Budoucnost dýmkového kouření?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Jackie sss » 05 lis. 2009, 21:22

stelton píše: Takze budeme vyhnani do lesu a luk, kde se budeme v utajeni venovat sve vasni......


To mi pripomina zacatky meho vandrovani,ale to kouzlo mi unika.Ja se vratil k dymce kvuli pohode,ne abych se schovaval.Uz jsem naucil i smecku doma,ze nehulim,ze to dela cigaretak,ze ja si s dymkou cistim si hlavu.Doma to pochopili,u zbytku spolecnosti jsem pesimista.Trochu mne desi,ze se zase mozna nekdy budu schovavat pred policajtama......"je to smutny,presmutny svet".... :think: :smoke5:
Uživatelský avatar
Jackie sss
ban
 
Příspěvky: 895
Věk: 54
Registrován: 28 zář. 2009, 15:01

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod beda » 05 lis. 2009, 22:20

Jako uživatel i již nelegálních koření tě můžu utěšit, že to "schovávání" není tak hrozné, jak to může neschovávajícímu se připadat :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod bigdragon » 06 lis. 2009, 06:32

"Já bych tu budoucnost v tom našem oboru neviděl tak zle" :mrgreen:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Jackie sss » 06 lis. 2009, 06:44

Taky doufam,ze to nebude tak horke.Ale lepsi to asi nebude :naughty: :think:
Uživatelský avatar
Jackie sss
ban
 
Příspěvky: 895
Věk: 54
Registrován: 28 zář. 2009, 15:01

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Nuvolari » 14 lis. 2009, 22:38

Já to nevidím tak tragicky, naopak mi přijde že dýmkaře potkávám čím dál tím častěji. V hospůdce, na ulici.... Včera večer jsem si zapomněl doma tabáček (mám putovní krabičku kam se vejde dýmka, hadřík na leštění, čistítka, sirky, dusátka, filtry - prostě vše až na tabáky, tak jsme jí dal do kapsy a šel do hospůdky a až tam s úděsem zjistil že nemám tabák) a hned za dveřma jsme narazil na nějakýho kluka s dýmkou a jednu fajfku tabáku od něj pořídil :-) A pak na stanici metra taky chlapík s dýmkou, před domem na zastávce taky, v hospůdce kousek od nás taky často...

BTW v souvislosti s tím tabákem jsem si vzpomněl na geniální Bromdenův termín "Tabák pro nadaltruisty" :-P
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Renno » 23 lis. 2009, 12:08

taky to nevidím černě...mám pocit že právě přes obrovské tlaky veřejnosti na kuřáky, především cigaretové, se tito uchylují kolikrát k dýmce...nekurví si tolik zdraví, někdy je to levnější..nejsou tak persekuováni a dýmka se bere trochu jinak :wink: myslím si že nás bude přibývat :wink:
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 24 lis. 2009, 21:46

To ze se prodej dymkoveho tabaku v Anglii snizil za poslednich 10 let na polovinu prilis nekoresponduje s tvrzenim ze by se nase rady rozrustaly. Podle me nas ubyva, mozna jeste rychleji nez cigaretaku - myslim ze vymirame (vekem) a mlada generace dymkaru je a bude slaba...
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Šimi » 24 lis. 2009, 23:17

stelton píše: ... a mlada generace dymkaru je a bude slaba...


Tadyu nás v klubu nee :wink:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Nevill » 25 lis. 2009, 14:51

stelton píše:To ze se prodej dymkoveho tabaku v Anglii snizil za poslednich 10 let na polovinu prilis nekoresponduje s tvrzenim ze by se nase rady rozrustaly. Podle me nas ubyva, mozna jeste rychleji nez cigaretaku - myslim ze vymirame (vekem) a mlada generace dymkaru je a bude slaba...


Statisticky to tak vypadá, nicméně spíš bych to viděl tak že ten snížený prodej tabáku je dán vysokým zdaněním a nahrazuje jej dovoz tabáku ze zahraničí, kde to vyjde levněji. Není to propad trhu jako celku, jen hledání cenově výhodnějších alternativ. A to je něco velice těžko měřitelného, zvlášť když se to pohybuje na hranici ilegality... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod bromden » 25 lis. 2009, 14:59

Nehledě k tomu určitý vliv může mít i to, že mnoho kuřáků bude též vydatně zásobeno. V případě zdražování potom řada z nich likviduje zásoby a prodej padá....
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Delltar » 05 úno. 2010, 01:34

Také bych to neviděl tak dramaticky :) bylina je taky zakázaná (od nového roku už to není tak drsné ale stejně..) a taky v její konzumaci drtí češi holanďany kteří jí mají legální.. Prostě kdo bude chtít ten kouřit bude a je už vlastně jedno co.. Však se podívejme na dobu prohibice v USA
Delltar
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno. 2010, 01:07

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod lubos tursky » 06 bře. 2010, 16:45

No jo bylinky se pěstujou tajňe.Ale tabák i kdyš legálne pěstován,po domácim zpracováni fujtajbl.Hoši a holky,mám pocit že kouření dymky zruší ohromné ceny.Holt zaťím to obec kuřácká státu plaťí.Sčim oňi počítaj.Budoucnost,cenová či zákazová ukáže.Jedna plechovka na měsíc a hotovo.Malá hliňěnka trochu tabáku a jsme v osumnástem stoleťí. :palm:
Uživatelský avatar
lubos tursky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 304
Věk: 66
Registrován: 17 lis. 2006, 21:02
Bydliště: česka 4758 Zlin 76005

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 12 bře. 2010, 16:15

Venoval jsem valnou cast vcerejsiho vecera a noci shaneni informaci na netu o tom, jak si stojime - tedy pocet kuraku dymky, spotreba dymkoveho tabaku atd. Takze panove statisticka data hovori jasne - od roku 2000 je nejvice zasazenou casti tabakoveho prumyslu dymkovy tabak, jehoz spotreba rapidne klesa (v nekterych zemich i 20% mezirocne). Stejne tak dle vladnich reportu prudce ubyva lidi kouricich dymku s tim, ze propad je mnohem vyssi nez u kuraku cigaret. Pokud by jste se v nadeji obraceli na ty zeme, jez jsou koureni tabaku zaslibeny (Asie, Rusko, nektere Africke zeme) musim Vas zklamat - tady se temer bez vyjimky jedna o koureni cigaret a kuraku dymek ubyva stejne jako v Evrope nebo Severni Americe. Suma sumarum, asi jsme opravdu druh na vymreni.....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Fanys » 12 bře. 2010, 17:05

Chudí lidé nemají čas kouřit dýmku a nemají na počáteční investice. Přiznejte si kolik, kdo z Vás investoval do dýmek.
Z toho je jasné, že to vždy bude menšinová záležitost.
Kuřáky, kteří v porculánce kouří vlastní tabák, žádné statistiky nepodchytí.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Nevill » 12 bře. 2010, 17:17

Fanýs píše:Chudí lidé nemají čas kouřit dýmku a nemají na počáteční investice. Přiznejte si kolik, kdo z Vás investoval do dýmek.
Z toho je jasné, že to vždy bude menšinová záležitost.
Kuřáky, kteří v porculánce kouří vlastní tabák, žádné statistiky nepodchytí.


no myslím že bych za peníze co jsem vrazil do dýmek pořídil docela slušné ojeté auto...ale to mám taky, takže bych určitě neměnil... :smoke5:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků