Switch to full style
To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!
Odeslat odpověď

Re: Dymka & Napoj ?

18 kvě. 2015, 14:40

Mléko, ale i jogurt neutralizuje kapsaicin, ten se však v tabákovém kouři nevyskytuje. Určitě zklidňuje sliznici jazyka podrážděnou kouřením, na protirakovinné účinky bych ale nesázel. To by pak bylo jednoduché - dokouřit, zapít sklenicí mléka a Králíková by musela jít dělat něco užitečnějšího.

Re: Dymka & Napoj ?

18 kvě. 2015, 15:03

Ony snad i v mléce jsou nějaké karcinogeny. [emoji49]

Re: Dymka & Napoj ?

18 kvě. 2015, 15:49

Za normálních okolností by snad být neměly, ono záleží i na prostředí, kde ta kráva žije a čím je krmena (třeba plísní napadené krmivo kvalitě mléka rozhodně nepřidá). A při zpracování mléka by už k jeho kontaminaci dojít nemělo. Spíš část dospělé populace má problém se stravitelnotí kravského mléka.

Re: Dymka & Napoj ?

18 kvě. 2015, 20:01

Mléko mimo jiné zesiluje účinky kofeinu v čaji (respektive tein se v něm mnohem lépe rozpouští)...to zřejmě neplatí pro přidávání mléka do čaje, ale spíše pro výluh přímo v mléce (nebo směsi mléka s vodou). Údajně prý jediný způsob jak se úspěšně otrávit kofeinem (způsobit si jím smrt) je právě výluh v mléce. :mrgreen: ....apropo jednu "menší" otravu (ne-smrtelnou :mrgreen: ) jsem si tímto způsobem onehdy způsobil.

Re: Dymka & Napoj ?

18 kvě. 2015, 20:13

už to sypu, jen do vlákna o čaji ;-)

čaj pu-erh

31 srp. 2015, 11:52

Látky neutralizjící karcinogeny obsahuje i čaj pu-erh.

Re: Dymka & Napoj ?

16 lis. 2015, 21:09

Dnes mám nabito Sherlocka a k tomu tuto parádu, kterou jsem dostal od svého strýce a zároveň velmi dobrého přítele k třicátinám:

image_id: 21870

Vyjímečná kombinace pro ty nejvyjímečnější chvíle :puffy:

Re: Dymka & Napoj ?

17 lis. 2015, 15:45

Je teda pod zákonem, ale zřejmě bude dobrá :mryellow:

Re: Dymka & Napoj ?

17 lis. 2015, 16:05

Baskervil píše:Ony snad i v mléce jsou nějaké karcinogeny. [emoji49]

Karcinogeny ani ne ale mléčné bílkoviny jsou super živinou pro bujné buňky, pár vědeckých prací na tohle téma je v dokumentu Raději vidličky než nože, (stojí za shlédnutí) laboratorním potkanům nabourali játra aflatoxiny a do krmné dávky přidali 20 % kaseinu a zvířátka měla rakovinu, po čase jim snížili dávku kaseinu na 5 % a rakovina nebyla. Sklenice mléka k dýmce snad ale s tvrdými sýry opatrně, je to koncentrát. :smoke5:

Re: Dymka & Napoj ?

26 lis. 2015, 13:07

rostiq píše:Dnes mám nabito Sherlocka a k tomu tuto parádu, kterou jsem dostal od svého strýce a zároveň velmi dobrého přítele k třicátinám:

image_id: 21870

Vyjímečná kombinace pro ty nejvyjímečnější chvíle :puffy:


Krása :)

Re: Dymka & Napoj ?

26 lis. 2015, 18:48

V zimě kořalku :roll:

Re: Dymka & Napoj ?

17 led. 2016, 20:46

Luxury Twist: The Cocktail :ok:
http://www.smokingpipes.com/smokingpipe ... -222960865

Re: Dymka & Napoj ?

23 dub. 2019, 22:25

Mě k dýmce nejvíc chutná Pilsner Urquell

Re: Dymka & Napoj ?

20 dub. 2020, 12:00

Taky se tu vyjádřím, protože tohle byla moje první otázka, kterou jsem si položil po zapálení svojí první dýmky.
Nejvíc se mi osvědčil čistý earl grey, nejlépe sypaný, zpočátku silný, v průběhu kouření si dělám další nálevy, které jsou slabší a sedí mi víc v konečné fázi kouření.
Co se týče alkoholických nápojů, tmavé pivo typu stout nebo porter (nebývají tolik sycený) je super, ale imho tady už hodně záleží co se k tomu kouří, protože si to dokáže trošku pohrát s chutěma.
Tvrdej piju opravdu vyjímečně a k fajfce jsem ještě nic nezkoušel a toho bechera si k tomu stejně nedokážu moc představit. :mryellow: :smoke1:

Re: Dymka & Napoj ?

20 dub. 2020, 18:00

Zrovna si na terasu chystám O´Connellův Pure Orient a k němu panáka Connemara Peated, joj, to spolu báječně hraje :yum:
Odeslat odpověď