Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: pro alfíka

Příspěvekod Pavlis » 07 dub. 2005, 07:39

Renno píše:Včera jsem pořídíl Mac Baren Vanilla Cream Flake .... A výborně jsem si pochutnal... Vlastně můžu říct, že to bylo moje první pořádný zakouření... Poprvé se stalo, že mi to hořelo víc než dvacet minut (jmenovitě dvě hoďky) ... Byl to tak prima zážitek, že u těch aromatiků ještě určitě chvíli vydržím



právě jsem skončil dvouhodinovou pohodu s tímto tabákem...jsem taky asi aromatik :o)....po přečtení tvých řádek se mi vybavili mé začátky...jsou podobné.vítám tě tedy tady :o)


Tak to já sem si poprvé pořadně zakouřil právě latakii a to přímo od kamaráda lukase, který je mimochodem členem a byl to BALKAN Sobranie a asi u ni zůstanu. Ale přemýšlím že by stál za vyzkoušní ten Mac Baren, kterého tak nebesky vychvaluješ :pipe1:
Pavlis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 bře. 2005, 19:12
Bydliště: Louny

Příspěvekod Fénix » 07 dub. 2005, 08:08

Pánové vítejte do Klubu 8)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alfik » 07 dub. 2005, 10:49

Fénix píše:Pánové vítejte do Klubu 8)


Díky.... !!! :) Už se těším na nějaký sraz.... Konečně si nebudu připadat tak osaměle s dýmkou v hubě :D
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 09 dub. 2005, 16:38

Alfiku

tak jsem po tvém vychvalování vtrhl do trafik a sháněl ten MB VC, asi v 6té se mi to povedlo. Včera sem dal jednu kouli a opravdu mi to jelo. Dost dost dobrý. Tabák má jemné aroma i chuť. Docela mi narušil zálibu v HD BB (Holger Danske - Black & Bourbon). Uvidím až ho dám vícekrát. A co do času, bafal sem ho 2 h 3
min a zapaloval znovu vždy zhruba po 20 min.
Naposledy upravil Šimi dne 09 dub. 2005, 18:07, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nevill » 09 dub. 2005, 17:25

Moje cesta k dýmce vlastně původně začala u cigaret. Od patnácti jsem měl takové zajímavé intervaly, kdy jsem střídavě kouřil a nekouřil, až jsem ve dvaadvaceti kouřit už nepřestal. Zkoušel jsem různé značky a posléze jsem víceméně přešel na balené cigarety z tabáků jako Javaanse a Samson (tedy pochopitelně ne ručně, na to jsem levej, ale na takovém tom šikovném kapesním stroječku).

Při hledání různých recenzí na cigarety jsem také narazil na Dýmku.tk a moc se mi to líbilo, přišlo mi to sice jako děsná věda, ale také jako další o mnoho vyšší dimenze kouření. O dýmkaření se vlastně často píše, že je to taková "ušlechtilá neřest". Stále jsem nad tím váhal, jakou dýmku si vlastně pořídit, aby to nebyly vyhozené peníze kdyby mi to nechutnalo, nakonec jsem si pro začátek pořídil loni v říjnu za tři stovky dýmku BPK. Pomáhal mi ji vybírat táta, kdysi taky kouřil dýmku, ale má raději cigarety. K dýmce byly přiložené filtry Stanwell, tak jsem jich rovnou přikoupil krabičku, a k tomu tabák MB Virginia No.1. Prvních asi deset dýmek chutnalo po laku, ale postupně mi začala chutnat víc a víc. Začal jsem si ji nosit do hospody, většinou jsem pak už neměl co kouřit, tak jsem si ještě na závěr dal nějakou tu cigaretu.

Začátkem prosince jsem si koupil první "pořádnou" dýmku - bentku od Jirsy. K vánocům jsem si nadělil další jirsovku bent rhodesian. Ježíšek zřejmě viděl, že to s dýmkařením myslím vážně, protože mi nadělil krásné pouzdro na tři dýmky. V únoru jsem si potom pořídil menší petersonku Donegal 03, prostě se mi moc líbila a musel jsem ji mít. Asi před měsícem jsem v zapadlé trafice mezi prosečkami objevil dýmku Lorenzo s meršánovou vložkou, tu jsem tam za ty peníze prostě nemohl nechat, navíc se výborně hodí na testování.

To pouzdro a pár tabáků většinou s sebou tahám v batohu, takže stále mám co kouřit a nic mě nenutí sahat po cigaretách, ty mi navíc tolik nechutnají. Neměl jsem cigaretu zhruba od půlky ledna...

Už jsem od pár lidí slyšel, že bych se měl trochu uklidnit, že ty dýmky a tabáky střídám jak ponožky. No, neřekl bych, že tomu tak úplně je, spíš mám rád, když je z čeho vybírat...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Muj zacatek

Příspěvekod Jirka Cech » 09 dub. 2005, 18:54

Milos Cerman píše:Dýmka a její vybírání bejvá dost často přirovnávaný k vybírání ženský.
Není to ale dobrý přirovnání. Vybrat dýmku je daleko, daleko náročnější. Ženský můžu (občas ) utýct, ale dýmku přece nezahodím ! Ta je OPRAVDU nadosmrti. Naštěstí kuřák většinu svejch dýmek vezdraví přežije !


No, zahazovat ji nemusis, ale muzes ji darovat...Ja trebas dostal svou prvni dymku od sveho otce, kdyz jsem se mu na vysoke sveril, ze, prestoze nekurak, bych rad zacal kourit dymku.

Prvni dymka byla pod jeho odbornym dozorem (i kdyz uz jsem mel teorii nastudovanou) a byla to nejaka oskliva podivnost s kovem uvnitr....rikal, ze kdyz ji znicim/proplivu nebo pozvracim tak mu nebude lito ji vyhodit, ze takhle na ni ma vzpominky z vojny kdy za komancu nic nebylo a sam by ji do popelnice nedal, prestoze tam nepochybne patri....

No a kdyz videl, ze to myslim doopravdy, daroval mi dymku co mam doted, ta uz je lepsi, vyrobena v ceskoslovensku, ale povedena...No a o rok pozdeji jsem dostal prvni Jirsovku k vanocum.

Za sebe muzu rict, ze koureni dymky mne naucilo rozvaze a trpelivosti a navic od vedce se to tak trochu ceka, ze bude kourit dymku, ne???
Uživatelský avatar
Jirka Cech
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2005, 15:13

Příspěvekod Nevill » 10 dub. 2005, 11:35

Jinak pokud uznáte za vhodné přijmout mě do pipE clubu, budu moc rád... :O)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Alfik » 10 dub. 2005, 21:21

Šimi: Jsem rád, že jsem Tě takhle inspiroval... :wink:
A s tou dobou kouření i intervaly zapalování to u mně bylo skoro přesně stejný, potřeboval jsem celkem asi sedm sirek....

Fakt dobrota, až mi to navrtalo díru do hlavy, jaký asi bude Navy flake od stejné firmy :?: :P Někdy to budu muset vyzkoušet.... 8) :pipe1:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 10 dub. 2005, 22:05

Kluci tady z fóra mě od něj odrazovali. Pokud pátráš po něčem novém, tak si prohlédni recenze daného tabáku na www.tabaky.cz .
:puffy:

Jestli seš aromatikář jak já (zatím), tak bys měl zkusit Holger Danske Black & Bourbon. Ale pozor v tobolce bývá často moc vlhký.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Alfik » 11 dub. 2005, 09:16

Šimi píše:Jestli seš aromatikář jak já (zatím), tak bys měl zkusit Holger Danske Black & Bourbon. Ale pozor v tobolce bývá často moc vlhký.


Super, dík za tip, už víc lidí ho vychvalovalo, takže to asi fakt stojí za pokus...
Na ty tabaky.cz koukám, ale často bývá složité si to nějak přebrat. Třeba když tam na jeden tabák napíšou recenzi čtyři lidi, a dvěma chutná tak, že by si ho nejradši mazali i na chleba, a ty druzí dva by zase nejradši podpálili trafiku, kde to koupili :D Asi je ideální vysledovat kdo má podobný chuťe, a na jeho rady dát víc než na ostatní... Třeba jako teď s tim Black & Bourbonem...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 11 dub. 2005, 14:28

Stačí když se na něj zeptáš Simona a uvidíš, co je to za hnus fialovej. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 11 dub. 2005, 14:39

Šimi píše:Stačí když se na něj zeptáš Simona a uvidíš, co je to za hnus fialovej. :lol: :lol: :lol:


to sedi :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 11 dub. 2005, 14:42

Huš latakisto.
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 11 dub. 2005, 14:57

Nechápu proč každý, kdo nezbožňuje strouhané WC bloky, chemické tabákové náhražky a přírodně identické aromatiky, je automaticky označen za latakistu... :evil:
Při takovém image potom chápu, že nově příchozí, kterým latakie nesedne, budou automaticky skeptičtí k jakýmkoli tabákům, které tito hnusní latakisté doporučují, byť by jim pravděpodobně chutnaly víc než instantní WCkachny tybu BlackAndBright...
Ostatně, bez latakie bych se osobně klidně (v případě nouze) i obešel, bez pořádných virginií ale už oprvdu těžko a jen z donucení....
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 11 dub. 2005, 15:04

bromden píše:Nechápu proč každý, kdo nezbožňuje strouhané WC bloky, chemické tabákové náhražky a přírodně identické aromatiky, je automaticky označen za latakistu... :evil:
Při takovém image potom chápu, že nově příchozí, kterým latakie nesedne, budou automaticky skeptičtí k jakýmkoli tabákům, které tito hnusní latakisté doporučují, byť by jim pravděpodobně chutnaly víc než instantní WCkachny tybu BlackAndBright...
Ostatně, bez latakie bych se osobně klidně (v případě nouze) i obešel, bez pořádných virginií ale už oprvdu těžko a jen z donucení....


amen bratre :!:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


cron