Posledná fajka

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Posledná fajka

Příspěvekod Rog » 13 úno. 2013, 14:46

Taký námet na úvahu.
Predstavte si, že životné okolnosti (to je jedno aké) vám doprajú už iba jedno jediné posledné fajčenie z fajky. Viete o tom dopredu. Pre ktorú z vašich fajok by ste sa rozhodli? Aký by ste do nej dali tabak? Aké prostredie, spoločnosť...(a iné okolnosti) by ste zvolili pre túto rozlúčku?
Viete aj zdovodniť vašu voľbu? Čo z vecí, ktoré ste vzali do úvahy malo pre vás akú váhu..?
Ja osobne neviem. Asi by som veľmi váhal, či zobrať fajku, ktorú považujem za "malý klenot" a mám ju ešte nezafajčenú, alebo nejakú dobre osvedčenú.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Posledná fajka

Příspěvekod MBO » 13 úno. 2013, 14:59

Well, záleží na těch okolnostech. Důvody jsou zdravotní, rodinné? Asi bych si jí nedal, protože nemám rád pohřby.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Rog » 13 úno. 2013, 15:03

Niesú. Resp. to je jedno. Ide o to, ako by si sa rozlúčil s fajčením fajky. Nadobro.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Vobča » 13 úno. 2013, 15:06

No jo, je únor, deprese se prohlubuje, že jo Rogu? Opravdu optimistický téma! :smoke5:
Co se týče dýmky, tak asi tu s největším kotlem, abych si to co nejdýl užil. Tabák? Těžko říct, mám asi šest nebo sedm "kmenovejch" a každý by mohl být poslední. Asi nějakou čistou virginii, jako je třeba Hal, nebo dobrou latakii. Nebo, že bych se předávkoval nějakým lanem, aby mě to pak tolik nemrzelo? :twisted:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Posledná fajka

Příspěvekod MBO » 13 úno. 2013, 15:07

Únor = úmor. Pokud se chceš s něčím rozloučit, tak k tomu obvykle máš nějaký důvod. Já ho samozřejmě neznám, ale právě ten je rozhodující pro způsob, jak se s tím rozloučit. Nebo to prostě nech plavat, tak jde naložit se vším:-)
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Posledná fajka

Příspěvekod mihra » 13 úno. 2013, 15:13

Tak to já mám výhodu. V mých létech přestávat je už zbytečné :smoke5: :mryellow:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Posledná fajka

Příspěvekod MBO » 13 úno. 2013, 15:14

Mihra boduje!
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Posledná fajka

Příspěvekod ucho » 13 úno. 2013, 15:17

Jednoduchá odpověď. Žádnou. Kdyby nastala situace, kdy bych si musel dát poslední fajfku, tak by to znamenalo, že se něco podělalo. Taková situace by mě stresovala, musel bych zřejmě řešit jiné, důležitější věci a na fajfku bych neměl náladu. Ale kdyby to bylo jenom jako, tak sáhnu po BPKáčku po mém otci a nákrájím do něj BXX. Uvařím si hrnek sladkého Liptonu a kouřil bych na chalupě pod starým ořešákem. :ok: No a potom bych si dal IF a navrch SG Navy
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Rog » 13 úno. 2013, 15:21

ucho píše:... sáhnu po BPKáčku po mém otci a nákrájím do něj BXX. Uvařím si hrnek sladkého Liptonu a kouřil bych na chalupě pod starým ořešákem. :ok: No a potom bych si dal IF a navrch SG Navy

Toto je typ odpovede o ktorú mi ide. Ostatné je vyhýbanie sa zadaniu :smoke5: . Berte to niečo ako variantu na populárne "fajka + tabak na opustený ostrov". Len je to nastavené inak. Fakt netreba riešiť životné okolnosti..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Posledná fajka

Příspěvekod MBO » 13 úno. 2013, 15:23

Well, srandy si dělej ze svý babičky.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Copatej » 13 úno. 2013, 15:46

Trochu morbidní téma v mém současném dýmkovém rozpuku :smile: , ale proč se nad tím nezamyslet :think: . Vybral bych si stoprocentně pigtail, Big Bena od Pavla Hápa, sednul do kanclu a s pohledem na celou sbírku (kterou mám stále před sebou) bych naposledy zapálil :puffy: . Tabáky i fajfky bych přenechal jako památku rodině :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Fénix » 13 úno. 2013, 15:58

asi nekonečnou klubovku od p. Hoduly, aby se nepřervalo pouto s dalšími 121 členy pipE-clubu :smoke5:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Scalex » 13 úno. 2013, 16:22

Dýmka by byla moje první workshopovka (i když je to jen dobroušený polotovar pro Stanislawku, navíc namořený modrou barvou). Vznikla v den, kdy jsem se poprvé setkal s lidmi z klubu, s Honzou Kloučkem, poprvé jsem ucítil a ochutnal latakii, poprvé jsem uviděl briarové přířezy a výrobu dýmky, poprvé jsem zažil pocit, když sedí 20+ dýmkařů u jednoho stolu a bafá. Ta dýmka dodnes patří k mým nejmilejším.

Nacpal bych do ní Cornell&Diehl Autumn Evening. Přestože jinak mám raději neutrální tabáky, pro tuhle příležitost bych chtěl kvalitní voňavku. To intenzivní javorové aroma by mi ještě dlouho zůstalo v ústech a v paměti.

Doufám, že tohle všechno zůstane v teoretické rovině a že tohle dilema nebudu muset řešit ať už z důvodů zdravotních, nebo z důvodů, že nás EU uvrhne do ilegality.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Fanys » 13 úno. 2013, 16:25

Je to hloupě položená otázka. Ty snad nepočítáš s tím, že každá dýmka, kterou zapaluješ může být ta poslední?
Vzpomeň na Marvyho pilulku.
Pokaždé když vybírám dýmku a tabák, tak počítám s tím, že je možná poslední a proto vybírám pečlivě, ale pokaždé jinou a tabák, na který zrovna mám chuť.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Posledná fajka

Příspěvekod Breer » 13 úno. 2013, 16:26

Miro :palm:, ale dobre...asi nejakú z tých čo majú veľký kotol a buď nejaké lano, alebo nejakú dobrotu z archívu (Penzance, BS, Ten Russians...) a potom by som to všetko dal na jednu kopu polial benzínom a spálil :twisted:

nie, kecám :smoke5: , no keď už si začal...každá dofajčená fajka môže byť posledná, lebo nikdy nevieš čo sa stane medzitým ako si zapáliš ďalšiu :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků