Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod dix » 12 pro. 2004, 20:08

Raz velmi davno ked som bol este mlady ogar....ne ne takto..:cigarety-doutniky-dymka. :puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Moje troška do mlýna:)

Příspěvekod Bohemund » 14 pro. 2004, 14:40

Já jsem se ke kouření dýmky dostal přes pana Tolkiena(jeho příznivci vědí o co jde;).
Nejdříve jsem četl Hobita a už tam to tak trochu začalo. To jsem však ještě nekouřil, ale nějak mě to lákalo:)
Potom nastoupil Pán Prstenů a tam jsem si řekl: Gandalf kouří, hobiti kouří, trpaslíci kouří; no prostě všichni kouří, jen já ne. Tak jsem si koupil dýmku, zapálil a málem jsem se zadusil:)))
Postupně jsem do tohoto umění proniknul(nebo si to alespoň neskromě myslím :lol: :lol: ) a teď už bych neměnil.
Toť vše:)
Naposledy upravil Bohemund dne 06 úno. 2005, 11:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod harel » 14 pro. 2004, 15:05

Jak jsem se prokouřila k státnicím ... :D


... ja som to mal od otca. Lepšie povedané ocino mal doma dve fajočky, ktoré si kúpil a skúšal fajčiť. Nejako mu to nešlo, tak keď som mal asi 20 som s tým začal - PIKANT - Tuzex AMFORA, cigarety, doutnicky, doutníky, tráva, cigarety, a skončil som už len pri fajočkách. Proste vyskúšal som všetko čo dymí ... Zo životných skúseností môžem zodpoveďne prehlásiť, že fajka je najlepšia :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Pampalini » 14 pro. 2004, 15:36

Ja kourim od tri let. Matka na tom trvala. :wink:
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod lukas » 27 pro. 2004, 20:09

Na jare tohoto roku jsem ulehl s neprijmnou chripkou, jako silny kurak (20 denne) jsem se dostal do tydenni abstinence. Cely cas jsem se bavil surfovanim na i-netu a kurzorem jsem zabrousil na dymku.tk ....od te doby jsem cigaretu nevzal do ruky, mam ctyri nadherne dymky a poznavam krasy dymkarskeho zivota 8) ....prostrednitvim tohoto diskuzniho tematu dekuji Vsem spisovatelum dymkarskych poznatku za jejich praci na vyse zminenem webu!

harel píše:Jak jsem se prokouřila k státnicím ... :D


... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Příspěvekod archduke » 27 pro. 2004, 21:32

lukas píše:Na jare tohoto roku jsem ulehl s neprijmnou chripkou, jako silny kurak (20 denne) jsem se dostal do tydenni abstinence. Cely cas jsem se bavil surfovanim na i-netu a kurzorem jsem zabrousil na dymku.tk ....od te doby jsem cigaretu nevzal do ruky, mam ctyri nadherne dymky a poznavam krasy dymkarskeho zivota 8) ....prostrednitvim tohoto diskuzniho tematu dekuji Vsem spisovatelum dymkarskych poznatku za jejich praci na vyse zminenem webu!


Dobre jsi udelal, dymka ti otevre dvere do jineho sveta vjemu a citeni. Be happy :puffy:

Pampalini píše:Ja kourim od tri let. Matka na tom trvala. :wink:


No, to uz musis mit peknou sbirku :lol:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod meduard » 27 pro. 2004, 23:10

ked som mal cca 15 rokov tak som čítal sherlocka holmesa, kde sa fajčí fajka pomaly na každej strane, tak som si zaumienil, že aj ja budem fajčiť fajku, ked budem velký...čakať tri roky sa mi zdalo dlhé a nebezpečné, bal som sa totiž že o tri roky sa už nebudú fajky vyrábať...počkal som, zabudol na svoje predsavzatie, ale potom som stretol kamaráta fajkára, ktorý ma zasvätil a bolo to tam....asi po dvoch rokoch fajčenia som pozvolna prestal a cca 3 roky nič, a zrazu z ničoho nič ma napadlo, že začnem opäť...na to som objavil dymku.tk, nabaláchal dalších ludí, a paradoxne vrátil k fajkám kamaráta, ktorý pôvodne zasvätil mňa, a sám mal krízu...zistil som že kontakt s fajkármi, a každá nová fajka, tabak či akákolvek skúsenosť, živia vo mne túto vášeň stále viac a viac, preto si myslím, že grupovanie fajkárov je prirodzená, potrebná a prospešná vec pre každého z nás a preto nech žije dýmka.net...vivat
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Pampalini » 28 pro. 2004, 09:52

archduke píše:
Pampalini píše:Ja kourim od tri let. Matka na tom trvala. :wink:


No, to uz musis mit peknou sbirku :lol:


:lol: Pracuju na ní.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 28 pro. 2004, 11:17

archduke píše:
Pampalini píše:Ja kourim od tri let. Matka na tom trvala. :wink:


No, to uz musis mit peknou sbirku :lol:


Nebo dobře zakouřenou fajfku :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alferi » 28 pro. 2004, 11:49

Asi kolem osmnácti jsem kouřil cigarety (pravidelně, ale málo - asi krabička na měsíc), potom jsem přešel na balené cigarety, občas doutník. Přestal jsem s tím, když jsem zakoupil nejsilnější tabák Javanese (černé balení), kterýžto jsem dost podcenil - byl jsem po něm pokaždé dost zhulený a bylo mi trochu těžko od žaludku :puke: Takže jsem půlku, co jsem nevyčmóchal, věnoval kamarádovi a úplně přestal kouřit. Ale po roce jse zase nějak "dostal chuť" :? . K cigárům jsem se už nechtěl vracet a tak mě napadlo koupit si dýmku (dal jsem si novoroční předsevzetí začít kouřit). Natěšený jsem si v jedné trafice koupil Toscanu za 400,- , Kentucky Bird a další propriety a začal se učit. Samozřejmě významným informačním zdrojem byla dymka.tk :lol:
A tak zanedlouho oslavím první rok nové kuřácké epochy. Pomalu se prokuřuji ke stále větší dokonalosti a na tomto místě slibuji, že na sobě budu nadále pracovat. :pipe1:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Murphy » 05 úno. 2005, 18:14

Ja si od malicka pamatuju, ze se ruzne na chalupe i doma povalovala alespon jedna dymka a ze mi to dost vonelo (nejen zapalena).Pak, coby male robe, jsem si hrozne rad hral s fajfkostouchem, a vubec jsem nemohl pochopit na co tohle slouzi. Pak otec zacal dymku kourit casteji, nebo jsem si to mozna zacal uvedomovat a to mi vonelo moc. Porad jsem premyslel, ze by se mi to taky libilo ale investice 400kc do dymky se mi zdala hrozne moc. Pak najednou loni v cervenci jsem si rek ze do toho pujdu.A uz nechci jinak. Cigara me neoslovily vubec (spis naopak) a doutni(c)ky spis ne.
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod loom777 » 06 úno. 2005, 10:28

mno, moje prvni zkusenost s tabakem byla asi v 1. třídě, když jsme s kamarádem sbírali vajgly :puke: :oops: ...holt jsem byl malej a blbej...v 5. třídě jsem pomalu začínal kouřit, ale naštěstí mi to zarazil nástup na gympl..v tercii už jsem ale kouřil krabičku startek denně + nějaké jiné dýmovnice, o nichž se jakože raději zmiňovat nebudu...cigarety kouřim ale i teď, když mám třeba ve škole přestávku...
jak přesně jsem se dostal k dýmce si zas až tak nepamatuju...jen takové problesky...4. třída - prokousnutá fajfka za 200, do který jsem cpal startky bez filtru...sexta - čtení LOTRa pořád dokola (pasáž o dýmkovém koření)..septima - koupě první dýmky...no a teď v tom lítám :-)
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod bigdragon » 06 úno. 2005, 10:41

No jak bych to nejlíp napsal od páté třídy cigarety půběžně s přestávkama
až do roku 98. Mezi tím pár pokusů s dýmkou (podivné dýmky podivné tabáky, spořiče a podobné fujtajksly). Před rokem první nesmělá zmínka před přítelkyní co kdybych kouřil dýmku. Říjen minulého roku dárek k narozeninám dýmka (od přítelkyně) letošní leden koupě další dýmky (kvůli novému tabáku chtěl jsem skusit latakii). A proč to? No přesně nevím, ale hlavně kvůli chvilce klidu soukromí a pohody. A taky doufám že jednou budu o tom tabáku vědět víc než že jsou aromatické neutrální a Latakie :oops: :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 15 úno. 2005, 19:28

Mě ke kouření dýmky zlákal pobyt na trampské osadě, kde jeden si kamarád spokojeně pokuřoval. Strašně mi to vonělo (Kentaky Bird), navíc bylo vidět, že to musí být požitek, a od té doby jsem pomalu zrál k nákupu dýmky. Tu sem koupil při náhlém vnuknutí na čundru. Prostě sem si odběhl zničehonic z hospody na náměstí v Turnově a do 20 min sem byl zpět s celou výbavou. Samozřejmě moje znalosti byly na nule a tak sem koupil nadvrtanýho zmetka.
Fajfka se mi za dva dny rozbila a při hledání nějaké pomoci na netu jsem narazil na vaše stránky a studoval a studoval. Dýmku jsem spravil, i kanálek jsem vyvrtal nový, ale už od té nehody jsem koukal po nové.
Po třech měsících procházení všemožných zdrojů dýmek jsem narazil na tu svoji.
Problém je, že od té doby už zase koukám po další. Asi to tak bude dál a dál...
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod tuton » 15 úno. 2005, 19:52

Simi píše:........Asi to tak bude dál a dál...


Radeji se priprav na to, ze to uz nikdy neskonci :wink: :D :D :D
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků