The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

the Hobbit / v kinech 2012 - co myslíte, bude se "ještě" dýmat?

1. vůbec
1
1%
2. sporadicky / 1 - 2 záběry
12
18%
3. adekvátně dle situace / viz Pán prstenů
55
81%
 
Celkem hlasů : 68

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Pistacik » 10 led. 2014, 08:56

Myslel som, že to je všeobecne známe, že Gandalf používa svoju faju ako útočnú zbraň.
http://i.imgur.com/bFQto.png
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Kora » 10 led. 2014, 19:21

Díky :ok: , film jsem viděl podrobností si nevšímaje :oops:
Uživatelský avatar
Kora
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 224
Věk: 63
Registrován: 26 srp. 2012, 15:17
Bydliště: Brno

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod naklon » 11 led. 2014, 15:50

Mě dvojka strašně zklamala, už z jedničky se mi líbil akorát začátek a dvojka už je úplně něco jinýho než Hobbit, Legolas, kterej by se tam měl maximálně jenom tak mihnout je teď hlavní postava filmu, Medděd, je tam jenom pět minut a to je to jedna z nejzábavnějších částí knížky a o boji trpaslíků s drakem snad ani nebudu mluvit. :( A to jsem se na ty filmy tak těšil.
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Breer » 12 led. 2014, 17:13

Kua chlapi sa neviete odosobnit? Ziadny film nebude natoceny celkom podla predlohy, to by stal neskutocne prachy a trval min. 8 hodin ako pracovna sichta :palm:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Fénix » 13 led. 2014, 14:49

Mně připadá, že kde se Jackson držel předlohy, tam se mu Hobit náramně vyvedl. Kde se snažil být kreativní, přidávat nový materiál, extrabuřty atd, tam to pohnojil. Celkově koukatelné byly oba dílly dobře, ale tak jako Pán prstenů mě to zdaleka neoslovilo.

Nesmysl byl natahovat Hobita na 3 megafilmy, 1, max. 2 jako tribute pro fandy filmového LotRa, ne zase devítihodinová tříletá mašina na peníze :smoke3: Ale jak říkám - kdybych měl možnost vydělat víc než míň, asi bych to udělal stejně :D :palm:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Cmunda » 13 led. 2014, 20:24

Breer píše:Ziadny film nebude natoceny celkom podla predlohy, to by stal neskutocne prachy a trval min. 8 hodin ako pracovna sichta :palm:

Problém je, že všechny tři díly do hromady trvají víc jak 8 hodin, stály neskutené prachy a předlohy se moc nedrží. Hobit jako kniha vznikla jako pohádka, kterou Tolkien vyprávěl svým dětem. Pohádka místy poetická, místy humorná, ale rozhodně ne plná akcí a bojů.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Scalex » 14 led. 2014, 12:56

Kdyby se držel předlohy, muselo by to být naprosto nekonzistentní s filmovým Pánem prstenů. Což bylo zásadní rozhodnutí, které Jackson řešil - zda natočit pohádku, která bude stylově v rozporu s LOTRem, nebo zda natočit prequel k Pánovi prstenů, jen s lehce posílenou humornou složkou. Myslím, že se rozhodnul správně. Jakkoliv knižního Hobita miluju, asi bych se nechtěl dívat na rozjuchanou pohádku pro dětské publikum.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Přemek77 » 14 led. 2014, 13:26

Scalex píše: asi bych se nechtěl dívat na rozjuchanou pohádku pro dětské publikum.


V tomto směru doporučuju třídílnou rozhlasovou inscenaci. Ta je rozmarná až až. A Zindulku jako Bilba mám rád.
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Fénix » 14 led. 2014, 13:35

Schválně jsem si po shlédnutí dvojky zase přečetl knížku - a myslím, že to není jen až taková pohádka, jako jakou jsem si Hobita pamatoval, resp. že se dá číst a interpretovat i dost epicky po LotRovsku. A jako blend pohádky (dýchánek, Bilbo se Šmakem) a epiky (zbytek lol) se fillm Hobit Jacksonovi povedl - ale je to strašně nataaahoooovaaaanéééé, a předloha zkrátka neobsahuje dost materiálu na to, aby se z ní udělaly tři plnohodnotné filmy. Proto nyní výsledný dojem kazí vynucené a nedomyšlené úpravy a nastavování děje, a přehršešl přespříliš akčních scén.

Btw hraničící s OT - scény, jako boj trpaslíků v jeskyních Velkého skřeta, už jsou akčností a nereálností na takové úrovni, že mě vytrhávaly z filmové "reality" a úplně jsem se od těch postav odcizoval. IMO i ve fantasy musí být alespoň základy takové té fyzikální reality, aby se člověk mohl do toho příběhu doopravdy vžít :think: U LotRa na mě takhle rušivě působily např. scény se skejtujícím Legolasem, úplně to ničilo atmosféru a vtažení do děje :think: :think:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Cmunda » 14 led. 2014, 16:16

Sice jsem viděl jen první díl, ale i to mně stačí na to, abych souhlasil s Fénixem, že film obsahuje spoustu zbytečné vaty a akčích scén. Nebylo třeba točit Hobita jako rozjuchanou pohádku pro děti, ale určitě by to šlo natočit tak, aby byl film akční, a tedy i divácky atraktivní, a přitom by více odpovídal duchu předlohy. Jenže to by pak nešlo natočit tři díly a o to méně by z něj bylo penízků. Ale možná mám jen problém s tím, že mně nějak zlášť nenadchl ani LOTR, takže těžko se mně může líbit Hobit v podobě prequelu k LOTRovi.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Scalex » 14 led. 2014, 16:33

Tak skejtující Legolas mi nevadil vůbec - Elfové jsou zkrátka mrštní a lehcí a elegantní - a v tomhle to skejtování fungovalo. V Hobbitovi mě ale taky neskutečně nudila skoro celá scéna u Skřetího krále, tedy ten boj. Jako bojovat se musí, ale vocamcaď pocamcaď. 13 trpasel proti desetitisícům skřetů a zatímco skřeti mřou po tunách, trpaslům nikdo nezkřiví vlásek. Kór mezi tupými skřety, kteří nejdřív jednají a pak myslí a někteří obzvlášť povedení jednají a ani nemyslí. Trpasla utíkají nazdařbůh a v pohodě se orientují (ale budiž, trpaslíci v podzemí mají asi vlastní orientační smysl). K tomu šíleně poletující kamera... No zkrátka exhibice CGI, kterou kritizuje skoro každý.

Souhlasím, že to místo tří filmů mohly být dva komornější a penízky se mohly nahnat na sběratelských edicích DVD a BR. Nebylo by to tak rychlé zbohatnutí, jako spíš investice do budoucna. Dovedu si představit, že by do kin šla normální verze, po roce na DVD/BR rozšířená verze a třeba za další 2 roky by vyšla speciální režisérská verze s pořádnou porcí dalších scén navíc + nějakými sběratelskými tentononcnostmi. A pak třeba speciální akce v kinech po celém světě. Maratóny s účastí lidí ze štábu, maratón extended Hobbit + extended LOTR v jeden den a podobné šílenosti. Ale to je všechno samozřejmě lidsky náročnější než vyprdnout tři filmy a vypustit je do světa.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Alter Egon » 15 led. 2014, 12:51

Mě teda ten skejtující Legolas taky nepřijde nic extra. To jsem radši vytěsnil.

A mimochodem, nepamatujete se jak to bylo v LOTRovi s krví? Tady se mi zdá, že vůbec neteče :smile: Asi aby na to mohli i mladiství.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Dapr » 15 led. 2014, 14:22

Skřeti maj černou krev, a v tom příšeří bitev stejně není vidět :twisted:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod Scalex » 16 led. 2014, 06:53

Alter Egon píše:Mě teda ten skejtující Legolas taky nepřijde nic extra. To jsem radši vytěsnil.


Jestli není problém spíš v tom, že tomu všichni říkají "skejtující" a srovnávájí to se skejtováním. A přitom je to jenom kreativní využití nalezeného obranného prostředku. Něco jako vozová hradba. 8^)

Alter Egon píše:A mimochodem, nepamatujete se jak to bylo v LOTRovi s krví? Tady se mi zdá, že vůbec neteče :smile: Asi aby na to mohli i mladiství.


V LOTRovi to s ní taky nepřeháněli (v tomto směru si Jackson užil své v Bad Taste a Braindead) a nedělal ani obligátní chlístance krve při bojích, nějaká tam ale sem tam byla a v Hobitovi se sem tam taky nějaká objeví. V bonusech rozšířené verze prvního dílu vyloženě ukazují bojovou scénu před branami Morie (ten flashback, kdy měl Dwalin ještě punkerský účes) a ukazujou tam, jak si Jackson z režisérské stoličky posílá asistentky pro další a další kýble umělé krve, aby to byl pořádný masakr a aby byla země vyloženě rudá krví.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: The Hobbit ve filmu a kouření dýmek

Příspěvekod naklon » 16 led. 2014, 12:22

Já chápu, že pokud by to natočil přesně podle knížky, tak by mu to nesedělo k Pánovi prstenů, ale co mi vadí jsou samoúčelný scény, který si tam přidal jako Třeba celá Legolasova linka, která není pro děj vůbec důležitá a navíc v ní Legolas působí úplně jinak než v pánovi Prstenů, teď neřeším, že je na něm vidět, že zestárl, ale už to prostě není Legolas (k tomu skejtování, to mi ani tak v Pánovi prstenů nevadilo, protože to udělal tak dvakrát za tři filmy, ale v hobitovi desetkrát za pět minut), navíc efekt tekoucího zlata na konci dvojky mi přišel strašně odfláknutej.
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků