Prospěšnost kouření

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod bromden » 16 lis. 2009, 10:19

Milos Cerman píše:Přeloženo z angličtiny (automaticky rozpoznáno) do češtiny:

... rizika kouření potrubí ...


Osobně si myslím že tohle je hezké, ale opět jde o typickou "falešnou korelaci" - prostě blbá statistika.

U kouření cigaret s výzkumy není až takový problém - spektrum uživatelů prochází celým spektrem společnosti. Možná je výsledek jak moc "kouření cigaret škodí" o fous horší než ve skutečnosti, protože dost možná více kouří skupina lidí, která má svým postavením a celkovým životním stylem našlápnuto dožít se kratšího věku.

Pokud jde o dýmkaře, bude problém obávám se naprosto opačný - prostě spektrum dýmkařů (alespoň co jsem měl možnost pozorovat) rozhodně nevytváří statistický vzorek, který by byl reprezentativní k celé společnosti (viz onen známý příklad s volbami v USA).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Fanys » 16 lis. 2009, 10:26

bromden píše:

Pokud jde o dýmkaře, bude problém obávám se naprosto opačný - prostě spektrum dýmkařů (alespoň co jsem měl možnost pozorovat) rozhodně nevytváří statistický vzorek, který by byl reprezentativní k celé společnosti (viz onen známý příklad s volbami v USA).

Nedávno jsem sledoval práci asfaltérů. Jeden z nich kouřil dýmku. Je ovšem pravda, že to byl asi parťák, protože jim jen ukazoval co kde mají udělat.
Ani jsem se ho nezeptal jaký tabák kouří.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod BATRACHOS » 18 lis. 2009, 23:57

BXX to asi nebyl - to by ani nepoznal, že neinhaluje térové výpary.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Scott » 19 lis. 2009, 10:53

Tak vám všem přeji krásné prožití Mezinárodního nekuřáckého dne a Alžbětám vše nejlepší k jejich svátku! :puffy:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod beda » 19 lis. 2009, 19:00

Ježíšmarjá, to už je další rok v prdeli :?: To to letí :roll:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Naware » 28 led. 2010, 08:54

Snad jsem trfil vlákno. Stala se mi nedávno nemilá věc. S přáteli jsme si zašli na pivko a nakonec jsme padli na menší už docela zakouřenou putyku. Já si vytáhl dýmku, zapálil si Dudáka a po chvilce paní o stůl vedle (nutno dodat že pálila jednu cigaretu za druhou) dostala dost hrozný alergický záchvat, že už jsme se báli že budeme muset volat sanitku. Samozřejmě jsem dýmku zhasil a vyjel po mě její druh, že co to kouřím za svinstva a kdesi cosi no velmi "veselá událost. Máte někdo podobné zkušenosti, že by někomu dělal dýmkový tabák tak zle? Včera jsme to rozebírali na srazu a pouze Džetro měl podobnou zkušenost, že dokázal vždy rozkýchat jednu hospodskou... Jo a nejhorší na tom je, že si teď ze mě dělají kamarádi srandu že smrdím tak, že to má sílu zabít :eh:
Uživatelský avatar
Naware
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 389
Věk: 37
Registrován: 26 kvě. 2009, 11:37
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Fanys » 28 led. 2010, 09:13

Obávám se, že na dudáka má alergii skoro celá prasklá muňka. :plaster:
Víš jistě, že to bylo z toho, mohla mít nějaké jídlo nebo cokoliv jiného. Já např. mám skutečnou alergii na parfémy a na cigaretový kouř.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod basa333 » 28 led. 2010, 09:20

potvrzuji, já dudáka vnímám jako docela nepříjemný tabák (tedy daleko horší na čuchání, než na kouření tohoto tabáku)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Rujir » 28 led. 2010, 09:59

A v com konkretne je neprijemny este aj pre fajkarov? :shock:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod basa333 » 28 led. 2010, 10:05

já ti nevím, pro mě má takovou nepříjemnou pronikavou vůni. prostě mi moc nevoní. jakákoli latakie nebo lana mi voní náramně, ale dudák mi svým pojetím nějak nesedí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Fénix » 28 led. 2010, 11:36

Fanýs píše:Obávám se, že na dudáka má alergii skoro celá prasklá muňka. :plaster:


zajímavé tvrzení :smoke3:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod pitrson » 28 led. 2010, 12:22

Ale notak, to ste trochu odbocili, ne? :shock: Podle me je to nesmysl. Jestli dotycna hulila jednu vod druhy, tak si spalovanim dymkovyho tabaku tezko mohl zpusobit nejakou alergickou reakci. Uplne nemozny to neni, ale je to imho strasne nepravdepodobny. Dotycnymu druhovi si mel rict, at nelezou do hospody, kdyz jim vadi kour... :smoke3:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod easy » 28 led. 2010, 12:46

Kuřák cigaret IMHO nemá nárok na jakékoli (myslím negativní) vyjadřování ke kouření dýmky, nota bene svádět na tabákový dým (vypouštěný vedle sedícím dýmkařem) jakékoliv svoje zdravotní problémy :naughty: .
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Naware » 28 led. 2010, 14:27

Tedy k dotyčné dámě, v té hospodě se nevařilo a po zhasnutí dýmky a vyvětrání místnosti už dáma fungovala naprosto bez problémů tak nevím... A k dudákovi, tak zrovna ten je jeden z mých nejoblíbenějších a jediný který snáší nekuřácké okolí. Dokonce když jsem mezi nekuřáky tak mě občas prosí ať si zapálím ten "fajný" tabák :wink:
Uživatelský avatar
Naware
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 389
Věk: 37
Registrován: 26 kvě. 2009, 11:37
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod BATRACHOS » 28 led. 2010, 17:29

Fanýs píše:Obávám se, že na dudáka má alergii skoro celá prasklá muňka. :plaster:
Víš jistě, že to bylo z toho, mohla mít nějaké jídlo nebo cokoliv jiného. Já např. mám skutečnou alergii na parfémy a na cigaretový kouř.


Ano, také mám zjištěnou alergii na cigaretový kouř. Vysloveně mi to nedělá dobře.
Cigarety a fajfka produkují úplně jiný dým, už se o tom tady psalo stokrát.
Možné je to docela dobře, stejně jako když bych kouřil celý večer fajfky v neskutečně prohuleném podpalubí U Smradu, a pak bych jel řekněme autem s cigareťákem, co by si při řízení zapálil jedinou cigaretu, tak bych druhý den nemohl dýchat nosem.

U alergie je možné cokoliv.
Ale to pořád nikoho neopravňuje k agresivnímu chování.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků