Psychologie kuřáka dýmky

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Breer » 19 říj. 2018, 18:31

Tome, tá posledná veta mi pripomenula Babicu : Když nemáte citron, dejte tam limetku. Když nemáte limetku, dejte tam cibuli. A když nemáte cibuli, dejte tam sójovku. :twisted: :twisted:

btw: ale imho všeobecne platí čo už dávno povedal Jirka (Jcp): Každý kouří na svojí hubu :ok: a tak je to s chlastom, ženskými, jedlom... :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod stelton » 19 říj. 2018, 19:12

Cmunda :ok: :ok: :ok: :ok: :!: :!: :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod basa333 » 20 říj. 2018, 10:30

Breer píše:Tome, tá posledná veta mi pripomenula Babicu : Když nemáte citron, dejte tam limetku. Když nemáte limetku, dejte tam cibuli. A když nemáte cibuli, dejte tam sójovku. :twisted: :twisted:

btw: ale imho všeobecne platí čo už dávno povedal Jirka (Jcp): Každý kouří na svojí hubu :ok: a tak je to s chlastom, ženskými, jedlom... :smoke1:


všechno je to pravda. kdyby dnes nebyly jiné tabáky, bača by nám zase začal chutnat, tím jsem si jistý :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 25 úno. 2019, 14:32

Napadla mi taková věc: Každý, kdo někdy kouřil cigarety, si většinou našel svou značku a té se pak držel. Vcelku by ho ani nenapadlo pouštět se do nějakých experimentů. Představa, že by měl vyzkoušet všechny cigarety na trhu, mu byla na míle vzdálená. Proč, když jde o dýmkový tabák, je to většinou přesně naopak, tzn. jsme zvědaví a vždy ochotní zkoušet nové tabáky? Je to většími rozdíly v chutích? A nemá jistota "svého" tabáku taky svojí cenu?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod millhi » 25 úno. 2019, 15:06

Já jsem na cigaretách nikdy nejel, ale podle mě kouření cigaret o chuti moc není, tam bych to spíše viděl na inhalaci nikotinu - ostatně chutnalo by někomu v kose a dešti před vchodem do hospody? A přesto tam ty hloučky postávají. :wink:
Zatímco dýmkaření - to je právě o objevování chutí, posouvání obzorů a vychutnávání si té rozmanitosti, kterou dýmkový tabák nabízí :puffy:
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 38
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Yetenek » 25 úno. 2019, 17:03

Bude to tak nějak, jak píše o příspěvek výše milhi - cigarety nedávají moc prostoru na experimenty. Můžeš zkusit tři nebo čtyři značky, abys zjistil, že nějaké další hledání nemá smysl. Ony ty časy, kdy Sparty chutnaly jako Sparty, jsou nenávratně pryč a už je to dávná historie.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 26 úno. 2019, 11:20

Je mi to jasné, ale stejně jako u Sparet můžu říct, že třeba tabáky Dunhill už nejsou, co bývaly. Takže jenom tím to asi nebude.:think: Že by nějaký posun od obyčejného kouření venku, v práci, po hospodách apod. ke svátečnímu nebo gurmánskému kouření doma? Nakonec proč ne, všechno se vyvíjí. A když je taková nabídka, asi by byla škoda kouřit jenom jeden tabák. Možná je to jenom nějaká moje přechodná záliba v minimalismu.
Naposledy upravil MBO dne 27 úno. 2019, 15:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Brandy Grulich » 26 úno. 2019, 21:06

Chuťová paleta dýmkových tabáků je samozřejmě s cigaretami nesrovnatelná. Zrovna já to ale tak nemám, držím se dlouhodobě dvou, maximálně tří tabáků a změna nastane většinou až ve chvíli, kdy některý z mých oblíbenců přestane být dostupný nebo mi přestane chutnat, ať už je to změnou mých chuťových preferencí nebo změnou chuti tabáku. Občas si něco koupím na zkoušku, poslední dobou si i píšu, co mi jak chutnalo a hořelo. Koukal jsem do záznamů, ochutnal jsem za posledních cca 7 let zhruba 50 tabáků. Ale za asi 25 let, co dýmku kouřím, se v mých fajfkách trvale neusadilo víc jak 10 tabáků. Takže já to mám stejné jako kuřáci cigaret, najdu si své favority a těm jsem věrný.
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 27 úno. 2019, 07:41

Máme to velice podobné. :smile:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Alter Egon » 27 úno. 2019, 11:06

Mám to podobné jako vy pánové. Kouřím hlavně svých pár oblíbených tabáků, které prokládám pro zpeštření něčím, co někdo doporučí a mě to zaujme. Může se stát, že takový nějaký tabák zařadím ke svým oblíbeným, ale stává se to stále méně a méně
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod mihra » 27 úno. 2019, 11:57

Mám to přesne tak. Nesmíme ale zapomenout, že střídání tabáků dříve nebylo tak obvyklé. Za války (to jsem byl ještě kluk) bylo přídělové hospodářství. Na lístky byly nejen potraviny, ale i tabák. Naše rodina měla výhodu, že otec nekouřil a tak se tzv. tabačenka dala vyměnit za mouku, máslo atp. Po válce to trvalo ještě několik let a i pak nebyl v dýmkových tabácích žádný výběr. dva, tři kouřitelné tabáky, lepší tabáky později v Tuzexu, semtam podpultová Amphora.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 28 úno. 2019, 12:09

Čili vlastně tabáková střídmost byla vynucená, protože moc na výběr nebylo. Dneska, vzhledem k ceně tabáku a výši příjmů, platí už jenom finanční omezení a taky záleží na uvážení každého kuřáka.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Alter Egon » 28 úno. 2019, 12:13

Ono nebýt přemrštěných daní a zbytečných regulací-buzerací, tak se dnes nacházíme ve zlatém věku.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 01 bře. 2019, 13:23

Ale kdepak! :naughty:

Takhle nevypadá zlatý věk, takhle vypadá zběsilá párty na potápějící se lodi, kdy všichni cítí v kostech, že to celé půjde ke dnu a snaží se urvat ještě co nejvíce rozkoše a prožitků, dokud to jde.

Je to již od Starého Egypta furt stejné: zmizí ochota mladých jít sloužit do armády, začnou problémy s mainstreemově definovanou sexuální identitou, masově naroste procento usedlých cizinců, většina přestane praktikovat náboženství stojící v kořenech dané kultury, přestane se konzumovat a vůbec respektovat tzv. vysoká kultura.

Sice masově vzroste nabídka všech možných požitků, ale přitom zjevně ubývá šance na jejich dlouhodobou udržitelnost z nejrůznějších důvodů.

Máme na to biblické podobenství o posledních dnech Sodomy...

Nedokážu posoudit, jak je to s cigaretami a doutníky, ale s dýmkařením je to přesně tento stav.
Troufnu si prorokovat, že generace vnuků mých dětí už žádného dýmkaře nikdy neuvidí, přinejmenším ne na veřejnosti. Stačí se jen podívat do západních zemí a zeptat se někoho, kolikrát že aspoň viděl pořádný táborák nebo nedejbože u něj dokonce seděl a zpíval ... nikdo.
Možná tak skauti na vyhrazeném tábořišti a s hasičskou četou za zády. Rozhodně ne někde u sebe na zahradě ani na louce ve volné přírodě.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Alter Egon » 01 bře. 2019, 15:07

Troufnu si prorokovat, že generace vnuků mých dětí už žádného dýmkaře nikdy neuvidí, přinejmenším ne na veřejnosti. Stačí se jen podívat do západních zemí a zeptat se někoho, kolikrát že aspoň viděl pořádný táborák nebo nedejbože u něj dokonce seděl a zpíval ... nikdo.
Možná tak skauti na vyhrazeném tábořišti a s hasičskou četou za zády. Rozhodně ne někde u sebe na zahradě ani na louce ve volné přírodě.


My táboráky s dětma pořád v létě děláme, tak třeba když to naše děti nezapomenou budou v tom pokračovat. A třeba i v tom dýmkaření.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků