Re: Úplný zákaz kouření III

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Nevill » 11 kvě. 2015, 10:02

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/hon- ... VBvtREcSUk

tedy ta možnost zakázat kouření v podstatě všude, to je dost děsivé...to se bude teď říkat že to tak samozřejmě není míněno, že se to bude týkat jen okolí škol, školek, hřišť...ale oni si to už dříve nebo později antikuřáci zdůvodní proč to rozšířit... :smoke3:

btw. zde je nedávno zmiňovaná PETICE na podporu zachování současného stavu v oblasti regulace kouření:

http://jednej.parlamentnilisty.cz/petition.php?id=2520
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod PoKlaT » 19 kvě. 2015, 20:37

Lži a demagogie tady kulantně napsali Redaktorka Veronika Rodriguez šíří mylné informace pokud dobře počítám tak každý čech včetně nemluvňat nechá ročně v hospodách deset tisíc :palm: Vím, že jsou kadeti kteří tam nechají mnohem víc.
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod vintage » 20 kvě. 2015, 08:37

Názor pod článkem z kterého jsem se opotil. Nejhorší na tom je, že tenhle názor není ojedinělý a podobny nesmysly jsou slyšet čím dál častěji :cry:

CITUJI:
'mili kuraci nalijte si cisteho vina

s kourenim je to jako se sr anim u cesty, zranim rukama, prdenim a bli tim na verejnosti atp... ve stredoveku to dela kazdej vcetne kralu a vykvetu inteligence.... dneska to dela jen ta nejhorsi luza a nikoho by ani nenapadlo se tim chlubit

tak jako v minulem stoleti kazdej kouril, dneska tuhle nerest sice obcas provozuji i inteligentni lide z vyssich socialnich skupin ale vetsinou se za to stydi a delaji to velmi omezene, kdyz treba prestat je pro ne jiz strasne obtizne kvuli dlouhotrvajicimu navyku ...otverne a hrde se ke koureni hlasi jen povl a blbove'
Naposledy upravil vintage dne 20 kvě. 2015, 12:23, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod ontarios » 20 kvě. 2015, 09:07

Upřímně. Zakouřený hospody a restaurace od cigaret mi vadí a i proto tam v podstatě nechodím. Dýmkový kouř je něco jiného. Fakt je i ten, že pasivní kouření prostě vliv má. Soused má CHOPN jen z toho. Nechodil do hospod, ale kolegové kouřili v práci. To je podle mě humus. Ani by mě nenapadlo podkuřovat nekuřákovi pod nosem. Takže mi nevadí zákaz kouření v hospodách, protože když si chci jít pokecat s kamarádem, nechci u toho čichat cigarety. Druhá strana mince je ta, že nebude možné kouřit tam ani dýmku, která není agresivní, spíš voní. Problém vidím v určité agresivitě společnosti, která je naladěna zakázat v podstatě kouření i tam, kde si to obce usmyslí a to půjde v podstatě kdekoliv na veřejnosti. Figurky co vedou tenhle svět nevědí co chtějí. Na jedné straně čistý vzduch a na druhé straně vydělávat na chemoterapiích - což je byznys neuvěřitelně lukrativní. Spolu s drogama a prodejem zbraní asi jeden z největších.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod muf » 20 kvě. 2015, 09:15

Tak tak čím větší chudák tím delší bič.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod PoKlaT » 20 kvě. 2015, 11:37

vintage píše: ...otverne a hrde se ke koureni hlasi jen povl a blbove'

Máš na mysli členy "dymka.net " a Prezidenta ČR :?: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Rog » 20 kvě. 2015, 12:18

ontarios píše:... Takže mi nevadí zákaz kouření v hospodách, protože když si chci jít pokecat s kamarádem, nechci u toho čichat cigarety. Druhá strana mince je ta, že nebude možné kouřit tam ani dýmku, která není agresivní, spíš voní. ...


Sory, ale to myslíš vážne?

Nevadí Ti zákaz, keď bude mať výnimku, ktorá Tebe vyhovuje? :lol:

Tvoj pokec s kamarátom nikto neobmedzuje a možeš ho realizovať aj bez vystavovaniu sa dymu (v cukrárni, fitku, nefajčiarskych podnikoch). Navyše, keď sa vymedzuješ voči cigareťákom, stále si možeš podľa práve platných predpisov založiť podnik, kde si zakážeš cigarety, ale povolíš fajky (počítaj s tým, že by ti tam neprišli mnohí významní pipemakeri ;) ).
Keď podporuješ zákaz, o túto možnosť sa oberáš.
Tebe cigarety vadia, fajn, zakážme to.
Mbne može vadiť plno iných vecí (hlučné ženy, cudzinci, smradľaví roboši po šichte, namyslený inteleguáni, TV v podniku, debilné popvé rádio...), ale ok, možem si vybrať, či čas s nimi trávim, alebo nie. Vždy si možem nájsť niečo, kde mi to bude vyhovovať, alebo si vyhodnotiť, čo mi viac vadí... Alebo neísť nikam. Rozhodne tieto věci nechcem zakazovať.

To je ako ten výrok z tretej ríše, keď dotyčný čo prežil láger hovoril, že kým brali židov, tak mu to nevadilo, lebo sa ho to netýkalo, keď prišli po komunistov dtto... nakoniec prišli poňho (presné znenie nedohľadám).

Ach jaj..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod vintage » 20 kvě. 2015, 12:23

PoKlaT píše:Máš na mysli členy "dymka.net " a Prezidenta ČR :?: :smoke5:


A proč se na to ptáš mne? :) Je to citace z diskuze pod článkem. Já si pouze myslím, že dotyčný co to napsal je blb. :puffy:
EDIT: upravil jsem původní komentář, aby si vícero lidí nemyslelo, že jsem upad na hlavu
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Rudolf Steiner » 20 kvě. 2015, 12:25

PoKlaT píše:Máš na mysli členy "dymka.net " a Prezidenta ČR :?: :smoke5:


Netušil jsem, že i předseda Top 09 je póvl :mryellow:
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod RottenFox » 20 kvě. 2015, 12:27

Třeba není póvl, třeba je jen blb. :wink:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod ontarios » 20 kvě. 2015, 14:00

:arrow: Rog: Sám jsem ještě taky cigareťák. Ale cigaretový dým v hospodě mi vadí. Moje indiferentnost vůči zákazu kouření v hospodách vyplývá z toho, že do hospod nechodím, takže mě v podstatě zákaz nijak nepostihne. z mého subjektivního hlediska. Jiná je otázka z hlediska svobody. Nikdo nemá právo mi nařizovat, jestli si budu ničit zdraví, nebo ne. Pak se taky ale můžeme bavit o tom, jestli mám následně právo na lékařskou péči. To už je ale zase jiné téma.

Smíchal jsem tedy dvě hlediska - osobní a obecné. Z mého hlediska je mi to celkem jedno, z obecného hlediska je to složitější a zasahuje to do svobod člověka. Spíš bych byl pro, aby prostě byly restaurace kuřácké a nekuřácké. Nebo opravdu oddělené stavebně místnosti. Osobně bych si pak vybral posedět v té nekuřácké. Protože sedět dvě tři hodinky v zahulený putyce, to je na zvracení.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Mathias Sandorf » 20 kvě. 2015, 14:10

Pěkná ukázka toho, jak celý vyspělý svět tleská zákazům kouření, protože normální je nekouřit http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2313-tisice-nemeckych-a-rakouskych-hospodskych-vysly-do-ulic-demonstruji-proti-byrokr
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Kili » 20 kvě. 2015, 14:22

Rog píše:
To je ako ten výrok z tretej ríše, keď dotyčný čo prežil láger hovoril, že kým brali židov, tak mu to nevadilo, lebo sa ho to netýkalo, keď prišli po komunistov dtto... nakoniec prišli poňho (presné znenie nedohľadám).

Ach jaj..


Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Sozialdemokrat.
Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Gewerkschafter.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Rudolf Steiner » 20 kvě. 2015, 14:32

Ad Ontarios: Nikdo nemá právo mi nařizovat, jestli si budu ničit zdraví, nebo ne. Pak se taky ale můžeme bavit o tom, jestli mám následně právo na lékařskou péči.
Pokud by mi z důvodů kouření měla být odmítnuta zdravotní péče, pak se mi ale nemělo strhávat zdravotní z platu.
Ono to pak může jít dále: Stravujete se nezdravě?, nemáte nárok na zdravotní péči.
Jezdíte autem místo na kole?, nemáte nárok na zdravotní péči.
Požíváte alkohol?...
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Nevill » 20 kvě. 2015, 14:35

http://zpravy.idnes.cz/zakon-proti-kour ... domaci_kop

tak to asi nevypadá až tak beznadějně... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků