Re: Úplný zákaz kouření IV

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Nevill » 27 kvě. 2019, 13:25

Rog píše:To je aj tak na pikaču :twisted: .
V podstate tam fajčia nelegálne a protizákonne. Hocikedy možu byť trestaní, je to o tom vytvárať také regulácie, aby si ako občan mohol (ale nemusel) kedykoľvek dostať od úradu po čuni...
Radšej by som bol za normálny zákon, ktoý by sa dodržoval ako za debilný zákon, ktorý sa so spoločenským súhlasom porušuje :idea: .


Jasně no, taky bych dal přednost normálnímu zákonu... :smoke4:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Rog » 28 kvě. 2019, 11:52

Haluziak píše:Tak mě se třeba líbí, že jsou restaurace/hospody nekuřácké. Přes léto jsou zahrádky a jinak holt kouřit nebudu. Doma taky kouřím jen na balkóně. Na druhou stranu by se hodilo kdyby mohli být zřízeny tzv. kuřárny - prostor v restauraci za dvěma izolovanýma dveřma s trvalým podtlakem. Jako když jdeš na oddělení smrtelných infekčních chorob - prostě vzduch pouze vstupuje a následně jde do filtračního zařízení. :twisted:


Tak mne sa zase nepáči prístup, že mne niečo nevyhovuje, tak to nanútim všetkým :evil: . Fakt by som nechal na ľudí (zákazníkov) či chcú k nápoju a jedlu fajčiť, alebo nie a na ľudí (podnikateľov), ako si nastavia pravidlá. Pre niekoho skrátka luxusná večera bez cigary je neúplná. Niekto si kávu bez cigaretky nevychutná tak ako s ňou. Niekto proste chce fajčiť a kecať pri pive. Fakt tá sloboda tu bola (mohol si si vybrať, mohol si sa dohodnúť s majiteľom, mohol si založiť klub podľa svojej predstavy...), ale sa to pokazilo.
To je akoby som ja si ja pochvaľoval, že mne napríklad vyhovuje, že sú reštaurácie a krčmy zakázané pre cyklistov. Alebo mi vadia naparfémované paničky, hluční turisti, zvieratá, deti, roboši po šichte, sparťania, slávisti... Zakážeme, zrušíme.
Podtlakové miestnosti :palm: . Ešte to tak. Majitelia podnikov doteraz splácajú vzduchotechniku, ktorú inštalovali, kým prišiel zákaz.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Breer » 28 kvě. 2019, 12:19

jj, mas pravdu, tiez sa mohol v CR schváliť zákon s oddelenými priestormi pre F a NF ako to fungovalo, ale zvolili najprisnejsi zákon, :roll:, je to divné, no niekedy som rád, ze v tom nasom slovenskom banistane je este moznost si zabafkať pri pive a nemusím čakať az do sezóny vonkajšieho sedenia :smoke1:
btw: v AT to iste, dokonca na viedenskom letisku viem minimálne ne o jednej resturacii kde maju oddelene priestory, da sa tam fajčiť a potom clovek sa necíti ako ohrozeny druh zavretý v plexisklovej búde kde vsetci okoloidúci očumujú..
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod klasik51 » 18 čer. 2019, 13:45

Haluziak píše:Tak mě se třeba líbí, že jsou restaurace/hospody nekuřácké. Přes léto jsou zahrádky a jinak holt kouřit nebudu. Doma taky kouřím jen na balkóně. Na druhou stranu by se hodilo kdyby mohli být zřízeny tzv. kuřárny - prostor v restauraci za dvěma izolovanýma dveřma s trvalým podtlakem. Jako když jdeš na oddělení smrtelných infekčních chorob - prostě vzduch pouze vstupuje a následně jde do filtračního zařízení. :twisted:

:think: :smoke3: Jasně. Mám hospodu, do renovace jsem vrazil dva milióny, potom jsem další prachy vrazil do oddělených prostor, potom další
do zavedení EET, další do zřízení předzahrádky + topící lampy na podzim. Přišel o půlku zákazníků v zimě a tim pádem o půl tržeb.
A teď ještě podtlak. Bomba. (ještě že tu hospodu nemám, už bych ležel někde v kómatu, když bych dobře dopad) :palm:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod BATRACHOS » 18 čer. 2019, 14:37

Na ja, na.
Ono z tohoto úhlu pohledu je na konec ten 100% zákaz nejjednodušší ... zkrátka jako majitel neřešíš nic, kouřit se zkrátka nesmí. Nijak nikde, bez výjimky. Žádné stavební a jiné úpravy ti nekomplikují život. :think:
A po pravdě řečeno, úbytek zákazníků podle mne v dlouhodobé perspektivě nenastane.
Češi prostě především rádi chlastají pivo, a tomu holt - neradi - obětují i cigarety. Do hospod chodit nepřestanou. :naughty:
Pokud někdo ubyde, tak to budou ti, pro které je točené už příliš drahé, ti budou sedět doma u televize a lemtat petky z obchoďáku.
A pak ubydou kuřáci, prostě ten zákaz v dlouhodobé perspektivě funguje, jak to jeho tvůrci zamýšleli ... lidi budou míň kouřit. A ti skalní cigareťáci si klidně vypálí chřtán pětkrát za večer před hospodou.

Zásadní ztráta je to jedině pro to zanedbatelné procento nás dýmkařů a doutníkářů. :smoke4:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod basa333 » 19 čer. 2019, 14:39

BATRACHOS píše:...Zásadní ztráta je to jedině pro to zanedbatelné procento nás dýmkařů a doutníkářů. :smoke4:

no právě :(
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Fojt » 02 črc. 2019, 12:10

Dnes ráno ve zprávách na ČR2: Švédsko rozšiřuje zákaz kouření i na venkovní prostory u restaurací a chce být první zemí, která bude mít v roce 2025 úplný zákaz kouření, resp. chce být zemí bez kuřáků, viz. zde: https://zahranicni.ihned.cz/c1-66600310 ... bez-kuraku. Země bez kuřáků..... :smoke6:
Uživatelský avatar
Fojt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 149
Věk: 58
Registrován: 04 čer. 2014, 14:19
Bydliště: Valmez

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod svaluda » 02 črc. 2019, 12:54

Země bez kuřáků, bez Švédů a plná drog...
Uživatelský avatar
svaluda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 59
Registrován: 17 bře. 2019, 08:41
Bydliště: Vysočina

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Nevill » 02 črc. 2019, 15:44

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ureni.html

A aby toho nebylo málo, zákaz kouření by měl od listopadu platit i v sousedním Rakousku, které zatím odolávalo...a dokonce v ještě absurdnějším rozsahu než u nás, má se to vztahovat i na elektronické cigarety a vodní dýmky... :smoke4:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Brandy Grulich » 02 črc. 2019, 18:07

Já bych to neviděl tak černě. Jen je potřeba se stáhnout z veřejného prostoru, když o nás nestojí. Jsem celoživotní štamgast, ale od zákazu kouření se by moje návštěvy hospůdek daly spočítat na prstech. Radši sedím v garáži a nesedím tam sám. A chodí i nekuřáci. Má to i svoje výhody, pivo ošetřené dle mého gusta, ochutnávání donesených laskomin, zavřu kdy chci, absence nezvaných otrapů atd. Přikládám foto stolu po zavíračce.
image_id: 27529
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod kovářskej » 03 črc. 2019, 11:15

Však takhle už to řeší dost lidí i u nás na dědině. Slezou se třeba u rybářů v jejich boudě u rybníka, nedávno si tam natáhli i elektřinu, narazí sud, popíjejí, pokuřují a klábosí. A obě hospody v dědině jsou skoro prázdný, protože militantní nekuřáci a maminky s kočárky se u nás ve vsi nevyskytují aby naplnili hospodu a vítězně halekali jak to těn čadilům ukázali. Koneckonců Honza Klouček třeba taky už nechodí do své oblíbené hospody v kosteleckém pivovaru, nábrýž do vedlejší ulice co má u baráku do "garážové krčmy" kde si může u piva zapálit. :D
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod basa333 » 04 črc. 2019, 08:07

no tak to nakonec dopadne tak, jak to vrchnost chtěla. občané si budou chlastat a hulit doma a hospodští i sousedi možná přistaví u svého domova vytápěnou garáž, kde budou čepovat a kde se bude hulit a stát z toho nebude mít nic. pak zvedne stát daně na kuřivo natolik, že si kdo může začne pěstovat tabák doma a totéž bude s pivem, které bude tak drahé, že už na něj v hospodě stejně nikdo nebude mít. takže se všechno víceméně přesune do domácího prostředí. pak stát zvedne zdanění benzínu a budeme všichni zdraví a šťastní a nikdo nebude otravovat. v hospodách budou sedět maminky s dětmi a šťastní zdraví nekuřáci, všichni svorně popíjející zdravé domácí limonády. to bude paráda :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod Nevill » 04 črc. 2019, 10:21

https://www.novinky.cz/ekonomika/509527 ... picce.html

Tenhle boj za zdravý životní styl už fakt připomíná takové svého druhu náboženství. Vše co do toho nezapadá se označuje jako neřesti, ti co takový životní styl nevyznávají či porušují některé ty skvělé zákazy jsou označováni za hříšníky... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín


Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod jelen76 » 10 črc. 2019, 21:57

Hmm tak zrovna Hájek tenhle prokremelský demagog no nevím. Že tam nepíše , že Putin jde ještě dál a chce zakázat kouření úplně :-) Však naposled Vladimir peskoval i nejvyššího našeho ovara aby přestal kouřit :-)
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


cron