Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod pafka » 02 úno. 2013, 09:58

Baskervil: To přečetli už celkem dost :palm: Ale ještě snad stále možnost nápravy. Co ale mám dělat s absolventy slovutného Karlova učiliště, kteří po promoci nejsou s to odpovědět na mnou položených 7otázek z všeobecného přehledu?

1. v jakém roce byla založena Karlova univerzita?
2. kdy proběhla (pouze rok!) bitva na Bílé hoře?
3. kdy byla založena Republika Československá (postupně jsem rezignoval na den i měsíc)
4. v kterém roce skončila 2. světová válka a ve kterém městě se konala Jaltská konference
5. kdy proběhla okupace vojsky Varšavské smlouvy (postupně jsem též slevil na pouhopouhý rok)
6. kdo byl zakladatel Nobelovy ceny, kolik držitelů je z ČR a kteří?
7. kdo je autorem opery Rusalka?

Výsledek naprosto tristní, na zvracení
Uživatelský avatar
pafka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 45
Registrován: 23 bře. 2012, 11:30
Bydliště: Aussig

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Baskervil » 02 úno. 2013, 10:15

pafka píše: Ale ještě snad stále možnost nápravy.

No, snad to půjde nějak zaléčit.
Apropó, vzpomínám na Ing. Hercíka, který při zkoušení z pružnosti a pevnosti kladl i otázky - kdo byl Modrý abé - a podobné. Při neznalosti konstatoval: "Vy nemáte na studium na vysoké škole".
Jinak já jsem se narodil v Trmicích.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Dýmomil » 02 úno. 2013, 12:42

Baskervil píše:Moje knihovna má přes 2000 knih a jsem z toho nešťastný, protože moje vnoučata přečetla "už" asi patnáct knížek dohromady a to mám 11 vnoučat.

holt dneska vytěsnil u většiny dětí četbu internet.
já čtu odjakživa rád, ale musel jsem zainvestovat v kauflandu 45,-Kč do brejlí :shock:
o čtenářský dýmce intenzivně uvažuju, ale umim nakupovat jenom za český koruny a tak se mi výběr značně omezuje :(
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Fanys » 02 úno. 2013, 12:56

Tom nedávno U Smradu ukazoval krásnou čtenářku. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Dýmomil » 02 úno. 2013, 14:31

jj, má jednu v nabídce
Naposledy upravil Dýmomil dne 04 úno. 2013, 18:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Scalex » 03 úno. 2013, 12:05

Dýmomil píše:holt dneska vytěsnil u většiny dětí četbu internet.


Ono hodně záleží na vzorech. Tam, kde rodiče dětem nečtou a odloží je jen k televizní pohádce, tam ty děti nemají jak lásku ke knížkám získat. Dneska je vše rychlejší, osobně si myslím, že děti by se měly naučit číst dříve než v první třídě. Z příkladu svého i svých známých mám pocit, že dítě, které začne intenzivněji číst ještě před nástupem do školy, má tendenci být aktivním čtenářem i do budoucna. Já se naučil číst, když mi bylo tři a půl, ve školce jsem se zoufale nudil, protože tam nebyly knížky a knížky z knihovny jsem si začal půjčovat v pěti letech. Ze čtenářského deníku jsem měl vždycky pětku, protože jsem byl lempl si ho vést, ale když se učitelé zeptali na něco z jakékoli knížky určené plus mínus pro můj věk, znal jsem všechno nebo jsem alespoň měl povědomí o existenci té knihy nebo toho spisovatele. A to všechno bez nucení. Ve školních letech jsem si týdně půjčoval 5-8 knih a všechny stíhal přečíst (samovolně jsem si vyvinul rychločtení).

Ale nic z toho by nebylo, kdybych neviděl číst své rodiče a prarodiče a kdybych hned v útlém věku nezažil s knížkami tak zajímavé úlety do říše fantasie. Je jasné, že kdo se naučil číst až v první třídě a pak hned do něj začali tlačit Malého Bobše, tak tu lásku ke knihám mohl získat jen těžko. Nemluvě o nenáviděné povinné četbě (které jsem se na střední škole programově vyhýbal, abych vzápětí po maturitě prakticky všechno během asi roku až dvou dohnal).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Baskervil » 03 úno. 2013, 12:12

Scalex píše:Já se naučil číst, když mi bylo tři a půl.

Mne to naučila babička, když mi byly čtyři, ale myslel jsem, že mi to nikdo nebude věřit a že se vytahuji. Jinak vše od Scalexe podepisuji. A jak mne naučila babička číst, tak jsem od dědy zase odkoukal dýmku. Holt ty vzory tenkrát byly fajn.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Scalex » 03 úno. 2013, 12:15

Malé dítě je jak houba, nasává informace a znalosti a je schopné se naučit číst brzo. Učitelé to neviděli rádi, protože chtěli mít děti "unifikované". Ale co naplat, když jsme holt byli chytří? 8^)))
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Baskervil » 03 úno. 2013, 14:25

Snad ani ne unifikované, ale my jsme se v první třídě nudili a tím pádem zlobili.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Fénix » 03 úno. 2013, 18:00

Scalex :ok:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Jakub » 04 úno. 2013, 11:58

jj jak by to bylo kdyby byl internet lze jen těžko soudit, ale u mejch rodičů byl každovečerní rituál, otevřít si flašku červenýho, zapálit v krbu a povídat si a čist si.... nevím kolik bylo mě když jsem začal samostatně číst, ale vím naprosto přesně co jsem přečetl jako první knížku - Vinetua :-) no a u babičky byly kupy starej komiksů - už si nemůžu vzpomenout jak se to jmenovalo, ale vím že jsem v nich ležel vždy dokud jsme tam jezdili....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod dedekjuro » 14 dub. 2013, 17:55

Možná ti Jakube pomůžu:
Robot Emil, Asterix a Obelisk,potom cosi o Marsu a ještě si vzpomínám na jeden o takovim klukovi v texaskách název už nevim.
Uživatelský avatar
dedekjuro
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 681
Věk: 68
Registrován: 29 led. 2012, 20:46
Bydliště: Senica

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Nevill » 20 čer. 2013, 15:42

dedekjuro píše:Možná ti Jakube pomůžu:
Robot Emil, Asterix a Obelisk,potom cosi o Marsu a ještě si vzpomínám na jeden o takovim klukovi v texaskách název už nevim.


John Carter na Marsu? A kluk v texaskách by mohl být Flodur Nairolf... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Jack » 09 črc. 2013, 12:53

To mě lákala dýmka už od děctví kouřil jí můj táta když pracoval jako hajný.občas kouřil i před náma a mě to vonělo a líbilo a vypadalo to vznešeně ale pak toho nechal na přání své ženy a kvůlinám prý je to nezdravé. :naughty: ji schoval a bylo po a pak se na to úplně zapomělo Pak šel táta do na zasloužilí odpočenek musel se stěhovat ejhle :clamp: dýmka se zase objevila :lol:
vzal sem ji doruky přičich jak krásně voní a tím to začalo vzpoměl sem si na staré časi a začal sem mít choutky :yum: sedl k netu. a začal studovat dýmky akoupil jsem si jednu levnější podle ruzných rad z netu protože jsem nevěděl jestli mi to bude chutnat a pokudivu jooo! :clamp: :ok: :puffy: .Tak si po výplatě koupim další dýmku ale lepší mám vybranou Stanislawku a pomalu si jí zakouřim jako tu první tak zati a chladný kouř :smoke5:
Uživatelský avatar
Jack
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 48
Registrován: 08 črc. 2013, 20:10
Bydliště: Písek

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Přemek77 » 09 črc. 2013, 13:06

dedekjuro píše: jeden o takovim klukovi v texaskách


Pepík Hipík?

Obrázek
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků