Psychologie kuřáka dýmky

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Fanys » 11 čer. 2016, 12:03

Dýmka je životní bonus a ne záchrana před problémy.
Problémy vyřeším stručně a rychle, protože nemám čas na blbosti a musím jít v klidu kouřit dýmku.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 11 čer. 2016, 12:53

Vezmu si z toho poučení. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod klasik51 » 13 čer. 2016, 05:07

S dýmkou je spojené jenom to dobré, snad jedině dýmka dokáže zastavit čas. Nemyslím čas tikajících hodin a obíhání ručiček po ciferníku. Čas v člověku, v hlavě člověka a toku jeho myšlenek. S dýmkou dokážu nemyslet na nic a jenom vnímat chuť tabáku, pozorovat obláčky dýmu. Nebo si srovnat v klidu myšlenky, jinak chaoticky poskládané, jako ve skladu obchodu, kde v regálu leží mléčná čokoláda vedle nábojů do revolveru. S dýmkou se můžu posadit na zahradě na lavičku, dát si kávu, nebo skleničku něčeho dobrého. Můžu se s ní posadit na restaurační předzahrádku a pozorovat přimhouřenýma očima kolemjdoucí slečny, jak kde byla příroda štědrá. S dýmkou se dá číst i knížka, třeba zrovna tahle, ale i jiná. S dýmkou je krásně i na vycházce v parku, v lese, nebo na polní cestě, s dýmkou i tu přírodu vnímám nějak intenzivněji, všechno se na mě usmívá, slunce, stromy, motýl i ptáci. S dýmkou je krásně i u vody. Jenom je potřeba té dýmce dát šanci, zastavit se, nacpat ji tabákem a zapálit. Po prvním potáhnutí a vyfouknutí kouře už to ostatní zařídí sama.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod JaRooN » 13 čer. 2016, 06:41

Zdeňku, krásně napsané - tesat do kamene!
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Fénix » 13 čer. 2016, 09:47

Klasik vykrádá sám sebe :rofl:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Alter Egon » 13 čer. 2016, 10:10

Já jen dodávám, co o kouření napsal Tolkien a zasadil to do Středozemě - zvýraznil jsem relevantní pasáž, kterou sem předkládám celou:

O „listí půlčiků“ se poprvé mluvilo na velké Radě v roce 2851 a tenkrát byla ta věc přijata s pobavením, ačkoli později se na ni vzpomínalo v jiném světle. Rada se sešla v Roklince a Gandalf seděl stranou, mlčel, ale vydatně kouřil (což ještě nikdy při takové příležitosti neudělal), zatímco Saruman mluvil proti němu a naléhal, aby proti Gandalfově radě zatím nechali Dol Guldur na pokoji. Zdálo se, že mlčení a dým Sarumana velmi popouzejí, a než se Rada rozešla, řekla Gandalfovi: „Trochu se divím, Mithrandire, že když se řeší vážné věci, ty si hraješ se svými ohňovými a kouřovými hračkami, zatímco ostatní vážně hovoří.“
Gandalf se však zasmál a řekl: „Nedivil by ses, kdybys tu bylinu užíval sám. Třeba bys přišel na to, že vyfukovaný kouř ti pročistí mysl od stínů uvnitř. Dává aspoň trpělivost poslouchat bludy beze zlosti. Není to ovšem moje hračka. Je to umění Malého lidu daleko na Západě: veselých, poctivých lidiček, i když ve tvé vysoké politice asi nejsou moc důležití.“


Nedokončené příběhy, část třetí.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 13 čer. 2016, 20:01

:arrow: klasik51
Mám to trochu jinak. Dýmka, pokud při ní zrovna něco nedělám, neodvádí mou pozornost pryč, ale přivádí mě k sobě. A teď záleží, jaké to setkání bude. Buď jsem v klidu, pak je to setkání příjemné, nebo jsem ve stresu atd. a pak bych raděj potkal někoho úplně jiného. :?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod klasik51 » 15 čer. 2016, 07:56

Fénix píše:Klasik vykrádá sám sebe :rofl:

:ok: Jsi pozorný :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 15 čer. 2016, 11:48

Já si to budu muset přečíst. :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod Tapinek » 15 čer. 2016, 13:11

...cece, to vubec nestoji za to. Kdyz zacnes cist, tak das si predsevzeti, ze prelouskas max dve povidky denne. To samozrejme nedodrzis. A ani se nenadejes a jsi na konci. Pak si nastvanej jak na sebe, ze ses neudrzel, tak na autora, ze toho napsal moc malo a pokracovani v nedohlednu. ;-)

:ot:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod mik » 15 čer. 2016, 18:13

klasik51 píše:S dýmkou je spojené jenom to dobré, snad jedině dýmka dokáže zastavit čas.....


Líp bych to asi neřekl. Měl jsem několik let od dýmky pauzu, protože jsem to měl nastaveno tak, že až budu mít klid a aspoň hodinu času, tak si zapálím dýmku - jenže klid a čas jsem nějak pořád neměl. Tak jsem to otočil - dýmka je tou věcí, která mi přinese klid a čas - a kupodivu to funguje :puffy: .
Dýmka mi umožní zastavit se a získat čas - na uklidnění, na zastavení se, na srovnání si myšlenek, na přivolání těch věcí, které za něco stojí a ke zjištění, co není důležité a čím není třeba se zabývat. A také - kouřím-li v přírodě nebo na zahradě - ke sjednocení se Zemí, kdy opět začnu vnímat vůni stromů, křik ptáků, a někdy i roční období, protože když jsem si naposledy uvědomil, co je za měsíc, tak to bylo na konci zimy :mryellow: :mryellow:
Uživatelský avatar
mik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 107
Věk: 58
Registrován: 03 bře. 2007, 21:05
Bydliště: Opočno

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 15 čer. 2016, 18:36

:D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod roka » 23 črc. 2016, 21:18

Mňa fajčenie fajky ukľudňuje. Preto som sa na to dal :) nefajčím každý deň. Musím si na to vyhradiť čas. Najradšej pri tom len rozmýšľam,maximálne čítam knihu. Je to pre mňa skoro ako meditácia :smile:
roka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 44
Registrován: 21 čer. 2015, 20:31
Bydliště: Zilina

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 07 zář. 2016, 07:24

Dýmka jako odměna. Člověk si občas potřebuje udělat radost. Kuřák dýmky to má v tomhle směru jednoduché. Když si chce udělat velkou radost, třeba jako má dítě z nové hračky, koupí si novou dýmku. Ručím za to, že radost z nové dýmky je tak velká, že řada z nás - pokud s ní rovnou nespí celou noc - ji aspoň má večer u postele. Když si chce kuřák dýmky udělat obyčejnou radost, koupí si nový tabák nebo nějaký doplněk - zapalovač, dusátko, stojánek, popelník apod. Když si chce udělat docela malinkou radost, zajde si aspoň pro čističe, zjistí, jaké mají v trafice nové tabáky atd. Kuřák dýmky dělá samozřejmě i jiné věci, ale jsou prostě chvíle, kdy má neodbytný pocit, že ze všeho nejvíc potřebuje novou dýmku nebo něco do ní, ale asi to dobře znáte.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Psychologie kuřáka dýmky

Příspěvekod MBO » 08 zář. 2016, 12:58

Zapomněl jsem na to nejdůležitější - že totiž kuřák dýmky nemusí nic nakupovat, ale prostě si vybere, nacpe a zapálí jednu ze svých dýmek. To je přeci také odměna a radost, odpočinout si po náročném dni u dýmky, znovu v myšlenkách projít celý den, co se přihodilo, co se povedlo, a co ne atd.
Naposledy upravil MBO dne 08 zář. 2016, 16:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků