Prospěšnost kouření

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Ondra » 27 úno. 2011, 16:26

carolco píše:nie som istý, či to tu už bolo alebo nie, znie to síce až príliš konšpiračne, ale každopádne je to pohladenie pre moju fajčiarsku dušu:

http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevc ... 2010120007


Celkem zajímavý článek.Zástupce vedoucího kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek, veřejně na jedné přednášce prohlásil, že dodnes není potvrzená souvislost kouření cigaret a rakoviny plic.Určitě čerpal z podobného zdroje.

Dlužno dodat, že pan Hájek také veřejně popíral teorii evoluce :lol:
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 39
Registrován: 26 úno. 2011, 16:08
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Ťule » 23 kvě. 2011, 09:16

Článek je nesmyslný, ale otevírá zajímavé téma - zda malé množství jinak toxické látky může mít příznivý účinek (hormeze). Většinou jsem tento názor slyšel právě s souvislosti s ionizujícím zářením o kterém ten článek mluví, ale není vyloučeno, že to funguje i u tabákového kouře (aby ne, když tabákovej kouř je radioaktivní :wink: ). Otázka je, které množství kouře je malé :smoke6: !

Aby to nebylo tak jednoduchý: bojovníci proti radonu často tvrdí, že kuřáci jsou k radonu mnohem citlivější, než nekuřáci - tedy přesně opačný názor než je v tom článku. Viděl jsem na to i nějaké studie, ale to už je dávno.
Ťule
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 63
Registrován: 21 kvě. 2011, 19:29
Bydliště: Praha-západ

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod midloch » 26 kvě. 2011, 11:31

Uz jsem to psal v jinem vlakne - WM magazin je zdroj naprostych blabolu, jeste horsi nez casopis Epocha. Bohuzel v dnesni dobe je ve spolecnosti videt narustajici trend zajmu o moderni pavedeckou esoteriku (orgon a orgonity) a konspiracni teorie (chemtrails, HAARP), takze podobna periodika se dostavaji do povedomi lidi a prosty lid pak veri kazdemu nesmyslu tam uvedenem. Nakonec tomu jeste nasadi korunu Ceska televize odvysilanim "dokumentu" 2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí, kde se dozvime, ze nam mimozemstani sdeluji ASCII kodem informace o konci sveta v pristim roce :?

Stran lekarskych vyzkumu, ktere urcuji skodlivost ci prospesnost toho ci onoho, tak tyto vyzkumy jsou zalozene na statistice, takze vysledek silne zavisi na zadani vyzkumu (co se sleduje a na jakem vzorku) a troufam si tvrdit, ze dobrym zadanim statistiky je clovek schopen prokazat napriklad ze pobyt v destnem pralese zvysuje riziko rakoviny plic, ci podobne ze koupani v mori zvysuje riziko nejakych srdecnich potizi.

Btw. Jako obeti moderniho honu na carodejnice uz mame prvniho spojence - v soucasnosti se v nekterych zemich pripravuji legislativni kroky k zakazu ci omezeni solarii, kvuli zvysenemu riziku rakoviny kuze pro jejich uzivatele - kde tohle skonci, to fakt netusim :pray:
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Scott » 27 kvě. 2011, 14:14

:arrow: Midloch :ok:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod PrachatejMizera » 17 srp. 2011, 06:05

Jsem přesvědčen, že kouření dýmky má vedle negativních účinků na tkáně v dutině ústní také pozitivní účinky na zdraví. Nechci si dovolit prohlašovat je za objektivně platné v obecném měřítku, a proto přidám subjektivní zkušenosti:
1. V posledních letech trpím dráždivým tračníkem, což se projevuje extrémně častou potřebou chodit "na velkou". Protože hodně cestuji (průměrně 2x měsíčně létám do zahraničí) a navíc jsem opravdu hodně závislý na kvalitní hygieně, toto onemocnění mi hodně komplikovalo život. Kouření dýmky mě těchto potíží zcela zbavilo.
2. Od chvíle, kdy kouřím dýmku, jsem přestal mít problémy s přetrhaným spánkem, několikahodinovými nočními výpadky spánku, které mě skutečně hodně vyčerpávaly. Zmizela také potřeba spát přes den. Takže diky dýmce jsem ve dně čilý a v noci výborně tvrdé spím.
3. Kouření dýmky má nepochybně výtečný vliv na psychiku a biorytmus: Donutí člověka každý den se nejméně na hodinu v klidu posadit a úplně vypnout. Jako protistresový faktor vynikající.
4. Kouření dýmky eliminuje nežádoucí účinky SSRI v podobě zhoršené schopnosti dosáhnout vyvrcholení v sexu. Vrací původní citlivost.

Ondra píše:Dlužno dodat, že pan Hájek také veřejně popíral teorii evoluce :lol:


Tak evoluční blábol snad musí popírat každý, kdo to má v hlavě v pořádku. Sto padesát let stará zvrácená nevědecká teorie pocházející z doby, kdy svět neměl tušení ani o skladbě buňky, nemluvě o DNA a RNA, je vědecky dávno vyvrácena. Drží se jí jen zaslepenci, kteří místo lege artis hledání pravdy hledají jen argumenty pro podporu vlastní hypotézy. Široká víra veřejnosti v evoluční blábol je jednak neinformovaností o základních principech fyziky a molekulární biologie, a jednak náboženským fanatismem v euroamerických lokalitách, kde náboženstvím je právě evolucionistický atheismus. V České republice rozšířená víra v evoluci je rovněž důsledkem éry komunismu a jeho vymývání mozku.
Podotýkám, že nejsem členem žádné církve, sekty ani náboženské společnosti. Ke kreacionismu mě přivedlo vědecké zkoumání, především znalost vyšší matematiky a jazykovědy.

Kvalitní vědecké důkazy o nesmyslnosti evoluční teorie jsou např. zde:
http://www.vzdelavaci-projekty.cz/soubory/tvz.pdf

Doporučená literatura pro začínající badatele:
Michael Behe: Darwin's Black Box
Michael Behe: The Edge Of Evolution
(obě knihy dostupné na Amazon.com i pro Kindle).
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod javatar » 17 srp. 2011, 11:36

Vsetko co je na tomto svete prijemne, je bud nezdrave, nemoralne alebo sa z toho pribera.

A v duchu tohoto hesla ignorujem zdravotne rizika fajcenia fajky. Ak by som totiz chcel zit uplne zdravo, chcelo by to pripravovat si jedalnicek, zhanat kvalitne potraviny, starat sa o svaly sportom, starat sa o klby opotrebovane sportom, atd atd atd.... dakujem, radsej si v klude doprajem svoju fajocku...

Pri fajke sa skvele premysla a je to relax ako ma byt - clovek je uvoleny, nikam sa neponahla, vychutnava si zivot. Fajcenie zdrave nie je ale ten relax zdraviu urcite len a len prospeje...
Naposledy upravil javatar dne 09 bře. 2012, 11:09, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

A co na to vlasy?

Příspěvekod tune.lar » 08 bře. 2012, 16:32

Zdravím příznivce tabáku, dýmek a času prožitého právě pod vlivem této rostliny. Dýmku nekouřím, hledám odhodlání. Jsem pravidelným kuřákem cigaretových tabák(javaanse jongens, redbull, blackdevil). Věřím a jsem si jist, že poslední dva zmíněné tabáky mají do tabáku skutečně daleko.

Ale má otázka zní. CO NA KOUŘENÍ VAŠE VLASY?

Máte je husté? prořídlé nebo naopak vůbec žádné? Silné, tenké?

Někdo říká, že tabák způsobuje plešatost, někteří naopak, že neznají kuřáka s prořídlou kšticí.

Jak jste na tom vy? dýmkaři?
tune.lar
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře. 2012, 16:21

Re: A co na to vlasy?

Příspěvekod Pistacik » 09 bře. 2012, 09:29

tune.lar píše:Ale má otázka zní. CO NA KOUŘENÍ VAŠE VLASY?

Nikto sa ich nepýtal.
:palm:
tune.lar píše:Máte je husté? prořídlé nebo naopak vůbec žádné? Silné, tenké?

Čo si dobre pamatám, tak takmer každý má nejaké. Niektorí dokonca toľko, že si ich musia holiť.

A dokonca ani ženy, čo začali fajčiť fajku sa na žiadne problémy s vlasami nesťažovli. :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod šnek » 09 bře. 2012, 10:10

Stačí se podívat na můj avatar.....
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Tapinek » 09 bře. 2012, 10:19

A na muj... ;-) :rofl:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod šnek » 09 bře. 2012, 10:36

....a to se tu ještě neobjevil se svým avatarem Daněk :plaster: :plaster: :mrgreen:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Vobča » 09 bře. 2012, 11:25

Kouření určitě způsobuje plešatost - koukni na mojí fotku v avatáru. Já byl dokonce plešatej ještě dřív, než jsem vůbec začal kouřit! Tak je to kouření nebezpečný!!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Rog » 09 bře. 2012, 11:28

Ale čo sa ozaj stáva, je to, že niekedy pri čítaní tohto fóra vstávajú vlasy dupkom :D :palm:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Fanys » 09 bře. 2012, 12:00

Kouření určitě způsobuje všechny možné choroby od plešatosti až k impotenci. Proto kouření není pro zbabělce.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Fénix » 09 bře. 2012, 13:04

so far, so good
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron