Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Ovlivňuje podnebí a roční období vaši chuť na dýmku?

Ne, dýmka mi chutná stejně po celý rok a v jakémkoliv podnebí.
6
21%
Dýmám vždy rád, ale podle ročních období či podnebí měním tabáky.
17
61%
Dýmám raději v teple.
3
11%
Dýmám raději v chladnu.
2
7%
 
Celkem hlasů : 28

Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod PrachatejMizera » 07 zář. 2011, 00:02

Všiml jsem si, že na moji chuť na dýmku má významný vliv roční období, počasí a podnebí. Ačkoliv ze všeho nejvíce miluji déšť a podzim, dýmat mi chutná jedině v teple. V obdobích, kdy žiju třeba ve Španělsku nebo v New Yorku, dýmám zhruba od května do října; když jsem v České republice, chutná mi to zpravidla jen od června do září; oproti tomu třeba v Tallinnu si na dýmce pochutnám jen v opravdu teplých dnech letních prázdnin. V chladnějších dnech mě navíc začíná bolet v krku, zlobit mě zánět nosohltanu a otravovat rýma. A cítím, že právě v těchto dnech moje dýmková sezóna končí a dýmky půjdou na nějakých 9 měsíců odpočívat.
Jak to máte vy? Chutná vám dýmka celý rok? Mají na vaše dýmání vliv faktory jako počasí, podnebí, teplota a roční období? Ovlivňují vaši chuť ještě jiné faktory a jak?
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod mrcos » 07 zář. 2011, 09:43

Jistě, chutě se mění. Obvykle to mám tak, že v létě v horku kouřím radši lehčí virginie a dokonce dostávám chuť na aromatiky (letošní hit byl GH Bob`s Square Cut). Letos nově jsem ve vedrech kouřil latakie, jinak čas latakií přichází obvykle s podzimem. No a přes zimu přichází na řadu lana víc, než jindy :)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod dalik » 07 zář. 2011, 10:09

Je pravdou, že přes zimu dýmám méně a není problém vynechat delší čas. V létě si dám klidně i 3-5 kotlíků denně, v zimě tak jeden. V létě to mám nastaveno tak, že po příjezdu do práce než obejdu dílny apod. tak si dám jeden kotlík, po obědě další, a z práce jedu na zahrádku a tam si dám třeba další dva, v zimě zahrádka odpadá, takže jen v práci a to nesmí být příliš zima :-)
Uživatelský avatar
dalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 51
Registrován: 24 črc. 2011, 19:41
Bydliště: Hranice

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod Nick » 07 zář. 2011, 15:53

Vliv počasí lze pozorovat ne jen u kouření-v horkém létě nekouřím skoro vůbec nebo až navečer a to virginii nebo lehké aromatiky.Stejně tak nemám chut na tučné vepřové,červené víno a kořalku.Piju vodu,pivo a bilé a když krkovičku tak až navečer když se trochu ochladí.S podzimem přijde chut na silnějsi tabáky,těžší víno,ostřejší kořalku.V zimě si na chatě zatopím,nacpu faju silným tabákem a naleju kořalku třeba už v 16 hodin když mám čas.V létě bych někde pod slunečníkem zpocený kouřit nemusel a ani na to nemám chut.Ještě že je tolik směsí tabáků a každý si může vybrat co a kdy bude spalovat.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod Namornik » 07 zář. 2011, 16:15

U mě je to dáno počasím...v horku kouřim cigára, ale v zimě zavřenej doma u krbu bafám o 106 fajky. Ale u mě je to i prací...v zimě mám dovolenou a v létě se nezastavím.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod Sobpeta » 07 zář. 2011, 16:21

Já kouřím v létě i v zimě skoro se stejnou chutí, jen silnější tabáky si dávám spíše až večer, když už není takové horko a latakie jsem přes léto nekouřil téměř vůbec, s příchodem chladnějšího počasí na ně zase znovu dostávám chuť. Teď mám ve dni alespoň jednu dýmku s latakiovou směsí.

Určitě ale v chladnějším podnebí mi dýmka chutná více.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod Ubous » 07 zář. 2011, 16:38

Taky upřednostňuju dýmku v chladnějším počasí, jinak za poslední dobu jsem si vychutnal nádherně Grousemoor. Pěkně po dešti na terase s výhledem na zahradu, všude klídek....
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod prazo » 07 zář. 2011, 21:20

No ked boli teraz tie tropicke teploty tak som si daval kotlik az vecer, rano nestiham. Za to kludne i latakiu. Inak mi je jedno ake je pocasie
Uživatelský avatar
prazo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 52
Registrován: 08 říj. 2009, 11:48
Bydliště: Bratislava

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod Old Bob » 07 zář. 2011, 22:00

V teplejších měsících preferuji mydláky a sladší tabáky (ne lehké) a chladnějších latakie a naturály, tož tak asi :smoke5:
A chuť na dýmku mám furt :joy: ještě mít dostatek času :wink:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod Broskev » 14 zář. 2011, 18:28

no, u mě to je zas jinak.
Chuť na dýmku u mě ovlivňuje spíše prostředí a společnost okolo mne. Například na chalupě v klidu na zahradě před syny to není ono...někde se společnosti - ojoj :yum:
Uživatelský avatar
Broskev
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 216
Věk: 42
Registrován: 05 kvě. 2009, 23:16
Bydliště: Praha 9

Re: Vnější vlivy (podnebí, roční období) na chuť na dýmku

Příspěvekod Copatej » 15 zář. 2011, 06:25

Old Bob píše:V teplejších měsících preferuji mydláky a sladší tabáky (ne lehké) a chladnějších latakie a naturály, tož tak asi :smoke5:
A chuť na dýmku mám furt :joy: ještě mít dostatek času :wink:


:clamp: plně podepisuji. Jsem na to úplně stejně :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha


Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků