Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Rog » 11 kvě. 2021, 19:41

:ok: vitaj doma :smoke1:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Šimi » 13 kvě. 2021, 10:20

Návrat ztraceného synka :)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Pepřek » 13 kvě. 2021, 15:44

Šimi píše:Návrat ztraceného synka :)


Tak tak :joy:

Ještě mám od tebe kousek toho vzorku co jsi mi tehdy poslal. Je teda úplně na troud, ale dovlhčím a vyhulím :smoke1:
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Šimi » 13 kvě. 2021, 17:43

Šmarjá, co to je za tabák? :)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Pepřek » 14 kvě. 2021, 05:51

Šimi píše:Šmarjá, co to je za tabák? :)


No čéče, úplně si nejsem jistý, ale myslím si, že je to Hogler Danske - Cherry and Whiskey
Trochu se mi vybavuje, že jsem tehdy hledal něco třešňového, leč nechemického.
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 14 kvě. 2021, 06:26

Pepřek píše:
No čéče, úplně si nejsem jistý, ale myslím si, že je to Hogler Danske - Cherry and Whiskey
Trochu se mi vybavuje, že jsem tehdy hledal něco třešňového, leč nechemického.


No také jsem ho měl na zkoušku asi před rokem moc mě ale nechutnal. Je to také o zvyku. Také jsem po čase zkoušení zakotvil u jednoho. Jinak, co se týká té chemie, tak ta je dneska přítomná všude, i v tabáku. To by si ho musel člověk pěstovat sám doma...Pamatuji si, jak můj otec vyprávěl jak za války pěstoval doma tabák v obýváku a proto se tomu tabáku říkalo "domovina". Muselo to být asi chuťově hrozný...Tehdy bydleli v Brně v Židenicích a tam to měl doma snad každý chlap. Pěstovat se to legálně nesmělo, je to stejné jako dnes s trávou. :smoke5:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Pepřek » 14 kvě. 2021, 07:29

LKWBronson píše:
Jinak, co se týká té chemie, tak ta je dneska přítomná všude, i v tabáku. :smoke5:


Jo jo, to je pravda a nějak mě to úplně netrápí (jsem z generace co vyrostla na Vitacitu :D ) Ale některé aromatiky jsou fakt nářez :smoke6: :plaster:
Jelikož jsem na sladký a jednou za čas si s velkou chutí dám višňovku (domácí). No tak jsem hledal a asi obnovím hledání po nějakém cherry aromatiku :puffy:
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Tapinek » 14 kvě. 2021, 08:45

V tom pripadku netreba hledat - reseni je tu. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Alcarin » 23 dub. 2022, 19:24

Ahojte všichni, na úvod bych chtěl říct, že už nějakou dobu nasávám moudra z tohoto fóra, ale až teď jsem si vytvořil účet a poprvé něco píšu :D S dýmkou se kamarádím teprve něco kolem měsíce, spíš se tak navzájem oťukáváme, zatím se jí moc nelíbí jakým způsobem do ní láduju tabák a mě se moc nelíbí jakým způsobem si dělá co chce, ale ono se to nějak podá :puffy: No a jak jsem se k dýmce dostal... nikdy jsem ani nezkusil cigaretu a popravdě mi cigarety vždycky šíleně smrděly. Dědu jsem měl hrozně rád, ale byl těžkej kuřák cigaret a když si vzpomenu na ten smrad v bytě, dodneška se mi z toho navaluje. Takže víceméně od útlého věku jsem byl rozhodnutý, že kouření není pro mě. Pár let poté mě naprosto nadchly knihy Pán prstenů a Hobit, a asi už víme, kam to spěje :D Tak nějak se nedá nevšimnout že kouření dýmkového koření je dost podstatná součást vyprávění, a na mě (byť na nekuřáka) vždycky působily scény líčící hrdiny spokojeně bafající dýmku po nějakém životu ohrožujícím dobrodružství mimořádně uklidňujícím dojmem. Zároveň jsem sem tam v Praze na ulici minul nějakého váženého pána, spokojeně bafajícího dýmku (možná některý ze zde přítomných :D ) a ta neuvěřitelná vůně dýmkového tabáku mi utkvěla v mysli. No a pár let poté jsem se v osobním životě dostat do hodně stresujících situací (hodně předčasný porod dítěte, pekla v práci a tak) a hledal jsem nějaký útěk, nějaký způsob relaxace. Částečně jsem to našel ve focení, užívám si focení na film se všemi útrapami, pravidelně se zavírám do koupelny, kterou dočasně měním na temnou komoru a zvětšuju fotky na papír. No a asi měsíc zpátky jsem "náhodou" šel kolem prodejny e-trafiky v Praze. Původní plán byl "nakouknout", ale odešel jsem vybaven dýmkou, tabákem a vším potřebným :D No a tím jsem se zařadil mezi vás. Musím říct, že byť moje bafání pořád stojí docela za prd, všechno je zatím boj (pěchování dýmky, pokoušení se o to kouřit ani moc pomalu ani moc rychle atd), tak je to neskutečný relax. Bohužel žena není příliš nakloněna mému novému zájmu, takže doma mám kouřit zakázáno a balkón nemaje, musím kouřit někde venku, naštěstí se už otepluje.
Uživatelský avatar
Alcarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 32
Registrován: 23 dub. 2022, 12:08
Bydliště: Praha

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod MBO » 27 dub. 2022, 04:30

Vítej, Václave. Pěkně dlouhé představení jsi napsal.:smile: Ať se Ti tu líbí a dýmka Ti přináší tolik potřebný oddych.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Milan B. » 20 čer. 2023, 11:53

Ahoj, zdravím všechny uživatele fóra!
Asi jako většina začátečníků už nějakou dobu sleduji dění na fóru a přineslo mi spoustu poučení i cenných rad do začátku.
Myslím, že je pro všechny aktivní přispěvatele důležité, aby věděli, že jejich činnost není marná a ač neviděni, další a další zájemci o kouření dýmky se zde inspirují a učí.
Jmenuji se Milan Bobok a pro dýmku jsem se rozhodl někdy okolo třicátého roku svého života. Tenkrát (je to už dvacet let dozadu), jsem si řekl, že až budu mít dům, v domě ušáka (z houpáni se mi dělá blbě) a dostatečný věk (nevím proč – stanovil jsem si 50 let), věnuji si dýmku a užiju si jí.
No a nakonec se to fakt povedlo, je mi padesát pryč, k těm důležitým narozeninám, které proběhly před rokem v listopadu jsem si nadělil první dýmku a od té doby jsem stále šťastnější, že jsem se takto rozhodl. Ono to bylo pro mnohé lidi z mého okolí překvapení, protože jsem byl celý život zarytý nekuřák a cigerety jako takové mi mírně řečeno nevoněly. Ale dýmkový tabák – to je úplně jiná písnička.
Nemohl jsem čerpat zkušenosti přímo od druhých, takže moje začátky byly řízené zprostředkovaně přes kanály na YouTube a ruzná videa, ale myslím, že při dodržení jednoduchých zásad se „chladný kouř“ stane hned od začátku doživotním zážitkem.
Milan Ďurina a jeho videa byly pro jednotlivé rozhodovací kroky velmi motivující a ač Milan už nějakou dobu nové příspěvky nedává,ty jeho staré jsou trvalou inspirací pro zdravé zamyšlení nad tím jakou cestou se dát. Já vyzkoušel na začátku snad 20 vzorků tabáků,a jako dle „příručky“ jsem nakonec zjistil, že aromatiky jsou to co mi aktuálně sedí nejvíc a teď už jenom trénuji a vychutnávám.
Těší mě každý nový dojem, který se mi podaří při kouření dýmky získat a hlavně si nemůžu vynachválit klid, který mám, protože při svém pravidelném denním pokouření je mým společníkem kniha a spousta klidu. Vyhovuje mi „gentlemanský“ způsob – dýmku držím stále v ruce, ale vzhledem k absenci pohybu po dobu kouření to vůbec nevadí.
Dýmka se pro mě stala synonymem klidu a pohody a tak to mám rád.
Přeji všem co nejvíc příjemných chvil s dýmkou a chladný kouř.
Milan
Uživatelský avatar
Milan B.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 51
Registrován: 12 led. 2023, 12:25
Bydliště: Kařez

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod MBO » 21 čer. 2023, 07:53

Ahoj Milane, přeju, ať se daří.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Haga » 21 čer. 2023, 10:13

Václave a Milane, pěkné představení se. Vítejte mezi námi a užívejte si klidných a radostných chvil s dýmkou. :smoke5: :ok:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod klasik51 » 02 led. 2024, 19:07

Milane, napsal jsi to hezky a vzal za správný konec :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků