Re: Úplný zákaz kouření IV

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Yetenek » 12 črc. 2017, 22:14

Že by se přece jen blýskalo na lepší časy? :think:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1737
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Kili » 13 črc. 2017, 12:28

Obávám se, že žádná petice u nás nikdy nic moc nezměnila, i když by to samozřejmě bylo příjemné. :(
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Vorža » 13 črc. 2017, 15:09

Jan Skácel Na jeden zákaz
Tak nám to zatrhli. V osobních vlacích se nesmí kouřit, v rychlících, patrně v zájmu cizineckého turistického ruchu, bude jeden bídný vagón pro kuřáky.
Asi proto, aby neopatrní tuzemští kuřáci nezahazovali špačky na podlahu a nezapálili vlak.
Kdosi mně dokonce řekl, ale tomu moc nevěřím, že je to v zájmu celonárodního zdraví. Sotva. To by spí zlepšili kvalitu cigaret a tabáku. Na ulicích, v domácnostech a v průvodech je kouření dovoleno. Dokonce i ve vězení, když se člověk dobře chová.
Následky budou nedozírné. Nekuřáci se nedostanou po dobu jízdy na klozet. A když někdo zemře na rakovinu, tak dobře mu tak. Měl cestovat častěji osobními vlaky. Je vak trpké, že se tak stalo na žádost pracujících. Jestli u nás pracují jenom nekuřáci, tak to s námi dopadne bledě.
Vidím černě a zpívám si píseň našich dědečků, kteří bafali knastr z kočičáku a umírali v devadesáti:
"Až já budu mít opustit svět,
koupím si já tabákový květ.
Tabáček si já pod hlavu dám
a ještě si takto zazpívám:
Tabák, tabák, tabák,
tabáček kuřlavý..."
(1964)
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Baskervil » 13 črc. 2017, 20:45

Kili píše:Obávám se, že žádná petice u nás nikdy nic moc nezměnila, i když by to samozřejmě bylo příjemné. :(

Dokonce ani volby.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod pitrson » 13 črc. 2017, 20:59

Volby fungujou skvele, ale musi byt chut neco zmenit. Tzn. musi to nekdo organizovat (cti platit). Z historie vime, ze jde obvykle o cizi zajem ze zahranici.. :puffy:
Volby jsou jedina vec, ktera (nejen) nasim vladarum dela vrasky.
Btw. cekal bych, ze najaka domaci kuracka asociace vznese dotaz na prislusne politicke sekretariaty, jak to po volbach vidi ohledne prislusneho zakona. Pote vyda doporuceni svym clenum..
Vysledek je imo. jasnej predem. Tzn. Pirati, Svobodni, Okamura. Kazdy si pak vybere dle svych soudruzskych preferenci a citeni.. :smoke5:
Nevidim v tom problem. Jen je skoda, ze treba ADK nema silu vsech kuraku. Ale kdyz je nkdo jedinej, no tak prece musi :twisted: Chce to zapracovat na medializaci doporuceni, aby se dostalo kurakum obecne. Kuraku je totiz takova sila, ze kdyz se zkoordinuje byt jen tretina, tak ti, co zakon prosadili, budou plakat :smoke1:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Bob123 » 13 črc. 2017, 22:44

Pirati, Svobodni - hlasy do kose, nedostanou se do parlamentu
Okamura, sorry to fakt jako ne

Zbyva mi ODS, to je realny
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Baskervil » 13 črc. 2017, 22:56

Ale prdlajs. Kdyby volby mohly něco změnit tak už by je dávno zakázali. :naughty:
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod nespor.jenda » 14 črc. 2017, 07:42

Bob123 píše:Pirati, Svobodni - hlasy do kose, nedostanou se do parlamentu
Okamura, sorry to fakt jako ne
Zbyva mi ODS, to je realny

Já zatím házím hlasy "do koše", protože se mi nechce volit "menší zlo".

Baskervil píše:Ale prdlajs. Kdyby volby mohly něco změnit tak už by je dávno zakázali. :naughty:

Nechtěl bych být špatným prorokem, ale kdo ví, třeba to přijde. :?
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod nespor.jenda » 15 črc. 2017, 08:57

Bob123 píše:Pirati, Svobodni - hlasy do kose, nedostanou se do parlamentu
...

A ačkoliv průzkumům, které jsem si sám nezfalšoval, nevěřím, dovolil bych si uvést zde odkaz: https://www.novinky.cz/domaci/443594-okamura-a-pirati-by-prosli-do-snemovny-lidovci-se-starosty-maji-smulu.html.
---
Poznámka pod čarou: Já osobně bych tam radši viděl Svobodné, protože politika Pirátů je pro mne v některých oblastech poněkud zvláštní.
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod pitrson » 16 črc. 2017, 10:22

Bob123 píše:..Zbyva mi ODS, to je realny
Tak jasne, mnoho kuraku uprednostni jine priority. S tim samozrejme pocitam. Ale stacilo by, kdyby se doporuceni drzela i mensina kuraku. Z tech tri stran si imo. vybere kazdej.
Ale pro ostatni: jsou to jednoduchy pocty. Voleb se zucastni cca. 5 mio lidi (pocitam platne odevzdane hlasy) tzn. 1% je 50 tisic hlasu. To uz neni tak moc, ne? Tak jaky vyhozeny hlasy? Soucansej system funguje jen diky tomu, ze se podarilo lidem vsugerovat mytus "vyhozenych hlasu". Takze lidi volej na stridacku CSSD nebo ODS, podle toho,kdo je na..al naposledy. Po podrazu s LS (ODS) a cirk. restitucema (CSSD) si lid nasel spasitele Babise. No, ten je nepodrazi, protoze vlastne nic neslibuje.. :twisted:
Navic je treba pamatovat, ze svym hlasem stranu pomahate financovat.
Baskervil píše:Ale prdlajs. Kdyby volby mohly něco změnit tak už by je dávno zakázali. :naughty:
Neboj, to prijde..
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Yetenek » 16 črc. 2017, 13:05

pitrson píše:...
Navic je treba pamatovat, ze svym hlasem stranu pomahate financovat.

Tak o tom příspěvku jsem samozřejmě věděl, jen jsem si myslel, že s tím hlasem do té urny přihazuji tak tři pětky - a ono ve skutečnosti celou stovku.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1737
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod nespor.jenda » 16 črc. 2017, 13:47

Yetenek píše:Tak o tom příspěvku jsem samozřejmě věděl, jen jsem si myslel, že s tím hlasem do té urny přihazuji tak tři pětky - a ono ve skutečnosti celou stovku.

Již několikrát jsem slyšel či četl zajímavou úvahu: Každý volič by dostal tu stovku (kupříkladu složenkou společně s hlasovacími lístky), respektive 30 Kč v případě voleb do Evropského parlamentu, a buď by si ji nechal, nebo by ji zaplatil ve volební místnosti, aby mohl hlasovat. S tím by se podle mého názoru mělo samozřejmě pojit i zrušení 1,5% (resp. 1% u voleb do EP) hranice pro vyplácení příspěvků.
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod pitrson » 16 črc. 2017, 20:01

To uz sme hodne :ot: patrilo by to spis do politiky. Tak snad jen shrnu, co sem tu chtel sdelit, tj. ze by kuraci (pokud jsou k tomu ochotni) meli v nasledujicich volbach do parlamentu CR volit mezi Piraty, Svobodnymi a Okamurou. Teda, pokud je fakt stve prijata kuracka legislativa.. :evil:
Over
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod nespor.jenda » 16 črc. 2017, 21:37

Abych se potrestal za OT :alfajka: :offtopic1:
zde máte hezky přehledně stanoviska k tzv. protikuřáckému zákonu od výše zmíněných stran:
Piráti: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/protikuracky-zakon.html
Svobodní: https://www.svobodni.cz/clanky/svobodny-stat-nema-pravo-vychovavat-obcany/
Svoboda a přímá demokracie: http://spd.cz/tomio-okamura-protikuracky-zakon-je-paskvil/
v předchozích příspěvcích je zmíněna i ODS (jejíž poslanci hlasovali proti přijetí zákona), takže
ODS: http://www.ods.cz/volby2017/program/svobodne-podnikani
---
V tomto článku http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2094737-ods-chce-po-volbach-zrusit-protikuracky-zakon-uplny-zakaz-koureni-se-nelibi-ani se píše, že ohledně protikuřáckého zákona mění svůj názor i pan "kam vítr tam plášť" Andrej Babiš.
Cituji: "Předseda hnutí ANO Andrej Babiš sice v prosinci ve sněmovně úplný zákaz kouření v restauracích podpořil, svůj názor ale začíná měnit. V době, kdy pro zákaz hlasoval, totiž prý neměl zpětnou vazbu od majitelů restaurací. „U těch hospod, kde se jenom čepuje pivo, kde k tomu pivu patří ta cigareta, tak to hospodský vnímají jako velký problém,“ řekl."
Zde jde však o nepřesnou informaci, při hlasování 9. 12. 2016 byl Andrej Babiš omluven. Ovšem 37 poslanců ANO hlasovalo pro přijetí zákona, ani jeden proti a dva se zdrželi hlasování. Vizte zde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=64925
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Mercator » 17 črc. 2017, 13:39

A co z toho?
Teď to už jsou jenom plky ... :(
Mercator
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 85
Registrován: 09 kvě. 2016, 10:32

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků