Etrafika Praha

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 04 říj. 2017, 13:28

basa333 píše:zelený drak: sg navy je výborné doporučení, pokud ti bude chutnat, tak v petersonce si jej užiješ. nechat pořádně zažrat, aby vynikla ta sladce rumová esence. vcelku na něj také ujíždím, ale teď jej nemám otevřený. pokud ti opravdu zachutná, má e-trafika i plugovou (špalkovou) verzi, ale to by pro tebe asi bylo předčasné.


Musím si přeznat, že jak jsem zvyklej na ten tabák už nakrájenej (ribbon asi že?), tak mě včera trochu ty lana u Navy Flake překvapily a nevěděl jsem co s tím. Tak jsem to tak nějak zohýbal v ruce a napchal to tam. Ze začátku se tomu nechtělo moc hořet, ale jakmile to jednou chytlo, tak už mi to nezhaslo a asi budu střídat přírodní a latakie, protože mi chutnalo obojí. Dnes si jdu pro stojánek, tak asi rovnou zkusím vzít i ten všemi doporučovaný Artisan's, kde je té latakie víc... :smoke6:
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod basa333 » 04 říj. 2017, 15:02

lana u navy flake? to by byla pro mě novinka.... flake = plátek, lano = rope...
:gasmask: co ti to ten vorža nakonec prodal :wink: :roll: :pray:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 04 říj. 2017, 15:07

basa333 píše:lana u navy flake? to by byla pro mě novinka.... flake = plátek, lano = rope...
:gasmask: co ti to ten vorža nakonec prodal :wink: :roll: :pray:


Já jsem anglista..! :plaster: Ale v těch videích jsou ty plátky jako dejme tomu plátky kůry, kdež to tady jsou tak jako polorozpadlý na takový pevný "ocásky". Tak jsem myslel, že otmu říkáte lana. Tak mi prosím řekni co s tím? Nastříhat na drobno?
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod basa333 » 04 říj. 2017, 15:48

jako začátečník s flaky si raději nehraj na hrdinu. normálně to natrhej na částečky řekněme kolem 3 - 5 mm délky, tloušťky řekněme tak cca 2 mm, přeměřovat to nemusíš, prostě nadrobno, náplň do dýmky nech třeba 20 minut trochu vyschnout, pak nacpi a zapal. neboj se, pokud to nebude chtít hned chytit, sg fláky jsou někdy dost vlhké. no a tahej jak potřebuješ,až se to rozhoří, tak nezapomeň jemně (!!) přidusávat, abys ten tabák jakoby přitiskl k ohni. toť vše. až se trochu zaběhneš, najdeš si tvé drobení tak, jak ti to bude vyhovovat.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Domek » 04 říj. 2017, 17:37

Jestli si "to tak nějak zohýbal v ruce a napchal to tam" a "jakmile to jednou chytlo, tak už to nezhaslo" a ještě navíc ti to chutnalo, tak už to víc neřeš! Přesně o tom to celé je. :smoke1:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 05 říj. 2017, 09:19

Domek píše:Jestli si "to tak nějak zohýbal v ruce a napchal to tam" a "jakmile to jednou chytlo, tak už to nezhaslo" a ještě navíc ti to chutnalo, tak už to víc neřeš! Přesně o tom to celé je. :smoke1:


Přesně tak to bylo...! :wink: Na druhou stranu jsem se včera odvážil zkusit Ashton Artisan's a musím říct, že to asi ještě není pro mě, protože kouřové whisky mi chutnají, ale tohle má takovou zvláštní tenkou pachuť v tom hutném těle, která mi hrozně hrozně vadí... :lol: Vypadá to teda, že zůstanu zatím u přírodních tabáků a směsí, kde té latakie není tak moc, jako právě třeba Navy Flake.
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Cmunda » 05 říj. 2017, 09:45

V Artisanu je i perique a orientály, možná ti vadí některý z nich :think: V Navy fláku je latakie také a ten ti chutná, takže latakie ti nejspíš nevadí. Zkusil bych ještě jen nějakou čistou směs virginie a latakie. Něco od SG, ty jsou dostupné i ve vzorku.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Domek » 05 říj. 2017, 10:06

To se poddá! Něco podobnýho jsem si říkal při svojí první dýmce latakie (Dunhill EMP), že jako tohleto nebude pro mě ... no vydrželo mi to asi dva dny. A pak jsem to zkusil znovu. :smoke1:
Však oni ti chlapci v pondělí něco naordinujou.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 05 říj. 2017, 12:23

Cmunda píše:V Artisanu je i perique a orientály, možná ti vadí některý z nich :think: V Navy fláku je latakie také a ten ti chutná, takže latakie ti nejspíš nevadí. Zkusil bych ještě jen nějakou čistou směs virginie a latakie. Něco od SG, ty jsou dostupné i ve vzorku.

Byla to taková tenká ostrá chuť/vůně. Popravdě to bylo trochu jako kdyby se pálilo něco co je nemocné nebo zatuchl nebo tak. Možná to bude ten perique nebo ty orientály. Díky za doporučení! Takže třeba Commonwealth?
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod kovářskej » 05 říj. 2017, 12:31

Perique je takovej jakoby kořeněnej, možná to byl on.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 05 říj. 2017, 12:36

Kdybych si měl udělat takovej malej žebříček toho co jsem zatím tenhle týden ochutnal, tak by to bylo asi takhle:

:smoke5:
1. Peterson Irish Oak
2. SG Navy Flake
3. Hal O' The Wynd

:smoke4:
Ashton Artisan's

Takže zkusím ten Commonwealth, pokud bude vzorek a jinak se asi pustím do světa Virginii a sem tam prubnu nějakou latakii, až zjistím co bylo to co mi obracelo žaludek (ale dokouřil jsem samozřejmě).. :joy:

Měl by v pondělí někdo zájem vyměnit tin Ashton Artisan's (jedna dýmka pryč) za něco jiného? :smoke3:
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod basa333 » 05 říj. 2017, 13:14

zelený drak: čteš si předem nějaké recenze na tabaky.cz? commonwealth je dost uzený...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 05 říj. 2017, 13:25

basa333 píše:zelený drak: čteš si předem nějaké recenze na tabaky.cz? commonwealth je dost uzený...

No já právě doufám, že ta pachuť v Artisanu byl ten perique nebo orientály a na radu výše jsem hledal něco co je čistě jen virginie+latakie a ten Commonwealth je tak popisovaný právě. Ale asi uvidím v pondělí..:)
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Cmunda » 05 říj. 2017, 17:02

SG jsem doporučoval hlavně proto, že jsou dostupné ve vzorku, takže kdybys zjistil, že latakie opravdu není tvůj šálek čaje, tak to není taková darda, jako koupit celou plechovku nějakého Dunhilla. Ale pokud jdeš v pondělí na scuka, tak není třeba nic hrotit. S velkou pravděpodobností tam bude někdo, kdo bude sebou mít nějakou latakii, ozkoušíš a uvidíš jak dál.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Copatej » 06 říj. 2017, 00:03

:arrow: AtTheGreenDragon

Můžeš zkoušet, co hrdlo ráčí. Jak to tady ale tak celé čtu, máš zálusk na silnější "matroš" , což Ti možná zvedne "dekl" :puffy: ...stejně k tomu postupně inklinuješ :ok: (možná o tom sám ještě nevíš) ...Vyzkoušej BXX, B4, nebo prasečí ocásek (Pigtail) s lehkou aromatizací v černém či hnědém lanu a BUDEŠ "navždy ztracenej" :ok: Ovšem musíš mít "po ruce" někoho, kdo Ti ukáže, jak to krájet, jak to nacpat a potom už nebudeš chtít nikdy nic jiného :wink: :puffy: :smoke5:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků