The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

the Hobbit / v kinech 2012 - co myslíte, bude se "ještě" dýmat?

1. vůbec
1
1%
2. sporadicky / 1 - 2 záběry
12
18%
3. adekvátně dle situace / viz Pán prstenů
55
81%
 
Celkem hlasů : 68

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Coonan » 02 led. 2012, 14:24

Též vyjádřim názor v této debatě, ikdyž zdaleka nejsem tak velký fanoušek jako Scalex, ale pravdu máte oba. Scalex v tom že spousta detailů a věcí je brána přímo z knížek a dopracována do naprostého detailu (což mě též velmi příjemně překvapilo a potěšilo), nicméně jeleniste má pravdu v tom, že se film nevyhnul jistému posunu či změně charakterů. Při slorvnání s knážní předlouhou (každý díl jsem četl x krát a přelouskal jsem i Silmarillion) má Faramir charakter který mi v knížce připomíná Boromira, tak jak byl ve fimlu vykreslen Theoden pan Marky, tak jsem v knížce vnímal Denethora. Spousta charakterů daných postav jsem prostě viděl jinak. Nicméně je pochopitelné že každý čtenář si v knížce najde to svoje, v tom je jejich kouzlo, kdežto film je stvárnění několika lidí a nedá se změnit ani jinak vyložit.
Když to shrnu z mého pohledu je sice film (mam celou triologii v rozšřené verzi s bonusy) důstojným převedením knihy na plátno ale sama kniha je prostě lepší.
Uživatelský avatar
Coonan
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 338
Věk: 36
Registrován: 01 úno. 2011, 16:32
Bydliště: Praha 4

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod jeleniste » 02 led. 2012, 19:46

Já teda nechci vyvolávat nějakej flejm. Nechci upírat filmu nějaký objektivní kvality, kdyby je neměl, asi by neměl na csfd 90%. Je mi jasný, že jsem se svejma výhradama v naprostý menšině a nemam nějakou vědomou potřebu "evangelizovat" a vnucovat svuj pohled na věc. Já prostě tu knížku nebral jako nějakej hrdinskej epos. On si samozřejmě v ní může každej najít co chce a je fakt, že Tolkien namíchal poměrně silnej koktejl, kterej může bejt více, či méně nepokrytě několik desítek let vykrádanej a pořád je z čeho brát. Takže já mam svoji interpretaci, která se celkem liší od tý interpretace filmový.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Gimli » 02 led. 2012, 21:59

Já to vidím dost podobně jako Scalex, mám moc rád Tolkiena a čtu ho průběžně takřka pořád. Už když jsem se poprvé začetl do Hobita, tak mě napadlo, jakej by z toho asi byl film. Obratem mi došlo že to je takřka nenatočitelná předloha a což teprve Pán prstenů !!!! Nemohl jsem se jednotlivých dílů dočkat. Film jsem viděl jak v kinoverzích, tak doma v klidu v prodloužených, které bych všem doporučil. K charakteru postav ve smyslu jak kdo komu přijde se vyjadřovat nebudu, k výtvarné stránce ano, ta je pro mě naprosto stěžejní, protože já film který v takřka všech podstatných částech ctí předlohu vnímám hlavně očima. Moc mě těší,že některé dialogy jsou takřka totožné s knihou. Výtvarná stránka filmu totiž skoro přesně odpovídá tomu jak jsem si Středozem představoval.Pro mě je to tedy zásadní dílo. Ať si říká kdo chce co chce, natočit takhle nenatočitelnou trilogii si zaslouží hluboce smeknout. Kritikům Jacksonova ztvárnění bych připoměl jen to, že na tenhle materiál si před ním nikdo netroufnul. Na Hobita se těším, Gimliho dýmku mám připravenou :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod McMad » 02 led. 2012, 22:51

jeleniste píše:Já prostě tu knížku nebral jako nějakej hrdinskej epos..

To samé i já. A Hobita už vůbec ne.
První jsem od Tolkiena četl Tuláka Rovera, což bych mohl doporučit jako výbornou pohádku pro děti(mně mohlo být max. 10). Jako dalšího jsem louskal Hobita a i z něho jsem vnímal silné pohádkové tóny. Z traileru je jasné, že film půjde úplně jinam, což jsem taky čekal. Nicméně, se mi líbí, stejně jako se mi líbí filmová verze Pána prstenů. Prostě jsem se odmítl na film dívat z pohledu čtenáře a koumat kde se co liší, jaké exteriéry se mi nelíbí popř. jaké změny zaznamenaly postavy. Hlavní je, jak říkal Gimli, že po umělecké stránce jsem v tom Středozem našel. A pánové...ta hudba :pray:
Knížka je samozřejmě lepší jak film, pro knihy já měl vždycky slabost.

Taky bych rád připomenul, že Hobit má vyjít ve dvou verzích. Otázka je, co má Jackson za lubem :puffy:
Uživatelský avatar
McMad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 202
Věk: 32
Registrován: 29 led. 2011, 23:17
Bydliště: Brno

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Scalex » 03 led. 2012, 05:52

jeleniste: na to, jakou verzi jsi viděl či neviděl jsem se ptal úmyslně a myslím, že vím, z čeho pramení tvůj názor na ty filmy. Evidentně jsi neviděl všechny tři rozšířené verze (já jim nerad říkám rozšířené, protože ve skutečnosti jsou to verze normální a do kin šly verze zkrácené). Totiž právě ty rozšířené verze přinášejí víc toho ducha knih. Kinoverze (pozor, vyšly i na DVD) byly ořezány o spoustu kouzelných detailů. Některé ty rozšířené scény jsou jen maličkosti, ale právě nutné k tomu, aby pořádně vykreslily nějakou postavu a nebo - pokud je ta postava změněna oproti knize - pořádně vysvětlily její motivaci a pro fanoušky i důvod té změny. Jak jsem psal, v každém z filmů je to zhruba 40 minut děje, to je opravdu hodně a celkově jsou to desítky scén, bez nichž je zážitek z filmu stěží poloviční.

Toho děje je v románu hrozně moc a já obdivuju Jacksona za dvě věci. Za prvé že to vůbec dokázal natočit, aniž by to byla "další zkurvená předělávka krásné knížky", jak to u mnoha zfilmovaných knih bývá. A za druhé že měl koule si dupnout a říct "děje je hodně a tak každej film bude mít pomalu čtyři hodiny". V kině je to bohužel neúnosná délka, proto vznikly ty zkrácené kinoverze, ale doporučuju tomu filmu dát druhou šanci a zhlédnout verze rozšířené.

Ještě pokud jsi to viděl v televizi, tak předpokládám, že dabovanou verzi. Ta je velké zlo. 8^( Český dabing dopadl jako pohádka ze Studia Kamarád a doporučuju se mu zdaleka vyhnout a pustit si to v původním znění s titulky. Totiž to, jak to češi namluvili, opravdu výrazně mění charaktery postav... když jsem měl DVDčko s českou i anglickou stopou, tak jsem si to různě přepínal třeba uprostřed věty a bylo opravdu hrozné slyšet tu českou ochotničinu oproti skutečnému hlasovému herectví. Takže tohle může být další střípek k tomu, proč ti ty filmy nesedly.

Souhlasím s tím, že řada postav byla filmově zjednodušená, to je holt daň za to, že knihu čteme delší dobu a je tam víc času na různá hlubší prokreslení. Ano, ten Aragorn byl "zkladněn" příliš brzy, taky jsem čekal, že jeho nástup bude pomalejší. S čím ale nemůžu souhlasit, je tvůj názor na hobity. Tolkien je vykreslil jako lidi, kteří si žijí na svém plácku, nezajímají se o okolní svět a kteří jsou bezstarostní. Oni prostě nevědí, co kolem nich je. To chování není infantilita nebo uplakanost. Oni (ústřední čtveřice) jsou vrženi do neznámého (a zjevně nepřívětivého) světa, kde se k nim lidé chovají jako k dětem. Taky nezapomínejme, že to jsou mladí kluci. A jejich dospění probíhá až cestou. Zůstala zachována Samova oddanost Frodovi (aniž by to bylo přiteplené), Pipin se Smíškem taky projdou vývojem a prožijí dost tragické chvíle. Na začátku jsou to hejsci, na konci už je vidět, čím prošli a že už to nejsou "puberťáci" jako na začátku na Bilbově oslavě. A pláčou jen tam, kde jsou slzy na místě.

Jsem rád, že se toho natáčení neujal Hollywood. Že to právě celé vznikalo mimo tu továrnu, protože se obávám, že pak by to teprve byl megaprůser. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod beda » 03 led. 2012, 09:15

No když člověk přestane porovnávat tyhle filmy s jejich knižní předlohou a porovná je s ostatnim bordelem co se běžně točí, tak teprv vyjde jejich skutečná kvalita najevo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Nevill » 04 úno. 2012, 09:00

neoficiální předehra k Pánovi prstenů, k vidění je tam několik dlouhých dýmek... :puffy:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9H09xnhlCQU&feature=watch-now-button&wide=1[/youtube]
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Rog » 06 úno. 2012, 09:07

Nevill, pekný link, je to celkom dobré, aj keď miestami smiešne, ale rád som si to pozrel :puffy:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod McMad » 06 úno. 2012, 10:39

Stejná skupina natočila ještě druhý fanfilm.
Uživatelský avatar
McMad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 202
Věk: 32
Registrován: 29 led. 2011, 23:17
Bydliště: Brno

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Nevill » 07 úno. 2012, 23:52

Rog píše:Nevill, pekný link, je to celkom dobré, aj keď miestami smiešne, ale rád som si to pozrel :puffy:


jasně no, třeba jak se vyhnuli animacím Gluma tím, že byl prostě celou dobu v pytli... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod minibb » 11 dub. 2012, 21:17

Nevim, jak moc se bude dýmat v celém filmu, nicméně ukázky, které jsem před pár týdny viděl v kině se skládaly v podstatě z jednoho velkýho dýmkařskýho sessionu ;) :ok:
Uživatelský avatar
minibb
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře. 2012, 22:22
Bydliště: Veltruby(u Kolína)

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod McMad » 13 lis. 2012, 22:38

Tady je možnost si poslechnout soundtrack v předstihu :puffy:
http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=35757
Uživatelský avatar
McMad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 202
Věk: 32
Registrován: 29 led. 2011, 23:17
Bydliště: Brno

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod pitrson » 14 lis. 2012, 10:37

Hmm, nevim co to potrebuje, ale nechodi mi to... Kdyby mel nekdo stejnej problem, toto by mela byt udajne stezejni skladba:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Fraug » 14 lis. 2012, 15:16

:arrow: pitrson: to je ta písnička co jí zpívají v traileru trpaslíci. Basový chór trpaslíků má ale dle mého mnohem lepší atmosféru.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NRUBe2RTq74&feature=player_profilepage[/youtube]
Naposledy upravil Fraug dne 09 led. 2013, 18:21, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Fraug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 38
Registrován: 27 pro. 2011, 11:23
Bydliště: Písek

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod McMad » 14 lis. 2012, 17:46

:arrow: pitrson
Zkus vypnout Adblock nebo cokoliv co používáš na blokování reklam. Ten přehrávač je umístěn v takovém podezřelém reklamním okně. Předem upozorňuji, že v momentě, kdy přehrávání pozastavíte, tak musíte začít znovu od začátku.
Uživatelský avatar
McMad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 202
Věk: 32
Registrován: 29 led. 2011, 23:17
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků