Budoucnost dýmkového kouření?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod klasik51 » 03 pro. 2010, 21:42

easy, Breer - :D :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 03 pro. 2010, 22:27

Srandičky srandičky pánové, ale já mám vážně strach - viděl jsem reportáže jak se dělají twisty u McBaren a Bull Eye u Orliku atd. Je to skoro celé ještě ruční práce. Když bude malý odbyt je jasné že se ty ženské u těch mašin nezaplatí a tak to prostě výrobu těchhle věcí zruší. Zůstane nám báječná strojová výroba základních tabáků, žádne ruční blednování, žádné výběry tabáků - pěkně nějakou strojově sbíranou Va postříkat chemii, dodat additiva strojově promíchat, strojově nabalit (i u MCBaren se balí flake ručně) a šup s tím na pult. A dýmkový tabák vyrobený technologii výroby cigaret je na světě.....:(
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Jack.Grave » 03 pro. 2010, 23:04

:arrow: stelton ač pesimista neviděl bych situaci ohledně dýmkových tabáků až zas tak tragicky. Ve Velké Británii je zákon který nepřímo zakazuje různé pochybné upravy tabáku a clo se vypočítává z ceny výchozí suroviny obráceně(čím levnější tím vyšší clo, tím pádem jsou výrobci nuceni kupovat kvalitní surovinu). Ad cigaretový trh díky anti tabakové lobby a hamižnosti producentů dneska je v cigaretách jen nepatrná hrstka tabáku a bezbožná porce slámy( různé vakuové extrudáty a jiné chuťovky). Sice velké tabákové koncerny se zbavují výroby dýmkových tabáků z důvodů pracnosti a nepříliž vysoké rentability z krádkodobého hlediska, což otevírá trh maloproducentům, např Kohlhase und Kopp, DanTobacoo, Cornel & Diehl aj. mimochodem Samuel Gawith tu je od roku 1792 a stále vyrábí. Kouření dýmek je a bude exlusivní a minoritní trh stejně jako kvalitní doutníky.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 04 pro. 2010, 12:32

:arrow: Jack
kéž bys měl pravdu...jinak u doutníků v posledních 10 letech spotřeba stále stoupá...
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod littlebull » 04 pro. 2010, 17:53

Easy - Asi jsem blbej, já slyšel Lenina říkat: "teď koštneme bílej Charvát"
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod klasik51 » 04 pro. 2010, 17:58

Konečně jsi to na sebe prásk, já furt, proč Ty nedáš na Lenina dopustit. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod littlebull » 04 pro. 2010, 18:01

Jack.Grave píše:Ve Velké Británii je zákon který nepřímo zakazuje různé pochybné upravy tabáku

No na todle bych nespolíhal... zákony jsou od toho, aby se daly měnit. Dřív se stovky lidí u nás živili čižbou, nebo třeba brtnictvím a dneska? Nikoho neznám.
Je to všechno příliš křehké, stačí aby se přetrh jeden článek celého řetězu - pěstitel, zpracovatel na místě, dovozce, překupník, blender, další obchodník...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Copatej » 04 pro. 2010, 18:34

Osobně si myslím, že rozvíjet spekulativní řeči na tohle téma je nesmysl. Budoucnost dýmkového kouření je v rukách společnosti, která buď bude mít zájem a poptávku a nebo nebude. Postupem času něco zanikne, jako v každém odvětví a něco nového vznikne. Pokud se zadaří, osvědčené firmy zůstanou a jejich kvalita bude hlídána. Pokud ne, jsou rázem na seznamu postupně zaniknuvších. Plno jich se neudrží na trhu, mohou si však jiné lepší či horší (to ostatně ukáže sám čas), najít cestu k odběratelům a produkovat to, co si zákazník žádá a po čem je velkoodběrový hlad. Určitě zůstanou i možnosti jednorázových objednávek, jako jsou dnes, to totiž velkým firmám dělá právě to skvělé jméno a oni to samosebou dobře vědí.
Zkrátka je přesto dobré neponechávat nic náhodě a pozvolna se zásobit. Člověk je tvor sbírkuchtivý, ať už se jedná o samotné fajfky, nebo o tabáky.
A jestli mi někdy v budoucnu (o čemž silně pochybuji), zakáží kouřit ve veřejných prostorách, dokážu tuto situaci taktéž noblesně řešit.
Jak jsem řekl na začátku, jsou to jen zbytečné spekulace...
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod easy » 04 pro. 2010, 18:37

littlebull píše:Easy - Asi jsem blbej, já slyšel Lenina říkat: "teď koštneme bílej Charvát"


Mea culpa. Měl jsem napsat V.I.Lenin (ten z Ruska) :mryellow:
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Old Bob » 04 pro. 2010, 21:47

littlebull píše:Easy - Asi jsem blbej, já slyšel Lenina říkat: "teď koštneme bílej Charvát"

:twisted: :ok: :clamp:
Tak to se povedlo :clamp: a kdyby jste měli možnost ochutnat jak se krásně vyležel :yum: , ale posledních 50l jde do archivu.
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Fanys » 08 pro. 2010, 03:58

Vy máte starost o budoucnost něčeho, co tu je již 2,5 milionu let?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 20 lis. 2012, 21:38

jen drobny prispevek k tematu. na sluzebce jsem se v kurackem koutku sesel s americanem co taky kouril dymku. protoze dva dymkari nemohou mlcet, tak jsme si popovidali. ja jsem pel ody na to jaky maji vyber jake skvele Burley tabaky maji a jak tezko se dostavam k tabakul CD a GLP. a ze asi v USA neni krize koureni dymky jako tady v evrope. rekl mi zajimavou vec - dymkovy tabak v USA tvori 1% prodeje vsech tabakovych vyrobku - ale to 1%je jeste nadsazene - tvrdil, ze diky rozdilu na dani mezi cigaretovym a dymkovym tabakem spousta spolecnosti vyrabi cigaretovy tabak a deklaruje ho jako dymkovy. tvrdil take ze to je pripad i zabehlych vyrobcu kteri se potykaji s krizi odbytu a tak dymkove blendy upravi tak aby vyhovovali pro roll your own cigarety - takze mrsi i zabehle a stare blendy a ty v podstate mizi....sam to videl hodne negativne - tvrdil ze az vymre jeho generace tak dymkareni vymre....zajimavy nazor kazdopadne...
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Dýmomil » 20 lis. 2012, 23:25

až se budou rozprodávat značkové dýmky po pěti korunách bude asi fakt zle :smoke3:
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Dejmal » 21 lis. 2012, 09:05

A kdy :shock: kde :shock:

Nevidím to tak zle. I když je pravda,že to pomalu,ale jistě spěje ke konci. Vše je dáno postojem společnosti ke kouření.. Nicméně si myslím,že já to nějak doklepu a můj nejmladší synek to bude mít s dýmkařením těžké.
Také mi připadá,že kvalita sériové výroby velkých značek poněkud opadá,což je dáno snahou o maximální zisk z toho mála co se proti zlatým časům prodá. Navíc doba je rychlá a příliš nepřeje klidnému posezení s dýmkou.
Dýmka,jako věc image také jistě přitahuje řadu lidí,kteří jí používají spíše jako exotický doplněněk, než jako věc denní potřeby,ale tou už dávno vlastně není.
Podle mě je to spíše symbol duševního rozpoložení a odmítnutí zrychleného stylu života. Možná bych si dovolil i říci,že je to i vyjádření jiné filozofie, ten závan starých časů a jistá kulturnost,až obřadnost.
Taková skupinka lidí tady bude naštěstí existovat vždy ,ale otázka je,jestli i v budoucnosti bude používat dýmku,jako svůj symbol.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod javatar » 21 lis. 2012, 11:38

Ja to ako mlady fajkar nevidim vobec tak negativne. Fajcit sa bude vzdy - a cim viac sa bude zakazovat, tym viac sa bude fajcit. A cim viac sa bude fajcit, tym viac ludi sa zacne zaujmat aj o fajky.
Prave svojou zriedkavostou sa fajkar dostava do pozornosti - a nasledne tym par ludi nakazi. Vela sice pri tom neostane ale nieco snad ano.

Dalej sa mozme pozriet ako rychlo sa rozsirili vodne fajky - tiez vacsinou nepochopene a fajcene ako imidzova zalezitost ale opat je tu ista skupina ktora pochopila, ze hlavne ide o ten pokoj pri fajceni. Fajcenie suchej fajky je sice ovela narocnejsie ale aj tak to par ludi chyti.

A ludia ktori si budu chciet vychutnat pokoj tu budu vzdy. A cast z nich vzdy bude siahat po tabaku (ci uz fajka alebo cigara). Vzdy to tak bolo a vzdy to tak bude. Z toho aj nutne vyplyva, ze fajkari budu vzdy tvorit velmi malu cast populacie. Ale to je dane charakterom tejto zaluby, malo ludi ma to na to dusevne predpoklady.
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků