Budoucnost dýmkového kouření?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod basa333 » 12 bře. 2010, 17:34

a hlavně: žádné auto mi neposkytne tolik radosti, kolik mi poskytnou dýmečky. stejně bych autem radši nikam nejezdil, kdybych nemusel - smrad, randál, starosti, zbytečné výdaje, policajti atd. ale je pravda, že dýmky pro každého nejsou. pokud k nim člověk asi není přitahován, nic se neděje. je to věc vášně jako celá řada jiných koníčků a pak se prostě na peníze nekouká, protože je to srdeční záležitost. já myslím, že dýmkaření jako takové jistě nezanikne.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 12 bře. 2010, 18:12

Ja nepochybuji o tom, ze nas konicek nezanikne uplne, ale jen se tak sam pro sebe ptam, jak dlouho bude na trhu jeste Erinmore Flake a jak dlouho Orlik Golden Sliced, a jak dlouho treba Capstan a spousta jinych tabaku jez mam rad. Nezvoni jim tak trochu hrana ? BS kazdy miloval, kdo by si pred 10 lety pomyslel ze je to ptak na odstrel ? nejak to v tom masem oboru nevidim vesele.....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Hades » 12 bře. 2010, 19:33

Nevill píše:no myslím že bych za peníze co jsem vrazil do dýmek pořídil docela slušné ojeté auto

IMHO bych řekl, že velice slušné auto :plaster:

ale je pravdou, že bych dýmky za žádné auto nevyměnil ani náhodou
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Fanys » 12 bře. 2010, 20:37

stelton píše:Ja nepochybuji o tom, ze nas konicek nezanikne uplne, ale jen se tak sam pro sebe ptam, jak dlouho bude na trhu jeste Erinmore Flake a jak dlouho Orlik Golden Sliced, a jak dlouho treba Capstan a spousta jinych tabaku jez mam rad. Nezvoni jim tak trochu hrana ? BS kazdy miloval, kdo by si pred 10 lety pomyslel ze je to ptak na odstrel ? nejak to v tom masem oboru nevidim vesele.....

Vidím to tak, že v budoucnu budeš rád, když v TUZEXU občas nějaký tabák seženeš a nebude si tak zmlsaně vybírat.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Milos Cerman » 12 bře. 2010, 22:40

Fanýs píše:.... nebudeš si tak zmlsaně vybírat.

...leda ve vlastním archííííívu :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 13 bře. 2010, 08:54

to Milos: a to je duvod proc ted kupuju jak smyslu zbaveny - za posledni tri mesice jsem zasobu navysil o vice jak tri kila a ma meta je mit doma 15-20 kg tabaku. vim, ze to muze vypadat jako ze jsem blazen, ale ja mam obavu, ze pokud nenakoupim tedka (horizont tri ctyr let) tak uz nebudu mit sanci nakoupit.....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Old Bob » 13 bře. 2010, 09:52

stelton píše:to Milos: a to je duvod proc ted kupuju jak smyslu zbaveny - za posledni tri mesice jsem zasobu navysil o vice jak tri kila a ma meta je mit doma 15-20 kg tabaku.

Také trpím takovou fóbii a rád bych proto dotáhl k dokonalosti zpracování vlastní produkce :think:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod lubos tursky » 13 bře. 2010, 10:28

To chce aspoň 50 kylo a pak nastoupim já z brokovnici a zásobu přesunu kemne. :lol:
Uživatelský avatar
lubos tursky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 304
Věk: 66
Registrován: 17 lis. 2006, 21:02
Bydliště: česka 4758 Zlin 76005

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 03 pro. 2010, 19:52

Dneska jsem potkal kamaráda ze základky - neviděl jsem ho od té doby co jsme se v osmé třídě rozešli. Chvíli jsme pokecali, ptal jsem se co dělá - má zajímavou práci - dělá analytika a lobistu pro Philip Morris - prý skvělá práce (nepochybuji). Dělali jsme si srandu z kouření (on sám je nekuřák) a tak jsem mu vykládal že kouřím dýnku a o tom že mi připadá že to dýmkaření jde tak nějak do kytek atd. Ptal jsem se jak to vidí on jako odborník - říkal mi, že sice není odborník na dýmkový tabák, ale že to samozřejmě taky sledují (sledují prý všechny věci ohledně tabáku kde jsou nějaké peníze) a tvrdil jedno. tenhle typ konzumace tabáku je dávno za zenitem tvrdil a pád bude dále pokračovat - uváděl, že průměrně padá dýmkový tabák cca. 5% ročně celosvětově, přičemž náklady na jeho výrobu stoupají o cca. 2-4% ročně (průměrně). Říkal, že proto všechny velké tabákové společnosti už dýmkový tabák opustili, nebo ho opouštějí, v lepším případě výrobu outsourcuji. Povídal jsem mu o tom jak si dělám zásoby (z legrace), on ale vážně říkal že je to dobrý nápad, že nůžky se stále vice rozevirají a že je z ekonomického hlediska nevyhnutelné to že značky budou mizet čím dál tím rychleji. V tom lepším případě. v tom horším značky zůstanou zachovány, ale bude se šetřit na výrobě a osekají se dovozy kvalitních tabáků z Malawi, Zimbabwe atd. a pojede se čistě na nejlevnější virginii nebo burley , který se bude chemicky upravovat jako cigaretový tabák, aby se nahradily chybějící komponenty směsí a docílilo se alespoň přibližné chuti. Povídal mi jaká svinstva se dají s tabákem udělat aby čerstvý tabák budil zdání vyzrálého atd. viděl prý studii která říká že pravá katastrofa nastane když začnou vymírat kuřáci dýmky ze 80 tých let. Je to prý poslední silný ročník kuřáků dýmek - pak prý pujdou prodeje dolů jako na tobogánu a nastane doba velké mechanizace výroby dýmkového tabáku. Takže pánové, pro mě je to jasné - máme max. 10 let na to nasyslit zásoby......
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod prazo » 03 pro. 2010, 20:10

Ty vies teda zlepsit naladu :wink:
nuz nakoniec budeme kupovat tabaky v tesco plechovkach :mryellow:
Uživatelský avatar
prazo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 52
Registrován: 08 říj. 2009, 11:48
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod easy » 03 pro. 2010, 20:27

Myslím, že to už říkal Lenin: "Syslíť, syslíť, syslíť!" nebo tak nějak to bylo :think: .
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Fénix » 03 pro. 2010, 20:46

stelton píše:pravá katastrofa nastane když začnou vymírat kuřáci dýmky ze 80 tých let. Je to prý poslední silný ročník kuřáků dýmek


to se dá odvrátit, stačí vytvořit nový, ještě silnější ročník :smoke5:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod klasik51 » 03 pro. 2010, 21:06

easy píše:Myslím, že to už říkal Lenin: "Syslíť, syslíť, syslíť!" nebo tak nějak to bylo :think: .

učit se, učit se, učit se, :smoke2: :? :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod easy » 03 pro. 2010, 21:12

klasik51 píše:učit se, učit se, učit se, :smoke2: :? :D
dyť říkám, že tak nějak to bylo :mryellow: .
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Breer » 03 pro. 2010, 21:13

ale nie, on si len rozpisoval pero :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron