Re: Úplný zákaz kouření III

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod RottenFox » 10 dub. 2015, 22:28

Jo, to jsem měl také původně rozepsáno, že kouřím většinou doma, ale přijde mi z principu správné podpořit kamarády dymající v hospodách a v zásadě mi přijde špatně zákaz jako takový. Ale radši jsem to nechal být, aby to nebylo vedeno jako pobuřující řeči. ;-)

Průzkumná anketa je fajn. Jestli to ničemu a nikomu nevadí, klidně bych jí spustil (někde zvlášť, v samostatným vlákně?)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Gimli » 10 dub. 2015, 22:39

Bukinist píše:Třeba ne. Představuji si titulky "Na tisíc kuřáků dýmky protestovalo proti zákazu kouření. A byl z toho světový rekord".
V článku pak přehled důvodů, proč zákaz zlikviduje dýmkaře.
Samozřejmě že jde o infotainment a ne seriozní zprávu, ale může to být účinné.
V Pelhřimově funguje agentura, která spolupracuje s výborem guinessovy knihy, věřím, že by se s nimi dalo na všem domluvit, a náměstí bude naše, stejně jako - pokud se opravdu sjede dostatek lidí - světově uznaný rekord.
Jestli vedení dymky.net nebo ADK ČR nápad podpoří, rád připravím drafty tiskových zpráv a pokusím se domluvit potřebné kontakty v Pelhřimově.



Ubývá mi v láhvi vína, sklenici dolejváám. Ráno bude určitě moudřejší večera a za sebe můžu říct, že se ze všech sil pokusím přesvědčit k účasti i ty dýmkaře(a dýmkařku), které znám a na dýmka.net nechodí.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod LudaT » 11 dub. 2015, 05:04

Já pokud mi to práce dovolí (což bude u mě zásadní problém, jelikož jsem v práci od nevidím do nevidím) jsem ochoten se jakékoliv akce zučastnit. Navíc bych se mohl pokusit zajistit "trochu" mediální podpory, sice pouze v regionálním deníku (známí dělá šéfredaktora), bohužel musel by to někdo nějak rozumě a chytlavě sepsat, což já nezvládnu....chtělo by to asi spíš tématicky svést na negativní dopad na řemeslnou práci pipemakerů či něco obdobného, případně na soutěže v pomalém kouření, aby to zaujalo i nějaké nekuřáky a nevtíravě do toho zaplést právě dopad antikuřáckého zákona na kuřáky dýmek.
Každopádně určitě bych nevynechával facebook, google+ a ostatní ať to přitáhne co nejvíce pozornosti....
Upřímně moc si od toho neslibuji, ale zkusit se má vše.
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Scalex » 11 dub. 2015, 10:11

1. Můj známý v agentuře Dobrý den je takový ten komisař, co dohlíží během konání rekordů na to, zda je vše podle regulí, přepočítává dosažená čísla a podobně. Sám už několikrát navrhoval nějaké rekordy (myslím jako téma rekordu) a když za ním přijdu s nějakým dýmkařským rekordem, určitě to přivítá a pomůže nám se vším, co se týká komunikace s agenturou a se zorganizováním rekordu.

2. Vzhledem k tomu, že jsem skoro deset let pracoval v médiích, mám dost známých po všech možných novinách, rozhlasech i televizích. Netvrdím, že dostanu všechno všude a že to bude ve zprávách na Nově, nicméně nějakou publicitu té akci zařídit můžu. Navíc tyhle Pelhřimovské rekordy monitoruje ČTK, protože je to vděčné téma pro různé magazíny a když tu tiskovou zprávu pro četku napíšu, aby s tím neměli žádnou práci a získali text zadarmo, nepochybně to uvítají (a v textu aspoň nebudou nějaké dýmkařské nesmysly, jak to občas bývá). Základem je doručit do ČeTKy alespoň tři avíza (jedno tak tři týdny před akcí, jedno v týden, kdy se akce koná, jedno den před akcí - aby v redakcích, kde se plánují výjezdy reportérů, o akci věděli a mohli tam někoho poslat) a bezprostředně po akci pak nějaký souhrn.

3. Co se týká tiskových zpráv a vůbec všemožného souvisejícího textu, tak asi už mě znáte, že jsem schopen sesmolit leccos. S PR a tiskovými zprávami jsem pracoval jak v pozici příjemce (který přijímal PR a uveřejňoval ho v médiích), tak v pozici píáristy (který sesmolil článek a snažil se ho protlačit k novinářům). Pokud jakoukoli svoji pracovní zkušenost nebo kontakt můžu využít pro dobro fajfkařského oboru, udělám to bez váhání. 8^)

4. Bylo by dobré vymyslet těch dýmkařských rekordů více. Tj. že bychom se sjeli v jeden den a udělali těch rekordů hodně najednou. Zvýšíme tím pravděpodobnost, že si té akce média lépe všimnou a budou o ní ochotněji informovat. To, že se někde sešlo 200 dýmkařů, je informace relativně chabá. To, že se na nějaké události urodilo deset českých nebo dokonce i světových rekordů souvisejících s dýmkami, už novináře naláká spolehlivěji.

4.1 Rekord může být množstevní - nejvíce dýmkařů kouřících v jeden okamžik na co nejmenším prostoru (nahňácaní na sobě), nejvíce kuřaček dýmky na jednom místě (troufám si tvrdit, že tohle by bylo pro novináře jedno z nejzajímavějších témat) a podobně.
4.2 Rekord může být rychlostní - nejrychleji či nejpomaleji vykouřená dýmka, nejrychleji spálené určité množství tabáku na jedno zapálení a podobně.
4.3 Rekord se může týkat přímo dýmek - největší funkční dýmka, nejmenší funkční dýmka, dýmka z nejneobvyklejšího materiálu, dýmka, kterou může v jeden okamžik kouřit více lidí, zkrátka i pipemakeři by se mohli pokusit o (přinejmenším český) rekord.
4.4 Pokud vás napadá cokoli dalšího, i sebebláznivějšího, nenechávejte si své nápady pro sebe. Když se nám sejde třeba 50 šílených nápadů, můžeme z nich vybrat 10-15, které budou stát za realizaci. Některé rekordy zaberou čas (pomalé kouření), některé ale přímo na akci nezaberou čas skoro žádný (prezentace největší dýmky) a mohou se konat i souběžně.

5. Souběžně s konáním této akce rozhodně musíme spáchat nějaký miniweb s informacemi o rekordech, s detailem o každém rekordu (třeba kdyby se dělal ten rekord s největší funkční dýmkou, tak na webu by byl nafocen postup výroby, parametry dýmky a podobně, zkrátka další doplňkové informace pro média), ale hlavně na tom webu musí být jasně viditelný náš protest proti plošnému zákazu kouření (jednak všudypřítomný symbol, například můj oblíbený "Zákaz zákazu kouření" ( http://www.scalex.cz/temp/zakazzakazu.jpg ), jednak nějaké slogany). Ty samé symboly a slogany by měly být všudypřítomné i na samotné akci, tj. každý účastník by je měl připnuté na placce na hrudi + bychom je měli ve velkém provedení na tom místě, kde se bude rekord konat. Aby kamery a foťáky mohly zabírat "náš stánek" s výrazným symbolem dýmky a zákazu zákazu kouření. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod pitrson » 11 dub. 2015, 13:22

Fanýs píše:Pondělí bychom mohli vyjít na náměstí Jiřího z Poděbrad chvíli něco vykřikovat a mávat transparenty, potom se vrátit do podpalubí. :think:

Jsem pro. Na transparent si napisu:
"Jen BLBNETE..
To vam to pred 70 lety nestacilo?" :twisted:
Jestli nekde pobezi paralelni akce, muzem treba udelat TELE(SKYPE/GSM)MOST :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod RottenFox » 11 dub. 2015, 22:13

Scalex > Super, přesně něco takového jsem od Tebe čekal. :ok:
(Do ničeho a nikoho nešiju, jen projevuju podporu Scalexovo nápadům)
Něco takového jsem si celou dobu představoval.
(Ano, já bych něco takového nevymyslel)
Doufám, že se aspoň něco z toho uvede do reality.
(Nepodpaluju a neprdím se do toho)
Měl bych nápad na rekord - nejvíce dýmkařů kouřících v jeden okamžik stejný tabák.
(Ale nevím, jestli tu ten nápad mohu prezentovat, když to nedokážu převést do reality)
Když budu ve stavu, ať už fyzickém nebo duševním, že se budu případné akce schopný zůčastnit, zúčastním se, pravděpodobně ještě s jedním dýmajícím člověkem (manželkou) a vím o dalších dvou dýmkařích, co nechodí na tohle fórum a asi by přišli.
(A odteď už mlčím, jen jsem chtěl vyjádřit radost ze Scalexovo nápadu, když na to nikdo nezareagoval)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod OldaS » 11 dub. 2015, 22:45

Ale no tak, jde nám o totéž, ne?
Některým to vadí kvůli zakazování čehokoli, mně to vadí při představě, že už si prostě nebudu moct u pivka s kamarádama v hospodě (ku.va) zapálit. Ať do hospody děti nechodí, když je to veskze škodllivé prostředí. Já už dítě nejsem a HOSPODA pro mně není jen místo, kde si dám utopence s pivem. Které by mimochodem měli zakázat hned po kouření...
Naposledy upravil OldaS dne 11 dub. 2015, 22:51, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod RottenFox » 11 dub. 2015, 22:49

To jsem si taky myslel.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Fanys » 11 dub. 2015, 23:19

Jako u knihy "Můj boj" musí být vysvětlující předmluva, tak před článek o prospěšnosti kouření musí napsat jak moc škodí. :palm:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Nevill » 13 dub. 2015, 10:31

Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod pitrson » 13 dub. 2015, 11:00

Hmm, clanek mi celkove prijde hloupej, ale aspon ze je proti zakazu koureni.. :think: Taky bych na autorove miste nikdy nerikal nikdy. Opravdu nemuze vedet, jestli v koureni jednou nenajde zalibeni.
Tyhle zakazy nejsou 'socanskej vynalez', jak se autor domniva, ale znak nastupujici totality. A boj proti bezduvodnymu omezovani svobod ve spolecnosti by mel byt prirozenou snahou kazdeho demokraticky smyslejiciho jedince a ne jen libertarianu. Tzn. napriklad imo. i vsech skutecnejch levicaku, bez vyjimky..
Ve skutecnosti maj k nejruznejsim regulacim a diktatum blizko prave ruzne konzervativni myslenkove smery (tzn. pravicove). Takze z meho pohledu zustava otazka, jak moc jsou soucasne vladnouci strany levicove, kdyz se zabyvaji destrukci demokratickeho systemu. Ale to uz neni jen o zakazu kureni, takze :ot:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod vintage » 13 dub. 2015, 16:21

Pěkně napsaný, ale ty komenty po článkem :(
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod PoKlaT » 13 dub. 2015, 18:03

pitrson píše:Tyhle zakazy nejsou 'socanskej vynalez', jak se autor domniva, ale znak nastupujici totality.

To abychom neremcali a se skloněnou hlavou přijali, že jsme jen dobytek určený na porážku.
:offtopic1:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Plzenaak » 13 dub. 2015, 21:26

OldaS píše:Ale no tak, jde nám o totéž, ne? mně to vadí při představě, že už si prostě nebudu moct u pivka s kamarádama v hospodě (ku.va) zapálit....

Vždyť je to nesmysl. Když bude hospodský chtít kuřáky v hospodě, tak ji prohlásí za kuřácký klub. Když bude chtít v hospodě mamky a děti, tak už to zakáže teď. Zákon nezmění vůbec nic. Co změnil zákon o prodeji šrotu za hotové - nic! Žijeme v ČR a každý si dělá co chce. Udělat někde rekord, proč ne, ale obsadit Karlák a s dýmkou narvanou latakií blokovat průchod lidem s transparentem na krku?? Nechci nikomu nutit svůj koníček, zálibu, zlozvyk. Je jedno jestli je to na Karláku nebo v hospodě.
Uživatelský avatar
Plzenaak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 376
Věk: 47
Registrován: 22 zář. 2010, 08:03
Bydliště: Plzeň

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod littlebull » 14 dub. 2015, 06:37

Plzenaak píše: Když bude hospodský chtít kuřáky v hospodě, tak ji prohlásí za kuřácký klub. Když bude chtít v hospodě mamky a děti, tak už to zakáže teď. Zákon nezmění vůbec nic. Co změnil zákon o prodeji šrotu za hotové - nic!

Tak na to jsem zvědav, zákon o šrotu se zřejmě dodržuje, neznám výkupnu od Plzně do Železné Rudy, která by jej porušovala, byť by se jednalo o dobrého známého.
Nevěřím, že když zákaz kouření v hospodách projde, půjde legálně obejít kuřáckým klubem (ochrana zaměstnanců... blablabla, nemoc z povolání, nemožnost pojištění proti nemoci způsobené pobýváním v zakouřeném prostředí, odškodné zaměstnancům, no do toho půjde jen živnostenský sebevrah).
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků