Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Poláková Jitka » 27 úno. 2016, 18:00

OldToby píše:Přísahal bych, že jsem svůj příspěvek už přeposlal, ale možná jsem to měl jenom rozepsaný a zapomněl jsem to poslat? To je fuk, tak to pošlu teď :D
Moje cesta k tabáku začala u vodní dýmky, kterou jsem si příležitostně dopřál v čajovně nebo u kamarádů. Fyziologické efekty nikotinu na sobě doteď nikterak nepozoruju, ale je pro mě nesmírně uklidňující a meditativní sledovat tanec vydechnutého kouře. Posílat po pokoji kruhy, zmizet v oblaku nebo prostě sledovat jak kouř pomalu postupuje, nazvěte si mě hračičkou, ale mám to moc rád.
Inhalace kouře mi nikdy nebyla blízká, u vodnice inhaluju, ale kdykoliv jsem zkoušel cigarety tak jsem kouř natáhl pouze do pusy, a spíš si užíval chuť tabáku. Než jsem začal z jakýmkoliv kouřením, považoval jsem se za liberálního nekuřáka: Nevadila mi snášel jsem zahalenou hospodu i kouř z druhé ruky. Jediný co mi vadilo, byli ty vyhozený prachy, když už měl člověk návyk. Přestal to být požitek a změnilo se to v potřebu, která šíleně leze do peněz, což vidím u rodiču… Nejlépe můj názor na cigarety asi znázorní paní, co jsem vídal cestou do práce ráno v 6 stojící na balkonu. Typicky v županu, mrznoucí, naježená, ramena nahoru, župan vytažený ke krku a v ruce cigareta… Prostě mrznoucí člověk, který ukájí potřebu. Je to něco čím se netoužím stát, nicméně tabák jako takový mi sympatický byl vždy.
K dýmce jsem se upřímně dostal přes hobita (filmy). Ve volném čase se věnuji tradiční lukostřelbě. Dle možnosti jezdím i na turnaje, a na pár turnajích se lidi oblékají do dobového/fantasy oblečení. Po druhém pro mě úspěšném turnaji (ne umístněním, ale proste jsem se bavil), jsem si dal doutníka a řekl jsem si, že to zavedu jako zvyk. Po shledání filmů s hobitem, mě napadlo, že dlouhá dýmka by se mi asi hodila víc ke kostýmu… Jsem tak trochu střelenej na old school věci: holím se břitvou, líbí se mi folková hudba, zajímám se o kultury a už jsem o dlouhé dýmce před kamarádama vtipkoval víckrát, že je jediný co mi chybí. Čekal jsem, že bych ji mohl třeba dostat k narozkám nebo tak, ale kde nic- tu nic… Tak jsem se před rokem rozhodl, že co si neudělám sám, to nemám. Pořídil jsem si dýmku a nějaký tabák a zkusil jsem. Původní plán byl, že se nějak zadýmám ať to na turnaji nedržím jak prase kost… ale to dýmání se mi nějak zalíbilo. Pořád mě baví tanec dýmu a postupně se učím rozeznávat chutě čímž jse mi otevírají další rozměry zážitku… V závěru jsou pro mě cigarety definované županem, zimou a potřebou, zatím co dýmku mám spojenou s pohodlnou sedačkou, filmem a dokonalým relaxem :smoke1:

Snad jsem Vás svým zdlouhavým povídáním neunudil. Mě vaše příběhy naopak vytrhávají z nudy :)


Moje cesta ke klasické dýmce vedla podobně pres vodnici, Gandalfova dÿmka se mi taky velmi líbí jenty fantasy turnaje mě minuly bohužel nemàm možnost vyjet na něko!ik dní z domu. Vodnice v čajovně je vlastně jedna z màla miožností jak se dostanu mezi lidi. Navic mà namětabàk ten v!iv, že mě zbavuje negativních myšlenek. Což je podle mě pozitivní.
Poláková Jitka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 50
Registrován: 21 úno. 2016, 08:28
Bydliště: Pardubice

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod OldToby » 27 úno. 2016, 18:54

Poláková Jitka píše:Moje cesta ke klasické dýmce vedla podobně pres vodnici, Gandalfova dÿmka se mi taky velmi líbí jenty fantasy turnaje mě minuly bohužel nemàm možnost vyjet na něko!ik dní z domu. Vodnice v čajovně je vlastně jedna z màla miožností jak se dostanu mezi lidi. Navic mà namětabàk ten v!iv, že mě zbavuje negativních myšlenek. Což je podle mě pozitivní.


Tohleto bude míré OT, tak mě prosím nebijte :D Myslím, že lukostřelba i kouření dýmky může mít podobný upokojující efekt když je člověk prostě zakotven v přítomnosti, a vnímá okamžik, čímž se oprostí jiných starostí. Ať už jde o kontrolu techniky výstrelu nebo sledování tančícího kouře, je o uvolnění, něco jakoby Zen...

Mno, prozatím jezdím jenom na turnaje co mám nadosah = jednodenní záležitost. Ráno vyrazím, večer jsem doma a obvykle je to sobota ;) Jestli to třeba tebe nebo jiného čtenáře zaujme, jde o tradiční turnaj ve smyslu že se střílí z převažně tradičných luků. Kostým není podmínkou a popravdě ani ten luk ani tak striktně. Jde o to, aby to nebyl kladkáč, nebo olympijský luk s plnou prdelí mířítek, stabilizátorů, kontrolek nátahu a jiných kravin. Když jse tohle všechno sejme tak se může i s takovým lukem a pár lidí jsem tak už i viděl. Navíc poprvé jsem měl bobky abych se nestrapnil ale chodí tam fakt fajn lidi a jde tam spýš o hezky strávený den, než o výkon...
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Rog » 27 úno. 2016, 19:46

Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod OldToby » 27 úno. 2016, 19:52

Tak to jsem nevědel. Díky :D
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 21 úno. 2019, 15:36

Zdravím všechny a chtěl bych poděkovat za přijetí mezi Vás. Protože jsem už starší, tak i moje cesta k dýmce trvala trochu déle a proto bude delší i můj příběh...Když jem byl malý kluk, nejraději jsem chodil k svému dědečkovi, kterého jsem měl strašně rád.Sedli jsme si vždycky na starý otoman a děda z pod něj vytáhl starý odřený kufr plný pohledů a fotografií z jeho mládí a kusu života, který strávil ve Vídni na počátku 20-tého století. A přitom si zapálil vždy svou fajfku s dlouhou troubelí a s porcelánovou hlavičkou s motivem Vídně....Dodnes cítím vůni jeho tabáku, i když to asi nic moc kvalitního nebylo. Tenkrát tady myslím byl jen jeden tabák do dýmky a ten se jmenoval Taras Bulba. Pak šel čas dál a někdy v patnácti jsem "ochutnal" za garáží ještě s kamarády i svoje první bafání z čibuku, který si "vypůjčil" jeden z kamarádů od svého otce...Tak špatně jako tenkrát mě ještě nikdy nebylo a dlouho jsem si to pamatoval. Na vojně pak přišly první cigarety, u kterých jsem se vrůstajícím počtem vykouřených cigaret vydržel až do svých 40 let věku. Tenkrát jsem kouřil 80 Spart v tvrdé krabičce denně a věděl jsem jasně, že to tak dál nejde...Jsem zrozenec Býka a jako takový mám hodně silnou vůli, když něco chci dosáhnout a po pár alternativních pokusech přestat, se mi to i povedlo. Uběhlo dalších 30 let a dnes už jsem důchodce. Nedávno jsem se spřátelil se stejně "starým" pánem a to přes vůni jeho dýmky, která mi zavoněla když jsme se míjeli na turistickém výšlapu po okolí. A tak jsem tady. Za dva měsíce mě bude 70 let a já jsem nějak usoudil, že ke stáří by mě dýmka velmi slušela. Mám též přítele, který nádherné dýmky i vyrábí (kdo má zájem je vidět, odkaz na FB je Puma Dědek). Jsou ale ty elektronické a do toho jsem jít nechtěl. Není totiž nad tradici, kvalitu a prožitek z vůně dobrého tabáku a čerti vědí, zda ta chemická voda není víc škodlivější než nikotin! Ostatně, nikotin prý dle nějakého pojednání odborníků stimuluje mozek, což v mém věku už nabývá jakousi nezbytnost... :D Pořídil jsem si tedy 4 dýmky, kamarád mi doporučil tabák pro elévy, přečetl jsem si příručku Život s dýmkou a moc se těším na oslavu mých narozenin, až si tam poprvé dýmku zapálím... A to nejlepší nakonec, moje žena proti tomu vůbec neprotestuje, ba naopak...A pak, že zázraky neexistují...
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod klasik51 » 22 úno. 2019, 09:12

:smile: hezká cesta k dýmce a gratulace k manželce. Ještě by to chtělo doplnit profil a bylo by to dokonalé. :puffy:
Vítej na tomhle fóru.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod millhi » 22 úno. 2019, 09:34

Pěkný příběh... hezké počtení :joy:
K těm krásným vzpomínkám a tolerantní manželce nezbývá než popřát jen samé příjemné dýmkařské zážitky :puffy:
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 38
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 22 úno. 2019, 13:09

klasik51 píše::smile: hezká cesta k dýmce a gratulace k manželce. Ještě by to chtělo doplnit profil a bylo by to dokonalé. :puffy:
Vítej na tomhle fóru.


Zdravím Vás a děkuji za přivítání ! Omlouvám se za nevyplněný profil, hned jsem to napravil. Ještě dodám později fotku, nějak se to nedaří...Jinak jsem gratulací k manželce samozřejmě pochlubil a prohlásila, že asi ti dýmkaři nebudou zas tak špatná parta... :lol: Takže se těším na "můj první kouř" a určitě to zde dopodrobna napíši, jaké to vše bylo to "moje poprvé" :mryellow: :mryellow: :clamp: :smoke6: :smoke6: ...
Naposledy upravil LKWBronson dne 22 úno. 2019, 14:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 22 úno. 2019, 13:10

millhi píše:Pěkný příběh... hezké počtení :joy:
K těm krásným vzpomínkám a tolerantní manželce nezbývá než popřát jen samé příjemné dýmkařské zážitky :puffy:


Děkuji za přání :ok:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod klasik51 » 22 úno. 2019, 19:02

LKWBronson píše:Jinak jsem gratulací k manželce samozřejmě pochlubil a prohlásila, že asi ti dýmkaři nebudou zas tak špatná parta... :lol:

Profil :ok: :puffy:
A manželka má recht. Nejsou :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod kovářskej » 23 úno. 2019, 08:08

LKW Bronson - moc hezky napsané. To se pozná rozumný člověk a ne omladina datlující do telefonu zkratky a ještě s chybama :lol: Tak Tě tu mezi náma " věčnejma dědkama" s fajkama vítám a přeju ať ti fajky od začátku chutnají a užíváš si i s paní voňavého luftu v okolí dýmkaře. :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 23 úno. 2019, 08:36

Děkuji moc za přivítání, je tu spousta skvělých lidí! Zatím pilně "brousím" teorie, protože jen tak se dá vyhnout začátečnickým kiksům! Na některé ale asi stejně narazím, nebudou ale takového řádu, aby mě od dýmky odradily...Jsem zvědavý, až mi dorazí objednané dýmky a vše k tomu. Také přemýšlím nad tabákem, chtěl bych nějaký hodně lehký, voňavý. Maratonec také přeci nezačíná sprintem... :clamp: Takže přeji hezký den a ještě jednou díky! :smoke5:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Bentley » 11 bře. 2019, 01:14

LKWBronson píše:Jsou ale ty elektronické a do toho jsem jít nechtěl. Není totiž nad tradici, kvalitu a prožitek z vůně dobrého tabáku a čerti vědí, zda ta chemická voda není víc škodlivější než nikotin! Ostatně, nikotin prý dle nějakého pojednání odborníků stimuluje mozek, což v mém věku už nabývá jakousi nezbytnost...

Jak u představení tak i tady ti přeju spoustu pohody, aby tvé přátelství s dýmkou brzy dospělo k lahodnému požitku, aby na tebe čekalo přinejmenším 7777 příjemných zápalných obětí.

P.S. K těm elektronickým jen dodám: Sám používám e-cigaretu jako alternativu a šidítko,protože se doma kouření dýmky věnovat nemohu. Není se čeho bát. Jako chemik s partou spřátelených vaperů též chemiků ( i analytických ) mohu zodpovědně potvrdit, že v páře všech zkoušených e-liquidů se nachází naprosté minimum nezdravých látek. A podle seriózních studií samotný nikotin není karcinogenní a je návykový jen mírně. Jiná je situace u jeho kombinace se spalnými produkty tabáku, tam je ve směsi obsaženo okolo 4000 toxických látek a návykovost té směsi je násobně vyšší. Ovšem vychutnávání v dýmce je díky jinému režimu hoření a kondendzační kapacitě dýmky podstatně bezpečnější než u cigaret. Pomluvy a hoaxy o škodlivosti páry z e-cigaret jsou založeny na lžích a účelově zmanipulovaných testech ( pálení sotva nasáklých knotů hlaviček téměř nasucho a tedy přežhavenou spirálou a následná analýza , to je zcela nereálný režim). Každý, komu se povedl "suchý nátah" z e-cigarety potvrdí, že je to takový hnus který nikdo dobrovolně nezopakuje, takže ten systém má svoji přirozenou pojistku. Důvod těch lží je známý, jsou vlivné zájmové skupiny, kterým by e-cigarety při větším rozšíření zbouraly velmi lukrativní tabákový (i protitabákový - nik. náplasti, inhalátory apod.) byznys a tak jsou schopné prolobovat a zkorumpovat leckoho - lékaře kteří kouření stejně nemají rádi, chemiky kteří se propůjčí k sepsání zdeformovaných zpráv, zákonodárce... Nedávno proběhl výborný film australské provenience " Boj o miliardu životů" s výbornými postřehy, argumenty i odhaleními ze zemí,kde již došlo k zákazu e-cigaret.
Zkrátka nebát se a užívat si s rozumem
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 11 bře. 2019, 11:40

Zdravím a moc děkuji za vyčerpávající a odborný rozbor látek, které se používají při "vapingu" a asi si jednu takovou dýmku pořídím u svého přítele, který je vyrábí a které jsou svým designem opravdu krásné a originální. Pravda je, že by se jedna do nekuřáckého prostředí asi doopravdy hodila. Jinak na FB je možno zadat "Puma Dědek" a tam je možno vidět ty jeho výrobky, jsou i na YouTube. Také moc děkuji za Tvé přání a přeji hezký den! :smoke5:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Tapinek » 11 bře. 2019, 12:23

Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků