Budoucnost dýmkového kouření?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Tasman » 04 lis. 2009, 11:11

Jak to vidíte s budoucností dýmového kouření?

Nrážím na tokové ty informace, že Stanwell bude končit, Dunhill jde s kvalitou k šípku, daně se zvyšují, doléhají na nás zákazy kouření ve veřejných prostorách, dýmkaře normálně v hospodě nebo na ulici nevidět... Nevypadá to růžově.

Btw. a nevíte náhodou jak to vypadá v klasických "dýmakřských zemích"(Británie etc.)?
Naposledy upravil Tasman dne 05 lis. 2009, 00:57, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Tasman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 33
Registrován: 18 zář. 2009, 22:39
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod pitrson » 04 lis. 2009, 11:19

No, i letmy pohled do historie rika, ze uz bylo podstatne hur, ale kouri se dodnes, ne? :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Fénix » 04 lis. 2009, 13:26

V Dalešicích Dr. Stanislav popisoval, že v posledních letech byla zavřena většina světových muzeí věnovaných dýmkám.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Nevill » 04 lis. 2009, 15:37

Tasman píše:Btw. a nevíte náhodou jak to vypadá v klasických "dýmakřských zemích"(Británie etc.)?

No můžu říct jak jsou na tom teď v Irsku, zemi dýmek Peterson. Fabrika stále funguje, obchod na Grafton street také, byť s tím že tam mají skoro víc hodinek a švýcarských nožíků než samotných dýmek. Ceny tabáku jsou poměrně likvidační, ať to bylo, co to bylo, 50g bylo za 14 EUR, 25g za 7 EUR. Zákaz kouření je tam pro dýmkaře opravdu krutý, protože podmínky na kouření dýmky venku jsou mizerné, buď fouká vítr nebo prší a nebo obojí dohromady. V Dublinu jsem viděl s dýmkou jen nějaké dva starší pány, co postávali ve vchodu hospody a snažili se alespoň trochu schovat aby jim nepršelo do piva a do dýmky, velmi smutný pohled. Slyšel jsem že tam prý ty zákazy tak trochu obchází krytými zahrádkami nebo že místy udělají časnou zavíračku pro veřejnost, zamknou hospodu a nechají to jen pro soukromou společnost. Prvé jsem bohužel nenašel, byl jsem tam pracovně a nebylo dost času, do druhého bych se jako cizinec patrně asi nedostal, to si musejí už pečlivě vybírat koho tam pustí, aby to někdo hned nenapráskal. Já si tam vlastně zakouřil dýmku jen na hotelu v pokoji, bohužel to nešlo venku ani nikde jinde, byl jsem opravdu rád že jsem se z Irska po dvou týdnech vrátil zase domů a druhou služební cestu tam jsem již odmítnul s tím ať si tam jede někdo jiný, že děkuji za nabídku, ale nechci...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Hades » 04 lis. 2009, 17:06

Fénix píše:V Dalešicích Dr. Stanislav popisoval, že v posledních letech byla zavřena většina světových muzeí věnovaných dýmkám.

což je ovšem dost smutné zavírat muzea, a to jakákoliv...
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod basa333 » 04 lis. 2009, 17:13

Nevill píše: 50g bylo za 14 EUR,...


:roll: :shock: :pray: další důvod ke tvorbě zásob
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod jorgos » 04 lis. 2009, 17:29

Tedˇje otázka,kolik tabáku si koupí za výplatu irský dýmkař a kolik český :think:
Atˇje to jak chce,zásobičku doplňovat budu :puffy:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Nevill » 04 lis. 2009, 17:47

jorgos píše:Tedˇje otázka,kolik tabáku si koupí za výplatu irský dýmkař a kolik český :think:
Atˇje to jak chce,zásobičku doplňovat budu :puffy:


No, teď jsem si uvědomil že u nich vlastně např. tabák Peterson stojí řekněme 350Kč a u nás je za 300Kč. Jejich platy jsou asi třikrát vyšší než naše, ale mají zase dost vysoké nájmy a co jim zbyde to utratí za poměrně drahý alkohol...no, to je jedno, každopádně investovat do tabáku se vyplatí :ok:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 04 lis. 2009, 19:12

ja vidim budoucnost naseho konicka cerne - myslim, ze restrikce budou narustat, sice pomalicku, ale zato stale. vezeme se na vlne hysterie proti cigaretakum a jsme s nimi hazeni do jednoho pytle. ma predpoved budoucnosti je: tabak bude porad zdrazovat az na hranici unosnosti , bude mizet cim dale vice znacek, a ty ktere zustanou budou pod kridly nekolika koncernu ktere spocitame na prstech jedne ruky. samotny tabak bude "dokurven" stejne jako cigarety predpisy o tom kolik muze mit nikotinu, kolik dehtu a kolik a jake esence na gram tabaku. koureni bude zakazano vsude a pokud si zapalite doma na balkone nabonzuje Vas sousedka ze ji kourite do oken a ohrozujete jeji zdravi. Takze budeme vyhnani do lesu a luk, kde se budeme v utajeni venovat sve vasni a kralem bude ten kdo bude mit "stare" zasoby :) takze nakupujte, nakupujte, nakupujte....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod bromden » 04 lis. 2009, 19:48

Já přátelé nevím, ale chce se mi věřit, že ten plíživý trend velkého bratra se prostě zlomit musí. Až začne stát příliš pečovat o "zdraví" občana a sáhne té dosud mlčícá většině na jejich piva a bůček, tak se to zase zhoupne.

A mimo to, koneckonců státní pokladna je hodně velký pažravec, a stálého sousta - stojícího na návykové látce státem kontrolované, tedy sousta jistého - se prostě nevzdá.

Ostatně pronásledování pijáků, kuřáků a jiných tu bylo za posledních tisíc let už mockrát. A chlastá a hulí se dál.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod tuton » 04 lis. 2009, 21:56

Stejne jako nevymizely neresti provazejici lidstvo od pocatku veku, nevymizeli ani snahy o jejich vymyceni. Ted zijeme v dobe, kdy maji snahy navrch. Nevim, co se v budoucnu stane, ale troufam si tvrdit, ze restrikcni trend bude jeste pokracovat. Zlom, ktery by restrikce zastavil, nevidim. Mozna je schovan za horizontem. Kazdopadne doby, kdy ONI budou vedet, co je zdrave, prospesne a dobre, se dozijeme. A ONI to dobre prosadi. V zajmu nas vsech. Uvidite. :twisted: :evil:
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Milos Cerman » 04 lis. 2009, 22:03

:think: Tohle moc rád pročítám.
Přestává mi přitom vadit, že je mi pětašedesát pryč :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod jcp » 04 lis. 2009, 22:09

Joo Mildo, potvrzuju :lol: .. i stáří má své positivní stránky, ať si mlaďoši říkají, co jim libo :!: :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Milanzusti » 05 lis. 2009, 11:33

No ono je to všechno hezký ja se stát stará o naše zdravi :!: Ale co kuřáci a výrobci zaplatí
na daních to je nepřetstavitelná suma.My držíme stát na nohou my dotujeme zdravotnictvý!Proto nás tak odírají :!: :alfajka:
Uživatelský avatar
Milanzusti
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 1033
Věk: 74
Registrován: 14 dub. 2007, 09:57
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Milos Cerman » 05 lis. 2009, 20:05

Ále, vono to nebude zase tak horký.
:think: Dneska jsem se po dlouhý době zase díval na večerníček.
Byl to "Inspektor Fousek na stopě".
Kreslená pohádka, natočená 2009 (!) a "Inspektor tam vystupuje s fajfkou :
image_id: 7110
Prostě i tlevizní Večerníček ví, že je potřeba vychovávat budoucí daňový poplatníky :clamp:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků