Diskuze o vlozích

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod OldToby » 31 led. 2017, 11:23

Založení nového tématu mě ale upřímně překvapilo. Souhlasím s Errolem, že sláma jest již vymlácená a spíš jsem chtěl diskuzi vrátit zpátky na původní téma...
Jestli tohle vlákno ale poslouží ke sdílení zajímavých (jak pro koho) blogů a vlogů tak proč ne? Jenom prosím, jestli vás blog/vlog neosloví tak nevykopávejte zase válečnou sekyru buďme trochu taky v pohodě...

Jinak díky poslední diskuze jsem se dozvěděl o zásluhách Basy, a jelikož jsem z nové generace která z toho těží, chci aspoň za sebe poděkovat a pozvednout klobouk :ok:
Mějte s novou generací prosím trpělivost a když né pochopení, tak aspoň toleranci k novým vychytávkám a blbůstkám. Bez tolerance k nové generaci by dýmkaření mohlo taky vymřít.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod klasik51 » 31 led. 2017, 11:26

:ok: :clamp: :puffy: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod Gimli » 31 led. 2017, 11:26

:ok: :puffy:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod MBO » 31 led. 2017, 14:23

Pěkně jsi to napsal. V televizi není o dýmkách a kouření nic. V rádiu taky nic. Knížka vyjde v češtině tak jednou za deset-dvacet let. Naštěstí je tu internet.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod slon » 31 led. 2017, 15:36

O to víc mne potěšily dva díly komisaře Maigreta s Rowanem Atkinsonem, odvysílané v TV nedávno. Téměř v každém záběru labužnicky pokuřuje, nebo alespoň nacpává, nebo vyklepává dýmku... :-) :smoke5:
Uživatelský avatar
slon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Věk: 49
Registrován: 16 kvě. 2014, 11:42
Bydliště: Havířov

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod Dejmal » 01 úno. 2017, 08:56

Jo, měl jsem ze začátku problém uvěřit, jeho vážné tváří, asi jsem pořád podvědomě čekal, že se vynoří Mr. Bean :mryellow: , ale nakonec mě to velmi mile překvapilo a vlastně se mi to hodně líbilo.
Zejména ty dýmky mi to dost zpříjemnily .
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod klasik51 » 01 úno. 2017, 13:15

MBO píše:Pěkně jsi to napsal. V televizi není o dýmkách a kouření nic. V rádiu taky nic. Knížka vyjde v češtině tak jednou za deset-dvacet let.

Knížka se sem tam najde. :smoke1: :D https://www.zbozi.cz/hledani/?q=sedm%20 ... minc%C3%AD
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Diskuze o vblozích

Příspěvekod evilmind » 01 úno. 2017, 13:18

Když šel vloni ten první díl, tak jsem googlil jak moc doopravdy kouří, a podle Simenona byl dokonce prý Atkinson první, který v roli Maigretta kouří věrohodně (Atkinson kouřil dýmku jako mladý ale pak přestal).
:ok:
Uživatelský avatar
evilmind
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 61
Věk: 53
Registrován: 04 úno. 2016, 21:40
Bydliště: Praha Řepy

Re: Diskuze o vlozích

Příspěvekod Domek » 01 úno. 2017, 14:09

Podle Simenona ?
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o vlozích

Příspěvekod Dejmal » 01 úno. 2017, 15:08

Je na něm vidět, že to není jen rekvizita
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Diskuze o vlozích

Příspěvekod OldToby » 01 úno. 2017, 16:03

Tak on kouřil už i v Black Adderovy. Nevím která to byla série, ale když byli v zákopech během první světové kouřil docela dost... Mám dojem, že i v dřívějších sérií tam byli nějaké hliněnky a jiné dobově adekvátní dýmky, ale to je jenom dojem.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Diskuze o vlozích

Příspěvekod evilmind » 01 úno. 2017, 22:15

Domek píše:Podle Simenona ?


Johna samozřejmě... :smoke1:
Uživatelský avatar
evilmind
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 61
Věk: 53
Registrován: 04 úno. 2016, 21:40
Bydliště: Praha Řepy

Re: Diskuze o vlozích

Příspěvekod Mercator » 01 úno. 2017, 23:27

jj kapitán Černá Zmije , ten se bez dýmky a věrného Boldrika nehnul :mrgreen:

Jinak co do věrohodnosti, poslední filmový Maigret kouřil dýmku i v občanském živote spoustu let ...
Mercator
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 85
Registrován: 09 kvě. 2016, 10:32

Re: Diskuze o vlozích

Příspěvekod Dejmal » 02 úno. 2017, 07:33

Ono je srandovní vidět někoho, kdo má dýmku jenom jako rekvizitu a snaží se u toho vypadat, že jako OK.
Už nevím, co to bylo za film, ale pamatuju se, že jsem se jediný smál na úplně špatných místech :cool:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Diskuze o vlozích

Příspěvekod littlebull » 02 úno. 2017, 08:36

Nedá mi to a ještě se vložím se svým příspěvkem, kterým neraguji ani na dejmala přede mnou ani na nikoho konkrétně. Chci napsat k situaci kolem posledního vývoje diskusí tady (a nejen tady).
Diskuse je, že si každý řekne svůj názor, svůj pohled, svoji představu k tématu. Nikoli jen plácání po ramenou a v současnosti tolik oblíbené lajkování. To sem z Ameriky ale přišla hovadina. Myslím, že pro kvalitní vývoj je třeba brát a slyšet všechny názory, ba co víc myslím si, že výtka a opozice je přínosnější, prostě ukáže chyby a nedostatky rovnou. Kolikrát se tu poslední dobou stalo, že někdo něco nepochváli a řekl, to se mi nelíbí tady je to špatně... a byl za to sepsut, že má držet hubu, když se mu to nelíbí. Za sebe - tudy ne, přátelé. Tato cesta vede do řiti.
Nemyslím si že moderní videobloky jsou špatná věc, ale jsem přesvědčen, že amatérismus z nich dělá obrovskou nudu a počet zhlédnutí o ničem nevypovídá. Člověk si to pustí a po třiceti vteřinách to otráveně vypne, ale - prošel turniketem :clamp: výborně, viděl to.. Ono se všechno musí umět, při natáčení filmu se musí umět svítit, aby z vytvořeného dýchala správná atmosféra, musí se umět udělat kompozice jak obrazová, tak zvuková atd. Tím se odlišují záběry koukatelné od těch druhých. A umět je věda, bez diskuse, nestačí k tomu mít mobil a umět pustit videozáznam. Kromě studia daného oboru je tu velmi přínosná kritika. Nechci nijak propagovat minulý režim, ale zkuste se podívat jak pečlivě byly zpracovány filmové týdeníky, dílo s jepičím životem, které šla po týdnu promítání rovnou do archivu. Jak byla vybírána slova a jak zajímavě byly vkládány obrazové záběry. Znovu prosím, ignorujte propagandu.
Tohle je přesně to, co dnešní době chybí. Někdo natočí svoji prvotinu, pár lidí mu to lajkne, kdo se ohradí, že je to nezajímavé je poslán do prdele, aby na to nekoukal, když ho to nebaví. Opakuji: Tudy cesta nevede.
Držím všem tvůrců palce. Ať mají zajímavé náměty, ať se jim daří hezké scény (grafiku), ať mluví (píší) češtinou (přízvuky, skladba věty, srozumitelnost) a ať mají pozorné kritiky, kteří je posunou o stupeň výš a ať si těch kritiků váží.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron