Dymka & Napoj ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Dymka & Napoj ?

Příspěvekod archduke » 14 pro. 2004, 22:29

Chapu, ze mnoho z nas jiz tak nejak primo/neprimo naznacilo co radi piji, ale prece jenom bychom to mohli treba trochu rozvedst.

Ja osobne mam k dymce nejvice rad kavu, nekdy i dobry caj a obcas i tezke cerne pivo pasuje. Je skoda, ze s vinem to moc slavne neni, specialne s cervenym. Myslim tedy, ze po lahvi cerveneho ma chutova cidla prestavaji spravne fungovat a kour zdanlive meni sve kvality. Take mate proble? VINO & DYMKA. Jde o prekyseleni, ktere zkresluje. Jak to vidite?
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod imagoo » 14 pro. 2004, 23:37

Nejlepší, co jsem zatím měl k dýmce, byl horký hruškový džus se skořicí, pak jablečný mošt a někdy dávám čaj nebo jen čistou vodu. Colu taky snesu.
:twisted: :twisted: :twisted: P.S.: po kouření si někdy řádně přihnu mlíka z krabice - zvyk z fabriky, kde mlíko fasovali svářeči a natěrači, aby navázalo na sebe napolykané jedy :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 15 pro. 2004, 00:12

imagoo píše:Nejlepší, co jsem zatím měl k dýmce, byl horký hruškový džus se skořicí


Nebyl vůbec špatnej 8)

Btw já piju k dýmce celkem cokoli, hlavně že něco, protože pít opravdu potřebuju. Nejlépe mi poslední dobu sedí ovocné šťávy, džusy... konkrétně Toma Višeň není špatná :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod imagoo » 15 pro. 2004, 00:14

Fénix píše:Nebyl vůbec špatnej 8)


--- to bylo někdy dřív a něco jinýho než na srazu, ale tam to taky šlo.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod meduard » 15 pro. 2004, 00:30

mne celkom ide čierny čaj s mliekom, kávička a normalne pivo, to mi šmakuje k fajke parádne
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Morse » 15 pro. 2004, 02:01

archduke píše:Chapu, ze mnoho z nas jiz tak nejak primo/neprimo naznacilo co radi piji, ale prece jenom bychom to mohli treba trochu rozvedst.

Ja osobne mam k dymce nejvice rad kavu, nekdy i dobry caj a obcas i tezke cerne pivo pasuje. Je skoda, ze s vinem to moc slavne neni, specialne s cervenym. Myslim tedy, ze po lahvi cerveneho ma chutova cidla prestavaji spravne fungovat a kour zdanlive meni sve kvality. Take mate proble? VINO & DYMKA. Jde o prekyseleni, ktere zkresluje. Jak to vidite?


Jsem na tom podobně. Káva je pro mě zatim to nejlepší k dýmce. Víno po zkušenostech s vlivem na chuť tabáku při kouření nepiju. Nehledě na to že zas dýmka zkresluje chuť vína a to je snad ještě větší zlo :)
Mimochodem jak ti chutnají vína barique? Kvalitní červenej "barik" má v chuti tóny podobný dýmkovýmu tabáku...hned jsem na něj dostal chuť :)
Uživatelský avatar
Morse
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj. 2004, 23:08
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod body007 » 15 pro. 2004, 07:29

k fajke aj ja najradsej kavu a cierny, alebo zeleny kvalitny caj. z alkoholu moze byt pivo, pripadne dobry domaci chlast :wink: (slivka, kalvados)
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 48
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod tuton » 15 pro. 2004, 07:57

Ja piju vsechno, co tece, krome asfaltu a betonu (asfalt tece pomalu a beton skrabe v krku) a to i k dymce. Nejcasteji mi z toho, aniz by v tom byl nejaky zamer, ale vyjde pivo.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bromden » 15 pro. 2004, 08:49

Já piju k dýmce asi nejvíc čaj (nejčastěji černý assam nebo zelený "dračí oči"), když jsem doma, nebo pivo když jsem v hospodě. Ale k latakiím nejradši červené víno, a k burley tabákům (blahé paměti) mi nejvíc sedělo bílé... i když grepový džus taky není špatný... btw, čaj se při kouření dá vhodně střídat s destiláty, hlavně k čistým V sedí whisky parádně... to jsem to zase jednoznačně rozsekl :lol: :lol: :lol:

V podstatě, když o tom tak přemýšlím, tak kouřím na co mám chuť a piju na co mám chuť, a někdy se to k sobě i hodí....
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 09:14

Morse píše:
archduke píše:Chapu, ze mnoho z nas jiz tak nejak primo/neprimo naznacilo co radi piji, ale prece jenom bychom to mohli treba trochu rozvedst.

Ja osobne mam k dymce nejvice rad kavu, nekdy i dobry caj a obcas i tezke cerne pivo pasuje. Je skoda, ze s vinem to moc slavne neni, specialne s cervenym. Myslim tedy, ze po lahvi cerveneho ma chutova cidla prestavaji spravne fungovat a kour zdanlive meni sve kvality. Take mate proble? VINO & DYMKA. Jde o prekyseleni, ktere zkresluje. Jak to vidite?


Jsem na tom podobně. Káva je pro mě zatim to nejlepší k dýmce. Víno po zkušenostech s vlivem na chuť tabáku při kouření nepiju. Nehledě na to že zas dýmka zkresluje chuť vína a to je snad ještě větší zlo :)
Mimochodem jak ti chutnají vína barique? Kvalitní červenej "barik" má v chuti tóny podobný dýmkovýmu tabáku...hned jsem na něj dostal chuť :)


tyhle podtony maji frankovka, vavrinec a jejich klony, zweigl a andre bezne i bez bariku

ja nejcasteji nepiju k dymce nic .... jako osvedcenej napoj mam cernej anglickej caj s mlikem, kafe, jablecnej most, vino(bile i cervene....rika se sice, ze koureni zabiji chutove bunky, ale o dymce to dle mych pokusu neplati, u mne spis senzorice pomaha, proto piju vino k dymce asi nejcasteji), ... obcas si dam irskou, rum, cerny pivo(svetly pivo sem k dymce nezkousel, ale nejak mne to k sobe nesedi) nebo nekterej s klasickejch mixu(gin+tonic, vodka+dzus...)

treba zelenej caj me k dymce moc nesedel
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 09:15

bromden píše:Já piju k dýmce asi nejvíc čaj (nejčastěji černý assam nebo zelený "dračí oči"), když jsem doma, nebo pivo když jsem v hospodě. Ale k latakiím nejradši červené víno, a k burley tabákům (blahé paměti) mi nejvíc sedělo bílé... i když grepový džus taky není špatný... btw, čaj se při kouření dá vhodně střídat s destiláty, hlavně k čistým V sedí whisky parádně... to jsem to zase jednoznačně rozsekl :lol: :lol: :lol:

V podstatě, když o tom tak přemýšlím, tak kouřím na co mám chuť a piju na co mám chuť, a někdy se to k sobě i hodí....


whisk(e)y si davam jen k latakiim
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Pampalini » 15 pro. 2004, 09:35

Destilaty jsem k fajfce jeste nezkousel. Kávu mam moc rad po koureni. Behem je pro me fajn neperliva voda a cajicky - neovocne. Jinak pivo muzu klidne svetle a vina (zejmena sucha cervena) mam ke koureni vyslovene rad. Ale nejsem zkuseny kurak. Cekam, ze se chute budou dale vyvijet.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod harel » 15 pro. 2004, 10:04

...väčšinou k fajke pijem to čo práve pijem. Najradšej Chivas Regal, Jameson, Tullamore dew, Jack Daniels.
Alebo čaje - zelený, alebo čierny ferment Grey
Alebo pivo Guiness môžem veža, ostatné pivo môžem tiež len mu nerozumiem tak ho pijem málo kedy.
Víno mám rád, myslím, že mu aj trošku rozumiem no nie vo vežkých množstvách.
Maximálne 3 - 4 flaštičky za večer a hajde na kute :D

Vodu, vodu a dobrú "koťogo kávu" v ateliéri - tú mám asi najradšej.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Twineryy » 15 pro. 2004, 10:35

meduard píše:mne celkom ide čierny čaj s mliekom, kávička a normalne pivo, to mi šmakuje k fajke parádne


Jsi můj člověk :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jana » 15 pro. 2004, 11:20

Já to mám dost jednoznačný, víno, vodu, čaj - zelený nebo ovocný a destiláty asi moc ne. Jinak mám vyzkoušeno, že pokud chci dobře pozorovat vývoj chuti v jednotlivých kouřeních, voda je voda. Cokoli jinýho mě pak ovlivňuje bez ohledu na % alkoholu :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron