Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Nuvolari » 15 úno. 2005, 21:05

Tak se taky pochlubím: Začal jsem s cigaretama tak v kvintě na gymplu. Byl to pro mě tehdy rituál - dával jsem si jen s jedním dobrým kamarádem, kterýho jsem ale schodou okolností vídal zřídka. Jak jsem si ale zvkyl, tělo už po nikotinu začalo volat a tak asi rok na to jsem si koupil svojí první krabičku. Stále jsem se ale držel ve fázi rituálu a u množství tak 3 kusy za den a doteď rád vzpomínám na pozdní večery (tj. tak jedna až dvě hodiny ráno) trávené s cigaretou (vždy jen bílé Davidoff) na balkoně.

Potom přišla vejška, kterou jsem šeredně podcenil a tak i ohromnej stress ve zkouškovým - běžně jsem cestou z nevydařené ZK dal pět cigaret (při takovémmnožství už - z finančních důvodů - lecjakých) jen mezi školou a zastávkou busu. Každopádně tenhle posun ve vnímání tý věci - z rituálu přes nutnej, ale stále ještě požitek až k nevychutnávané nutnosti - jsem si uvědomoval čim dál tim víc a štval mě.

Takže jsem se asi před měsícem konečně odhodlal ke koupi dýmky, která je pro mě zosobněním klidu, požitku, ale i těšení se na zadýmání si, když na vhodnou náladu a jiné okolnosti čekám někdy třeba pár dní (kvůli rodičům si nemůžu zadýmat doma).

Stejně jako to zmínil už někdo předemnou, už teď mám vyhlídnutou svojí příští dýmečku :-) ale na tu si ještě tak půl roku minimálně počkám - z finančních důvodů a taky bych si ji nerad z nedostatku zkušeností popravil.

Cigarety ale stále nazavrhuju, mají ohromnej sociální rozměr... Třeba při přestávce mezi přednáškama jsou nenahraditelný :wink:
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Šimi » 15 úno. 2005, 22:36

Že to s dýmkami nikdy neskončí už sem pochopil. Nejdřív to zavoní, pak zachutná a potom se to už naučíš i kouřit. Přitom si člověk nenápadně zvykne na tu pohodu a téměř meditativní prožitky s dýmkou, díky kterým se ten kousek dřeva stává něčím víc. Stačí ji pak jen vzít do ruky nebo nasucho do huby (asi návrat k dudlíku) a už člověka zalévá pocit klidu a těžké pohody.

Pro nedýmkaře je těžké pochopit touhu po další dýmce, když už někdo nějakou velmi oblíbenou má.

Taky už mám další vybranou a objednanou. Bude to zase Krška a už vím že nebude poslední.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Todík » 15 úno. 2005, 23:57

Simi píše:Že to s dýmkami nikdy neskončí už sem pochopil. Nejdřív to zavoní, pak zachutná a potom se to už naučíš i kouřit. Přitom si člověk nenápadně zvykne na tu pohodu a téměř meditativní prožitky s dýmkou, díky kterým se ten kousek dřeva stává něčím víc. Stačí ji pak jen vzít do ruky nebo nasucho do huby (asi návrat k dudlíku) a už člověka zalévá pocit klidu a těžké pohody.

Pro nedýmkaře je těžké pochopit touhu po další dýmce, když už někdo nějakou velmi oblíbenou má.

Taky už mám další vybranou a objednanou. Bude to zase Krška a už vím že nebude poslední.


Zdaleka ne poslední. Kolikrát jsem si říkal: "tolik už mě stačí". A pak potkáte zase jednu, co vás chytne za srdce a musíte ji mít... :)
(mluvím stále o dýmkách) :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Šimi » 16 úno. 2005, 09:07

To je jasné, že se bavíme o dýmkách, protože kdyby šlo o ženský, tak těch bych sbírku nechtěl mít. Nevěřím tomu, že by aspoň jedna z nich uměla vytvořit stejnou pohodovou hodinku jako správná dýmka.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 22 bře. 2005, 23:06

Dýmka a její vybírání bejvá dost často přirovnávaný k vybírání ženský.
Není to ale dobrý přirovnání. Vybrat dýmku je daleko, daleko náročnější. Ženský můžu (občas ) utýct, ale dýmku přece nezahodím ! Ta je OPRAVDU nadosmrti. Naštěstí kuřák většinu svejch dýmek vezdraví přežije !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 25 bře. 2005, 07:31

A proto kuřme kuřme, aby si nás ty dýmky užily, než jim zaklepeme bačkorama.
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod ttygr » 26 bře. 2005, 15:26

Simi píše:Mě ke kouření dýmky zlákal pobyt na trampské osadě, kde jeden si kamarád spokojeně pokuřoval. Strašně mi to vonělo (Kentaky Bird), navíc bylo vidět, že to musí být požitek, a od té doby jsem pomalu zrál k nákupu dýmky. Tu sem koupil při náhlém vnuknutí na čundru. Prostě sem si odběhl zničehonic z hospody na náměstí v Turnově a do 20 min sem byl zpět s celou výbavou. Samozřejmě moje znalosti byly na nule a tak sem koupil nadvrtanýho zmetka.
Fajfka se mi za dva dny rozbila a při hledání nějaké pomoci na netu jsem narazil na vaše stránky a studoval a studoval. Dýmku jsem spravil, i kanálek jsem vyvrtal nový, ale už od té nehody jsem koukal po nové.
Po třech měsících procházení všemožných zdrojů dýmek jsem narazil na tu svoji.
Problém je, že od té doby už zase koukám po další. Asi to tak bude dál a dál...



ajta... a kdes to v turnově kupoval? já tam totiž studuju:-))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Šimi » 26 bře. 2005, 15:52

To nedokážu popsat. Je tam hodně trafik. V jedné sem koupil dýmku, ve druhé zbytek. Neznám to tam, takže ti nepopíšu kde přesně. Ale výběr tam byl, když to ohodnotím s odstupem času, špatný. V té trafice byly jen 3 dýmky, ve druhé víc, ale nelíbili se mi.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod ttygr » 27 bře. 2005, 18:30

tak s tim výběrem souhlasim... myslim že tušim co si tam mohl najít... kdybys byl o tak 25 km dál v liberci, tak by sis už asi vybral líp:-)

jinak já jsem začal asi tak v osmé třídě jednou za týden, když měli skauti shůzku(asi nedělám moc dobrou pověst), tak jsme si s kamarády zakouřili. ale potom se tento zvyk jakýmsi záhadným způsobem vypařil. v prváku jsem začal ujíždět na šíšu a eukalypty, časem i cigárko, ale to mě nikdy tolik nechytlo... no a před nějakou dobou jsem jednu krásnou bentku dostal za věrné služby... byla už zakouřená, kamarád ji už nekouřil, byl to jeden z nejlepších darů v životě- upřímný a moudrý. no a od té doby se nemůžu zbavit toho nutkání sednout si nad nějakým dobrým pitím s dýmkou v ústech...
za brzkou dobu přibydou asi i další. myslím že tak do dvou měsíců si pořídím churchwarden, jen se nemůžu rozhodnout pro povrch... ale to se vyřeší... :puffy:
no jo hezký smajly... chtělo by to víc takovejch:-))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Todík » 27 bře. 2005, 19:28

ttygr píše:za brzkou dobu přibydou asi i další. myslím že tak do dvou měsíců si pořídím churchwarden, jen se nemůžu rozhodnout pro povrch... ale to se vyřeší... :puffy:
no jo hezký smajly... chtělo by to víc takovejch:-))


Tož kterou? http://vegassmokes.com/churchwarden_pipes.htm
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod ttygr » 27 bře. 2005, 20:01

kterou? no přece od pana Hápa:-)) už sem si s nim vyměnil pár mailů a je to asi skoro dohodlý... spojim to s návštěvou dílny... těšim se jak škvrně na zákusek:-)) bude to příjemný vidět de miláček vznikal a navíc se o této tématice něco dozvim:-))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Šimi » 27 bře. 2005, 20:16

TODÍKU

to jsou teda krásky. Opravdu těžká volba.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Todík » 27 bře. 2005, 20:29

Simi píše:TODÍKU

to jsou teda krásky. Opravdu těžká volba.


Asi půjdu ještě do té Stanwellky, i když jednu churchwardenku už mám. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod ttygr » 27 bře. 2005, 20:40

jajta. no já osobně bych to viděl tak, že pro mě existuje jenom bent a churchwarden... teda třeba bych si pořídil i něco jinýho pokud by mě to zaujalo, ale všeobecně na tyhle dvě nedám dopustit...asi defekt... stejně si koupim jeden billiard, přece jenom je to klasika, ale jinak jsem už našel svoje:-) btw: proč tunejsou smajli s knižkou... a churchwardenem?to je diskriminace...:-) třeba gandalfek by byl čupr :pipe1: :puffy:
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Jana » 28 bře. 2005, 20:03

Todík píše:
Simi píše:TODÍKU

to jsou teda krásky. Opravdu těžká volba.


Asi půjdu ještě do té Stanwellky, i když jednu churchwardenku už mám. :wink:


Jenom jednu, to je snad vtip :?:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků