Dymka & Napoj ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Natovr » 17 lis. 2020, 22:22

Moje oblíbená kombinace je CH flake + rum El clasico.
Uživatelský avatar
Natovr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Věk: 27
Registrován: 24 zář. 2017, 18:57
Bydliště: Stříbro

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod LKWBronson » 17 pro. 2020, 16:26

Já mám zase kombinaci Amphora Full na odpolední balkón a kterýž ten tabák voní i mé ženě a k tomu Jack Daniels Honey, kvůli zamrznutí... :ok:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod zdenecek » 17 pro. 2020, 23:54

Vždy k dýmce mám pivo a panáka,pokud není nic důležitějšího
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod klasik51 » 28 pro. 2020, 18:05

K dýmce nějaký letitý rum :yum: popřípadě doplněné kávou. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Rudolf Steiner » 05 led. 2021, 07:53

K latakii to mám obráceně, kávu doplněnou rumem :D (turek s chladičem) :smoke5:
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod vintage » 05 led. 2021, 09:52

Jelikoz jsem se stal abstinentem tak ted misto piva vetsinou Meltu (Caro) s mlekem, EarlGray s mlekem nebo holandske kakao. Nemate tipy na nejake dalsi nealko napoje? Kava mi chutna v dymce velmi, ale bohuzel mi nedala dobre.
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Stanley64 » 05 led. 2021, 10:21

Yerba Mate, alebo ak nechcem večer čaj tak si zalejem teplou vodou nejaký kvalitný ovocný sirup, alebo šípky
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod MBO » 05 led. 2021, 10:26

Nechci vypadat jako baba, ale klidně zkus občas na střídačku bylinkové čaje s medem. Nepít k dýmce úplně vařící. Buď nehat trochu vychladnout, nebo naředit studenou vodou. V tomhle směru mi vyhovuje třeba Guten Abend Tee, který mají v drogeriích DM. Nemám dobrou zkušenost s kombinací dýmka a alkohol, ten kdyžtak až potom, ale to je věcí každého soudruha.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod vintage » 05 led. 2021, 11:37

Diky panove,
kvalitni sirup (stava) me nenapadnul, zkusim se po nejakym podivat :ok: Dik take za tip na bylinny caj z DM, klasicky caj jiz odpoledne nemuzu (neusnul bych) a ovocny caje me nechutnaji (jsou kysely). V DM jsem take objevil nejaky Orientalni caj s kurou kakaovniku, ale s dymkou jsem ho jeste nezkusil, tak to dnes asi prubnu :puffy: Jinak kourim vetsinou Latakiovy smesy, tak hledam vhodny kombinace...
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Johannes » 05 led. 2021, 12:15

Zkoušel jsi klasickou meltu? Mě teda chutná mnohem víc než ta instantní melta nebo carro. Kupuju naporcovanou v papírových sáčcích, je to pak jednodušší na přípravu a nemusí se filtrovat/cedit.
Nedávno jsem pil u švagra dekofeinovaný černý čaj (tuším že Ahmad) a jak vůbec tyhlety okleštěný verze jako nealko pivo, bezkofeinovou kávu a podobný hrůzy nemusím, tak ten čaj docela ušel.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod MBO » 05 led. 2021, 12:22

Nemusíš se bát toho kontrastu: latakie a k tomu čaj s medem. Jestli Ti nedělá dobře kafe, vyhnul bych se i kakaovníkům atd. Než se žaludek usadí, naordinoval bych mu bylinky, ale je to samozřejmě na Tobě.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod vintage » 05 led. 2021, 12:52

MBO: kontrastu se nebojim, k latakii si obcas dam i na zakousnuti sladky tak s medem myslim nebude problem. Zaludek mam OK, problem s kavou a cajem je ten, ze nakopava, povzbuzuje a to neni dobry na muj tlak a nervy, ktere potrebuju spis uklidnit :)

Johanes: kdysi davno jsem meltu v sackach zkousel, ale uz si to nepamatuju, na zkousku si krabicku koupim. Je fakt ze co si pamatuju, tak nejlepsi melta byvala driv v nemocnicich :D
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Haga » 05 led. 2021, 14:39

vintage: že káva a čaj nakopává, to jsem slyšel i četl, ale na sobě to tedy nepozoruji :think: :mryellow:
Ale je možné, že mám nějak vysokou kofeinovou toleranci, protože kafe si dělám už ke snídani, potom v práci podle času a chuti dalších 3 až 5 a pak doma ještě jedno až dvě, to podle chuti a času návratu. Takže denní součet se pohybuje mezi 5 až 8 kafi a všechno jsou pressa. Jediné co mi nedělalo v kafi dobře, bylo obyčejné mléko, takže jsem ho asi před rokem nahradil bezlaktózovým ( v domácí verzi kávy ) a je klid, v práci jedu jen černé bez cukru. A večer jsem schopný usnout jakmile odložím hrnek od kafe :mryellow:
Jinak k dýmce buď to kafe, nebo whisku. Občas, když už není na kafe chuť, tak mi k dýmce pasuje Earl Grey s mlékem ( opět bez laktózy ).
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod vintage » 05 led. 2021, 14:59

tak to ti zavidim, chut kavy mam rad, ale pokud si dam latte kavu po treti odpoledne tak neusnu a kdyz si dam nejakou silnejsi, tak mi busi srdce a vyleti me tlak :shock: takze jsem asi opacny extrem :lol: Ja se asi v peti letech priotravil kofejnovyma pastylkama pro ridice a prvni kafe jsem si po teto prihode dal az v cca 25 letech :D
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod MBO » 05 led. 2021, 20:52

Kafe jsem dřív pil stejně, jako píše Haga, ale pak jsem začal mít velice podobné, ne-li stejné problémy, jaké popisuješ Ty. Musel jsem kávu omezit. Nejvíc takové to nekonečné popíjení kávy při řízení nebo u počítače. Těch věcí jsem musel změnit víc, pokud jsem nechtěl přestat s dýmkou, a to jsem nechtěl, takže jsem raději upravil to ostatní (menší porce, jíst p o m a l u a nehltat, nečekat, až padám hlady). Teď ale dvě-tři kávy denně dám. A ještě dva černé čaje. Pivo mi nevadí, ani něco ostřejšího, ale nedělá mi dobře víno, protože mi po něm pálí žáha. Zařaď pomalejší rychlost a uvidíš, že to půjde. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron