dýmkový tabák balit do cigaret?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod kanagonda » 21 čer. 2013, 12:53

Dalo by se? Mám z různých nákupních pokusů / omylů doma pár pytlíků tabáku, který do svých 3 briarek :puffy: :smoke5: :smoke1: cpát nechci a z kamene hulím tak 3x ročně. Ale zas je mi líto ten tabák vyhodit. Má tu někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
kanagonda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 20 říj. 2010, 14:15

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod Mack » 21 čer. 2013, 15:38

co ti brání koupit cigaretové papírky, ubalit a ochutnat , v nejhorším vyhodit :shock:
ten dotaz dobře nechápu, znám dost cigareťáků, co si kupují dýmkové aromatiky
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod mrcos » 21 čer. 2013, 16:11

Jasně, že to jde. Ale jestli ti to bude vyhovovat, to si musíš vyzkoušet sám. Taky to jinak hoří. Další alternativa je koupit si malou hliněnku.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod Fanys » 21 čer. 2013, 16:36

Tabák, který mi nechutná, rozdávám bezdomovcům a když mám dobrou náladu, tak přidám i papírky. :ok:
Peníze jim nedávám, protože by je mohli zneužít na jídlo. :naughty:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod kanagonda » 22 čer. 2013, 05:14

Ok, takže balím z toho 110 mm dlouhý čvaňha s filtrem. Vezměte mýdlák přeslazený a chemicky znetvořený, hromadu papíru, celé to zapalte a inhalujte:) nevím jak se kouří normální tovární cigarety ale tohle je v puse.. nezvyk. Chuť hořícího papíru mě potvrzuje libost doutnání tabáku v briarovém pelechu. Cigareta hoří jak Národní divadlo. Chemická vůně v kouři v okolí celkem jde ale v puse to trochu štípe. Mám hezkou sadu cigaret do zálohy pro: přednášky dětem o škodlivosti kouření s ochutnávkou / mega cigaretty pro somráky co chtěj pujčit dýmku / jak píše Fanýs: ventil pudu činit dobré skutky těm nejubožejším:) / abych zas tak nemachroval: asi si taky občas dám.
Uživatelský avatar
kanagonda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 20 říj. 2010, 14:15

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod Sobpeta » 22 čer. 2013, 07:48

Málokterý dýmkový tabák v cigaretách má slušnou chuť, je třeba si uvědomit, že na to není určen. Cigaretový tabák má odlišnou vlhkost a řez - což je asi ten největší problém.
Kdysi jsem zkoušel takto balit Pererson 3P a GH Dark plug, jediné tabáky, které se dají upravit na požadovaný řez tak, aby při tom nevznikla ještě hromada prachu. Protože je samozřejmě dobře znám z dýmky chuťově bych je v cígu skoro nepoznal. Poznamenávám, že cígo bylo ručně baleno a bez filtru. V dýmce i s případně vloženým stanwellovým filtrem chutná dark plug asi o 1000% výrazněji než ubalený v cigaretě a má taky mnohem více těla.
Navíc by to byla hodně drahá sranda.

Než bych se mořil a balil nějaký alsba, kentakptáky, nebo fantasáky radši bych to fakt vyhodil nebo dal bezdomovcům. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod kulitschka » 10 zář. 2013, 19:30

Fanýs píše:Peníze jim nedávám, protože by je mohli zneužít na jídlo. :naughty:

:clamp: :clamp: :clamp:

Nedávno nás na srazu ve vinárně oslovil postarší a podnapilý pán, že to krásné voní a zda by si mohl ubalit cigaretku. Čuměla jsem na něj, jak tam rve toho Petersona (tuším, že to byl Summertime) a že si uzmul dávku hodnou menšího kotle :lol: Následně zapálil a třikrát se vrátil poděkovat. Tak to asi jde :|
Uživatelský avatar
kulitschka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 133
Věk: 36
Registrován: 24 led. 2013, 23:07
Bydliště: München

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod kanagonda » 05 úno. 2014, 14:54

Nj ale Peterson Summertime to je INÉ kafe! To je lahoda.. teda co vím: P SUMMER 2012
Uživatelský avatar
kanagonda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 20 říj. 2010, 14:15

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod Milos Cerman » 06 úno. 2014, 07:45

Když jsem četl co napsama Kulitschka, vzpoměl jsem si na příhodu ze sleziny buňky Vysočina, před čtyřmi roky :
Poškemral tam taky jeden místní doveda o trošku tabáku na ubalení cigarety.
Tak jsem mu dal pár kostiček "Belle Epoque", když že mu tak krásně voní !
Poděkoval, ale čuměl na to jak tydýt :roll: :palm:
Ovšem v rudejch dobách věčného míru bylo docela běžný, že lidi balili "Novou Zmes" do cigaret, dokonce i "Tarase Bulbu".
Ten se ale musel "překatrovat", to znamená prosejt přes drátěný sejtko, asi 4 x 4 mm. Taras by balenej v papírovým paklíku, teda hóódně suchej, tak se kátroval prej docela dobře.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod kovářskej » 09 úno. 2014, 18:10

Celkem běžně jsem tabáky co mi nechutnaly smíchal s Veltou třeba půl na půl a ládoval kombajnem do dutinek. Bylo to lepší než "normální" cigareta, do fajfky jsem to jednou zkoušel takhle umíchaný dát, ale bylo to nedobré.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: dýmkový tabák balit do cigaret?

Příspěvekod lako » 22 úno. 2014, 17:56

Ja tabak co mne nechutna vzdy dam do cigeretoveho.Kdyz nekdo sockuje retka tak je davam jako davajky a kdyz dojdou normalni ciga tak si to take dam.Nekdy z toho je docela chutne retko.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice


Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků