Re: Úplný zákaz kouření IV

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření IV

Příspěvekod RottenFox » 20 kvě. 2015, 18:34

Za mě :naughty:
30 dní zpátky jsem mohl umřít a nebylo to poprvý. Takže žiju, dá se říct naplno (až na tu zkur*enou práci) a dá se říct, že si užívám každý den. :-) A kolik jsem toho vypil nebo vykouřil je mi fuk. :puffy:
A s dožitým vysokým věkem nepočítám, bo mi brzo ustřelí prdel ve válce, tak co. :smile:

Pokračovanie tohoto vlákna: viewtopic.php?p=381845#p381845
Pistacik
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod littlebull » 20 kvě. 2015, 18:47

ontarios :arrow: teď v tom posledním postu jsi to už docela popsal reálně.
Záleží na spoustě vlivů, do kolika se kdo z nás dožije. Zakazovat nějakou činnost, jídlo, pití, kouření... přikazovat pobyt na čerstvém vzduchu (ve střední Evropě bych si někdy nechal rád vysvětlit pojem čerstvej vzduch a čistá půda). ... kdysi jsem nemoci a životní prostředí probíral se starším veterinářem a ten jednoznačně povídal, že za dob jeho studií byl výskyt rakoviny u psů v řádu jednotek za rok (na území Čech), nyní jde o tisíce, dle nějaké studie je to zapříčiněno jednoznačně vdechovaným zvířeným prachem blízko povrchu země, který obsahuje těžké kovy, jádro, karcinogenní látky, exhalace z aut atd. Tyto studie byly ovšem prohlášeny za zaujaté a zlikvidovány. Ještě mi ukazoval závěry výzkumu, že čím menší pes, tím častější onemocnění nádory.
Zajímavé ne?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod ontarios » 20 kvě. 2015, 20:04

:arrow: Rottenfox: S tou válkou nejsi nejspíš daleko od pravdy. Trochu surfuju a sbírám informace z různých news portálů, včetně ruských a arabských a i vzhledem k současné - zatím neschválené, ale to se změní - novele branného zákona, nemusí být válka ani u nás v ČR, ale plnění smluvních závazků NATO nás umožní poslat kam libo. I nás neprofesionály. Dělal jsem na to docela podrobný rozbor variant. Zajímavé je to.

Jsem rád, že žiješ.

:arrow: littelbull: jsem nejmenší z rodiny, žena o 8 cm větší a nevlastní dcery ještě víc. Tož jsem první na řadě, protože jsem nejníž u země :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Gimli » 20 kvě. 2015, 20:13

A já proč trpaslíků ubývá :mryellow:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod ontarios » 20 kvě. 2015, 20:14

Sice vlezou všude a rychle se množej, ale na zvířenej prach jsou stejně krátký :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Gimli » 20 kvě. 2015, 20:31

Já myslel Durinův rod :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod ontarios » 20 kvě. 2015, 20:32

Jsem lehce out...ale nevadí.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod vintage » 20 kvě. 2015, 20:58

Ontarios: pokud si mimo UTFG
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod pitrson » 20 kvě. 2015, 21:50

ontarios píše::arrow: Pitrson: To mě rozesmálo, protože jsem si vzpomněl na dost dobrý film - Děkujeme, že kouříte. Doporučuji shlédnout....

Jj, vybornej snimek :puffy: Nicmene ta argumentace je pravdiva. Dneska se na koureni svadi vsechno - zlomis si nohu a doktor se stejne zepta, jestli ses kurak. Uplne vidim, jak pak vznikaj ty statistiky.
Jen me vzdycky rozcerti, kdyz se setkam s myslenkou typu "mne to nevadi(vyhovuje), at to klidne zakazou(prikazou) vsem zakonem". Tvuj prispevek se tomu blizil, ale takovej nebyl. Tzn. omluva za toho 'ovcana'. A respekt za nadhled v odpovedi :ok:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Fénix » 21 kvě. 2015, 09:51

O víkendu jsem se bavil s jedním chlapíkem, chytrej, vzdělanej, kuřák cigaret. Prý je pro zákaz kouření v hospodách, protože když jde do kuřácké hospody, vykouří krabku za večer, když do nekuřácké, dá si venku dvě cíga. A kdyby byly všechny nekuřácké, tak bude žít zdravěji a levněji. Absurditu a sobeckost takového stylu myšlení se mi nepodařilo mu vysvětlit. Je to těžký boj :smoke4:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod jirkab » 21 kvě. 2015, 10:21

Tohle by si měli rozhodovat sami majitelé restaurací. Vše ostatní je jen normální buzerace od prudičů, nekuřáků, státu a EU!
Uživatelský avatar
jirkab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 796
Věk: 59
Registrován: 29 kvě. 2014, 12:24
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod ontarios » 21 kvě. 2015, 10:32

Nemám přehled, ale existují i nekuřácké hospody, restaurace? Kdyby aspoň to, pak by člověk mohl svobodně volit. Ale pokud jen kuřácké, pak svobodný nejsem. Na druhou stranu, hospody jsou v majetku nějakého člověka. Pak nechápu jak je možné mu vnutit zákaz kouření. Chápu v době oběda. Ale obecně?

:arrow: Pitrson: Poslední věta je dost k zamyšlení. Mnoha lidem nevadilo, respektive se jich netýkaly norimberské zákony o židech. Takový postoj je na jednu stranu pochopitelný, bližší košile než kabát a mentální akční rádius přemýšlení současného člověka není moc rozsáhlý, sotva stačíme zvládnout práci, rodinu atd. Ještě hlouběji přemýšlet nad důsledky zákazu kouření ve vztahu ke svobodě člověka. Ale jak jsem psal, bral bych kdyby existovaly jak kuřácké, tak nekuřácké. To by bylo fajn. Na dýmku bych zašel ke smradu, na pokec s rodinou, kamarádem nekuřákem do nekuřácké. Páč do cukrárny by to asi nebylo ono...kecat o chlapskejch věcech a pormidlovat v prstech s paraplíčkem od dortíku. :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Rog » 21 kvě. 2015, 10:44

ontarios píše:...Ale jak jsem psal, bral bych kdyby existovaly jak kuřácké, tak nekuřácké...


To je súšasný stav, keď si majiteľ rozhoduje, či je jeho podnik fajčiarsky, nefajčiarsky, alebo kombinovaný. Ty by si to rušil. Koli tvojej slobode :palm: .

Píšeš, že si Praha 8, tak tu mám pre Teba link https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=neku%C5%99%C3%A1ck%C3%A9+restaurace+praha+8,
aby si si nemusel uhnať cukrovku v cukrárni a mohol s kamarátom chlapsky popracovať na cirhóze, infarkte a iných ochoreniach spojených so stravovaním a chlastaním.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Bukinist » 21 kvě. 2015, 10:45

:arrow: Fénix jenže ten člověk měl pravdu. Obdobně uvažuje většina kuřáků ve všech zemích, kde zákaz proběhl. Pochvalovali si ho VŠICHNI kuřáci, se kterými jsem mluvil - z Nizozemí, Finska, Španělska, Irska. Kuřáky cigaret totiž zákaz nijak výrazně neomezuje. A to je to - cigareta jako desetiminutová záležitost se dá odbýt venku. A nějaké masové krachy hospod taky nepřišly. Můj oblíbený Locus Bar v nizozemském Delftu udělal pidi stříšku pro kuřáky cigaret a funguje vesele dál; nikdo ostatní tam taky nezavřel. Tabákovou (cigaretovou) lobby to samozřejmě vůbec netrápí, klesající odbyt vyspělého světa dostatečně nahrazuje rostoucí spotřeba v rozvojových regionech.
Problém je, že zákon nepamatuje na marginální skupinku dýmkařů a kuřáků doutníků. Zkrátka když se kácí les, létají třísky. Ale to neznamená, že to je konec. Vždyť např. nizozemské cofee shopy dokázaly vybojovat výjimku pro marginální skupinu kuřáků konopí - ti mohou kouřit v podnicích dále, ovšem přísně bez tabáku. Místo prohraného boje proti plošnému zákazu kouření, o kterém je stejně jako celé řadě dalších agend dávno rozhodnuto jinde (ne u nás), je nutné bojovat o kompromis pro nárůdek dýmkařů a doutníkářů. To je jediný realistický cíl. (ne nepodobný precedens: Např. američtí indiáni mají výjimku - mohou užívat některé zakázané drogy k rituálním účelům).

Na tomto místě bych se chtěl prosím zeptat, co v tomto směru podniká ADK a další spolky.
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod ontarios » 21 kvě. 2015, 10:48

:arrow: Rog: Miro, je mi líto, jestli jsem se Tě nějak dotkl, či naštval svými názory. Omlouvám se i zato, že je někdy vyjadřuji 100% nejednoznačně. Ale na druhou stranu, myslím, že by se to obešlo bez zbytečných invektiv. Za odkaz díky.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků