Psychologie kuřáka dýmky

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod klasik51 » 02 bře. 2019, 09:02

Však taky profesor píše "Stačí se jen podívat do západních zemí " :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Bentley » 02 bře. 2019, 22:35

Chlapi nestrašte....Já vím, jak se to v poslední době stále shora se..e, utahuje a reguluje, stále reálněji se vynořují postapokalyptické obrazy a staré scifi hrůzárny už jsou leckde překonané. Myslím,že jsme národ koumavý a oficiálními autoritami poněkud pohrdající, takže v nejhorší variantě to vidím tak, že dýmku stále budeme umět vyrobit, v nouzi i třešňovku nebo ořechovku, tabáky budeme pěstovat doma, čile vyměňovat listy jednotlivých odrůd a umění fermentace dovedeme k dokonalosti ( Full Fox Flake?). Scházet se pak budeme v opuštěných atomových krytech s amatérsky repasovanou filtrací s obráceným chodem, aby nás vonný oblak neprozradil. Do těchto tajů budeme zasvěcovat své děti a vnuky, zkrátka nezahyneme, zatímco ve zmiňovaných západních zemích budou dýmku ukazovat jen v muzeu....
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 03 bře. 2019, 07:52

Je to rozhodně lepší vize, než jakou tady nadhodil Batrachos.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 03 bře. 2019, 21:22

Batrachos nadhodil přesně tuto vizi.
... akorát že nevidí nic pozitivního ani optimistického na tom, že poslední zbytky pronásledovaných štvanců budou tajně vykukovat z kanálů a ilegálně švejkovsky očůrávat mainstreamové zásady. Batrachos tu vizi popsal očima někoho, kdo nechce kvůli jednomu z mnoha svých koníčků a zálib zalézt do katakomb.
Pokud jsou překážky příliš velké, tak jsou jen dvě možnosti: úplně změnit životní styl, aby člověk zachránil zakazovanou činnost, nebo se na to vybodnout. :smoke3:

Jakmile se něco nedělá na veřejnosti, tak to prostě v kultuře odumírá.
To je jako držení zbraní: jistěže jsme národ šikovný, soustruh má doma kdekdo, takže tu hlaveň by i koncekonců někde sehnat mohl každý, vydlabat pěkně pažbu, černý prach se také dá snadno vyrobit ze surovin sehnatelných v každé druhé drogerii, pazourky také nejsou problém a olovo si umí odlít už úplně každý.

:think: Tak proč tu furt ve vlákně o zbraních řešit utahování zákonů o držení zbraní? :think:

:idea: :idea: :idea: Odpověď je jednoduchá: 99 % lidí to neudělá. Prostě tomu nepodřídí celý svůj ostatní život, veškerý čas, finance, a nebude riskovat potíže se zákonem. :idea: :idea: :idea:

Takže zbydou úplně excentričtí podivíni, kteří ale nemají reálný vliv na většinu a ani se s ní nestýkají. A ti ... protože se, jak známo, hůře množí a mají celkově horší podmínky ... postupně vymřou. :|
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Bentley » 04 bře. 2019, 01:18

Milý profesore, nelze s vaší vizí nesouhlasit, ale... Sice jsem tu svou uvedl jako " nejhorší případ" ale sám u sebe cítím, že kdyby velmi přituhlo, budu mít tendenci přejít do ilegality abych si aspoň nějaké potěšení z dýmek zachoval, prostě budu patřit mezi ty podivíny a asi budu rád, když nebudu sám.
"Jakmile se něco nedělá na veřejnosti, tak to prostě v kultuře odumírá." - Bohužel a s nelibostí nesu, že se společnost vyvinula k současnému stavu, kdy se k moci protlačují hysterici, kteří mají silné sklony řídit životy těch druhých, prosazují často něco co haraší v jejich hlavách a dokážou si pro to vybudovat silný pseudoargumentační aparát, který nechutně lobistickým úsilím vnutí řadě dalších a posléze třeba vtlačí do obskurních zákonů které omezí činnost mnohem většímu počtu lidí, než je množina těch co to omezení protlačila. Navíc tihle "dobroserové" z každého kdo nesdílí jejich svaté nadšení udělají nepřítele a veřejné nebezpečí, postupně likvidují svobodu mnoha ve jménu "svobody" některých, bez přístupnosti myšlence přiměřenosti, případně rozumného kompromisu. V tomto punktu mám na mysli nejen kouření (do něhož je paušálně natlučeno i dýmkaření), ale celou řadu dalších věcí které jsou "vymírány" tlakem někdy plíživým, někdy takořka stalinistickým.
Myslím, že veřejné kouření dýmky by samo o sobě neodumíralo a zůstávalo by kulturním fenoménem a hezkým koníčkem, byť menšinovým, ale hysterickou kampaní která mi není po chuti je postupně vytlačováno k hranici ilegality. Přiznám se, jakkoli mne rozložení sil a vývoj ve společnosti znechucuje, jsem líný a je mi líto energie kterou by potřeboval efektivní boj proti rozlezlému aktivistickému dobroserství, takže opravdu spíš tíhnu k ilegálnímu podivínství....a už vůbec nepochybuji o tom, že vymřu a tiše doufám, že budu vymírat s úsměvem a dýmkou v hubě.
P.S. Vyrobit funkční zbraň z dostupných materiálů opravdu pro leckoho není veliký problém. Jde to i bez pazourku, ale naprostá většina nemá zatím dostatečně silný důvod dopustit se nedovoleného ozbrojování. Nerad bych se dožil doby, kdy by ten důvod měli.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 28 říj. 2019, 20:47

Svůj čas jsem pomyslně rozdělil na dobu, kdy si můžu zapálit dýmku, a na dobu, kdy kouřit nemůžu. Když si můžu zapálit, je všechno v pořádku a svět je hned růžovější. Když si nemůžu zapálit, protože třeba pracuju, dělám s dětmi domácí úkoly, nakupuju, uklízím apod., těším se na chvíli, kdy si zase budu moct zapálit, což je většinou večer. Zjišťuju, že s touhle primitivní filozofií si docela dobře vystačím. Pomáhá mi proplouvat každodenními starostmi. Buď kouřím, a není co řešit, nebo dělám něco jiného a přitom se těším na dýmku, takže vlastně taky není co řešit.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod migas21 » 19 úno. 2020, 08:43

Velice Vás zdravím,
Na pochutnání si na dýmce se vždy těším. Mám z toho dobrý pocit a nejraději u turka. Také většinou přemýšlím.
Baví mě s dýmkou poznávat spoustu věcí a chutí. Petr.
migas21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 48
Registrován: 15 úno. 2020, 12:36
Bydliště: Jičín

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 19 úno. 2020, 08:50

Myslím, že to je taky rozdíl proti cigaretě. Ta nabízí okamžité uspokojení, zatímco dýmka chce čas, ale to těšení na ni má taky něco do sebe.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod zdenecek » 19 úno. 2020, 11:44

Určitě souhlasím,jelikož mám tento nešvar a cigaret jsem se úplně nezbavil,moje myšlenky přes den jsou jen na to až si v klidu sednu k dýmce a vychutnám si krásně tu pohodičku.cigáro do sebe v rychlosti natlačím a už se ženu za další činností :smile:
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 19 úno. 2020, 14:56

Pro tuhle techniku oddalování odměny existuje anglický termín delayed gratification a dá se toho najít fůra na internetu. Jako kuřáka mě zajímala hlavně při okamžité chuti na cigaretu x umět se těšit na pozdější dýmku, ale dá se použít třeba při přípravě na zkoušku apod.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod zdenecek » 22 úno. 2020, 21:10

Díky MBO za vysvětlení :oops: ,pokusím se tím řídit,ale občas to cígo rychlovka je silnější
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod migas21 » 23 úno. 2020, 15:07

MBO píše:Myslím, že to je taky rozdíl proti cigaretě. Ta nabízí okamžité uspokojení, zatímco dýmka chce čas, ale to těšení na ni má taky něco do sebe.

Zdravím Vás a souhlasím. Myslím že to je příjemné se na dýmku těšit.
migas21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 48
Registrován: 15 úno. 2020, 12:36
Bydliště: Jičín

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 23 úno. 2020, 15:44

Zrovna jsem si nacpal a těším se na večer. Jinak já jsem tu relativně nový, ale tady si všichni tykají, takže mi taky tykej. :smile:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků