Vodní dýmka

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod nargila » 19 říj. 2006, 17:15

Gotreku, co se tyce toho natahnuti vody do slauchu, tak je to pomerne casty jev, pokud clovek nema nejakou velkou (-> vysokou) vazu + dlouhou trubku do vazy a hladina vody je tedy nizko, cimz se snizuje riziko vybublani ...
U malych dymek je tento jev temer nevyhnutelny ...

A co se tyce tech skodlivin, tak jsem to dost dobre videl na tom, kdyz jsem si svuj gumovy slauch menil za novy (a pritom ho vyndaval z latky, v ktere je zasity) a muzu rici, ze rozdil barev na obou koncich one gumove hadice byl sakra znatelny ... Na zacatku (rozumej nejblize dymce) byl velmi nehezky tmave zluty, az spise hnedy ... Pricemz to postupne svetlalo ...

A za toto "obarveni", pokud se nemylim, muze prave dehet ...
nargila
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář. 2006, 23:57

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 19 říj. 2006, 20:07

Nu, budu Ti muset věřit. Jinou zkušenost než s velkými dýmkami nemám, takže mě se nikdy nic takového nepovedlo.
Ohledně toho šlauchu... Je možné, že používají trošku jiné složení pryže než jsem si představoval, takže asi jo.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod nargila » 19 říj. 2006, 20:13

samotnemu se mi to stava a to mam dymku asi 50 cm vysokou (otocnou: ) ..

mimochodem, je to guma ala takove ty hadicky na cepovani vina, ci filtrovani v akvarku, akorat s vetsim prumerem a silnejsi stenou ...
nargila
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář. 2006, 23:57

Příspěvekod Milos Cerman » 26 lis. 2006, 15:10

A co třeba tohle :?:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 25 pro. 2006, 14:40

paulie píše:Tak sem si zase jednou zašel na gyros. V holešovické tržnici v praze ho prodává jeden vietnamec (česky umí dobře, bydlí tu od roku '82). Celkem se známe. Ochutnal sem u něj takovou divnou dýmku, byla to dřevěná roura, ze které v cca 1/3 délky čouhal malý kotlík. kanálek ústil do nádržky s vodou, která se plnila zezhora. To celé ústilo v otvor o průměru cca 4cm, ze kterého se kouřilo (šlukovalo, abych byl přesný). Nacpal jsem do toho balkan flake (vietnamec rohlásil že takovej tabák ještě neviděl) a jal se kouřit. No chuť toho nestála oproti dýmce za nic, ale s plícema mi to celkem zacvičilo. Ta voda tabák totiž moc nezjemnila. Rozměry toho byly asi 400x45mm. Neví někdo co to bylo?? Moh si to taky vyrobit sám, byl by toho schopnej.

Milos Cerman píše:Ten krám se jmenuje BONG. Hulí se z toho hlavně tráva.
Tady najdeš podobnej, ale z jinýho materiálu. Dělají se bambusový, skleněný, kovový a prodávali jsme i plastový.
Podle tvýho popsu to je asi vono.
Ale dýmka to není, ani omylem :puke:

paulie píše:aha....tak sem zas o něco chytřejší....díky. člověk by nevěřil, z čeho všeho se dá kouřit. zlatá :smoke1:
Btw ty bongy v tom shopu vypadaj úděsně. ještě hůř než ten bastl ze kterýho sem kouřil.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ttygr » 04 led. 2007, 16:03

no možná dát tam tabák do vodnice, ale ani tomu bych tolik nevěřil, bong mi přijde dost nepohodlnej na kouření...
btw mám novou nargilé, syrskou, je to příjemná změna s nádhernou kovem zdobenou karafou... když budu mit někdy foťák, tak ji sem možná šoupnu...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Milos Cerman » 04 led. 2007, 16:41

V nargile se tbák "griluje" na dřevěným uhlí. A to by se asi do bongu nevešlo. Ten je určenej na kouření suchýho materiálu, (trávy), ne na "pastu" pro vodnice.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tifik » 05 led. 2007, 15:02

Musím říct, že vodní dýmka mi neučarovala. Ten kompotový tabák, uhlík, chuť a vůbec, chápu, že pro někoho má svoje kouzlo, já ji po pár kouřeních daroval do tomboly na maturák :P
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ondrech » 08 kvě. 2007, 19:22

tak jsem zaexperimentoval a vyzkoušel vanilku a jsem příjemně překvapen. slabý, nevýrazný tabák, ale vubec mi to nevadilo, poslední dobou to není, co to bývalo, ted uz mi moje "ELIŠKA"(tak jí říkám) nechutná, ale vanilka fajn.
Uživatelský avatar
ondrech
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 34
Registrován: 12 srp. 2006, 20:07
Bydliště: Okolí Brna

Příspěvekod piter » 11 čer. 2007, 21:22

Jaroslav píše:Docela by mě zajímalo, jestli jste zkusili, popř. nějak pravidelněni zkoušíte, pokuřování z vodní dýmky.
Mě samotného to docela láká. Máte s tím někdo z vás zkušenosti?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod beda » 11 čer. 2007, 23:29

Osobne mam bong moc rad, nejlepsi je sklenenej a rovnej jako roura, ten se dobre cisti. Kourit z nej tabak je prasarna stejna, jako kourit konopi z briaru. Pokud nekdo hodla experimentovat s bongem, necht si poridi adekvatni kurivo, pote ho urcite pochopi. Pokud jej naplnite teplou vodou, do hlavicky nadrolite trochu kuriva, staci malo, pak natahnete hluboko do plic kour z materialu rozhaveneho teplem plamene, zadrzite dech a BONG je tu, vedomi se rozsiruje, objevuji se nove souvislosti a je tak nejak veselo. Holt nejen tabak je prastara rostlina sily, ruzne situace si zadaji ruzne aplikace. A kdyz uz je prilis mlhavo, dam si tabak a jasne vnimam rozdil mezi temi duchy, vse jakoby krystalizuje, vedomi se vyjasnuje, ja strzlivim a je mi je jasne, ze smichat tyhle dve kyticky do smesi a zabalit to do papiru, je naprosta hloupost. Tak proto mam rad bong, je to preci take dymka.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Scalex » 28 čer. 2007, 21:32

Vyrábí se pro vodní dýmky nějaký tabák, který by chuťově maximálně připomínal latakii?
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Pistacik » 29 led. 2008, 21:56

Môže niekto odporúčať pipe-friendly, alebo aspoň pipe-neutral pražský podnik, kde majú k dispozícii vodníka? Rád by som si dal seansu s ex-kolegom a ten preferuje vodné fajky.
P. :puffy:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 29 led. 2008, 22:14

Hodně čajoven má vodnice.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Fénix » 29 led. 2008, 23:17

Pistacik píše:Môže niekto odporúčať pipe-friendly, alebo aspoň pipe-neutral pražský podnik, kde majú k dispozícii vodníka? Rád by som si dal seansu s ex-kolegom a ten preferuje vodné fajky.
P. :puffy:


kousek od I.P.Pavlova ( v Lublaňské ? ) je kuřácká čajovna (ve smyslu i MIMO vodnice, což jsi asi sháněl)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků