Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod klasik51 » 16 bře. 2019, 09:03

Nojono, byl v ledničce, to jsem rád. Jen stále nevím, jaký. Kde byl mě až tak nezajímalo. :smoke3:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod kovářskej » 16 bře. 2019, 14:01

Já si myslím že byl dobrý. Ten uherák. Protože kdyby nebyl dobrý, nepsal by nám Bentley tady ale úpěl by na h..., prostě na oné místnosti. :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Bentley » 16 bře. 2019, 22:24

Jo táááák, já nedoftipa, ke klidu duše tedy dodávám, že to nebyl kosteleckej ani jinej Babišák, byl to (snad) pravej maďarónskej Pick, jen mírně přisušenej. Já to školení uheráku nikdy nevydržím dotáhnout do konce. Budiž mu chvála za půlnoční záchranu a lekhé spočinutí v přírodním koloběhu...
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod klasik51 » 17 bře. 2019, 16:57

:ok: :ok: Pick, momentálně nejlepší uherák na našem trhu. :yum:
Proto jsem se ptal, :wink: zvědav, jestli se netrápíš nějakou slátaninou. :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Bentley » 17 bře. 2019, 20:55

Milý klasiku, pokud něco mohu ohodnotit frňákem a posoudím jako stravitelné, trpím málokdy.
Slátaninou se trápím poměrně často, hlavně když mi ji servírují některá média ( ne, spiritismus nemám na mysli, ten v kontextu současné doby spíše získává na puncu serióznosti ). V takové situaci léčba dýmkou docela pomáhá :puffy: :ok:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 19 bře. 2019, 19:59

Zdravím všechny přátele dýmky a chtěl bych se s Vámi všemi podělit o to své poprvé...Po pilném studiu jsem v neděli přešel plynule do praxe a nacpal jsem si svou první dýmku. Sám jsem byl zvědavý, jestli se splní všechny varování, že mě to nebude moc chutnat, bude mi pálit jazyk a zkrátka to nebude ono...V něčem ta varování nelhala, protože dýmka byla nová a nezakouřená a skvělý tabák Kentucky Bird pro začátečníky jsem obalil spořičem tabáku s tím, že on právě zachytí ty negativní první vlivy tabáku na moji ústní dutinu. Nyní po druhé dýmce dnes zapálené soudím, že ten papírek tam přinesl víc štiplavé chuti, než by bylo bez něj. Nicméně svou první dýmku jsem zvládl na zapálení dvěmi sirkami a hlavička zůstala jen teplá, na dně zbyl jen popel a žádný zbytek tabáku. Dnes jsem zastavil na krásném místě s rozhledem do krajiny a tak jsem si znovu dal do dýmky tabák a bez spořiče. Bylo to o mnoho lepší, než poprvé a dýmku jsem si v krásné krajině doopravdy užil, už jsem i vnímal vůni tabáku, který už byl přívětivější, než poprvé. A tak se těším na další dýmkové zážitky, které se určitě dostaví časem.
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Bentley » 19 bře. 2019, 20:56

Nezbývá než gratulovat a popřát rostoucí radost z dýmání! Na začátku tvého příspěvku jsem se lekl toho smrtelného hříchu se spořičem, za to se na tebe určitě ještě snesou hromy blesky...ale vzápětí jsi osvědčil zdravý instinkt dýmkaře a ty hnusné hnědé pogumované papírky zavrhl. Naopak je krásné, že od začátku trénuješ závodní styl "na dvě sirky". Ono se to vždycky jen na dvě nepovede, ale to není vůbec žádný problém. Kolegové z klubů tě určitě začnou lákat na soutěže.
To růžové listí z Kentucky jsem nějaký čas taky kouřil, rodičům se líbil obrázek s ptáčkem a tak jsem dostával ke každé vhodné pžíležitosti další paklík. Okolí si to docela chválilo, ale jsem rád, že jsem ochutnal i řadu dalších a i když každý máme své originální chutě, můžu tě ubezpečit, že je na co se těšit. Já jsem momentálně taky ve fázi dalšího ochutnávání a hledání, protože můj dlouhodobě oblíbený se přestal vyskytovat a zásoby došly...
Kouření s výhledem do kraje je moc fajn. To byly jedny z krásných zážitků na čundrech, když jsme s kámošem v podvečer došli na hezké místo k přenocování, sedli pod strom s výhledem a nacpali dýmky... Hmm, hned bych zase někam vyrazil.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod klasik51 » 20 bře. 2019, 08:36

LKWBronson píše: jsem obalil spořičem tabáku

:shock: :palm:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod kovářskej » 20 bře. 2019, 08:51

Ale šak zjistil že je to špórovadlo k prdu a tak příště už naládoval bez oného bazmeku smrdutého štiplavého ničemného :ok: :ok: :puffy:

Můj tata kouří fajku o třicet roků dýl než já, čili nějakých šedesát járů no a když dostane nějaký dobrý tabák tak hned šahá ze zvyku po tom spořičovém potvorstvu co stávalo korunu, protože je přesvědčený že díky spořiči mu ten tabák vydrží dýl. Aspoň že teda většinou kouří bez oného :pray: K osmdesátinám jsem mu nechal u Honzy Kloučka udělat hezkou dýmku a k ní dostal Westmorlanda - ten tabák má rád a naštěstí ho kouří bez spořiče - protože přišel na to že spořič ten tabák chuťově kazí a štípe to. Zatímco u latakií tvrdí že se mu to se spořičem líp nacpává ... co naděláš... starýho psa novejm kouskům nenaučíš :smoke1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod kovářskej » 20 bře. 2019, 08:56

Bentley - já náhradu za oblíbený Nappa zatím nenašel. :cry:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod MBO » 20 bře. 2019, 09:27

:arrow: LKWBronson Konečně kuřák dýmky, který je spokojený, nestěžuje si, jde na to s citem, a nevymýšlí zbytečnosti. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Yetenek » 20 bře. 2019, 10:50

klasik51 píše: :shock: :palm:

Tak zkusil to,zjistil, že takhle ne a se spořičem se rychle rozloučil :ok:
A hlavně nečekal ty dva měsíce, jak původně zamýšlel :clamp:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 20 bře. 2019, 13:00

Děkuji všem dýmkařům za jejich povbuzující příspěvky, jsem rád, že je tu taková skvělá parta. Bentley zde vzpomenul svých čundráckých let a já s ním musím velmi souhlasit! Byly to nádherné chvíle a ten nešťastný spořič tabáku mě připomněl jeden legrační zážitek z jednoho trempského potlachu. Součástí potlachů byly i různé soutěže a jedna z nich bylo "Veselé vyprávění". On tam totiž jeden z kamarádů četl návod k používání onoho spořiče tabáku, kde slůvko "tabák" zaměnil za "čur..." a dýmku za "ku..."...Pokud máte někdo přátelé po ruce onen návod, zkuste použít tyto záměny a budete se válet smíchy po zemi, tak jako my tenkrát! Jinak mám nové luxusní "ťapťátko" a už se těším na vonné obláčky dýmu zítra.Zatím totiž dodržuji jednodenní celibát, neboli půst, aby si jazyk a tělo zvyklo. Jezdci F1 také hned nezávodili na Monze a jinde, ale jezdili na koloběžkách...(:-)))) Tak přeji všem hezký a voňavý den!
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Bentley » 21 bře. 2019, 00:10

No, ještě že někdo v rámci disciplíny "veselé kouření" nedostal opačný nápad a nezabalil si porci tabáku do šprcky, dejme tomu s jahodovou příchutí....
S tím spořičem mám taky veselou příhodu ze středoškolských dob. Tam jsme pořád zkoušeli a zlepšovali.... Kamarád nosil hliníkovou krabičku od kinofilmu a v ní tak 3-4 porce tabáku zakroucené ve spořiči. Hned před školou otevřel krabičku, vrazil do dýmky jednu kouli a už zapaloval, zatímco my ostatní jsme ještě nacpávali. V chodbě u ředitelny jsme si všimli skartovačky, jak krájí papíry na jemné proužky. Hned jsme dostali škodolibý nápad, jak to využít. Kamarádovi jsme šlohli krabičku, ze spořičů vysypali tabák a napakovali do nich úhledné smotky papíru ze skartovačky, Hned po zvonění jsme schválně mlsně očuchávali své pytlíky.....Amphory, šustili dýmkami a stěží zadržovali chechot. Hned před školou jsme začali nacpávat, kamarád vytáhl svoji krabičku, vrazil "náboj" do dýmky, škrtl, natáhl, vyvalil oči, spustil tuberácký kašel a z jeho dýmky vyšlehl plamen. Zatímco jsme čůrali smíchy, vytrvale obohacoval náš slovník novými a novými perlami.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 21 bře. 2019, 07:10

Tak to mě dost pobavilo s těmi papíry ze skartovačky, jó dělali jsme i jiné žertíky, které jsme používali i proti "vrchnosti". Na učňáku jsme měli učitele technologie, který kouřil doutníky a také dýmku, ve které "pálil" vše, co zabavil nám chudým učedníkům, hlavně všechny cigarety, co nám zabavil, protože tehdy jsme jako učni kouřit nesměli. A tak vznikl plán. Kamarád Jarda chodil do kouzelnického kroužku a s ním jezdil dost často do bývalé NDR. Tam se daly tehdy koupit takové zajímavé věci v kouzelnických potřebách, jako třaskavé lupínky tabáku, anglické saze a pyrovata...A tak jsme tohle spolu se sazemi vpravili dovnitř dvou doutníků, na které jsme se kolektivně složili a třaskavé lupínky jsme dali i do cigaret, které jsme nastražili k zabavení. A dočkali jsme se...Opět proběhlo zabavování a velice ho zjevně potěšili i ty dva doutníky v kořisti. Zadal nám nějaké výpočty a ztratil se na chodbu školy, aby si na doutníčku pochutnal.Za 5 minut jsme se dočkali pomsty.Ozvala se rána jak z pistole znásobená prostorem chodby, nelidké zařvání a kletby...Samozřejmě, všichni vyběhli na chodbu, co se stalo a tam jsme ho viděli očouzeného sazemi a to se nedalo, nesmát se... A tak následovalo ještě pár výbuchů asi u něj doma, protože "náš" tabáček jsme pořádně zaminovali třaskavými lupínky...To, že ony zabavovačky rázem skončili, je jasné. A ještě k té pyrovatě. Vypadá jako obyčejná vata, jen je vylepšená namočením ve speciálním roztoku a znovu usušená. Stačí ji pak nenápadně odložit do popelníku a klepnutí popele pak vyvolá asi půlmetrový plamen, který je studený, nepálí a to vše trvá tak setinu vteřiny...Nezůstane po ní nic, jen úlek přítomných. Každý znáte to "plivátko" na stojanu s dírami v deklu, které sloužilo jako popelník na chodbách. A tam jsme tu vatu také dali...Od těch dob učitelé na chodbě nekouřili... Tak to jen tak, na veselé ráno a zdravím všechny příznivce voňavých dýmů!
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron