. 2013, 18:41

Tak dýmky jsou dlouhé dost, ale myslel jsem filmy :mrgreen: Já si jednou za pár měsíců, když je paní u tchýně, udělám "Den s LOTR" prodloužené verze samozřejmě. A až bude kompletní Hobit, pak to teprve bude maraton :wink:
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Dýmka podle Tolkiena

Příspěvekod kalik » 28 lis. 2013, 19:10

Myslíš director's cut?
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Re:

Příspěvekod Bafoun » 28 lis. 2013, 19:57

Jakub píše:reakce na příspěvek z roku 2005, notabene autor příspěvku tu už leta není.....
:shock: :think: :think: :think:

Tak sa ospravddlňujem v roku 2005 som na to nemohol reagovať :D
Bafoun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 32
Registrován: 16 srp. 2013, 20:42
Bydliště: Slovensko

Re: Dýmka podle Tolkiena

Příspěvekod Jakub » 01 pro. 2013, 20:43

v poho....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod Hobit » 14 led. 2015, 00:36

Zdravím všechny na tomto foru,

jelikoz jsem velky fanda J.R.R. Tolkiena a tabaku, dostal jsem od sve pritelkyne krasne prekvapeni, konkretne toto : http://www.noblecollection.com/Item--i-PRP-HB-1235
Z dymky mam obrovitanskou radost, o to vetsi, ze je dymka plne funkcni.

Nasel jsem toto forum, kde jsem chtel nacist nejake rady a tipy, ale pripadam si tak trochu jako kdyz jsem naskocil do rozjeteho vlaku. Vlakna pro zacatecniky uz citaji stovky komentaru a popravde ani nevim na co vsechno se zamerit.
Plati pro tuto dymku stejna pravidla jako pro ostatni? Co vsechno budu potrebovat, abych se vubec naucil se o dymku postarat a jak ji kourit?

Bojim se, abych ji hned ze zacatku neodrovnal :( Nikdy jsem nad dymkou doopravdy nepremyslel, ale jakmile jsem si rozbalil tuhle krasku, tak vim, ze z ni opravdu chci kourit :-)


Diky moc za jakekoli rady,


Hobit :-)
Hobit
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led. 2015, 00:14

Re: Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod beda » 14 led. 2015, 07:05

Té těžký, v odkazu neni nic o materiálu atd. Nevypadá moc jako briarka, moc bych ji netrápil, nemusela by vydržet dlouho, ale na nějaký občasný kouření proč ne. Nelze ale asi ani čekat nějakej chuťovej a kuřáckej vývoj, pro ně je právě četnost a frekvence dýmání klíčová. Záleží spíš na tobě, jestli jsi kuřák a budeš bánit každej den a chystáš se třeba opustit cíga, tak ti jenom tahle stačit nebude. Pokud si chceš zabafat jednou tejdně neni problém. Kup lehkej jemnej tabák, dusátko, čističe a můžeš začít. "Nacpávej" zlehka, připaluj pomalu, netahej příliš ať to nespaříš, dusej jen popel, nestlačuj náplň, dokuř to vždy dokonce a pak dobře vyčisti. Enjoy :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod Tapinek » 14 led. 2015, 08:40

Nechci bejt skeptikus, ale zacinat na dlouhe dymce je vicenez klukovina... Navic kotlik vypada dost tenkej, az to zavani nejakou tou dourou... Podle me by sis mel koupit nejakou "kratkou" klasiku a zacit na ni. A teprve az zvladnes techniku, tak muzes osprubovat totok. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod Dejmal » 14 led. 2015, 09:10

Trochu nechápu založení nového témata,ale budiž, on to někdo z modů nasměruje, kam to patří.

Prostuduj si rady pro začátečníka a dýmky pro začátečníky, většina informací tam je .
Ta tvoje dýmka je pěkná, ale momentálně ji použij jako dekoraci, pro tebe, je v této fázi asi trochu na nic. Začal bych něčím normálnějším.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod klasik51 » 14 led. 2015, 09:10

Nechci hanět, to opravdu ne. Připadá mi tak trochu jako "atrakce" :think: suvenýr, třeba do sekretáře,
do knihovny. Jasně je funkční, ale jak dlouho?
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod Hobit » 14 led. 2015, 10:23

Je mi jasne, ze dymka je spis pro okrasu nez pro nejake pozitkarske koureni.Nicmene ja nejsem zadny fajnsmekr a bohate mi bude stacit, kdyz si jednou za tyden nebo 14 dni zabafam :-)
Proc je vlastne zacinat na teto dymce klukovina?

Jinak opravdu mi nejde o nejake zacinani s dymkou a casem se propracovat ve vasniveho dymkare...

Dostal jsem krasny darek a moc by se mi libilo ho obcas vyuzit :wink:
Hobit
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led. 2015, 00:14

Re: Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod beda » 14 led. 2015, 11:08

Víš jak, ti starší tady vědi, že do toho člověk zahučí jedna dvě :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Nováček a hobití dýmka

Příspěvekod Tapinek » 14 led. 2015, 11:11

Proc to je klukovina? Tim, jak neovladas spravnou techniku koureni dymky (cigareta hori sama, dymka ne), tak si u dlouhe dymky koledujes o napaleni (a pri takto tenkych stenach o propaleni) kotliku. Teplota koure se cestou dlouhym troubelem snizi a Ty pak nemas odhad o skutecne teplote (u kratke dymky te zacne palit jazyk, tady ne) - a jak se budes snazit udrzet uhlik, tak budes tahat a tahat a tahat... A doura je na svete. ;-) . Nicmene, jak psal Dejmal - vse je nekolikrate popsano v zacatecnickem vlaknu.

ad vasnivej dymkar) Chces-li obcas ridit auto, taky se to nejdriv musis naucit - a pritom se nemusis hned stat fanatickym zapalenym automobilistou. ;-)

A o obcasnem vyuziti darku - nenaucis-li se spravnou techniku koureni dymky, bude to boj o ohen a ne relaxace a pohoda.
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Dýmka podle Tolkiena

Příspěvekod Gimli » 14 led. 2015, 17:15

Mám rád Tolkiena a to tak že moc. Stejně tak mám rád dýmky a tabák. Ovšem ovládat dýmku není úplně jednoduché. A ovládat ji tak, abys měl z kouření pravý hobití požitek prostě jde až když se to naučíš. Není to sice jednoduchý, ale naučit to jde a rozhodně to stojí za to, číst si Tolkiena a k tomu si pěkně zakouřit je fakt fajn :wink: . Ono těch informací se ti bude zdát ze začátku fakt moc, ale není to složitější než názvosloví Středozemě :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 9 návštevníků