Spořič tabáku

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 30 bře. 2010, 06:08

Se spořičem jsem tedy nikdy nekouřil, ale vypadá to, jako by v té fajfce spaloval zmuchlaný papírový kapesník...
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod Jackie sss » 30 bře. 2010, 06:28

Je pravda, že jsem v -nácti letech taky spořič používal ( protože jsem myslel, že se to tak má dělat ), Nevzpomínám si, že by to bylo nějak hnusné, užíval jsem si dýmku ( bafal jsem jenom na vandrech, byl jsem cigareťák ). Kouříval jsem kapitána a někdy amphoru. Ale věřím tomu, že to je pěkný chemický humus. Sice hořelo to bez problémů, taky jsem asi proto neřešil nějaké čištění :think: . Teď mi to ale přijde ( bez spořičů, u mne i bez filtru )..... nevím, nějak přirozenější :smoke5:
Uživatelský avatar
Jackie sss
ban
 
Příspěvky: 895
Věk: 54
Registrován: 28 zář. 2009, 15:01

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod Fanys » 30 bře. 2010, 07:16

Jackie sss píše:Je pravda, že jsem v -nácti letech taky spořič používal ( protože jsem myslel, že se to tak má dělat ), Nevzpomínám si, že by to bylo nějak hnusné, užíval jsem si dýmku ( bafal jsem jenom na vandrech, byl jsem cigareťák ). Kouříval jsem kapitána a někdy amphoru. Ale věřím tomu, že to je pěkný chemický humus. Sice hořelo to bez problémů, taky jsem asi proto neřešil nějaké čištění :think: . Teď mi to ale přijde ( bez spořičů, u mne i bez filtru )..... nevím, nějak přirozenější :smoke5:

Tys to trefil. Byl jsi cigareťák. Kouřit se spořičem je jako ubalit si z toho tabáku cigaretu a dát si jí do špičky. Na co tedy dýmku z drahého briáru. Stačila by z jakéhokoliv dřeva a uvnitř vyplechovaná, stejně ten papír izoluje tabák od dřeva. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod Milos Cerman » 30 bře. 2010, 07:28

pitrson píše:Sporic takhle nefunguje..... Generace kuraku to pouzivaly....


:smoke5: Asi jsi přehlídl, že ti nikdo kouření se spořičem nerozmlouvá.
Je demokracie, můžeš si kouřit jak chceš, a pokud chceš, kuř i se spořičem :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod pitrson » 30 bře. 2010, 09:23

Fanýs píše:Jistě znám, ale pokud všichni diskutující před Tebou popisují svoji konkrétní zkušenost a Ty potom napíšeš tu pitomost, že spořič ani neviděli, tak mi opravdu připomínáš politika, který také ví co chceme lépe než my. :pray:

Nebo taky naopak. Ja napsal svoji konkretni zkusenost a vyroji se tady sposta sporicovejch profiku, kteri mi doporucuji, abych si to zkusil, protoze sem to (asi) neudelal. Nejvic me dokazou pobavit barvite vylicene pocity z pred 40-ti let :lol: :joy:
No, ale kdyz mi to naservirujes po politicke linii, treba se chytim za nos a sve nazory radikalne prehodnotim...
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod kovářskej » 30 bře. 2010, 10:21

Když jsme teda u toho špořiče, ještě jednu vzpomínku na něj mám, často se mi ten papír lepil ke stěně dýmky a musel jsem to pracně dolovat lžičkou trojkombinace. A spodek toho zámotku celkem pekelně smrděl. Inu, ládovali jsme do toho Tarase, Kapitána a Adrii. Zkusili jsme i Baču, ale to jsme ihned odhodili na zálivku proti mšicím, posléze i Tarase.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod jcp » 30 bře. 2010, 11:24

pitrson píše: Pro vas ostatni prozradim male tajemstvi: po zapaleni shori z toho papiru jen vrsek. Kdyz si ho predem odtrhnete, tak ani ten. To co je na stenach dymky neshori a ten zmolek dole jen pozere vlhkost. Imho. nejdriv zkuste, pak kecejte

Když už, tak ten vršek se neměl odtrhávat, ale párkrát propíchnout jehlou z CPT .. a to co je na stěnách opravdu neshoří, takže to je vynikající způsob jak trvale kouřit nezakouřenou fajfku .. pokud Tě nejvic dokazou pobavit barvite vylicene pocity z pred 40-ti let , mě zas docela pobaví, když mě poučuje někdo, kdo je o dost mladší než některý moje fajfky :wink: :lol:
btw jsne v tomhle vlákně fest :ot: .. co se přesunout sem :think:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod pitrson » 30 bře. 2010, 11:36

jcp píše:.., mě zas docela pobaví, když mě poučuje někdo, kdo je o dost mladší než některý moje fajfky :wink: :lol:
btw jsne v tomhle vlákně fest :ot: .. co se přesunout sem :think:

To je jeste dobry, ale vem si, ze jsem dokonce mladsi, nez nektery moje fajfky. Je to zvlastni pocit, zajizdet faju, ktera je starsi, nez ja :puffy:
Jinak jsem dalek tomu, te tu poucovat o sporicich. Jen jsem pocitil potrebu zastat se onoho sberatele z diskutovaneho videa, upozornit, ze nic neni cernobile a i sporic ma svou, dobou overenou, pozici na slunci...
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmky v médiích a umění II

Příspěvekod jcp » 30 bře. 2010, 12:07

Btw - pokud si ten Spořič tabáku skutečně měl v ruce a zkoušel ho,tak se omlouvám že jsem Tě pobízel k otestování :D .. ale předpokládám, že pokud jsi četl originální návod:
Na jeden lístek se dá asi polovička tabáku jež jest jinak k naplnění dýmky zapotřebí, lístek se na okraji uchopí a přeloží přes hromádku tabáku, takže jest tabák úplně ukryt. Povstalý vajíčkový sáček se na špičce zakroutí a vloží špičkou dolů do dýmky. Dýmka se pak uprostřed zapálí. Účelem "Spořiče tabáku" jest držeti tabák pohromadě, aby nevyplňoval dolejší mezeru hlavičky dýmky. Jak známo, shromažďuje se tam tekutina která proniká tabákem a dodává mu nepříjemné chuti. "Spořič tabáku" tomu zabraňuje. Dýmka zůstává po použití "Spořiče tabáku" čistou :lol:
mohlo to stačit na utvoření vlastního názoru. A to ještě nemluvím o tom, že to co kdysi stálo jednu Káčées stojí dneska jenoum pouhých jednosto padesát čtyři Káčé, čili 3,- Kč na jedno každý nacpání :clamp: :eh: :lol:
Naposledy upravil jcp dne 30 bře. 2010, 12:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Pistacik » 30 bře. 2010, 12:16

Ale nie, balenie stojí do 10 Kč (Šerlok Vodičkova). :wink: Za tých 154 Káčé by si síce asi ušetril tabak, ale financie veľmi nie.
Inak záujemcom rád poskytnem zdarma, mám ich ako vedľajší produkt z jednej aukcie...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod basa333 » 30 bře. 2010, 12:23

myslím, že ta cena je za 50 balení.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod pitrson » 30 bře. 2010, 12:26

jcp píše:Btw - pokud si ten Spořič tabáku skutečně měl v ruce a zkoušel ho....

Se sporicem jsem experimentoval v uplnejch dymkarskejch zacatcich. Co si pamatuju, tak to zdaleka nebyla nejaka katastrofa, naopak to bylo i celkem prakticky. Stacilo si vzit jednu faju (stejne sem mel jen 2 maly bpk) zabalit si par 'davek' tabaku do sporicu a vyrazit do hospody. Papirovy vajicko sem vrazil do faje, vrsek trnem z CPT probodl a odtrhnul. Po vykoureni stacilo zapichnout trn do toho sezmolenyho papiru na dne a v podstate celej sporic i s popelem vytahnout. Faja byla cista a pripravena k dalsimu 'nabiti'. Trochu ten papir znat byl i tak, ale ja tenkrat nekouril zadny planti aromatiky. Kdyby jo, tak bych asi papir vubec nepocitil. Kdyz sem se na to odtrhavani vrsku vykaslal, tak se to zapalilo pekne kompaktne a nebylo potreba ani pridusat, ale byl cejtit ten dusicnan z papirku :? Docela mam chut to ted zase zkusit a znovu posoudit, jeste se mi urcite nekde doma valej. Tusim za 80h balicek a daly se tim mimo jine i skvele bouchat poplasnaky :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod jcp » 30 bře. 2010, 12:30

basa333 píše:myslím, že ta cena je za 50 balení.

jo :oops: .. máš pravdu :palm: .. ale mě se osobně stejně moc líbí Virtuálný Klub Fajkárov
Maximálne fajkové barbarstvo našťastie už nie je rozšírené, pretože patrilo k najstaršej generácii, ale pre poriadok ho spomeniem: takzvaný šporič tabaku je okrúhly papierik, do ktorého fajkový barbar tabak zabalil, vytvaroval sa z neho hruštičku a špicatou časťou ju zasunul do fajky. Na vrchu urobil dierku a tou zapálil tabak. Fajka je, podobne ako cigara pôvabná práve tým, že spolu s tabakom nefajčíme aj nejaké papiere. Navyše, špička hrušky zachytáva močku, ktorá sa tak nespaľuje, ale dôkladne impregnuje fajku. Výsledok? – humus, ktorým nemôžete ani pohnojiť bytové kvetinky, pretože by vyhynuli. :clamp:
.. ale jak už bylo mnohokrát řečeno .. každej kouří na svoji hubu :mrgreen: :lol:
Vzhledem k názvu threadu jsme vážně už fest :ot: .. prosím moderátory o přesun tam, kam jsem výše naznačil ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod Fanys » 30 bře. 2010, 12:36

pitrson píše:Nebo taky naopak. Ja napsal svoji konkretni zkusenost a vyroji se tady sposta sporicovejch profiku, kteri mi doporucuji, abych si to zkusil, protoze sem to (asi) neudelal. Nejvic me dokazou pobavit barvite vylicene pocity z pred 40-ti let :lol: :joy:
No, ale kdyz mi to naservirujes po politicke linii, treba se chytim za nos a sve nazory radikalne prehodnotim...

Pokud vím, tak jsemTi nedoporučoval ať to zkusíš a ani jsem nijak nepopíral, že Ti to tak chutná. Jen jsem se divil, že jsem Tě (při té výhodnosti a oblibě) nikdy neviděl se spořičem kouřit.
O to, abys změnil svoji oblibu spořiče, jsem nijak neusiloval, jen jsem alergický na to, když někdo ví lépe než já co jsem zkoušel a jak mi to chutnalo. Čas, který od té doby uplynul na tom nic nemění. Těch 40 let jsem zdůraznil jako podivení, že jsi mne již v té době znal a víš tedy určitě, že jsem to nezkoušel. Tehdy bylo používání spořiče zcela běžné, ale nějak se od toho upustilo. Proč asi? :think: V současné době jsem to viděl jen u toho pána na videu a nyní se dovídám, že ho máš v oblibě i Ty, když ho tak urputně bráníš.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Spořič tabáku

Příspěvekod pitrson » 30 bře. 2010, 12:53

Fanýs píše:Pokud vím, tak jsemTi nedoporučoval ať to zkusíš...

Tak tohle sem uz nejak nepobral. Ze by nejaka nadcasova sci-fi?
Achjo, toz dobra, vratme se na zacatek:
pitrson píše:Sporic, nebo filtr. Osobne v tom zas tak velkej rozdil nevidim... :?

Fando sup, sup zopakni vsechny ty svoje dedukce, ke kterym ses dokazal na zaklade receneho dobrat. Klido si dam dalsi kolecko... :smoke3:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků