Pozdravy z toulek

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Pozdravy z toulek

Příspěvekod Todík » 24 úno. 2012, 14:24

Ahoj z trampu po Thajsku, Laosu a Kambodži Ti posílá všem prátelům dlouhého dýmu Todík.
Převčírem jsem celé dopoledne cestoval po ostrově Dong Ghong na řece Mekong v Laosu. Ve zdejší domorodé půjčovničce dopravních prostředků jsem si na dva dny za 800 báthů půjčil skůtr, abych byl mobilnější. V poledne jsem zalehl do houpací sítě, zapálil si dýmku a odpočíval. Přes poledne to nejvíce pálí... dusno, vlhko - člověku se nic nechce. Dnes 36°C ve stínu!
U vodopádů jsem se vykoupal a pak si rozdělal oheň a pekl si sladkovodní rybičky... Ty malé rybičky tu domorodci chytají do sítí a všude po skalách rozložené je suší na slunci. Také tady na slunci suší a prodávají žáby.. ale ty jsem nedal. Děsně smrdí! Stačilo, že jsem chroustal opečená sarančata! Cestování na skůtru mi zkrátilo vzdálenost a šlapání v prachu úmorným horkem... vzduch se tetelí mezi vyschlými rýžovými políčky a prach se lepí na zpocené tělo... na skůtru to přeci jen hezky povívá a člověk si tak vychutná více krajinu porostlou kokosovými palmami a bambusem, po které se líně poflakují vodní buvoli a toulaví psi za neskutečného řevu tropických cikád...
Z Laosu telegraficky Todík.
PS.: Jinak domorodci tady statečně bafají betelové listí z bambusových dýmek. Co jim to dělá jsem ještě nezkusil. :o)))
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Re: Pozdravy z toulek

Příspěvekod Copatej » 24 úno. 2012, 15:16

Hodně štěstí na cestách :ok: a pak nezapomeň hodit i nějakou fotečku :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha


Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 14 návštevníků