Spořič tabáku

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Fanys » 30 bře. 2010, 13:09

pitrson píše:Sporic, nebo filtr. Osobne v tom zas tak velkej rozdil nevidim... :?

Na to jsem vůbec nereagoval jen jsem poznamenal k jinému příspěvku:
Fanýs píše:Kdyby jenom papír, ale ten papír je napuštěný dusičnanem. Také jsem tak kdysi kouřil Tarase, ale brzy toho nechal. :puke:

A ty jsi hned usoudil:
pitrson píše: Imho. nejdriv zkuste, pak kecejte :smoke3:
ps. spis mam pocit, ze to vetsina z vas ani nemela v ruce... :wink:

Na to jsem reagoval, že nemůžeš vědět co jsem dělal a podivil se proč dnes nekouříš se spořičem. Nezpochybnil jsem, že jsi to někdy zkoušel.
Fanýs píše:No když to říkáš, tak si asi pamatuješ lépe než já co jsem dělal před 40 lety. Trochu mi připomínáš mojí ženu, která kdysi měla tendenci mi říkat co si já myslím. Také to zřejmě věděla lépe než já. Miluji lidi, kteří vědí co je pro mne dobré lépe než to vím já sám. Jen mne udivuje, proč nejdeš příkladem a nekouříš se spořičem sám. :think:
Spořič měl jednu výhodu. Dýmka se nemusela čistit, protože se kouřilo z papíru a ne z briáru. :ok:

A ty ses zmohl jen na úsloví o husách:
pitrson píše:Fando, znas to rceni, jak hodis kamen do hejna husi :twisted:

Takže nechci po tobě, aby sis pamatoval co jsi dělal před 40 lety, ale alespoň si pamatuj o čem se mnou diskutuješ. Děkuji.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod pitrson » 30 bře. 2010, 13:48

Hmmm, dobrej sebestrednej prujem. Tyhle obdobi mivas periodicky? :smoke3:
:ot:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Fanys » 30 bře. 2010, 13:50

pitrson píše:Hmmm, dobrej sebestrednej prujem. Tyhle obdobi mivas periodicky? :smoke3:
:ot:

Nějak ti došly argumenty. Chtěls přece další kolo, tak se vzmuž.
pitrson píše:Fando sup, sup zopakni vsechny ty svoje dedukce, ke kterym ses dokazal na zaklade receneho dobrat. Klido si dam dalsi kolecko... :smoke3:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod pitrson » 30 bře. 2010, 14:11

Pokusim se jeste o drobne vysvetleni, protoze mam pocit, ze za pokus to stoji. Takze strucny vyvoj udalosti:
pitrson píše:Sporic, nebo filtr. Osobne v tom zas tak velkej rozdil nevidim... :?

Milos Cerman píše:...V kyselým prostředí se nikonin nevstřebává, a proto se cigareta (anebo fajfka se spořičem) musí šlukovat....

pitrson píše:Sporic takhle nefunguje. Dyt z nej vlastne nic neshori. Jen se pres ten 'zmolek' dole cmoud trosku prefiltruje. Vidim v tom velkou podobnost s papirovejma filtrama....

jcp píše:.. doporučení: odzkoušej (ten sqost je furt k mání) a pak diskutuj :D .. starý kozáci vědí wo co go :puke:

.
Juri píše:Zeptám se takhle, kouřil jsi někdy se spořičem? Patrně ne, jinak by jsi tohle nenapsal...
Oproti kouření s papírovým fitrem je kouření se spořičem pěknej :puke: ...

Fanýs píše:Kdyby jenom papír, ale ten papír je napuštěný dusičnanem. Také jsem tak kdysi kouřil Tarase, ale brzy toho nechal. :puke:

Milos Cerman píše:Spořič má jediný nepatrný + , a sice že dýmka vyhoří na jednu sirku.
Skoušel jsem ho s Tarasem, anebo s "Novou Zmesí". Strašný vzpomínky ! :smoke3: ...

pitrson píše:...
ps. spis mam pocit, ze to vetsina z vas ani nemela v ruce... :wink:....

Doted imho v pohode, ale najednou ses Zapojil :shock: :
Fanýs píše:No když to říkáš, tak si asi pamatuješ lépe než já co jsem dělal před 40 lety. Trochu mi připomínáš mojí ženu, která kdysi měla tendenci mi říkat co si já myslím....

Tak tady sem uz teda nechyt, proc ses prihlasil sam a dobrobolne k neznalym, a proc sem tahas, cos delal pred 40 lety, nicmene jsem te upozornil:
pitrson píše:Fando, znas to rceni, jak hodis kamen do hejna husi :twisted:

Ovsem rekace prekvapila:
Fanýs píše:Jistě znám, ale pokud všichni diskutující před Tebou popisují svoji konkrétní zkušenost a Ty potom napíšeš tu pitomost, že spořič ani neviděli, tak mi opravdu připomínáš politika, který také ví co chceme lépe než my. :pray:

No a vosad dal uz si jedes neco, cemu nerozumim. Reagujes na veci, ktery sem nenapsal a vztekas se jak malej kluk.
No nic, kdyz te to bavi. Tohle je taky asi tak vse, co k tomu mam...
:ot: posleze prosim o smazani, popripade presunuti do diskuze o Ho... Dekuji
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod Fénix » 30 bře. 2010, 14:21

pitrson píše:Sporic, nebo filtr. Osobne v tom zas tak velkej rozdil nevidim... :?



IMHO je příčinou všeho tato perla, ale do této diskuse se raději zapojovat nebudu :plaster:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Fanys » 30 bře. 2010, 14:48

pitrson píše:...
ps. spis mam pocit, ze to vetsina z vas ani nemela v ruce... :wink:....

Ukaž mi tu většinu diskutujících, kteří spořič neměli v ruce.
Problém nevidím v tom co si myslíš o spořiči, ale co říkáš o diskutujících a jak zpochybňuješ jejich zkušenost se spořičem.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod pitrson » 30 bře. 2010, 15:42

Fanýs píše:Ukaž mi tu většinu diskutujících, kteří spořič neměli v ruce.....

No, puvodne sem to nevedel, ale jednim z nich budes urcite prave ty, ze se furt tak certis :twisted:
Jeste nejake pozadavky?
Fénix píše:IMHO je příčinou všeho tato perla, ale do této diskuse se raději zapojovat nebudu :plaster:

No tohle je ten flame, kterej sem cekal. A von to tu prebije Fanys, jen proto protoze nezna sporic a nemuze se s tim vyrovnat :? :lol:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Hades » 30 bře. 2010, 15:55

spořič jsem měl také v ruce a kouřil s ním, ale raději vzpomínám na ty světlejší stránky jeho použití...

vzhledem k ceně, tuším jich tam bylo 50 kusů a stály Kčs 1,- , používali jsme je jako doutnák. Stačilo smíchat čpavek s nějakým stříbrným bromidem, sraženina po odfiltrování a usušení velice dobře bouchala, a do toho tekutého zbytku jsme namáčeli ty spořiče. Po vyschnutí to byl výborný zápalný materiál...
ta sraženina se myslím jmenovala něco jako bromid stříbrný, ale ruku bych za to nedal...

p.s.
ctění odborní chemici prominou, ale C2H5OH mi bylo vždy blíže než H2SO4, takže ve škole jsem ty kule z anorganiky vždy kompenzoval tou organikou :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Nevill » 30 bře. 2010, 17:00

Spořič tabáku ještě stále vyrábějí Olšanské papírny, jestli to někde uvidím v trafice, tak vám můžu vzít balení na další experimenty...sám bych to tedy raději nezkoušel, jenom ta představa papíru v dýmce mě děsí... :palm:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Milos Cerman » 30 bře. 2010, 19:11

:arrow: No vyrábí se, ale dělají ho bílej ! Za našeho mládí míval hnědou barvu, tak v hlavičce tolik nesvítil.
Nedávno jsem ho viděl, a byl jsem překvapenej, že krycí list má pořád stejnej potisk. :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod mihra » 30 bře. 2010, 19:24

Pánové, nač tak dlouhá a vzrušená diskuse o něčem, co, jak z diskuse vyplývá, stejně nikdo z tohoto fóra nepoužívá, či maximálně vyzkouší jen proto, že to zde přišlo na předtřes. Kdysi, v pravěku mého dýmkaření, jsem samozřejmě spořič zkusil a mohu jen potvrdit slova Miloše C. a jcp.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Pistacik » 30 bře. 2010, 20:03

Nevill píše:Spořič tabáku ještě stále vyrábějí Olšanské papírny, jestli to někde uvidím v trafice, tak vám můžu vzít balení na další experimenty...sám bych to tedy raději nezkoušel, jenom ta představa papíru v dýmce mě děsí... :palm:

Mám doma cca. 20 balení...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Hades » 30 bře. 2010, 21:06

Pistacik píše:Mám doma cca. 20 balení...

daruj Bejčkovi, určitě ho potěšíš, na doutnáky se mu to hodí :rofl:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod littlebull » 30 bře. 2010, 21:14

no shání se čím dál blbějš..
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Mack » 31 bře. 2010, 08:41

Milos Cerman píše:Nedávno jsem ho viděl, a byl jsem překvapenej, že krycí list má pořád stejnej potisk. :smoke3:

to je tam i ta cena 1 Kčs za 50 listů? :shock: , já mám doma starý balíček :
Obrázek
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků