Budoucnost dýmkového kouření?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod MBO » 21 lis. 2012, 13:18

S vynálezem cigaret přestalo být kouření dýmky masovou záležitostí. A nikdy už jí nebude, dovolím si odhadnout. Výroba dýmkového tabáku asi také není tak lukrativní byznys jako např. výroba sprejů na provonění obýváku, čisticích prostředků apod. Jenom doufám, že ještě pár výrobců dýmkového tabáku vytrvá a že to nevzdají ani výrobci dýmek.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod PoKlaT » 21 lis. 2012, 14:02

Jak se denně přesvědčuji tak reklamou, propagací, propagandou lze dosáhnout všeho. Stačí změnit úhel pohledu a vyzdvihnout pozitivní účinky kouření, zamlčet negativní a státní kasa se bude plnit ještě rychleji. Léta do nás pumpuji kvanta cizorodých látek (Eček) s kterými se náš organizmus musí nějak vypořádat a vymýšli další finty např. zvýšený zájem lidí o zubní pasty bez fluóru výrobci nahradí fluór Chloracetamidem (Odol Stoma Paradentol)
Chloracetamid (2-chloracetamid, funkční vzorec ClCH2CONH2) je organická sloučenina používaná jako herbicid[1] a konzervant.[2] Jedná se o bezbarvé až žluté krystaly charakteristického zápachu, mírně rozpustné ve vodě.[3]
Rizika
Chloracetamid je toxický při požití, dráždí oči a kůži, může vyvolat alergickou reakci. Je podezřelý z reprodukční toxicity a teratogenity.

Prostě je nás tu moc a je třeba lidstvo zregulovat :wink:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod ALBATROS498022 » 20 led. 2013, 14:47

Já si myslím, že není zas tak třeba házet flintu do žita, fajfka byla je a bude!!!
Uživatelský avatar
ALBATROS498022
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 55
Věk: 62
Registrován: 12 čer. 2011, 22:37
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod lapso » 20 led. 2013, 22:08

U vas v Cechach fajky popularizuje vas nadejny prezident, takze svita na lepsie casy. :wink:
Uživatelský avatar
lapso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 53
Registrován: 07 pro. 2012, 23:38
Bydliště: Martin Slovensko

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod stelton » 15 zář. 2018, 12:39

No, jak prolezam weby tykajici se koureni dymky, pestovani tabaku atd. Pomalu ale jiste dochazim k presvedceni, ze koureni dymky jako takove nezhyne ani na nedostatek zajmu, ani na regulace EU a FDA v Usa, ale na neco uplne jinejo. A to na nedostatek suroviny. Prisnejsi regulace v USA zpusobuje, ze tradicni pestitele tabaku, respektive pestitele narocnejsich odrud prechazeji na jine poodiny, v lepsim pripade na mene narocne pestovani tabaku urceneho pro cigarety. To ze tyto obavy nejsou jen plane tlachani, potvrzuje rychly zanik firmy McClelland, jednoho z etalonu vyroby dymkoveho tabaku v USA. Presto, ze si stejne jako ostatni spolecnosti stezovali na nove regule FDA (mimochodem jejich platnost byla presunuta z roku 2018 do roku 2021) bezprostredni pricinou byl dlouhotrvajici nedostatek kvalitniho tabaku na trhu (v jejich pripade cervene virginie). V jednom z poslednich hovoru jez manzele jez MC vlastnili si stezovali, ze mnozstvi tabaku na trhu vhodneho k vyrobe dymkoveho tabaku stabilne a rychle klesa, stejne jako jeho kvalita. Imho je jen otazkou casu kdy dalsi spolecnosti dojdou ke stejnemu zaveru. A pak, pak nas potes koste. Jedina rada ktera plati je NAKUPUJTE, NAKUPUJTE, NAKUPUJTE. Protoze nevime dne ani hodiny. McClelland skoncil behem par tydnu ....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Lovec » 27 led. 2019, 22:36

Kurde, nestraš! :smoke4:
Mám pocit že je to všude. A tenhle nepříjemný svíravý pocit, že jednoho dne nebude co kouřit mě straší i v noci.
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod PoKlaT » 28 led. 2019, 16:24

Buď po vzoru steltona ve zrychleném režimu tvořit archiv nebo po vzoru začít pěstovat vlastní tabáček :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod klasik51 » 28 led. 2019, 19:12

Noó, tak já se svojí zásobou tabáku o tu budoucnost dýmkového kouření strach nemám. :puffy: :smoke5: :smoke1: :smoke3: :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Petr1964 » 29 led. 2019, 11:02

Vám "starým dýmkovým bardům" se to píše, když jste budovali archiv několik let, néé li desetiletí. Co mám povídat já, když mne studium mých dětí finančně vyčerpalo natolik, že jsem si z nouze musel štupovat i ponožky a můj archiv tabáku po letech vypadal, jako Potěmkinova vesnice.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod basa333 » 29 led. 2019, 14:03

inu, každý koníček něco stojí. pořád můžeš začít budovat archiv teď. ještě stále je k dostání v čechách spousta poměrně zásadních tabáků. je třeba stanovit si priority. když mám nějakou volnou korunu, koupím si bulkový tabáček, i když jej třeba momentálně (jako teď v zimě) nekouřím. v létě pak s radostí mohu sáhnout do archivu a dát si třeba odloželý čokoflák něbo jiné lahůdky. a o tom dýmkaření je. můžeš si dát třeba cíl 1 tabák měsíčně do archivu a hned jich máš 12 do roka. pokud už znáš své chutě, třeba můžeš jít i do bulků a tam je kalkulace zase jiná.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod Petr1964 » 29 led. 2019, 16:53

Já jsem svůj příspěvek psal z lehkou nadsázkou.... Byla doba, když jsem neměl co kouřit, šel jsem do trafiky, tam na základě doporučení prodavačky vybral jeden ze dvou tabáků : "prý to lidi kupují" a moc jsem neřešil. Priority tehdy byly jiné, než zakládat archív. Dnes je situace v mém případě o poznání lepší. Děti "vylétly" z domu a moje kapesné umožnilo během roku 2018 nakoupit asi padesát tabákových krabiček z etrafiky. Letos to vidím s nákupem stejně, jen se zaměřím na tabáky z SRN....Jak píšeš, založit archiv a syslit.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod proger » 29 led. 2019, 17:55

bassa333: Ano, přesně takhle to dělám já. Každý týden si koupím jeden tabáček. A šup s ním do skříně. Ať zrajou, miláčkové!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod meduard » 25 kvě. 2021, 08:57

Tak...mozno by nebolo odveci po tych rokoch od zalozenia tejto temy, zhodnotit, kam, sa dymanie dymek dostalo , ci nase bliziace sa vyhynutie nie je zatial take zhave....kazdopadne, pre istotu stale skreckujem
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod basa333 » 25 kvě. 2021, 09:15

kam se dostalo? inu, řekl bych, že už je to dávno víceméně koníček konzervativních jednotlivců (když odhlédneme od soutěží), protože už se pomalu nikde nedá kouřit v restauracích (ok, v létě na zahrádkách možná ano). a to ještě takových jednotlivců, kteří nemusí (nechtějí) kouřit celý den, protože na to prostě není čas. o to cennější jsou pak chvíle, kdy si lze oblíbený tabák doma vychutnat. dýmkaření není pro každého, člověk pro to dnes už musí mít jakési trvalé individuální těšení na hezké chvíle. asi něco jako na sex, pokud bych si mohl dovolit to takto přirovnat. prostě zážitek ze zvláštních hezkých chvílí, které by si nerad něčím kazil. a k tomu holt to shromažďování zásob ještě dává smysl, protože dobrých tabáků ubývá.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Budoucnost dýmkového kouření?

Příspěvekod meduard » 25 kvě. 2021, 09:25

tomu rozumiem, skor som mal na mysli ako vyzera aktualne celosvetovy trend v oblasti tabakov, uz desat rokov dozadu sa predikovalo, ze pri medzirocnych poklesoch spotreby a vyroby dymkoveho tabaku budu firmy vyrabat dnes len cigaretove seno, a s dymkovym tabakom bude amen... no a zatial je tabaku dost, otazka je ako sa zachovala kvalita pri tych brandovych presunoch ( peterson vyraba dunhill, rattrays peterson, apod )
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků