Dymka & Napoj ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Joe » 15 pro. 2004, 12:52

tuton píše:Ja piju vsechno, co tece, krome asfaltu a betonu (asfalt tece pomalu a beton skrabe v krku) a to i k dymce. Nejcasteji mi z toho, aniz by v tom byl nejaky zamer, ale vyjde pivo.

moje řeč
Uživatelský avatar
Joe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc. 2004, 12:21
Bydliště: Hranice

Jedině čaj!

Příspěvekod Bohemund » 15 pro. 2004, 13:35

K dýmce piju jedině čaj. Earl Grey, Darjeling a jiné podobné anglické čaje. Trocha mléka neuškodí(báječně potlačí nepříjemnou chuť tříslovin). Vyzkoušel jsem i víno a nejlépe se mi osvědčilo portské. To je potom lahoda! Jiné víno ne. Pálí mě potom jazyk a patro.
Ale čaj je prostě čaj:)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Qido » 15 pro. 2004, 14:39

Tohle bych zhruba podepsal, jen bych ještě přidal nějaké ty destiláty. Častěji ale piju až potom, a to zpravidla to, co bych tou dobou pil i bez předchozího kouření.
Dodávám jednu specialitu, co už tu někde kdysi byla: když - tvrdil někdo na Smokers Forums - vám během kouření přestane chutnat MB Vanilla, cucněte si Bailey's nebo něčeho takového a pak pokračujte.
Ještě jsem to nezkoušel, byla by to pro mně dost drahá zábava, ale napsal jsem Ježíškovi o Carolan's, tak pak to vyzkouším a sdělím výsledky. :puffy:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod forgi » 15 pro. 2004, 17:36

Ja sa snazim nevyberat si napoj k fajke, ale skor tabak k tomu co pijem. Kava a caj je sice fajn k vacsine tabakov, ale vypijem to za 15 minut a potom co? V praci teda len vodu (coly a podobne chemie ma neberu) a vecer bud pivo alebo, a to mam najradsej, biele vinko ( sauvignon, burgund, tramin cerveny veltlin rizlingy a pod. hlavne nech je kvalita)
Faktom je ze napr. latalie sa k vinu nehodia, ani aromatiky ale tie moc nemusim, takze najlepsie nieco so zakladom virginie. Zatial najlepsie sa mi osvedcil tabak Hluboka z Castle collection. Ten k vinu sedi velmi dobre. Urcite by sa k fajke dobre hodili aj brandy ci bourbony, ale tvrde nepijem takmer vobec, takze mam smolu. Ku skotskej by zas asi dobre sedeli latakie a k lepidlam aromatiky.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 15 pro. 2004, 17:46

No jak uz sem parkrat psal, tak kdy dymce vetsinou nepiju nic. Pokud vsak mam chut, tak spatne k ni neni pivo, cervene a portske vino, caj s mlekem (bez mleka caj k dymce nepiju nikdy) apod. Ac jsem priznivcem whisk(e)y, tak tu (a jakekoli jine destilaty) k dymce ne-e, jedine kazdou vec samotnou, dohromady si to vetsinou navzajem kazi chute. A samozrejme take zalezi na tabaku, co se k nemu hodi.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Roman » 15 pro. 2004, 19:37

Jak jsem již uvedl na jiném místě, k dýmce potřebuju pivo a pořádného turka, ale poslouchat ty řeči potom u MUDr. :evil:
Uživatelský avatar
Roman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 269
Věk: 63
Registrován: 09 pro. 2004, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod POGO » 15 pro. 2004, 20:37

U mne je to nejčastěji nějaká neperlivá minerálka.Dobře se mi kombinuje s různými tabáky káva a silné černé čaje někdy s trochou mléka.Víno mám nejraději červené suché.Pivo k dýmce jen občas a tvrdý mi nejde k dýmce vůbec.Pevné spojení nějakého tabáku a nápoje ale nemám.Jo pořád něco zkouším. :roll:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Simon » 15 pro. 2004, 21:04

forgi píše:Ja sa snazim nevyberat si napoj k fajke, ale skor tabak k tomu co pijem. Kava a caj je sice fajn k vacsine tabakov, ale vypijem to za 15 minut a potom co? V praci teda len vodu (coly a podobne chemie ma neberu) a vecer bud pivo alebo, a to mam najradsej, biele vinko ( sauvignon, burgund, tramin cerveny veltlin rizlingy a pod. hlavne nech je kvalita)
Faktom je ze napr. latalie sa k vinu nehodia, ani aromatiky ale tie moc nemusim, takze najlepsie nieco so zakladom virginie. Zatial najlepsie sa mi osvedcil tabak Hluboka z Castle collection. Ten k vinu sedi velmi dobre. Urcite by sa k fajke dobre hodili aj brandy ci bourbony, ale tvrde nepijem takmer vobec, takze mam smolu. Ku skotskej by zas asi dobre sedeli latakie a k lepidlam aromatiky.


silny cerveny vino(vavrinec, cabernety) je k latakiim(dunhillovym) super, treba k balkanu uz se moc nehodi
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 16 pro. 2004, 00:03

Čajíček nebo presíčko (dvojité)... :)
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 16 pro. 2004, 00:10

Todík píše:Čajíček nebo presíčko (dvojité)... :)


ja rad polovicni :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 16 pro. 2004, 09:50

Simon píše:
Todík píše:Čajíček nebo presíčko (dvojité)... :)


ja rad polovicni :)


Tedy Picolo? :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 16 pro. 2004, 10:34

Todík píše:
Simon píše:
Todík píše:Čajíček nebo presíčko (dvojité)... :)


ja rad polovicni :)


Tedy Picolo? :wink:


u nas se tomu rika Ristretto :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 16 pro. 2004, 10:40

Jó holt jiný kraj, jiný mrav. Já myslel, že je to nějaké sprosté slovo... :D
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Alferi » 29 pro. 2004, 17:44

Nejlepší co jsem k dýmce pil bylo: k latakii pivo (točené), k přírodním whiskey a černý čaj, nebo dobré víno (Cabernet Sauvignon).

(Jinak, nedávno jsem se v jedné povídce Eugena Brikciuse dočetl, že Veltlín neleží na Moravě, ale v Itálii :shock: , ale nevím, jestli to není zase nějaká jeho mystifikace).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Milos Cerman » 02 led. 2005, 20:50

Mám právě nalito trošku Červenýho Tramína z Kobylí. Je dost fajn.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků