Dymka & Napoj ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod sir » 28 led. 2011, 09:39

Suche z nosu, diky moc, prave ranajkujem :puke: :ot:
Jack.Grave: Preco by si endoporucoval kavu a vino? Kava a nikotin je uzasna kombinacia, tak isto ako chut vybornej kavy dymom. Vino je zase dobre v tom, ze k vyberu je ohromna skala chuti, vino silnej chuti - tabak silnej chuti, jemne, lucne biele - niaky jemny dlhy tabacik. Mnohokrat mi vino rozprestie paletu chuti v tabaku, ktore bezne necitim. A vino pijem dlho, tak ako dlho fajcim, co je super oproti tvrdemu chlastu :lol:
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod basa333 » 28 led. 2011, 10:02

souhlas, já to mám úplně přesně takhle. odpoledne v dílně silou kávu s mlékem, večer víno. a jak mi obojí šmakuje. mohu jen doporučit. a takový bxx k červenému vínu... fantastická kombinace :ok:
Naposledy upravil basa333 dne 28 led. 2011, 10:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Jack.Grave » 28 led. 2011, 10:09

:arrow: sir Proč nedopuručuji kávu a víno. Dle mého názoru káva má příliž výraznou chuť která se tabákem kříží, jediná výjimka je snad doutník s tmavším krycím listem. Mám po kávě dojem jako bych měl chlupatej jazyk. Víno s tabákem opět nevhodná kombinace dle mne, díky otupení chuťových buněk díky čemuž si víno nevychutnám (obvzláště lehčí a sušší odrůdy jako veltlínské) Abych víno ůplně nezavrhnul mám rád Portské (tawny) a jiná stará fortifikovaná vína, třeba Marsalu, která se k dýmce celkem hodí. Jsem spíš náturou pivař se zálibou v neobvyklých pivech typu stout, bitter ale.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Scalex » 28 led. 2011, 20:18

Já mám k dýmce rád nápoje, které "hladí jazyk", tj. nejsou bublinkaté, nejsou agresivní a dovedou zklidnit ožehlý jazyk. Mým největším favoritem je z čajů silný Earl Grey s mlékem nebo silnější Genmaicha, z káv káva z frenchpressu půl na půl s mlékem, z nealka bylinkový Rajec nebo vybublaná Kofola. Pivo k dýmce nepiju (nebo jen velmi výjimečně), víno mám raději k jídlu a k různým mňamkám, než ke kouření. K dýmce si občas dávám whiskey a když mám chuť na sladké, tak nějaký nehořký bylinný likér, třeba Magister.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod koblizek.xxl » 28 led. 2011, 21:45

Já si k dýmce dávám nejčastěji černý čaj , pivo, kofolu , kafe a víno jsem se nenaučil pít u nás se odjakživa říká (že nejlepší značka vína je RUM) :smoke5:
Uživatelský avatar
koblizek.xxl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 45
Registrován: 13 lis. 2009, 14:09
Bydliště: Smržovka (okres Jablonec nad Nisou)

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod drobec » 19 říj. 2011, 22:54

Keď si robím doma pohodičku, tak si rád dávam k fajke Maté čaj prípadne pivo. Ale minule som prisiel na jeden hroznový mušt a ten je k tomu neskutočný.
Sem tam si ešte doprajem kvalitnú whisky, ale radšej dáku 12 ročnú s dobre zaúdenou chuťou, aby som cítil čo pijem. Minule mi padol k tomu vhod 10 ročný Talisker. Ozaj šmak
Uživatelský avatar
drobec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 35
Registrován: 16 říj. 2011, 23:49
Bydliště: Bratislava

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod košma » 23 říj. 2011, 23:13

Já piju k dýmce nejčastěji Radegast. Mám také vyzkoušený zelený čaj-japonská Sencha nebo Giokuro. Černý Darkjeling Margarets. Kávu celkově nemusím víno mám rád ale k dýmce mi nechutná a pro mne je tak trochu barbarství degustovat víno a kouřit.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod jeleniste » 26 říj. 2011, 10:39

Voda z Labe, případně jeho přítoků. Nejlépe ve značkách Klášter, Rohozec, Opat, Primátor, Březňák..

=====================
//edit
nicméně, shledal jsem, že některé tabáky (konkétně standard směs od dunhila) působí v kombinaci s alkoholem jak rána do hlavy, to je fakt na dobrou noc..
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Baca » 19 lis. 2011, 22:05

Dnes mi k fajkam chutil moj novy vynalez, Bacovsky grog. Dve lyzicky medu, hrouca voda a tak od oka pol deci domacej hruskovice :-) Dvakrat, ku kazdej fajke jeden hrncek :-D Fajnee :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Ubous » 20 lis. 2011, 16:57

Kolega říkal, že např. doutník si vychutná nejlépe s kubánským rumem, máte někdo zkušenost v kombinaci s dýmkou?
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Baca » 20 lis. 2011, 17:50

Ubous píše:Kolega říkal, že např. doutník si vychutná nejlépe s kubánským rumem, máte někdo zkušenost v kombinaci s dýmkou?



Daval som si 5rocnu Havanu s fajkou a bolo dobre, lepsie vsak bolo, ak bol ten rum v miesanom napoji :-) Napriklad Cuba Libre v kyblovom prevedeni :-) Aj Bacardi chutil v miesanke lepsie ako cisty, ak som pri tom fajcil fajku. :-)

Ale ja som zasa clovek, ktoremu chuti chlieb s maslom, horcicou, domacim slivkovym lekvarom a na tom vsetkom, paprikova debrecinka :-) takze na mna sa prilis nespoliehaj :-D
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod pepson » 20 lis. 2011, 18:05

Ja som si dával k FVF a BIT ako zvyčajne pivo,potom som múdro opustil knajpu a presunul sa nemúdro do druhej a tam pil Borovičku-k tej mi fajfka nechutí :palm:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod mrcos » 20 lis. 2011, 18:07

Ubous píše:Kolega říkal, že např. doutník si vychutná nejlépe s kubánským rumem, máte někdo zkušenost v kombinaci s dýmkou?

V první řadě jde o to, co tobě chutná. Někteří by ti řekli, že nejlepší pití k dýmce je fernet :)
Kubánský rum bude jistě dobrý, zejména k přírodnějším, silnějším tabákům. :think:
Třitinový rum obecně jde k dýmce dobře, já měl k Irish flaku karibský English Harbour a bylo to naprosto skvělé.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Namornik » 09 pro. 2011, 14:59

Matusalem Gran Reserva 15 y je na cestě ke mě domů.....jsem zvědavej jak si sedne s BF. Když ne sedne si sám :lol:
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Dymka & Napoj ?

Příspěvekod Danny » 25 led. 2012, 13:33

Nie som ziadny odbornik na whisky, ale cez sviatky som si spravil radost Balantine's finest. Po prvom kostnuti nebolo pochyb, ze k nej pojde Old Dublin. Sadli k sebe ako rit na serbel, a pokial som :smoke1: , tak si sadali k sebe este tak 3x. :yum:
Uživatelský avatar
Danny
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 49
Věk: 46
Registrován: 18 kvě. 2011, 06:45
Bydliště: Lubina

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků